0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #20 -: Април 22, 2005, 00:19:55 am »
Да,точно така,свалили са цените. Преди и аз четох над 3000лв,но сега излизат тези,които казва Габи.
То,аз разбирам-като е толкова скъпо и работят по западни технологии и всичко останало да дават примерно 70% успеваемост или нещо такова,а аз досега знам само 1но момиче забременяло там.Всички останали си дават паричките на вятъра . :BangHead:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #21 -: Април 22, 2005, 09:49:39 am »
Цитат на: oganche
Аз мога да ти тговоря, но не от личен опит. С моя близка приятелка заедно правихме ноември месец аз инсе, а тя инвитро. Приятелката ми е с една тръба и ендометриоза, която я излекува по принцип. Тя много добре реагираше на стимулацията и като цяло платиха около 2400 лв. за инжекциите. А самото инвитро струваше около 1500 лв. Значи платиха около 4000 лв. за всичко. За съжаление ин витрото й беше неуспешно, защото едната й тръба (слепената) й призвежда някаква инфекция, която просто е "измила" ембрионите. Сега ще прави отново лапаро, за да й отстранят ненужната ртъба и тогава пак ще правят инвитро. Ние сме пациентки на Център по ин витро оплождане "София" при Д-р Владимиров. Дано съм била полезна.
Успех и действай! :dance2:

Въпросната моя приятелка вече е бременна в 3-ия месец. :balk_14:  След лапарото забременя веднага спонтанно. Пожелавам го на всички момичета и на мен естественно. :balk_45:

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: In vitro
« Отговор #22 -: Април 22, 2005, 10:37:10 am »
внимавай с тази клиника. аз кандидатствах при тях по друга програма миналата година и се сблъсках със същия проблем- никой нищо категорично не можеше да ми каже. уж все се консултираха с щерев и все нещо оставаше неизяснено.

Момичета съжалявам за отклонението но аз също нямам добро мнение за клиниката на Щерев макар и по друг повод. Чичо има запушване на кръвоносни съдове на сърцето и от тази същата клиника му препоръчаха 3 байпаса без гаранция за оцеляване на всичко отгоре при всяко ходене му искаха направление от личния лекар и първоначално 1500 лв. дарение за болницата а на всяко следващо ходене по 200 лв + направлението. Накрая когато чичо ми отиде да си вземе изследванията му отказаха да ги дадат а след хиляди разправии заплати още 50 лв само заради това да си ги получи отделно си ги беше заплатил по тарифите на клиниката. Само като информация въпросното изследване беше на дискета тоес се сещате че той плати за да му прехвърлят едно файлче от компютъра. След този случай даже не съм и помисляла да ходя там по моите проблеми  :(
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: In vitro
« Отговор #23 -: Април 22, 2005, 10:39:03 am »
Ох първият абзац не е мой! Пропуснала съм да го премахна!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Anonymous

ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #24 -: Април 22, 2005, 10:56:04 am »
Цитат на: oganche
Цитат на: oganche
Аз мога да ти тговоря, но не от личен опит. С моя близка приятелка заедно правихме ноември месец аз инсе, а тя инвитро. Приятелката ми е с една тръба и ендометриоза, която я излекува по принцип. Тя много добре реагираше на стимулацията и като цяло платиха около 2400 лв. за инжекциите. А самото инвитро струваше около 1500 лв. Значи платиха около 4000 лв. за всичко. За съжаление ин витрото й беше неуспешно, защото едната й тръба (слепената) й призвежда някаква инфекция, която просто е "измила" ембрионите. Сега ще прави отново лапаро, за да й отстранят ненужната ртъба и тогава пак ще правят инвитро. Ние сме пациентки на Център по ин витро оплождане "София" при Д-р Владимиров. Дано съм била полезна.
Успех и действай! :dance2:

Въпросната моя приятелка вече е бременна в 3-ия месец. :balk_14:  След лапарото забременя веднага спонтанно. Пожелавам го на всички момичета и на мен естественно. :balk_45:

След кое лапаро е забременяла? Нали е била с една тръба и е трябвало да я отстранят с лапаро? Без тръба ли е забременяла???? 8O
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #25 -: Април 22, 2005, 11:35:44 am »
Цитат на: oganche
Цитат на: oganche
Аз мога да ти тговоря, но не от личен опит. С моя близка приятелка заедно правихме ноември месец аз инсе, а тя инвитро. Приятелката ми е с една тръба и ендометриоза, която я излекува по принцип. Тя много добре реагираше на стимулацията и като цяло платиха около 2400 лв. за инжекциите. А самото инвитро струваше около 1500 лв. Значи платиха около 4000 лв. за всичко. За съжаление ин витрото й беше неуспешно, защото едната й тръба (слепената) й призвежда някаква инфекция, която просто е "измила" ембрионите. Сега ще прави отново лапаро, за да й отстранят ненужната ртъба и тогава пак ще правят инвитро. Ние сме пациентки на Център по ин витро оплождане "София" при Д-р Владимиров. Дано съм била полезна.
Успех и действай! :dance2:

Въпросната моя приятелка вече е бременна в 3-ия месец. :balk_14:  След лапарото забременя веднага спонтанно. Пожелавам го на всички момичета и на мен естественно. :balk_45:



огънче, нещо не разбирам... първо пишеш, че приятелката ти е с 1 тръба и ще я махат с лапароскопия.
във второто съобщение пишеш, че след лапароскопията, въпросната приятелка забременяла спонтанно.

без тръби ли? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #26 -: Април 22, 2005, 12:34:01 pm »
Е веднъж и аз да кажа, четете внимателно, бе хора. Оги е написала "да отстранят ненужната тръба" т.е. едната е наред, другата е слепената и махат нея, остава си нормалната и момичето забременява :lol:  :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #27 -: Април 22, 2005, 13:46:28 pm »
Цитат на: StefiZ
Е веднъж и аз да кажа, четете внимателно, бе хора. Оги е написала "да отстранят ненужната тръба" т.е. едната е наред, другата е слепената и махат нея, остава си нормалната и момичето забременява :lol:  :wink:


да, но преди това е написала - "Приятелката ми е с една тръба и ендометриоза"!
затова се чудим....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #28 -: Април 22, 2005, 17:43:33 pm »
Цитат на: jam



огънче, нещо не разбирам... първо пишеш, че приятелката ти е с 1 тръба и ще я махат с лапароскопия.
във второто съобщение пишеш, че след лапароскопията, въпросната приятелка забременяла спонтанно.

без тръби ли? :)


Простете ме мацки, ама аз нали си знам историята й си мисля, че й вие трябва да се досещате. :balk_56:  Значи: моята приятелка преди 3 години си направи лапаро. Едната й тръба е била слепена с коремната кухина и не пропуска нищо, а другата е ОК. На яйчника със здравата тръба й откриват ендометриозни огнища, а другия е ОК. Получава се шахматно. Има тръба с болен яйчник и няма тръба на здравия. Та...слепената тръба НЕ й я махат при първото лапаро. И тя 3 години ходене по мъките, а то все не става и не става. Тогава прави ин-витро и резултатът го знаете. После прави второ лапаро, за да й махнат слепената тръба. Просто е лекарска грешка, че не са й я махнали още при първото лапаро, защото фактически тя не работи. Надявам се сега да е ясно. :balk_111:

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #29 -: Април 22, 2005, 17:44:50 pm »
Цитат на: StefiZ
Е веднъж и аз да кажа, четете внимателно, бе хора. Оги е написала "да отстранят ненужната тръба" т.е. едната е наред, другата е слепената и махат нея, остава си нормалната и момичето забременява :lol:  :wink:


Точно така. :balk_602:

*

    gost

ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #30 -: Май 23, 2005, 23:33:45 pm »
Zdraveite.
*

    gost

ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #31 -: Май 23, 2005, 23:45:30 pm »
Zdraveite.Moje bi ne mi e tuk mestoto ,tai kato sam maj.Moiata sapruga opita in vitro pri Shterev prez 2000g.Ne i nameriha zdravosloven problem.Problema be ot moia strana i se reshi da se pravi ICSI.Po profesia sam lekar i malko moje bi razbiram za kakvo stava duma.Napravi se stimulacia.Ne se izvadiha nikakvi iaicekletki,pri zdrava normalna jena.Popitah kakvo stana?Samo vdignaha ramene i tolkova.Neposredstveno,sled tova se poiaviha kisti v jai4nicite,rezultat na nepunktirani folikuli.Za cenata niama da govoria.Okaza se ,4e stotici dolari sa hvarleni v toaletnata/hranitelni sredi i ne znam si kakvo oshte/.Vtori pat ne opitahme.VNIMAVAITE!!!
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #32 -: Май 24, 2005, 10:24:07 am »
От това което си написал забелязвам доста неточности, защо не са извадили яйцеклетки, предварително не се знае коя здрава права жена на какъв препарат ще реагира по-добре. Защо не сте повторили макар и на друго място.
Може би има още информация която можеш да напишеш.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #33 -: Май 25, 2005, 15:35:47 pm »
Това че си мъж не значи че не ти е мястото тук. И защо наистина не опитате отново, но на друго място? Разкажи повече
*

    Anonymous

ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #34 -: Май 26, 2005, 15:58:18 pm »
Цитат на: gost
Zdraveite.Moje bi ne mi e tuk mestoto ,tai kato sam maj.Moiata sapruga opita in vitro pri Shterev prez 2000g.Ne i nameriha zdravosloven problem.Problema be ot moia strana i se reshi da se pravi ICSI.Po profesia sam lekar i malko moje bi razbiram za kakvo stava duma.Napravi se stimulacia.Ne se izvadiha nikakvi iaicekletki,pri zdrava normalna jena.Popitah kakvo stana?Samo vdignaha ramene i tolkova.Neposredstveno,sled tova se poiaviha kisti v jai4nicite,rezultat na nepunktirani folikuli.Za cenata niama da govoria.Okaza se ,4e stotici dolari sa hvarleni v toaletnata/hranitelni sredi i ne znam si kakvo oshte/.Vtori pat ne opitahme.VNIMAVAITE!!!
ne za parvi pat chuvam podoben szenarii. bih iskala da se svarja s vas no edinstvenia nachin e da si dam koordinatite. shte se radvam da se obadite. jelaia vi uspeh :)  antidoc@abv.bg
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #35 -: Май 26, 2005, 18:59:02 pm »
Цитат на: gost
Po profesia sam lekar i malko moje bi razbiram za kakvo stava duma.


Ако наистина си лекар, няма да пишеш подобни глупости.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #36 -: Септември 12, 2009, 13:03:22 pm »
zdraveite momi4eta! Mnogo se radvam, 4e se registrirah v tozi site, imam 4ustvoto, 4e 6te mi e ot golqma pomo6t. Imam pritel, s koito ot okolo dva meseca se opitvame da si imame detence. pritesniniqta mi sa mn na 28 godini sum, jiveeme v 4ujbina i rabotime tuk, kogato si hodih v Bulgariq prez lqtoto mi kazaha, 4e nqma problem da zabremenqvam, vsi4ko izglejdalo dobre. No az vse s epritesnqvam, 4e ne6to ne e kakto trqbva. Bihte li mi kazali ne6to pove4e za invitroto, kade e nai dobre da se napravi, kolko struva procedurata. :oops:

От Модератор: Пиши на Кирилица или ползвай КРЕДОР!
« Последна редакция: Октомври 28, 2009, 10:35:24 am от rally_pat »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #37 -: Септември 12, 2009, 13:29:32 pm »
geryart, два месеца опити са много, ама много кратък период за да мислиш, че имате проблем още повече щом са ти казали, че няма причина за притеснения.
Инвитрото е последната стъпка и не е "просто защото не ни се чака" а е ако няма никакъв друг вариант за настъпване на бременност.
Бих ви посъветвала приятелят ти да направи спермограма (ако няма направена такава) и да продължавате с опитите.
Вероятно подфорум "Опити за забременяване" ще ти е от голяма полза. Там момичетата ще ти дадат съвети и отговорят на въпросите , които те вълнуват.
Това е линк към подфорума
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=1.0
а това е седмичната тема където можеш да питаш кавото те интересува.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39147.0
Успех

П.С. Моля те пиши на кирилица. Ако нямаш, ползвай кредор. Намира се най-в ляво над полето за писане (EN).
Re: ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #38 -: Септември 12, 2009, 14:56:26 pm »
 liscko благодаря много за полезната информацуя. Успех и ха тебе! Досега не ми се е  налагало да мисля за това и се изненадах колко много семеиства се сблускват с този проблем. :offtopic:
Re: ИН ВИТРО - ЦЕНА
« Отговор #39 -: Октомври 27, 2009, 22:31:58 pm »
Здравейте момичета, една моя приятелка направи всички хормонални изследвания м. април и сега е одобрена за ин витро, има заповед, на заповедта изрично е оказано къде да направи ин витрото и не може да си смени лекаря и клиниката.  Още не се знае кога ще стартира програмата, но пак я карат  да направи всичките изследвания, естествено срещу заплащане, тя милата днеска беше луднала, че само и взимат парите и са и казали, че тези 5000 лв. няма да и стигнат за ин витро, трябва да си доплаща около 3000 лв.