0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #20 -: Декември 02, 2009, 11:33:45 am »
 Здравейте,направиха операцията на мъжа ми миналата седмица.Сега се възстановявяме и се надяваме да даде резултат.Иначе варикоцелето го откриха с пипане.Успех и на вас!!!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #21 -: Декември 02, 2009, 12:26:46 pm »
Нашето се видя само с доплер, малко е и не става за операция засега. Поздравления за операцията бързо възстановяване и успех!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #22 -: Декември 02, 2009, 13:05:14 pm »
Нашето се видя само с доплер, малко е и не става за операция засега. Поздравления за операцията бързо възстановяване и успех!
А такааа...и сега какво 8O???
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #23 -: Декември 02, 2009, 17:53:11 pm »
Нашето се видя само с доплер, малко е и не става за операция засега. Поздравления за операцията бързо възстановяване и успех!
А такааа...и сега какво 8O???

Ми 3 месеца FertilAid, който не ми вдъхва особени надежди, и после контролна спермограма и преглед.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #24 -: Декември 02, 2009, 18:51:30 pm »
Нашето се видя само с доплер, малко е и не става за операция засега. Поздравления за операцията бързо възстановяване и успех!
А такааа...и сега какво 8O???

Ми 3 месеца FertilAid, който не ми вдъхва особени надежди, и после контролна спермограма и преглед.

Пожелавам ти успех,мила :wink: Вярвай че ще стане,рано или късно ще стане - обещавам :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #25 -: Декември 02, 2009, 21:16:55 pm »
Нашето се видя само с доплер, малко е и не става за операция засега. Поздравления за операцията бързо възстановяване и успех!
А такааа...и сега какво 8O???

Ми 3 месеца FertilAid, който не ми вдъхва особени надежди, и после контролна спермограма и преглед.

Пожелавам ти успех, мила :wink: Вярвай че ще стане, рано или късно ще стане - обещавам :D

Благодаря ти, Фибо! Дано!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #26 -: Декември 02, 2009, 21:48:08 pm »
Ще стане и аз ти обещавам ! Всички сме минали през това и имаме резултат след операция или лечение.
« Последна редакция: Декември 02, 2009, 21:53:43 pm от dorinda »
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #27 -: Декември 24, 2009, 00:41:18 am »
 Здравейте.Вчера бяхме на лекар.Той каза,че операцията е много добре.Изсписа ни "Трибестан" 3 пъти на ден по 2 хапчета.Да ги пие 2 месеца и да направим спермограма.Докторът каза,че почваме направо с това лекарство да не губим време.Мъжът ми е на 36.Та сега се притесняваме дали не е твърде рано за това лекарство.Все пак е минал само месец от операцията.
 На всички пожелавам весели празници!!!И през новата година всички да получим най-желаното :D !!!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #28 -: Декември 24, 2009, 15:38:13 pm »
Здравейте.Вчера бяхме на лекар.Той каза,че операцията е много добре.Изсписа ни "Трибестан" 3 пъти на ден по 2 хапчета.Да ги пие 2 месеца и да направим спермограма.Докторът каза,че почваме направо с това лекарство да не губим време.Мъжът ми е на 36.Та сега се притесняваме дали не е твърде рано за това лекарство.Все пак е минал само месец от операцията.
 На всички пожелавам весели празници!!!И през новата година всички да получим най-желаното :D !!!

Не виждам какво може да ви навреди Трибестана. Това е екстракт от бабини зъби, не е Виагра, независимо как изглежда на рекламата.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #29 -: Януари 26, 2010, 18:18:23 pm »
Установиха варикоцеле и при моя мъж. Сега чакаме резултат от хормонални изследвания и препоръка от уролога дали да предприемем операция.

Бихте ли коментирали какви критерии определят дали операцията е уместна или не?

Ще ми се да вметна също, че урологът е сметнал за погрешен подхода да направим три инсеминации преди преглед при него.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #30 -: Януари 27, 2010, 00:26:24 am »
Здрасти,Цигу :)
Много съжалявам да науча новините.Но донякъде това е и добра новина.В смисъла - знае се причината за лошата спермограма.
Операцията,според мен,е уместна във всяко едно отношение.Нейното забавяне само може да влоши нещата.По статистика 50% забременяват до 1та година,75% от жените забременяват спонтанно до 2г от операцията,а при останалите няма промяна.
Не мисля че има фактори определящи умесността на операцията - по-скоро сами трябва да си решите.
А,за коментара на уролога ви - нас след резултата на СГ,ни пратиха директно на уролог,последва прегледа и препоръката на уролога(която съвпадна със мнението на спец.по стерилитет)- първо инвитро,после операция.
Аз лично не съжалявам,че сме я направили(то е ясно защо),но и дори това да не беше резултата.СГ се подобрява значително след операцията.Това дава и един по-висок шанс за успешна процедура ИНСЕ или ИВФ.
Във всеки случай - нищо не губите!
Още повече операцията е мн лека,става под месна упойка,трае около 15тина мин...а мъжът се възтановява мн бързо - до 3дни вече може да работи(да не споменавам моя,дето искаше още на др ден да тръгва на работа)
Много те прегръщам,помислете го,огледайте нещата,говорете с уролога(трябва да е андролог уролог!)и дано вземете най- правилното за вас решение :)
Успех мила,и кураж за мъжът ти :D

пп Има много момичета във форума,чиито мъже са с такава диагноза.Ще се учудиш,че повечето са забременели спонтанно след операция :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #31 -: Януари 27, 2010, 10:48:18 am »
Зависи колко е голямо варикоцелето. При мъжа ми е малко и Кацаров отказа да го пипа. Каза, че операцията би била много трудна. Лекарят преценява.

Какви хормонални изследвания ви пуснаха? Много се интересувам, понеже на мъжа ми хормони никой до сега не е пускал.

А, за инсеминациите - с какви показатели сте били на спермограмата? Може би, ако не е била лоша, затова никой не го е насочил към андролог.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #32 -: Януари 27, 2010, 10:56:04 am »
Цигу, казаха ли ти каква степен е варикоцелето?
Какви са показателите на разширената спермограма?
Пиши после и резултатите от хормоните и кои хормони сте изследвали.


Ние също правихме инсета преди операцията на варикоцелето и нямаше резултат. Но не е невъзможно да стане. При обработката на спермата все пак извличат най-читавите плувци.

П.С. Операцията е наистина много лека и не боли. След това, няколко седмици има малко придърпвания.

Успех


*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #33 -: Януари 27, 2010, 16:40:44 pm »
Благодаря ви много за отговорите. Вече сме решили, че ще се прави операция. Не знаем коя степен е варикоцелето - лекарят не е казал, но го е открил с опипване и е казал, че вероятно ще го оперира.

Ще препиша резултатите от хормоналните изследвания като ги получим. Не зная какво точно са пуснали.

Две спермограми при андролог показаха брой 16-18 милиона/мл, подвижност 30%, и морфология 6-8%. При инсеминациите броят и подвижността след обработка бяха пак като при спермограмите - все се чудех как ги броят.
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #34 -: Януари 27, 2010, 16:58:32 pm »
Цигу, ама според мен не може само с опипване. Нека го погледнат и на ултразвук или доплер. Мини и Фибо да кажат най-добре.

Морфологията 6-8% не е добра, но можеше и по-лошо да бъде.


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #35 -: Януари 27, 2010, 17:45:55 pm »
Ако варикоцелето се напипва вече, значи е за операция. Броят и подвижността ще се повлияят от операцията. Морфологията кават, че не се повлиява много, но нямам лични наблюдения. Кацаров казва, че дори да не се качи като цифра морфологията, след операцията функцията на сперматозоидите се подобрява.

Успех и стиснати палци!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #36 -: Януари 27, 2010, 19:56:00 pm »
Ако варикоцелето се напипва вече, значи е за операция. Броят и подвижността ще се повлияят от операцията. Морфологията кават, че не се повлиява много, но нямам лични наблюдения. Кацаров казва, че дори да не се качи като цифра морфологията, след операцията функцията на сперматозоидите се подобрява.

Успех и стиснати палци!
Вярно :D
Ний три месеца след операцията бяхме с 5мил/мл,51% подвижност и морфология 3%(беше 1%)Е,явно и това беше достатъчно :) Но определено нещата се подобряват след операцията.Бъди ентусияст,мила,нещата ще тръгнат към по-добро :D
Колкото до УЗ,дори сега да не са го видели,преди опрацията предполагам ще го видят...питайте,при нас беше мануален преглед и след като андрологът се усъмни - директно УЗ за потвърждение!
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #37 -: Януари 30, 2010, 11:42:40 am »
При нас Кацаров откри варикоцеле с допир и после на ултразвук,каза че е за оперцая,но след направена обикновенна спермограма каза,че няма нужда от операция даде да пие Fertilaid 3 месеца и после пак на преглед.Според вас дали трябваше да направи оперцаията?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #38 -: Януари 30, 2010, 13:19:04 pm »
зависи от степента на варикоцелето, дали причинява дискомфорт и някакви неразположения на мъжа, пък и щом д-р Кацаров е казал, че няма нужда- предлагам да му се доверите
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #39 -: Февруари 26, 2010, 02:27:18 am »
Прощавайте за забавянето, ето ги хормоналните изследвания, назначени от уролога, след установено варикоцеле, и резултатите.

FSH 5.0 (1.6-8.0) mIU/mL
LH 3.3 (1.5-9.3) mIU/mL
Prolactin 4.4 (2.0-18.0) ng/dL
Testosterone, total 243 (241-827) ng/dL


Има и следната стандартна бележка:

При хипогонадизъм се препоръчва изследване на общия тестостерон (total testosterone). При оценката на хипогонадизъм, [Американската] Асоциация на Ендокринолозите препоръчва  изследване на две или три сутрешни проби (8-10 чс), произведени в различни дни.

(При  нас направиха едно изследване, не три.)

Утре ни е операцията и мъжът ми не само е прочел, ами е и изгледал видео от операция на варикоцеле, и е стреснат. Плаши го, забележете, рискът от упойката. По тоя повод се пазари с мен за покупка на нова уредба за домашно кино. Мъжка му работа.
« Последна редакция: Февруари 26, 2010, 02:28:53 am от цигуларче »