0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #100 -: Август 02, 2009, 12:45:02 pm »
Близнаците проходиха без каиши. Сами, колкото и странно да е. Лазейки, започнаха да се изправят и да се придвижват за мебелите, първо се пусна Хриси, след месец Мишо. Не съм водила за ръчички, защото не е възможно. Очевидно с близнаци е по-лесно.  :wink:
Моето мнение е, че каишите са удачни при проходили деца, за да контролираш горе-долу посоката.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #101 -: Август 02, 2009, 13:23:57 pm »
и Стефанния проходи без, може би факта, че бяха зимни месеци и не ми се е налагало да помагам на прохождащо дете, постилах й одеала по пода, тя си щъкаше навсякъде- пропълзя на 6 месеца, проходи на 10, като навърши годинка започна да тича и така до днес  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #102 -: Август 02, 2009, 14:23:42 pm »
Вероника също проходи без каиши. Вероятно не ми се е налагало да ползвам подобно присособление, защото това се случи зимата  и почти не сме излизали навън. Така или иначе, пролетта също я оставях да се клатушка без помощ по градинките, но беше вече по-стабилна и я държах за ръка само от време на време.

*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #103 -: Август 02, 2009, 14:39:54 pm »
Имайте предвид, че дори и да са полезни и удобни, при слабо дете са неприложими. И в най-стегнатото положение на дъщеря ми и бяха широки и й се качваха под брадата. Пробвах два модела и все така беше. Та си карахме за ръце.

абсолютно са приложими. синът ми беше слабо дете, но никога не са му се качвали под брадата презрамките! ползвах тези на Чико, регулират се чудесно.

Eдиният модел беше на Чико. Другите бяха Сейфти фърст.

*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #104 -: Август 02, 2009, 16:47:07 pm »
Ади, Нина, благодаря!
Нали съм луда мама още снощи хвърчах по доктори. За щастие не е отит, но никой не ми даде ясен отговор от какво може да е. "...от захранването /плача де/, зъбките...", а за ушенцето може и от попаднало мляко, вода и ред др...Сега само ще следим температура и дали ще продължи секрецията и ще се засилва ли.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #105 -: Август 02, 2009, 20:19:37 pm »
Близнаците проходиха без каиши. Сами, колкото и странно да е. Лазейки, започнаха да се изправят и да се придвижват за мебелите, първо се пусна Хриси, след месец Мишо. Не съм водила за ръчички, защото не е възможно. Очевидно с близнаци е по-лесно.  :wink:
Моето мнение е, че каишите са удачни при проходили деца, за да контролираш горе-долу посоката.


Съвсем същата схема и при нас
аз ползвах някакви каишки , но за ръцете, за да не ги губя децата из мола : :D
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #106 -: Август 03, 2009, 00:42:33 am »
Ади, Нина, благодаря!
Нали съм луда мама още снощи хвърчах по доктори. За щастие не е отит, но никой не ми даде ясен отговор от какво може да е. "...от захранването /плача де/, зъбките...", а за ушенцето може и от попаднало мляко, вода и ред др...Сега само ще следим температура и дали ще продължи секрецията и ще се засилва ли.
Снощи тръгна да пиша, но ми кръцнаха нет-а
Ако се съмняваш за ухо - без температура отит  почти няма /освен в най-ранен стадий на възпалението/.
В твоя случай бих пробвала в следния порядък:
1. Генгигел - за зъби;
2. Нурофен - болкоуспокояващо, но същевременно и противовъзпалително. Действа и при уши , и при зъби.
3. Ако от горните два няма резултат - капки Опипакс в ушите - имат лидокаин и ако болката е в ухото, ще успокои за момента, а в първия възможен момент - унг преглед.
4. На финала /ако нищо от гореизброоените не помогне/ - може да става въпрос за емоционална превъзбуденост на детето - давам Долче Нанна на Бейби Кучело - билкови капки.
За ушната кал - добре е, че изтича навън. Вики винаги е бил с много ушна кал /дори до невъзможност да се види тъпанчето/. Не че не му се почистват ушите след баня, но само ушната мида и входа на ушния канал.  УНГ специлисти отказаха да я изчистят с биомикроскоп, в бг няма препарат за деца под 3 /дори 5 по листовка/ годишна възраст за прочистване на уши по подобие на прочистване на носа със Стеримар и подобни. Противопоказността се изразява не във химическия състав на продукта, а в това, че с високо налягане се впръсква в ушния канал.  Фурталгин не се предлага вече в бг иначе за целта върши добра работа. Така че единствената алтернатива е по една капка дневно олио /което Бърди отрича/. При липсата на алтернатива - пробвах олиото и резултата беше добър.

П.П. Секреция от ухо е различно от "паднало топче ушна кал".











*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #107 -: Август 03, 2009, 01:42:48 am »
Лейди, много хубава лентичка  :D. Разкажи как мина почивката, на Хисаря ли бяхте с Вики?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!