0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #60 -: Юли 30, 2009, 14:01:40 pm »
Подарявам една кутия мляко Джуниър 2+, онази вечер нямаше от къде да купя Хип и в глупостта си да не остане без мляко Стефания го взех, тя взе че отказа да го пие, да не говорим, че заради вкуса му отказва всякакво АМ. Може и извън Сз- пращам по пощата  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #61 -: Юли 30, 2009, 14:12:07 pm »
Ледена луна, освен да пробваш да смениш залъгалката.
И аз имах такъв проблем с Боян, но той беше голям вече. Бая зор видях, докато намеря неговата залъгалка.

Ади, на мен ми дадоха две каишки - на Чико и на Стеда. И двете ми бяха еднакво неудобни. Сега, обаче е топло и тези на Чико нистина има възможност да не са удобни на детето, особено ако е с потниче.

Мини, Боян още е на 1+, иначе щях да те отърва  :lol:
И между другото, Боян много тъгува по СтеФи. Всеки ден иска да му я показвам на компютъра и и вика "Чао СтеПи" :lol: :lol: :lol:
Приемате ли гости в Стара Загора  :wink:
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #62 -: Юли 30, 2009, 14:24:31 pm »
Ледена луна за биберона залъгалка просто трябва постоянство - предлагай го преди заспиване. Андрея едва преди месец започна да използва залъгалка и заспиването мога да кажа, че е песен в сравнение с преди  :). А иначе и ние сменихме доста докато намерим нейната сега сме на НУК каучук.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #63 -: Юли 30, 2009, 14:29:09 pm »
Луна, аз също бих ти препоръчала Нук.
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #64 -: Юли 30, 2009, 14:31:44 pm »
имам нук авент и някаки каучукови, едната приема всички, другата никакви.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #65 -: Юли 30, 2009, 14:33:07 pm »
smile, овесът има глутен. Не го давай на едномесечно кърмаче.

Нашият дозатор беше на Авент, за 3 дози, много съм доволна, колко километри е пропътувал... Имаше го във всички големи бебешки магазини.

За крустите, Димана имаше страшно много, Мустела Стелакер не помогна, но една пяна за бебешки крусти на А-Дерма свърши добра работа.

Хранене/кърмене навън - не виждам никакъв проблем, стига да се вземат необходимите хигиенни мерки. Димана навън почти не е яла, защото сега сме много близо до парка, но когато Дани беше бебе, съм прекарвала по 5-6 часа в парка. Далечко ми беше да се прибирам и пак да излизам, затова носех шише с преварена вода в термобокс, отделно още едно за резерва, дозатор с 2-3 дозички и толкова. Ако няма къде да си измия ръцете, носех антибактериални кърпички. А и реално не съм и докосвала храната му с ръце. Като се захранвахме, носех пюрета/каши на Хип или Семпер + стерилизирани лъжички в специална кутийка. Моите манджи си ги ядеше у дома, страх ме беше да прекарат часове в чантата, преди да ги дам. Никога не ми е хрумвало да храня дете в кафене, сядам на пейките в парка или си нося одеалце и си правим "пикник".
« Последна редакция: Юли 30, 2009, 14:51:53 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #66 -: Юли 30, 2009, 14:36:37 pm »
Чико, авент, каучук, силикон, почти всичко бях пробвала (включая една камера) и накрая хареса Нуби. Ето тази
http://www.bebekceyiz.com/images/products/556/1485/nuby-5928-emzik.jpg
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #67 -: Юли 30, 2009, 14:50:49 pm »
На колко месеца беше като я хареса, оставам с впечатление че са и големи, защото и се гади от всички, предполагам ги чувства дискомфортно и за това ги плюе.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #68 -: Юли 30, 2009, 14:55:31 pm »
Ммм, голя си беше 9-9 1/2м.
Аз съвсем малки залъгалки съм виждала май само на чико. Имам една такава и е наистина много малка.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #69 -: Юли 30, 2009, 14:59:39 pm »


Преслава в момента е с такава, тази над 4 месеца е по-малка, отколкото най-малката на Нук

Коки, добре сте дошли  :bighug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #70 -: Юли 30, 2009, 15:47:21 pm »
Здравейте и от нас, малко късно, ама все пак сме тук  :lol:
За млечните кори - ползвах кремче на Клоран за млечни кори и суха кожа. Имаше ефект, сега си го ползвам за лице вечер след баня. Струва 10лв.
Да се оплача аз, Криси е на АБ. Хвана някаква кашлица, цяла седмица се мъчихме със сиропчета, но ефект - нула. Започнаха и хрипове и го подкарахме на Аб. Иначе няма температура, нищо друго. В чудо се виждам направо. Крив е до неузнаваемост, почти не яде и не спи вечер (съответно и Дани и аз). Дано се оправи бързо, че....
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #71 -: Юли 30, 2009, 16:39:23 pm »
В крайна сметка купих някакъв шампоан-пяна за крусти на Мустела и съм доволна.Още с първото измиване половината паднаха :)
За залъгалките моята съседка има същия проблем с палеца и е събрала към една торба различни :D,но нейната кукла отказва и това е.

Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #72 -: Юли 30, 2009, 23:35:54 pm »
Купих днес на Чико 0+ и май ще стане работата не е много охотно, но поне не се дави и пръстчето подпираше залъгалката. :D
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #73 -: Юли 31, 2009, 01:32:00 am »
Относно бибероните ние както винаги сме точно обратното на всички - от самото начало си хареса биберона на Авент макар че ми се струваше все голям за нея дори този, който е от 0 месеца. Но тя си го суче с удоволствие, когато и да й го дам, макар че аз много ограничавам. Пробвахме и с Нук - отказва го. Залъгалката е тази: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_45_132&products_id=4975
А пък нашата одисея продължава. След като вчера се чудих как да накарам Ани да се изходи, тя сама реши въпроса, като за 3 часа свърши 5 пъти работата  :D Само че ми се стори нещо редичко - попи в памперса. Днес същата работа. Като капак започна да повръща много - на фонтан пресечено мляко. А преди дори почти не беше връщала. Съответно и отново се почнаха проблемите с храненето - яде твърде малко, мързеливо. Утре ще я водя на лекар да я видят, че си мисля, че може нещо да е настинала и оттам да ни идват проблемите. На всичкото отгоре виждам и сополчета в нослето.
« Последна редакция: Юли 31, 2009, 01:35:54 am от smile76 »
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #74 -: Юли 31, 2009, 08:50:43 am »
Купих днес на Чико 0+ и май ще стане работата не е много охотно, но поне не се дави и пръстчето подпираше залъгалката. :D
ще стане ,Алекс в начало и тя не искаше залъгалка(бяха й големи,гадеше й се ) а сега не може да заспи без нея ,чудя се как ще се разделяме с нея  8O :D

момичета благодаря ви за полезните съвети ,още се колебая за  каишки за прохождане
« Последна редакция: Юли 31, 2009, 09:01:48 am от adi »
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #75 -: Юли 31, 2009, 09:37:48 am »
Ади,и големият ми син беше пристрастен към залъгалката.Имаше задължително по една във всяка ръка -вади едната,бута другата :D.В един момент беше на около 2 години реших да я махна и се оттучи от раз.Дано като решиш и при вас мине лесно :)
Смайл,пиши задължително след прегледа какво е казал педиатъра,защото въпроса с изхождането и мен ме вълнува...
Приятен ден момичета :)

Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #76 -: Юли 31, 2009, 15:47:37 pm »
Ади,
аз мисля, че няма съществена разлика между различните марки колани за прохождане. Аз твърдо бях решила, че ще взема на Чико, но в няколко магазина търсих и не намерих (бил спрян вноса ... нещо такова ми казваха). В крайна сметка, купих на Канпол бебе. Вършеха работа, но за кратко ги ползвах. Михаела искаше да се държи за ръката ми и на практика, не разчитахме на коланите. сега си играе с тях. :lol:

Момичета, тъй като предната седмица повдигнах въпроса за ваксината Ротарикс, да се отчета сега.
В сряда я направихме. Според педиатърката, тъй като детето е над годинка, един прием е достатъчен. Очаквах реакция - разстройство, но по-скоро нямаше такова. Тъй че, никаква странична реакция не е имало. надявам се, да съм защитила детето си от ротавируси.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #77 -: Юли 31, 2009, 16:37:10 pm »
Аз за "каишите" - не мисля, че има нужда от такова чудо. Според мен си е жива инквизиция за детето, особено лятото :P
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #78 -: Август 01, 2009, 01:21:43 am »
Да се отчета за прегледа. Преслуша й дробовете и й изписа Vomitus heel за повръщането - 3 пъти по 10 капки и Higrasec за разстройството - 2 пъти по 1 прахче и двете само при нужда, тоест когато повърне й давам капките цял ден, а когато има разстройство само по 1 прахче, но не повече от 2 за деня. Интересно, че е жизнена, весела, малко повече спа през деня днес, а сега нещо не можем да я приспим  :lol: Казаха ми, че до ден-два вече трябва да отмине. Искрено се надявам да е така  :?
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #79 -: Август 01, 2009, 02:29:54 am »
Аз за "каишите" - не мисля, че има нужда от такова чудо. Според мен си е жива инквизиция за детето, особено лятото :P

никаква инквизиция не е - каишките не стягат детето никъде. иначе, приведен на две и за ръчичката, е инквизиция за възрастния - това е сигурно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!