0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #20 -: Юли 28, 2009, 00:53:52 am »
Момичета,благодаря ви за отговорите.В крайна сметка реших че ще изчакам 2-3 дни защото моя дружка си е купила въпросното кремче на Мустела и ще ми го прехвърли :)
Цитат
да, така се казваше, но в аптеката го нямаше и казаха, че трябва да направят поръчка и че трябда да платя допълнително за нея, та ще чакам като си отидем в къщи.
8O 8O 8O

Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #21 -: Юли 28, 2009, 01:00:18 am »
Хранила съм я Стилияна навън. Не виждам защо не, когато огладнее (а тя се хранеше през различни интервали)не можех за 10 мин да си стигна до вкъщи, защото нямаме парк на толкова близко разстояние. Та си мъкнех всичко с мен. Шишето, стерилизирано вечерта, стои в стерилизатора или е затворено и е отвън. Това е!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #22 -: Юли 28, 2009, 01:59:35 am »
Златииии :hug2: здрави да сте, много се радвам да те "срещна" тук!
Мидж  :P, добре дошли и на вас!

ПатлаДжани аз винаги съм държала шишетата разглобени в стерилизатора до момента на употреба.
За навън ползвах дозатор на Baby Farlin.
Не се среща често тази марка, просто до нас има магазинче което ги предлага.
Много е удобно още го ползвам, ако пътуваме някъде!
Събира три дози, разделя се на компоненти, полезна покупка за 5 лв ЦЪК.
Бях купила на Дисни един дето прилича на този на Авент груба грешка,
прехвърляше от едната в другата доза под капака, трудно се отваряше.
В момента не съм в София бих ти купила, мога обаче да ти обясня къде се намира магазина!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #23 -: Юли 28, 2009, 02:42:51 am »
parsi, и Тошето има крусти, които ме дразнят , а него го сърби вероятно.Мажа с кремчето на Мустела, но ми казаха 10 мин, преди баня и няма много голям ефект.Ще опитам по описания тук метод, да видим.Иначе някои майки мажат с мас или зехтин и след това разресват, аз така не съм пробвала.
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #24 -: Юли 28, 2009, 03:05:00 am »
Айде и аз да се запиша в новата темичка, да са здрави всички дечица, прохладна и усмихната да е седмичката!
Да се похваля, ходихме на моренце и изкарахме много хубаво, бях се подготвила че почивка много няма да видя, но за моя изненада успях и да поплувам и тен да направя :D  Габи беше възхитена от пясъка и морето, много вкусни се оказаха и двете и разбира се събирахме всички боклучета по плажа, но то ако не е там ще в градинката до нас. Сега сме на фаза всичко да се опита, още първия ден за малко да си хапне и едно раче, едва го спасихме горкото. Та така - много емоции и нови впечатления, малкото ми бебче се превръща в едно много любознателно момиченце, всичко е ново и безкрайно интересно :D
Предстои ни и първия рожден ден и умувам подаръците, та по този повод да питам дали са хубави музикалните маси, в смисъл децата занимават ли се или са от играчките, които заемат само място? Загледала съм тази - http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.sl.sl02.03/1541037
Колебая се между няколко неща и ще съм благодарна на малко помощ, че няма място за всичко. Например някаква люлка подобна на тази - http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.br01.33.08.01/1550090 или е по-добре нещо такова - http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.br01.13.02/1639526
отделно мислим и колело да купим, но за него вече изчетох отзивите в старите темички  :D
малко дълго стана  :oops:

*

    Aubergine

Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #25 -: Юли 28, 2009, 03:33:41 am »
Ех, Мишанта, да беше в София, че да ми го донесеш направо. :lol: Казвай къде е магазина. На Baby Farlin ползвам препарата за миене на шишета и ми препоръчаха инфрачервения им термометър, но още се чудя.

За храненето навън - нищо лошо не виждам.  Повече би ме притеснило кърменето.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #26 -: Юли 28, 2009, 06:17:30 am »
Ех, Мишанта, да беше в София, че да ми го донесеш направо. :lol: Казвай къде е магазина.

Ти не си имала вземане даване с Мишо ориентира,
кат нищо да ти го донеса :lol:!
Сега да те дообъркам с адреса  :wink:...
Магазина се намира в Павлово, на ул.Вихрен до Боянската река ЦЪК
Нещо като базарче е там с много магазинчета, а той самия е на гърба на Аптеката.
На горната улица "Иван Сусанин" над читалище "Витоша" е представителството на Авент.
За по-сигурно ще ти пратя телефон на лични,
да ми звъннеш в случай че съм те пратила някъде другаде  :oops:!

Мая колко е пораснала Габи, истинска Лейди!
За Музикалната маса ние имаме тази ЦЪК на Fisher Price.
Не мога да кажа актуална цена подарък ни е, но мисля в Джъмбо бе около 60 лв.
Митака на нея основно се научи да се изправя и да ходи, обикаляйки я!
Занимателна е с музика и разни други джаджи за натискане.
Не мога да видя на какво си се спряла
поне при мен линковете не се отварят.
« Последна редакция: Юли 28, 2009, 06:48:01 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #27 -: Юли 28, 2009, 10:17:25 am »
Мише, мерси че сподели и аз същата маса съм харесала, значи ще я вземем :D

А линковете незнам защо не се отварят, при мен се виждат нещата :?

Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #28 -: Юли 28, 2009, 11:10:50 am »
За крустите аз мажех с бебешкото олио двайсетина минути преди баня. После се разресва нежно с гребенче и на банята няколко шампоана и косата пак стои мазна  :lol:. Но пък това беше най-ефективния начин при нас. Падат много повече от колкото, когато е само с вода намокрена главицата.

Мая, по-добре музикалната маса или лъвчето 2в1. За кончето люлка ми се струва, че сте малки. Моята на подобни започна сама да пази равновесие и да се люля след годинка и половина, успешно по-близо към втората.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #29 -: Юли 28, 2009, 11:23:35 am »
Защо те притеснява кърменето навън бе, Бери- то пак си е хранене, но не от шише. Аз разлика не намирам.
За крусти аз със Стефания ползвах шампоана на Бейби Кучоло за крусти който е, и разресвах още докато къпя, друго много важно е да попивате хубаво главичката след баня, защото от влагата се активизират.
« Последна редакция: Юли 28, 2009, 11:25:18 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Aubergine

Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #30 -: Юли 28, 2009, 12:12:34 pm »
Защото е прекалено интимно и мисля, че  бих се притеснявала  от свидетели.
Не знам, аз не кърмя, все пак.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #31 -: Юли 28, 2009, 12:28:16 pm »
абе има такъв момент с интимността, ама ти минава, ако за всяко ядене трябва да минаваш 5-6 км, вместо да си стоиш с детето навън
свиква се, аз кърмя покрита с пелена, много често си мислят, че просто си приспивам детето, редовно идват да го надничат  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Aubergine

Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #32 -: Юли 28, 2009, 12:40:26 pm »
Лошо няма, аз не се възмущавам от кърмещи навън майки, не ме разбирай погрешно.
Себе си подозирам в срамежливост. :)
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #33 -: Юли 28, 2009, 12:53:15 pm »
Бери, прехвърлям от стерилизатора защото цедя и давам кърмата с шише и стават много неща - помпата, контейнери за кърма, шишета... Предпочитам да са ми готови, а не да стерилизирам като се събуди и е кисел и гладен  :D

Марито, мерси  :bighug:
mishanta, благодаря  :lol:

Поздрави на всички!!!
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #34 -: Юли 28, 2009, 14:06:02 pm »
Аз също съм кърмила навън невиждам нищо срамно в това.
Магазина на Baby Farlin и аз го знам и представителството на Авент  :oops:
Ами аз живея в същатата кооперацията, но цените не си мислете че са по тънки. Същите те са както в повечето магазини имат си препоръчителни неща. В началото им харесвах продуктите, но вече не съм убедена в това. След като една нощ окъпах Андрея с вода. И 4-те ми малки шишета ми иде да ги хвърля. Въпреки че прилагам съветите за отваряне и затваряне.
« Последна редакция: Юли 28, 2009, 14:09:23 pm от Малина »


*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #35 -: Юли 28, 2009, 14:36:25 pm »

отделно мислим и колело да купим, но за него вече изчетох отзивите в старите темички  :D

Мая/b], в предишна тема писах, че съм доволна от триколката Смарт трайк. Ама от вчера вече не съм.  :x При опит за завой дръжката ми остана в ръката. А малко преди това се разлепи и част от гумената лента на предното колело. Тия дни ще отида до Джъмбо да направя рекламация, телефонът им от не работи. Та не съветвам да си купувате от тях.

А сега отивам да проверя дали ще изчистя миещите се пастели от миещия се латекс. Мдааа, Александра е в творческия си период. :lol:
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #36 -: Юли 28, 2009, 16:10:51 pm »
Аз също, като ви изчетох мненията, се отказах да купувам колело триколка. :wink:

А за храненето навън - не виждам нищо лошо.  :)
Михаела се хранеше на различни интервали в първите месеци - на 2часа, 2 и половина, до 3, 3 и половина. А до най-близкия парк имам поне половин час път.

Аз пък друга глупост правех. Понеже в началото ме беше срам да кърмя навън, се цедях и си носех изцедена кърма в шише в термобокс. По някой път съм се крила по храсталаците да се цедя с помпата и после да я нахраня от шише. Чак след 6 месеца си преодолях срама и започнах да кърмя по пейките. Имали сме дни, в които сме изкарвали по 5-6-7 часа навън. И АМ също съм приготвяла навън. Единственият ми проблем с дългите престои навън ми беше моето ходене до тоалетна, тъй като се наливах с течности. :oops:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #37 -: Юли 28, 2009, 16:40:23 pm »
Стига бре - кърмеща жена е една от най-красивите гледки...
Днес подстригахме Колето, който заприлича на член на Хитлер Юген  :lol: :lol: Майка ми щеше да ме убие
В очакване ....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #38 -: Юли 28, 2009, 16:46:36 pm »
Днес подстригахме Колето, който заприлича на член на Хитлер Юген  :lol: :lol: Майка ми щеше да ме убие

А фото на подстригания Професор?
Ние така на думи не вЕрваме  :wink: :lol:!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #39 -: Юли 28, 2009, 17:10:36 pm »
Лейди, свят голям ...
Лично на мен ми идеше да удуша една майка, която каза, че ще замести млякото на 7 месечното си бебе с боза  8O, защото бозата била много по-хранителна, пък и бебето се будело нощем и я дразнело.
Стиснах зъби, преброих до 10 и успях само да кажа, че майчинството не е работа от 8 до 17 часа.