0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ИН ВИТРО - ЦЕНА
« -: Януари 13, 2005, 12:15:16 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА. Разкажете за инвитрото
*
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #1 -: Януари 13, 2005, 12:27:30 pm »
Здрасти Адриана,
Аз съм правила един опит ин витро (ИКСИ) при д-р Табакова.
Цените на процедурите са описани във всяка клиника и са различни. Това са цени на манипулациите, на прегледите, на хормоналните изследвания по време на процедурата. Съществена част от цената е обаче цената на лекарствата, които се използват за стимулация на яйчниците за да произведат повече яйцеклетки. Тя варира от под 1000 до няколко хиляди лева - зависи какъв медикамент се използва и в каква доза в зависимост от реакцията на организма. Оттук се получава разликата за различните процедури при различните жени. При някои стимулацията протича за по-кратко време, което значи по-малко инжекции и по-малко прегледи и хормонални изследвания.
При мен лично всичко излезе 4500 лева всичко, включително и предварителните изследвания.
За съжаление първия ми опит беше неуспешен, но ще опитаме пак!
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #2 -: Януари 13, 2005, 13:21:56 pm »
Благодаря ти за отговора. Колко време отнема тогава един опит за инвитро от изследването до края.
*
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #3 -: Януари 13, 2005, 13:32:23 pm »
Самата процедура е един цикъл (месец), но в месеца преди нея се правят всички предварителни изследвания.
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #4 -: Януари 13, 2005, 17:08:22 pm »
Ако имаш някакви проблеми с изследванията и трябва да лекуваш нещо може да отнеме доста повече време, иначе самата процедура е за един месец.
*

    nenepygka

ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #5 -: Януари 13, 2005, 22:54:14 pm »
Ще помоля и други да споделят цените при своето инвитро и съответно лекаря и клиниката
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #6 -: Януари 14, 2005, 08:58:41 am »
Аз мога да ти тговоря, но не от личен опит. С моя близка приятелка заедно правихме ноември месец аз инсе, а тя инвитро. Приятелката ми е с една тръба и ендометриоза, която я излекува по принцип. Тя много добре реагираше на стимулацията и като цяло платиха около 2400 лв. за инжекциите. А самото инвитро струваше около 1500 лв. Значи платиха около 4000 лв. за всичко. За съжаление ин витрото й беше неуспешно, защото едната й тръба (слепената) й призвежда някаква инфекция, която просто е "измила" ембрионите. Сега ще прави отново лапаро, за да й отстранят ненужната ртъба и тогава пак ще правят инвитро. Ние сме пациентки на Център по ин витро оплождане "София" при Д-р Владимиров. Дано съм била полезна.
Успех и действай! :dance2:

*
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #7 -: Януари 14, 2005, 09:21:51 am »
Oganche, искам да те попитам как са открили тази инфекция? За хидросалпингс ли става дума или нещо друго и как се диагностицира? Кога и как са го установили при нея?
Късмет на всички!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #8 -: Януари 14, 2005, 10:43:26 am »
Миличка, незнам как е точно, но мога да попитам. Тази нейна "слепена" тръба по принцип била огнище на инфекции и при стимулация се "отключвали". При нормално забременяване не била толкова опасна, но при стимулация..... :dontknow: А тя иначе е като теб младичка и здрава и няма причина да не се получи забременяване при ин витрото.
Цунки

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #9 -: Януари 14, 2005, 11:53:16 am »
Сигнус, моля те кажи преди ин-витрото какви иследвания ти правиха, при положение, че проблема е с количеството на с-дите нали така при вас?
*
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #10 -: Януари 14, 2005, 11:58:03 am »
Здрасти Яна.
Може би в други случаи се правят и други допълнителни изследвания.
Това правихме ние, знаеш какъв ни е случая:

за жената:

Гинекологичен преглед и преглед с ултразвук.

Хормони:
Между 1 и 4 ден от циккъла: FSH, LH, PRL, E2, Prog. Test. T3, T4, TTH
Между 20 и 23 ден от цикъла: Prog

Хламиди: IgG и IgA; Рубеола, Токсоплазмоза
Хепатит "B" и "C"
Изследване за СПИН;
Кръвна група, Rh, Васерман

Влагалищен секрет - Микробиология, микоплазми

Пълна кръвна картина, биохимия

За мъжа:

Спермограма
МБ изследване
Микоплазми
Хепатит "B" и "C"
Хламидии - IgG и IgA
Тест за СПИН
Кръвна група, Rh
Васерман

Хормони: FSH, LH, PRL, E2, Test, T3, T4, TTH

Пълна кръвна картина, биохимия


УСПЕХ!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #11 -: Януари 14, 2005, 15:44:03 pm »
Здравей Адриана,
Ноември 2004 правих опит в 1АГ, общо излезе 1500 лв., ето и разбивката:
процедура - 300 евро
лекарства - 600 лв. (за стимулация+поддържащи след трансфер)
други - 300 лв. (тук влизат предварителни изследвания: хормони, микробиология за мен+мъжа ми  и  пътни, не сме от София)

През 2002/2003 правих 2 опита в частния медицински център "Олимед", по 2500 лв за всеки.
 
Дано съм ти била полезна с тази информация!
Желая ти късмет!
*

    Абигейл

Подробности за ин витро процедурата
« Отговор #12 -: Януари 22, 2005, 22:41:50 pm »
Здравей Адриана,
Мога да ти дам някои сведения за Медицински Център ОЛИМЕД-Варна, където имах късмет да се срещна с коректни професионалисти.
Първото, което ме привлече е индивидуалния подход към мен. Разпитаха ме за всичко преживяно от мен до момента, направиха ми само изследванията, които не бяха направени. Обясниха ми подробно колко време ще трае процедурата ( 20 дни), колко време ще трябва да бъда във Варна- аз съм от Русе(1 седмица). Не загубихме нито 1 ден напразно. Уведомяваха ме ежедневно какво се прави в момента, за какво е, какъв е резултата до този момент, каква е прогнозата. Бяха реалисти, даже малко ме обезсърчиха ( на 42) год съм, но продължихме докрай. В резултат сега съм бременна с едно дете. Има още доста време докато се роди, живот и здраве. И така по-точно:

Медицинския център на Д-р Монастирска и екипа и прави един цикъл ин витро за 2000 лева. Още 2000-2500 лева отиват за лекарствата. Допълнително платих 4 хормонални изследвания, за контролиране на стимулацията(60 лв).

Медицинския център има договор със Зравната каса и започна оформянето на документи за заплащане от нея. Сумата, която ще плати касата е само за лекарствата ( индивидуално за всяка жена). Ще се отпускат между 1000 и 3000 лв.
*

    Dani_v

In vitro
« Отговор #13 -: Януари 26, 2005, 12:09:33 pm »
Здравейте момичета,
аз мисля да се включа в програмата, която предстои да стартира за инвитрото. Аз съм от Русе и вчера ходихме в София с моя съпруг да се запишем в клиниката на доц. Щерев. Записахаме се но никой не можа да ни каже  кога се очаква да стартира, какви са необходимите документи и това много ме притеснява, да не би да изтървем срока. Някой от Вас ако е наясно моля да ми напише. А някой може ли да ми каже нещо за тази клиника на "Щерев"?
Благодаря Ви предварително.
Поздрави от Русе.
*
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #14 -: Януари 26, 2005, 12:14:04 pm »
Виж ето тук тази статия с програмата за лечение на безплодие при жената:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=214
И попитай в клиниката, там ще ти обяснят подробно какви документи трябва да приготвиш!
За клиниката на доц. Щерев съм чула много хубави отзиви!
Успех! Ако нещо не ти е ясно питай!
Дано догодина по това време гушкаш сладкото си бебче  :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #15 -: Януари 26, 2005, 15:14:23 pm »
Аз ходя в клиниката Щерев и мисля, че са добри.
*

    Anonymous

Re: In vitro
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2005, 13:20:54 pm »
Цитат на: Dani_v
Здравейте момичета,
аз мисля да се включа в програмата, която предстои да стартира за инвитрото. Аз съм от Русе и вчера ходихме в София с моя съпруг да се запишем в клиниката на доц. Щерев. Записахаме се но никой не можа да ни каже  кога се очаква да стартира, какви са необходимите документи и това много ме притеснява, да не би да изтървем срока. Някой от Вас ако е наясно моля да ми напише. А някой може ли да ми каже нещо за тази клиника на "Щерев"?
Благодаря Ви предварително.
Поздрави от Русе.


внимавай с тази клиника. аз кандидатствах при тях по друга програма миналата година и се сблъсках със същия проблем- никой нищо категорично не можеше да ми каже. уж все се консултираха с щерев и все нещо оставаше неизяснено. накараха ме да направя хиляди изследвания, казаха ми че съм включена в програмата и не ми се обадиха повече. след 2 месеца се оказа, че са пропуснали да покажат на шефа последното изследване и всъщност не съм включена в програмата. отидох да говоря лично със щерев през главата на докторката. той дори не ме попита защо съм отишла. вместо това ми изнесе лекция как се работи по западни стандарти. внимавай много и успех!
*

    Мима

Интересно!
« Отговор #17 -: Април 13, 2005, 17:34:14 pm »
Ей тва е! В мошенническа държава живеем и туй то!
Сега в същия ин-витро център цената само на процедурата е 3120 или нещо такова! Като ако се наложи купуване допълнително на лекарства, над тези които осигурява здравната каса - доплащане.Що ли някак съм сигурна, че ще се наложи!?!
*
Gabi32
« Отговор #18 -: Април 21, 2005, 19:52:21 pm »
Мима, би ли казала откъде имаш информация за цената, защото още катo заредиш началната страница на клиниката се появяват следните цени: за IFV-2150 лв, за ICSI-2450лв. Иначе си е просто едно оплюване. И държа да подчертая - не съм пациентка на въпросната болница.


Re: Gabi32
« Отговор #19 -: Април 21, 2005, 20:10:03 pm »
Габи, просто наскоро са свалили цените - това е.