0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kamii

Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #20 -: Април 18, 2006, 11:52:05 am »
И аз бях така доста дълго време - опитах какви ли не лекарства - влагалищни и за пиене. Помагат временно за месеца за който ги пия - писала съм доста във форума по тази тема, защото много ме вълнуваше, накрая реших да отида на кожен лекар. Сега вече втори месец нямам гъбички като по чудо, направо не ми се вярва, защото не ми се е случвало от години след овулацията да нямам. Изписа ми имуностимулатори, за тях каза да ги пия постоянно,  но съдържат Котешки нокът и след овулацията не го вземам и  Орунгал по схема - ще го пия доста продължително, но по малко. Скъпо лекарство е, гинеколога казва, че имало и по евтин вариант да се оправи, ама той след много месеци лечение не ми го е предложил. На антибиограмата, ако са само гъбички няма да ти излезе лекарството за тяхното лечение.
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #21 -: Април 18, 2006, 16:17:58 pm »
До сега съм правила 2 пъти микробиология и се е изолирало само Кандида Албиканс.
Защо ако поискам и антибиограма , и имам само гъбички, нама да ми излезе лекарството което ще помогне??? :(
kamii, и Орунгал съм пила преди 2 години по схема за 6 месеца и положението е същото.
Явно няма спасение. Трябва да си подсиля имунната система.

*

    kamii

Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #22 -: Април 18, 2006, 17:36:26 pm »
Защото Кандида не се лекува с антибиотици
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #23 -: Април 18, 2006, 18:29:50 pm »
Цитат на: nadejdi4ka
До сега съм правила 2 пъти микробиология и се е изолирало само Кандида Албиканс.
Защо ако поискам и антибиограма , и имам само гъбички, нама да ми излезе лекарството което ще помогне??? :(
kamii, и Орунгал съм пила преди 2 години по схема за 6 месеца и положението е същото.
Явно няма спасение. Трябва да си подсиля имунната система.

Предразполагащ фактор е диабета (захарна болест).Правила ли си си някога изследване?
Някои медикаменти също,- не само антибиотици и антитрихомонацидите.
Ако вземаш някакви лекарства постоянно ,трябва да уведомиш гинеколога си-може да е от тях.
Това за имунната система - също.Може и това да е причината.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #24 -: Април 19, 2006, 19:07:39 pm »
Избягвам да взимам антибиотици и не взимам други медикаменти. Изследване за диабет са ми правили предо около 2 години когато пометнах и там вси4ко е ок.
Сега съм спряла сладкото и хапвам доста кисело мляко и чесън. Ползвам за интимен тоалет Лактацид фемина и се чувствам по-добре. Симптомите намаляха.

Кандида след ову-какво да правя?
« Отговор #25 -: Май 22, 2006, 11:01:32 am »
Цитат на: jasmin
От док. знам,че в тази фаза, ако чакаш 2 черти нищо не се слага и не се пие.
Ако това ще ти помогне, ще ти разкажа мойта одисея с гъбите.
Преди години се борих с тях доста време и всеки гинеколог ми изписваше поредното което не съм пила и слагала. Няма да изброявам, но ми бяха изписвали всичко, което беше на пазара.
Накрая стигнах до един лекар чак в София, който ни съдра кожата от цени, но ни помогна. По него време Канестен беше ново лекарство. Той ни предписа Канестен глобули, Канестен мехлем и Низорал хапчета за мен и съкровището. Подчертавам, че пихме низорала 15 дни 2*1, защото другите доктори са ми го изписвали по 5 дни. Явно има значение, защото резултата беше добър. И понеже знам, след мензис обикновено лечението продължава,защото гъбите са упорити, аз се обадих на док и попитах може ли да повторя същото, защото нямахме пари за още едно посещение при него. Той каза да, ние повторихме и положението се нормализира.
Разбира се сега след години, като тръгнахме по доктори, се оказа, че пак има гъби,но единични колониии, освен тях, анаеробни бактерии и възпаление. След като пихме 2 силни антибиотика и едни глобули за бактерииите, мислехме, че всичко е о.к. и бебеправихме. Но после заради паренето, пак преглед и хоп кандида. Док ми изписа за втората фаза само 1 глобула Ломексин. Тя действа 7 дни, през това време не се прави секс. В листовката пише, че не се препоръчва при бременност, но на мен ми го изписаха. Свърши работа, сега нямам гъби, но няма и бебе.
Пак подчертавам, трябва да ги изпише лекар.

Сигурна ли си, че след Ломексин една седмица не се прави секс- никъде в листовката не го прочетох.Лекарят нищо не ми каза.