0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

операция на варикоцеле и последствия
« -: Август 19, 2009, 16:06:19 pm »
  Здравейте.Нова съм във форума.
 Откриха на мъжа ми варикоцеле в края на май.След неуспешни опити да забременея му направихме спермограма и плачевният резултат ни отведе при урологът,който откри причината.Бяхме направо смазани и двамата.Мъжът ми е много страхлив и се побърка при мисълта за евентуална операция.След няколко седмици се поуспокоихме и аз започнах да търся инфо. в нета.Но в няколко публикации прочетох,че операцията на варикоцеле може да доведе до стерилитет.И сега не знаем какво да правим.Между другото мъжът ми е на 36,а се оказа,че варикоцелето го има още от преди казармата,където са му отказали да го оперират от нещо,което нямя да му пречи за напред в живота.Не зная дали след толкова години ще има някакъв резултат.И дали лекарят не си гледа само изгодата.
 Моля ви за съвет и ви благодаря!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #1 -: Август 19, 2009, 17:57:22 pm »
Ситуацията е гадна!
Според мен, консултирайте се и с друг лекар, за всеки случай. Това което знам (но не от собствен опит, просто съм чела някъде) е че операцията не е сложна и човека може да започне да ходи на работа 2-3 дни след интервенцията. А пак до колкото знам (наблягам пак че това което знам е от четени статии из форума) след операция показателите на спермограмата доста се подобряват, в рамките на месец-два.
Успех
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #2 -: Август 25, 2009, 14:11:49 pm »
здравейте всички,моля да ми помогнете.Мъжа ми се оперира от варикоцеле преди 1г.и 7месеца,лекува се 7-8 месеца след това без резултат.След неуспешния опит спря лечението,преди резултатите бяха:
общ бройв 1ml - 28 870 000( сега е - 44 285 000)
общ брой - 83 723 000 (сега е - 234 710 500)
нормокинезис - 35% ( сега е - 45%)
хипокинезис - 40% (сега 40%)
акинезис - 25% (сега 15%)
10-11 левкоцита (сега 18-19)

от 1 година не взима никакви лекарства нито витамини,какво ще ме посъветвате?
когато ходихме последно на лекар,но при друг той каза че може да повторим операцията и ние се обезкуражихме помогнете ни :balk_145:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #3 -: Септември 02, 2009, 09:39:00 am »
  Здравейте.Нова съм във форума.
 Откриха на мъжа ми варикоцеле в края на май.След неуспешни опити да забременея му направихме спермограма и плачевният резултат ни отведе при урологът,който откри причината.Бяхме направо смазани и двамата.Мъжът ми е много страхлив и се побърка при мисълта за евентуална операция.След няколко седмици се поуспокоихме и аз започнах да търся инфо. в нета.Но в няколко публикации прочетох,че операцията на варикоцеле може да доведе до стерилитет.И сега не знаем какво да правим.Между другото мъжът ми е на 36,а се оказа,че варикоцелето го има още от преди казармата,където са му отказали да го оперират от нещо,което нямя да му пречи за напред в живота.Не зная дали след толкова години ще има някакъв резултат.И дали лекарят не си гледа само изгодата.
 Моля ви за съвет и ви благодаря!

по-голяма глупост никога не бях чувала, как точно ще доведе до стерилитет операцията на варикоцеле, като цели именно да се подобри сперматогенезата
в голям процент от случаите /около 40/ се достига спонтанно забременяване на партньорката в период около година след интервенцията, аз лично забремянях два пъти след такава операция и адекватно лечение

Фани, какъв ти е проблема с тази спермограма, доколкото виждам не мога да я нарека проблемна, освен повишените левкоцити, за които трябва да посетите уролог, който да ви назначи определени изследвания /микробиология най-вече/ за да се разбере на какво се дължат
Иначе- почти всичките ви параметри са близки до стойности на спермограма с нормални оплодителни способности, надявам се че ти същото си правиш необходимите изследвания и не се осланяш на факта, че мъжа ти има проблемна спермограма и след операцията всичко ще се нареди като с магическа пръчка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #4 -: Септември 21, 2009, 11:15:31 am »
  Много благодаря за мненията ви.
 Трябва да се направи операцията,само че мъжът ми го е страх.Ще пиша какво е станало,ще трябва да действаме :(.Стискайте палци.Чао
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #5 -: Септември 22, 2009, 15:14:57 pm »
  Много благодаря за мненията ви.
 Трябва да се направи операцията,само че мъжът ми го е страх.Ще пиша какво е станало,ще трябва да действаме :(.Стискайте палци.Чао
Всеки го е страх от операции Няма такъв човек просто който да каже че не го е страх без да излъже Два пъти съм оперирана за различни неща и двата пъти ме е било страх Моя мъж е опериран също от варикоцеле Операцията е бърза а и могат да му сложат месна упойка Въпроса е до убеждението Ако стои с разширена вена още ще започне и да го боли силно като моя и виж как са го оперирали
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #6 -: Септември 22, 2009, 19:32:09 pm »
Лейди,всички сме минали през сдухването.Отминава не се тревожи.Моя съвет е да се оперира веднага.Наистина възможно най-скоро!Именно провлачването на проблема може да доведе до стерилитет и импотентност!
Мини го е казала много вярно!Ето и моя опит - по настояване на докторите,без операция - директно инвитро.Неуспешно.Последвала операция от варикоцеле,по мое настояване.Резултат - спонтанна бременност два месеца по-късно.
За това и моя съвет е - неотлагайте!Всички ни е страх,но едва ли има по-страшно от неизвестното дали ще имаш дете - някога.....
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #7 -: Септември 23, 2009, 18:11:56 pm »
ladyeli, малко да се стегне твоето момче. Операцията я водят от най-леките.
Милото го държаха два часа след операцията и го пуснаха да си ходи. Дори и не пренощува в болницата. След година последва спонтанно забременяване. Иначе сме минали и през ИКСИ и през инсеминации.
А междувременно и ти си направи изследвания.

Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #8 -: Септември 24, 2009, 10:53:03 am »
 Благодаря,Abloy,аз си направих също изследвания.Лекарят каза,че всичко е наред.Даже пих Дуфастон 5 месеца,но като разбрахме за варикоцелето,моят лекар ми каза да го спра докато не се оправят нещата при мъжа ми.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #9 -: Ноември 12, 2009, 14:20:16 pm »
Момичета, аз в момента съм на етапа "дали е, или не е варикоцеле" - на преглед сме при Кацаров другата седмица. При нас няма никакви симптоми, никакви външни изменения - знам, че гадая, но при вас имаше ли някакви оплаквания преди да открият варикоцелето?
« Последна редакция: Ноември 12, 2009, 14:22:51 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #10 -: Ноември 12, 2009, 16:30:25 pm »
Зай,при нас няма6е никакви симптоми...никаквииии.То и за туй ни дойде като гръм от ясно небе,я....Дано при вас вс е наред :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #11 -: Ноември 12, 2009, 16:35:11 pm »
и при моя съпруг нямаше никакви признаци, дори двама лекари бяха отхвърлили вероятността да има варикоцеле
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #12 -: Ноември 12, 2009, 17:52:41 pm »
Мини, Фибо - а как установиха при вас варикоцелето - с опипване или с ултразвук или доплер?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #13 -: Ноември 12, 2009, 17:59:15 pm »
този, който диагностицира с опипване, а доктора, който оперира с опипване и с ултразвуков преглед
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #14 -: Ноември 12, 2009, 21:45:10 pm »
При нас с ултразвук
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #15 -: Ноември 13, 2009, 11:47:18 am »
Благодаря ви, момичета. А спонтанно ли сте забременели след опрациите?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #16 -: Ноември 13, 2009, 12:23:13 pm »
Благодаря ви, момичета. А спонтанно ли сте забременели след опрациите?
Аз - да,доколкото знам Мини също...да ме поправи ако бъркам :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #17 -: Ноември 13, 2009, 17:01:16 pm »
Здравей,аз също забременях спонтанно след операцията на мъжа ми.Точно 4 месеца след това . Успех !
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #18 -: Ноември 16, 2009, 12:03:33 pm »
Зай, и ние сме с операция 3-та степен варикоцеле. Още няма резултат, защото е скорошна. Дано да има раздвиджване. Ядем и бърканицата, а от Декември започваме и добавки.
Отивайте при Кацаров и каквото ви каже изпълявайте и ще стане е видиш ;) Той е много добър и е реалист - не дава напразни надежди. При мъжа ми самата операция протече много леко и не го е боляло изобщо. След това го болеше леко и имаше отток около 5-6 дни. Сега има само леки придърпвания от време на време, но и те ще отшумят.

Успех, стискам палци!


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #19 -: Ноември 16, 2009, 12:31:44 pm »
Раши, днес сме при Кацаров и направо ми пари под лъжичката, място не мога да си намеря от притеснение.

Четох за страшно много двойки забременели спонтанно след операция от варикоцеле, стискам ви всички налични палци!!!

Ние вече ядем бърканицата, Трибестан, цинкове, селени и всякакви други неща - направо в умопомрачение ги накупих, след като излезе лошата спермограма. Малко на своя глава тръгнах, ще видим Кацаров какво ще каже. Страшна треска ме тресе.... :? :? :?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!