0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Лятна седмица 27.07 - 02.08
« -: Юли 27, 2009, 14:21:54 pm »
То станало утре, а няма още нова темичка ;)

Привет от нас и весела и здрава седмичка на всички изпълнена с прекрасни новини! :)

Аз и Никола се върнахме от Китай, като кача снимки ще дам линк... Иначе да споделя как си гледат там децата докато почнат да ходят на гърне - продават специални изрязани отпред и отзад панталонки и децата ходят по голи дупета без памперс. Но ги разбирам, защото при температура около 36 градуса и нагоре и влажност 80% с памперс ще се сварят.

Иначе Ели и Стефко ми изглеждат толкова порастнали за 10 дена. Ели постоянно бърбори нещо и нарежда - вярно на "китайски"..., а Стефко се изправя на 4 крака, но още не се сеща как да пълзи. Тая седмица се надявам да им сложим съответните ваксини, и се подготвям психически за истеричен рев от страна на Ели...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Aubergine

Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #1 -: Юли 27, 2009, 14:35:37 pm »
Да им завиди човек на китайчетата - по цял ден по гол г.з :)

Аз да попитам - като  стерилизирате шишета веднага след това ли ги сглобявате?
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #2 -: Юли 27, 2009, 14:52:25 pm »
Привет и от нас.
Вчера водихме дребната в Рилския манастир, много се впечатли от шума на реката и от едно мини водопадче.  :D
Aubergine понякога ги сглобявам още докато са топли, друг път ги оставам в стерилизатора вечерта и на другия ден сглобявам. Авентския го дават че до 24 часа нещата са стерилни. Според мен абсолютна стерилност неможе да се постигне. Но в тия жеги продължавам да стерлизирам шишетата макар че втори месец давам непреварена вода.


*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #3 -: Юли 27, 2009, 15:22:12 pm »
Здравейте, мами! Да цопна и аз във вашата темичка  :lol:
Ние с малкото юначе вече се понаместихме и посвикнахме един с друг. Сега ще започна да надниквам и във форума.

Поздрави!
*

    Aubergine

Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #4 -: Юли 27, 2009, 15:45:26 pm »
Привет и от нас.
Вчера водихме дребната в Рилския манастир, много се впечатли от шума на реката и от едно мини водопадче.  :D
Aubergine понякога ги сглобявам още докато са топли, друг път ги оставам в стерилизатора вечерта и на другия ден сглобявам. Авентския го дават че до 24 часа нещата са стерилни. Според мен абсолютна стерилност неможе да се постигне. Но в тия жеги продължавам да стерлизирам шишетата макар че втори месец давам непреварена вода.
Питам, защото ми е чудно как майките в парка си носят сухото мляко директно в шишетата - моите са мокри и си остават такива, защото ги сглобявам веднага. То какъв е смисълът да стерилизираш и да ги оставиш да съхнат отворени..

Мидж привет!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #5 -: Юли 27, 2009, 15:48:43 pm »
Здравейте и от нас. Ние сме си у дома вече цяла седмица, но все още свикваме едни с други. Аз имам проблем с кърмата и вече се чудя какво да правя. Хич не ми се искаше да прибягвам до АМ, но няма как явно. А това от своя страна доведе до почти отбиване на децата. Е, аз също явно помогнах цедейки се с помпа за да знам по колко изяждат и дали им стига и съответно колко да е добавката. Иначе днес ни беше и първата разходка за 20-ина миниути. Мисля, че им хареса.  :D

*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #6 -: Юли 27, 2009, 16:30:18 pm »
Златулка,Мидж добре сте дошли -вече липсвахте :)
Аз пък да питам-имаме корички отгоре на главичката,които се люпят и мноого ме дразнят.Дайте идея как да ги махна-ако има начин разбира се.Иначе и аз да се оплача онзи ден изведнъж ми намаля кърмата само в лявата гърда.За около 6 часа изцедих само 10грама 8O,тъй като ми се стори мека.И аз прибягнах до добавка :?,но след като се наливах с течности положението май се нормализира,тъй като искаме само 30 грама добавка.Дано пак минеме само на кърма :).Хайде лек ден,че стана много дълго :D

Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #7 -: Юли 27, 2009, 16:35:34 pm »
Златулка,Мидж добре сте дошли -вече липсвахте :)
Аз пък да питам-имаме корички отгоре на главичката,които се люпят и мноого ме дразнят.Дайте идея как да ги махна-ако има начин разбира се.Иначе и аз да се оплача онзи ден изведнъж ми намаля кърмата само в лявата гърда.За около 6 часа изцедих само 10грама 8O,тъй като ми се стори мека.И аз прибягнах до добавка :?,но след като се наливах с течности положението май се нормализира,тъй като искаме само 30 грама добавка.Дано пак минеме само на кърма :).Хайде лек ден,че стана много дълго :D

Аз какво ли не пробвах за коричките но единствено ми помогна кремчето на Мустела за бебешки крусти. Много леко е като мляко не прави косата мазна и се втрива лесно понеже завършва с остронакрайниче. Казва се "стелакер" и струва 12лв. Втриваш сутрин и вечер измиваш, като първо мокриш косичката преди да нанесеш шампоана и хубаво с гребенче обратно на растежа на косъма вчесваш и после шампоан и изплакваш :)
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #8 -: Юли 27, 2009, 16:51:16 pm »
Цитат
Втриваш сутрин и вечер измиваш, като първо мокриш косичката преди да нанесеш шампоана и хубаво с гребенче обратно на растежа на косъма вчесваш и после шампоан и изплакваш
И сутрин и вечер ли мия с шампоан?

*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #9 -: Юли 27, 2009, 16:58:36 pm »
А може и да не стерилизират има и такива майки.
Ние сме на кърма, били сме с дохранване само 5-6 дни преди 4 месеца, но това което съм виждала на пазара мога да ти дам следния съвет. Има една кутия на авент за сухо мляко в която може да си отмериш 3 дози, водата в термос или в шишетата. Аз стерилизирах шишетата сипвах преварена вода и като дойдеше време само слагах млякото и затоплях. Но не излизахме тогава, че бях много зле 3-4 дни с 39Т.

Ето това е кутията за сухо мляко http://www.iventas.bg/iventas/index.php?/Philips-AVENT/Aksesoari/A00-38-Kupa-za-suho-mlyako.html
« Последна редакция: Юли 27, 2009, 17:14:48 pm от Малина »


Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #10 -: Юли 27, 2009, 17:07:17 pm »
Цитат
Втриваш сутрин и вечер измиваш, като първо мокриш косичката преди да нанесеш шампоана и хубаво с гребенче обратно на растежа на косъма вчесваш и после шампоан и изплакваш
И сутрин и вечер ли мия с шампоан?

Сутрин мажеш с кремчето против крусти, вечер миеш със шампоан, като първо разресваш като намокриш косичката.
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #11 -: Юли 27, 2009, 17:09:20 pm »
Parsi И ние имахме крусти, аз нищо непредприех. Миехме главичката всеки ден с гела или пяната на Мустела и втривах внимателно в един момент изчезнаха. Това е нормално според мен, имахме и по челото. Просто си сменят кожата и в един момент всичко се оправя. Знам и мен ме дразнеше, но някъде бях чела че не е хубаво да се маже скалпа с кремове.
Аз дори от два месеца не я мажа с никви кремове и лосиони, освен дупето. Бяхме с много суха кожа като се родихме и се лющеше, цяла зима я мазах с крем на Себамед. После с лосиона на Мустела, но в едим момент стана невъзможно да я мажа с каквото и да било. Нестои мирна и е един рев докато се облечем. В момента кожата и изглежда добре.


*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #12 -: Юли 27, 2009, 17:11:45 pm »
Аз за навън АМ си носех в контейнерче на Авент за кърма и непосредствено преди хранене ги смесвах. Няма пълно стелирно щастие, ма какво да се прави.  :lol:
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #13 -: Юли 27, 2009, 17:29:47 pm »
Parsi И ние имахме крусти, аз нищо непредприех. Миехме главичката всеки ден с гела или пяната на Мустела и втривах внимателно в един момент изчезнаха. Това е нормално според мен, имахме и по челото. Просто си сменят кожата и в един момент всичко се оправя. Знам и мен ме дразнеше, но някъде бях чела че не е хубаво да се маже скалпа с кремове.
Аз дори от два месеца не я мажа с никви кремове и лосиони, освен дупето. Бяхме с много суха кожа като се родихме и се лющеше, цяла зима я мазах с крем на Себамед. После с лосиона на Мустела, но в едим момент стана невъзможно да я мажа с каквото и да било. Нестои мирна и е един рев докато се облечем. В момента кожата и изглежда добре.

"Стелакер" на Мустела е специално разработен за мазане на скалпа и не е вреден. Хубаво е кожата на тялото да се хидратира, както ние го правим с лосион след къпане. За дъщеря ми използвам хидратантно мляко на Клоран. Много е леко не е мазно попива бързо, понеже и ние не сме фенове на мазанките след баня :), и става за масаж.
*

    Aubergine

Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #14 -: Юли 27, 2009, 17:37:18 pm »

Малина, тази кутия я имам и не ми върши работа - част от млякото остава по страничните вътрешни ъгли при изсипване, трябва да разклащаш кутията за да пада и се губи значителна част.. Малко нескопосано го обясних.
Дозите ги нося в контейнери за стерилна урина. :)
Всъщност аз не храня често навън, Чефо не ще да се вози  количката.

За стерилизирането ми беше по-любопитно, дали непосредствено преди храна сглобявате шишето или всичките накуп веднага след стерилизация.
*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #15 -: Юли 27, 2009, 17:47:01 pm »
Аз се отказах да я гоня из леглото за да я мажа с каквото и да било. Вечер едвам и намазвам дупето и слагам памперса. Обличането е с рев и докато не ме захапе няма млъкване. Пробвах с биберон, с играчка да и отвлека вниманието, рядко помага. Откакто се обръща по корем и пълзи на 4 крака немога да я удържа, след смяна на памперс се чувствам като някой звероукротител  8O или ще се обърне по корем или ще изпъне крака е казвам ви борба е почти всяка смяна. Приемам всякакви съвети, на моменти се чувствам безсилна.  :(


*
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #16 -: Юли 27, 2009, 18:09:29 pm »
За стерилизирането ми беше по-любопитно, дали непосредствено преди храна сглобявате шишето или всичките накуп веднага след стерилизация.
Аз съм "стерилизирала" една голяма пластмасова кутия с капак и прехвърлям там от стерилизатора. Сглабям преди хранене. Много се съмнявам в ефекта от това ми стерилизиране  :?

Бери, какво направихте с хриптенето и секретите в носа, че ние сме на същия хал. Утре чакам педиатърката и ще видим какво ще каже и тя.

Злати, и ние сме същата работа с кърменето - последно реших да цедя 4 пъти на ден (мах 300 мл тотал) и да давам на някои хранения. С разходките обаче сме шампиони - по цял ден сме на двора - буквално и човека се кефи много.

Парси, мерси  :lol:
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #17 -: Юли 27, 2009, 19:43:58 pm »
Midge, добре дошла :lol:
*

    Aubergine

Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #18 -: Юли 27, 2009, 21:45:04 pm »
Мидж, водих го да му вземат секрет от носа и гърлото и излезе чист.
Аз мирясах и хриптенето изчезна. Фокус-мокус!
Иначе редовно пръскам Риномер.
Сега го дебна да му изследвам изпражнения, че и там имаме проблем, но обикновено дриска вечер или нощем и няма как да занеса прясна проба.
Ужас, как звучи :lol:
А ти защо изобщо прехвърляш шишетата, а не ги държиш в стерилизатора?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Лятна седмица 27.07 - 02.08
« Отговор #19 -: Юли 27, 2009, 23:56:16 pm »
Лично аз не съм си хранила детето по паркове и градинки в кърмаческа възраст.
На мен ми се гади като видя как се джурка АМ на полеви условия или биберона се сглобява на масата в кафето...Може да съм крайна, но така мисля аз. Моето мнение не е миродавно.

Малко оффф:
Кво ми се случи на басейна в Хисаря. Висим на касата за билети за вход. Пред мен семейство със 6-месечна девойка със страхотни очи. Закачам бебка, питам майката на колко е, как се казва. И от дума на дума /опашка дълга/ забелязвам, че устните на детето са бели. Предположих, че е гъбясала. На което майката ми каза: "Ми то не са само устните, то е в цялата уста и небце, нещо като налепи". Питам - водихте ли я на педиатър /щото що-годе читави педиатри там има от опит/. Ми да, казва майката, изписа едно мазило, Дактарин ли - питам аз, на което ми се отговори - да, така се казваше, но в аптеката го нямаше и казаха, че трябва да направят поръчка и че трябда да платя допълнително за нея, та ще чакам като си отидем в къщи. И след това ме пита: Абе може ли от тия неща да отказва да се кърми и да не спи спокойно?
Въпросната майка беше с количка на Чико - не вярвам да е опряла до максимум пет лева търгачество на фармацевтите в прованса, но не разбирам как можеш да оставиш умишлено  детето си да страда.