0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Кандида след ову-какво да правя?
« -: Април 14, 2006, 00:09:36 am »
От 6 месеца нямам оплаквания, преди това лекувах кандидата с почти всичко възможно.
Сега усещам пак симптомите й, а неискам да ползвам медикаменти, защото съм в период след овулация.  :(
Какво може да ми помогне докато ми дойде цикъла.
ПОМАГАЙТЕ, МОМИЧЕТА :balk_134:  :balk_145:  :help1:

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #1 -: Април 14, 2006, 06:44:55 am »
Мулти-гин гел - на листовката пише, че може да се пралага и при бременност и трепе кандида
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #2 -: Април 14, 2006, 21:20:16 pm »
Благодаря ти lady_11!
Този гел, предполагам, че е само за външно мазане ? Да отмине неприятното парене, а като ми дийде М ( дано да не идва де :wink: ) отивам пак на лекар.

Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #3 -: Април 15, 2006, 13:24:57 pm »
И при мен от известно време, след овулация се появяват признаци на кандида. Преди ову, няма нищо. Д-рът каза, че има връзка със спермата. Та се справям по следния начин- ям лук, чесън, кисело мляко и бани с отвара от невен.
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #4 -: Април 15, 2006, 16:07:15 pm »
Цитат на: alia_alia
Илук, чесън, кисело мляко

Това е добра идея. Също помагат и лактобацили на хапчета, както и измиващи средства с лактобацили. И никаква захар, нищо сладко.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #5 -: Април 15, 2006, 18:05:20 pm »
Мда, да е жив и здрав лактацид фемина
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #6 -: Април 15, 2006, 18:11:20 pm »
Цитат на: lady_11
Мда, да е жив и здрав лактацид фемина

Лейди, бе, нали не беше доволна от него, а от нещо друго? Напиши го, моля те, да го знаят момичетата.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #7 -: Април 15, 2006, 18:43:53 pm »
Ми заек не бях доволна от друг препарат, а с Лактацид си се третирам плюс Мулти гин в профилактична терапия.
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #8 -: Април 15, 2006, 22:04:50 pm »
А, стига, бе. Бях убедена, че НЕ си доволна от Лактацида  :oops:
Олелееееее  :oops:
*
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #9 -: Април 16, 2006, 10:31:30 am »
На мен са ми изписвали Canesten мехлем за външно мазане. Според мен е много добър.
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #10 -: Април 16, 2006, 10:37:44 am »
Цитат на: jasmin
На мен са ми изписвали Canesten мехлем за външно мазане. Според мен е много добър.

Да, Жасмин, ключовата дума е изписвали. Вярвам, че е добър, аз съм ползвала негов аналог с друго име. Но това се предписва от лекар.
*
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #11 -: Април 16, 2006, 11:56:27 am »
Да права си. Но го дават и без рецепта. Ако си сигурен, че са гъби де.
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #12 -: Април 16, 2006, 16:17:58 pm »
ДА, купих си преди седмица Лактацид Фемина-гела. За сега съм доволна, но аптекарката ми каза, че има и разтвор за промивки и кърпички. Какво ще кажете за тях? Някой ползвал ли ги е?
alia_alia, и аз забелязвам, че започвам да се чувствам дискомфортно точно след овуто и си мисля, че е от по-честия секс по това време. Незнам дали е от спермата или от протриването( не всеки път се овлажнявам достатъчно, а трябва да се прави бебе :oops: )и след това започва това неприятно парене :(
Canesten мехлем за външно мазане сме го ползвзли и двамата с мъжа ми по лекарско предписание ( Това е клотримазол мехлем, който май не се произвежда вече, а само Canesten )

*
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #13 -: Април 16, 2006, 16:34:51 pm »
Произвежда се. Аз си го купих преди 2 седмици. Просто малко са променили опаковката. А лактацид за вътрешни промивки не е хубаво да се ползва често и не се самоназначава. Пише го в листовката.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #14 -: Април 16, 2006, 17:54:45 pm »
Цитат на: nadejdi4ka

alia_alia, и аз забелязвам, че започвам да се чувствам дискомфортно точно след овуто и си мисля, че е от по-честия секс по това време. Незнам дали е от спермата или от протриването( не всеки път се овлажнявам достатъчно, а трябва да се прави бебе :oops: )и след това започва това неприятно парене :(
Canesten мехлем за външно мазане сме го ползвзли и двамата с мъжа ми по лекарско предписание ( Това е клотримазол мехлем, който май не се произвежда вече, а само Canesten )


Колко ми е познато това,мила nadejdi4ka
Az от 1 месец имам са6тите оплаквания,и се лекувахме сас този мехлем по лекарско предписание,но няма продалжителен ефект.И понеже и аз сам след ову,6те 4акам да видя какжо 6те стане и веднага след мензис на лекар.
Дано бързо се оттарве6 от гадната candida.
УСПЕХ и пи6и имали ефект ле4ението.

Извинете ме за правописните гре6ки,имам проблем с кредора.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #15 -: Април 16, 2006, 19:22:13 pm »
Цитат на: nadejdi4ka
има и разтвор за промивки и кърпички. Какво ще кажете за тях? Някой ползвал ли ги е?

Разтвора за промивки не бих ти го препоръчала - трябва ти гинеколог, за да го използваш, а докторите едва ли ще вярват, че помага... Кърпичките са хубаво нещо за пътуване.
*
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #16 -: Април 16, 2006, 20:16:37 pm »
Наденичка, без лекар нищо не се пие и не се слага във влагалището.
Докато не отидеш на лекар, мисля че Канестен е добър вариант за паренето и сърбежа, но преди секс естествено се измива добре.
Но той е само за облекчаване на външните симптоми, няма да излекува сам нищо.
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #17 -: Април 17, 2006, 08:15:15 am »
jasmin, винаги ползвам медикаменти само по лекарско предписание. Лошото е , че ве4е май вси4ко съм опитала против тази кандида.
трябва да си направя една антибиограма, но незнам дали ще излезне някое лекарство , което да не съм опитвала с борбрта :(
Като ми отслабне малко имунната система и отнова се появяват.
Сега искам съвет кое е безвредно докато ми дойде цикъла и отида на лекар.

*
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #18 -: Април 17, 2006, 21:43:26 pm »
От док. знам,че в тази фаза, ако чакаш 2 черти нищо не се слага и не се пие.
Ако това ще ти помогне, ще ти разкажа мойта одисея с гъбите.
Преди години се борих с тях доста време и всеки гинеколог ми изписваше поредното което не съм пила и слагала. Няма да изброявам, но ми бяха изписвали всичко, което беше на пазара.
Накрая стигнах до един лекар чак в София, който ни съдра кожата от цени, но ни помогна. По него време Канестен беше ново лекарство. Той ни предписа Канестен глобули, Канестен мехлем и Низорал хапчета за мен и съкровището. Подчертавам, че пихме низорала 15 дни 2*1, защото другите доктори са ми го изписвали по 5 дни. Явно има значение, защото резултата беше добър. И понеже знам, след мензис обикновено лечението продължава,защото гъбите са упорити, аз се обадих на док и попитах може ли да повторя същото, защото нямахме пари за още едно посещение при него. Той каза да, ние повторихме и положението се нормализира.
Разбира се сега след години, като тръгнахме по доктори, се оказа, че пак има гъби,но единични колониии, освен тях, анаеробни бактерии и възпаление. След като пихме 2 силни антибиотика и едни глобули за бактерииите, мислехме, че всичко е о.к. и бебеправихме. Но после заради паренето, пак преглед и хоп кандида. Док ми изписа за втората фаза само 1 глобула Ломексин. Тя действа 7 дни, през това време не се прави секс. В листовката пише, че не се препоръчва при бременност, но на мен ми го изписаха. Свърши работа, сега нямам гъби, но няма и бебе.
Пак подчертавам, трябва да ги изпише лекар.
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #19 -: Април 17, 2006, 21:50:13 pm »
И Ломексин са ми изписвали :( , незнам ве4е какво да правя. И мъжът ми се е лекувал , колко пъти успоредно с мен, макар да няма никакви оплаквания. Всичко съм опитала и няма отърване :cry: .
Кажете ми нещо за Вагизана? Него не съм пробвала???