0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Missed abort-моля помагайте
« -: Април 10, 2006, 17:39:39 pm »
Моля ви кажете ми какви могат да бъдат причините.Възможно ли е да се получи за това ,че аз съм рх( - ),а мъжа ми е рх (+)?Моля ви споделете вашето мнение ужасно съм разстроена
Ще съм благодарна на всеки,който се включи
*

    Anonymous

Missed abort-моля помагайте
« Отговор #1 -: Април 10, 2006, 18:44:42 pm »
Миличка, аз също преживях миссед преди година и знам, че е ужасно. Но трябва да останеш силна и да гледаш напред. Не го приемай като супер трагедия, защото така трудно ще излезеш от дупката. Мойта лекарка тогава ми каза, че много често се получава при първа бременност и да не се вманиачавам да търся причината. Е, разбира се, изчетох всичко по въпроса и с какви ли не причини се запознах, но сега, пост фактум, мога да кажа, че това с нищо не ми помогна. Сега, след точно една година отново видях двете чертички и умирам от страх да не се случи пак...но ще опитваме докато стане, нали така  :)
Така че, много прегръдки ти изпращам и сила за борба.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Missed abort-моля помагайте
« Отговор #2 -: Април 10, 2006, 18:46:36 pm »
Цитат на: Anonymous
Моля ви кажете ми какви могат да бъдат причините.Възможно ли е да се получи за това ,че аз съм рх( - ),а мъжа ми е рх (+)?Моля ви споделете вашето мнение ужасно съм разстроена
Ще съм благодарна на всеки,който се включи


Никой не ти е отговорил ,затова го правя аз.
Причините за Missed abortion ,може да са най-различни.
Една от тях може да е и тази. Когато бебето унаследи Rh фактора на бащата(ако то е Rh(+))
Образуването на антитела може да започне още по време на бременността,(което се случва рядко), но титъра се проверява от 20 седмица на бременността.
Доколкото знам антителата се образуват най-често след раждането?!
За това обаче , най-добре е да говориш с лекаря си. Той най-добре би ти отговорил.
Ако си образувала антитела, нетрябваше ли да ти поставят анти-D-имуноглобулин? (За да не бъдат застрашени следващи бремености)??Ако причината е тази?!
Какво ти казаха, не направиха ли изследване?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #3 -: Април 10, 2006, 18:47:12 pm »
Ох, гостът съм аз, пиши и не се затваряй в себе си.
*
Re: Missed abort-моля помагайте
« Отговор #4 -: Април 10, 2006, 20:23:25 pm »
Цитат на: Anonymous
Моля ви кажете ми какви могат да бъдат причините.Възможно ли е да се получи за това ,че аз съм рх( - ),а мъжа ми е рх (+)?Моля ви споделете вашето мнение ужасно съм разстроена
Ще съм благодарна на всеки,който се включи

Миличка, много съжалявам за случилото се с теб. Прекрасно те разбирам, з-то аз преживях 2 мисед аборта. След вторият направих генетична консултация и различни изследвания, които не показаха проблем, т.е. не дадоха отговор на въпроса "защо се случи това".
Ако ти е за първи път, напълно възможно е да е случайност и да не се повтори повече. Относно отрицателния резус фактор при теб, мисля че може да е проблем при втора бременност, ако не поставена....не съм сигурна в наименоването - гама глобулин. Като бях в болницата за втория кюретаж, с мен имаше едно момиче с отрицателен резус фактор и с мисед. Тя попита сестрата дали това е възможна причина, а тя каза, че не е и че след кюретажа задължително трябва да и се бие тази инжекция.
*
Re: Missed abort-моля помагайте
« Отговор #5 -: Април 11, 2006, 01:40:34 am »
Цитат на: denis
Цитат на: Anonymous
Моля ви кажете ми какви могат да бъдат причините.Възможно ли е да се получи за това ,че аз съм рх( - ),а мъжа ми е рх (+)?Моля ви споделете вашето мнение ужасно съм разстроена
Ще съм благодарна на всеки,който се включи


Никой не ти е отговорил ,затова го правя аз.
Причините за Missed abortion ,може да са най-различни.
Една от тях може да е и тази. Когато бебето унаследи Rh фактора на бащата(ако то е Rh(+))
Образуването на антитела може да започне още по време на бременността,(което се случва рядко), но титъра се проверява от 20 седмица на бременността.
Доколкото знам антителата се образуват най-често след раждането?!
За това обаче , най-добре е да говориш с лекаря си. Той най-добре би ти отговорил.
Ако си образувала антитела, нетрябваше ли да ти поставят анти-D-имуноглобулин? (За да не бъдат застрашени следващи бремености)??Ако причината е тази?!
Какво ти казаха, не направиха ли изследване?


Здравейте,ето ме вече и регистрирана.
Благодаря ви за подкрепата
Лекарят,който трябваше да ми води консултациите,направи  единствено това за 11 те седмици в които бях бременна:
прегледаме с вагинален видеозон в 6г.с.,установи бременност,защото по-рано не можа да я види;
след две седмици ми каза да отида пак да направим картон,изследввания на кръв,кръвна група,урина,влаг.секрет и т.н.Отидох в деня,в който имах час,той се появи каза на няква сестра да ми напише направление за изследване и след като ми вземат кръв да се върна в кабинета.Взеха ми кръв,но като отидох в кабинета него го нямаше,и няколко нелюбезни негови колежки ми се озъбиха ,че те от къде да знаели къде е.След като търпеливо чаках около 1 час в коридора,с надежда че ще се появи от някъде ,за да мога да видя дали бебчо си има сърчице и всичко необходимо за да съм спокойна,дойде една докторка,която ми каза ,че той си бил тръгнал,защото бил нощна смяна и че те щели да ми направят картона.Е направиха ми го и какво от това,явно за тях беше по-важно да ми премерят таза и колко кг.съм от това дали сърчицето тупка.Записаха ми нов час и ме изпратиха да си ходя.
Две седмици по-късно обаче прокървих и като отидох в болницата ми казаха това от което ме беше най-страх "мисед аборт".Записаха ме за кюртаж на другия ден и в събота всичко свърши,с това бебче умря и част от мен.Добре,че поне този път попаднах на читав лекар,който си свърши работата добре и още на същия ден кървенето вече спря,сложи ми анти Д и ме увери,че следващият път всичко ще е наред.
Това е
А сега на къде,дори ме е страх да си помисля за нов опит.
Благодаря ви
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #6 -: Април 11, 2006, 08:17:36 am »
berni, миличка,
Много съжалявам за това което ти се е случило.
Можи ,би наистина причината не е в Рх-то.Може би не е било писано тогава да бъде. Природата оставя да се развиват само най-здравите и силни ембриони.А всяка от нас иска здраво и силно бебе.
Според мен сега си направи имунологичните изследвания,при следваща бременност да си по-спокойна.
Поставен ти е анти-Д-имуноглобулин,така,че няма опасност при следваща бременност Рх(-) да ти създаде проблем.
Можеш да забременяваш - това е хубаво. И не се притеснявай - веднъж че се е случило , неозначава че пак ще се случи.
Сега се успокой и давай смело напред. :bighug:  :balk_21:
Бъди силна!
И много скоро да се похвалиш с най-прекрасната вест на земята :) :) :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Anonymous

Missed abort-моля помагайте
« Отговор #7 -: Април 11, 2006, 09:09:04 am »
Juli7

Никакъв страх и лоши мисли от тук нататък. Мисли позитивно, успокой се, изчакай да мине време и действай смело. :D  Не се страхувай, другия път всичко ще о.к. На мен след първия мисед ми направиха само хормонални изследвания. Ако искаш си направи имунологични - антифосфолипидни антитела за всеки случай.
*
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #8 -: Април 11, 2006, 09:22:16 am »
На мен не ми казаха за никакви изследвания,какви хормони да си изследвам и има ли значение кога ще ги направя.
Извинявам се ако въпроса ми ви се стори малко тъп... :oops:
*
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #9 -: Април 11, 2006, 12:32:37 pm »
Берни, съжаляам за това което ти се е случило. И аз го преживях същото преди 4-5 месеца. Много е трудно и много боли душата.... , но повярвай ми... минава време и то лекува.
Сега не си мисли точно за новите опити. Нас ни казаха пазене 3 месеца. През това време организма ще се възтанови физически, а ти емоционално.

не съм голям спеец....ама аз също си мисля че  НЕ резус фактора е бил причината, от това дето съм чела, тези антитела дето се образуват срещу еритроцитите, се образуват и повишават на по-късен етап от бременноста (някъде около средата).

Приеми го като "мал шанс" и че природата е поправила някоя своя грешна комбинация, за която не трябва да съжаляваме....защото всяка една от нас, най-много от всичко на света искаме да имаме здрави и хубави бебета.

 Изследванията които се правят в такива случаи са генетични, имунологични, за антифосфолипиден синдром, ТАТ и МАТ. Обикновенно ги назначават при повече от 2 или 3 такива. Медицината приема че 1неуспех нищо не значи и не е причина за тревога.
Но ти си ги направи, за да си сигурна и спокойна, че следващия път всичко ще наред.

Цитат на: berni
На мен не ми казаха за никакви изследвания,какви хормони да си изследвам и има ли значение кога ще ги направя.
Извинявам се ако въпроса ми ви се стори малко тъп... :oops:


При положение, че не знаем кои хормони искат да ти изследват, няма как да ти кажем дали има значение кога ще ги изследваш.
Предполагам обаче, че става въпрос за ТАТ и МАТ, но това не са хормони, а антителата на щитовидната жлеза. Те също имат връзка с миседите.
Има някоко статии в сайта по този въпрос.

Риск от повтаряема загуба на бременност поради тромбоза на плацентарни капиляри

Антифосфолипиден синдром и повтарящи се спонтанни аборти

Антифосфолипиден синдром и зачатие

А, сега кураж, горе главата и ще видиш че следващия път всичко ще бъде наред. :)
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #10 -: Април 11, 2006, 12:37:04 pm »
Цитат на: berni
На мен не ми казаха за никакви изследвания,какви хормони да си изследвам и има ли значение кога ще ги направя.
Извинявам се ако въпроса ми ви се стори малко тъп... :oops:


Изследванията, които се правят са най-различни. Добре  е лекар  да прецени и да  търси някъде причината.
 Напр. до 12 г.с. се приема че причините за аборт  са най-вече генетични, напр.хромозомни аномалии ( те обикновенно не се повтарят).
Има и други причини:диабет, да образуваш някаккъв вид антитела,хиповитаминоза,слабо развитие на маточната мускулатура,ендометрит и т.н

Хормоналните изследвания са:
- щитовидни хормони: FT3+FT4+TSH , TAT +MAT (антитела)-без значение деня,сутрин рано без да е приеман кофеин
-полови хормони:LH+FSH+Estradiol/на 3 ден от МЦ/ +Testosteron+Prolactin+DHEA-S /без значение е деня/
   +Прогестерон - на 7 ден след доказана овулация

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #11 -: Април 11, 2006, 14:16:11 pm »
Подкрепям мненията на Роми и Денис.
И на мен гинекологът ми каза да не си правя изследвания, но защо трябва да чакам абортите да станат 2 или 3, като може да се предотврати това. Малко е вероятно да имаш проблем, но ако имаш по-добре да го разбереш по-рано.
*
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #12 -: Април 11, 2006, 16:10:00 pm »
Цитат на: denis
Хормоналните изследвания са:
- щитовидни хормони: FT3+FT4+TSH , TAT +MAT (антитела)-без значение деня,сутрин рано без да е приеман кофеин
-полови хормони:LH+FSH+Estradiol/на 3 ден от МЦ/ +Testosteron+Prolactin+DHEA-S /без значение е деня/
   +Прогестерон - на 7 ден след доказана овулация

Точно тези правих и аз след 1-ят мисед.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #13 -: Април 11, 2006, 16:31:44 pm »
Цитат на: Juli7
Цитат на: denis
Хормоналните изследвания са:
- щитовидни хормони: FT3+FT4+TSH , TAT +MAT (антитела)-без значение деня,сутрин рано без да е приеман кофеин
-полови хормони:LH+FSH+Estradiol/на 3 ден от МЦ/ +Testosteron+Prolactin+DHEA-S /без значение е деня/
   +Прогестерон - на 7 ден след доказана овулация

Точно тези правих и аз след 1-ят мисед.


И какви бяха стойностите?
Всичко ли беше наред?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #14 -: Април 11, 2006, 17:23:18 pm »
Аз да добавя към Ромми и Денис:

на мен ми пуснаха точно преди аборта и изследване за инфекции, от което изскочи един огромен титър на листериоза, което се счете и за една от вероятните причини за миссед-а ми, тъй като всичко друго беше в норма. Спомням си, че имаше изследване и за токсоплазмоза.

На въпроса ми защо се получи така, лекарката ми каза, че все още медицината не разполага с достатъчно познания за развитието на ембриона и всичко, което може да доведе до умирането му. Каза, че в първите месеци ембрионът е изключително чувствителен и лесно може да бъда атакуван. За следващото ми забременяване ми каза да се "натъпча" с вит. С, Е и фолиева.
Alexandra
*

    Anonymous

Missed abort-моля помагайте
« Отговор #15 -: Април 11, 2006, 21:52:31 pm »
Здравей, Marie!
Ти направи поотделно ли изследване за листериоза, токсоплазмоза, и за какво друго? Преди аборта ти ги назначиха с цел да се установи причината за мисед-а или случайно тогава ги направи? В коя лаборатория ги направи?
Благодаря предварително!
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #16 -: Април 11, 2006, 22:01:28 pm »
Берни, много съжалявам за случилото се  :cry:
*
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #17 -: Април 12, 2006, 11:04:46 am »
Цитат на: Anonymous
Здравей, Marie!
Ти направи поотделно ли изследване за листериоза, токсоплазмоза, и за какво друго? Преди аборта ти ги назначиха с цел да се установи причината за мисед-а или случайно тогава ги направи? В коя лаборатория ги направи?
Благодаря предварително!


В деня, в който се установи на УЗИ, че ембрионът е мъртъв и ми дадоха час за кЮретажа, ми пуснаха тези изследвания заедно с пълна кръвна картина, тироидни и т.н. Целенасочено търсехме причина, не беше случайно. Не мога да помогна с адрес на лаборатория в България. Поговори с лекаря си или дано другите момичета тук те насочат.
Alexandra
*
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #18 -: Април 12, 2006, 16:42:08 pm »
Благодаря на всички ви за подкрепата.
Все още ми е трудно да се отърся от този ужас,но малко по малко се съвземам.Само като си помисля,че може пак да стане и се побърквам,но ще го преживея.
Днес имам леки болки в корема и някакво течение,дали може да е от антибиотика,знае ли някой?
Пожелавам на всички ви успех и дано скоро и се похвалим с добри новини.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #19 -: Април 12, 2006, 19:07:08 pm »
Цитат на: berni
Благодаря на всички ви за подкрепата.
Все още ми е трудно да се отърся от този ужас,но малко по малко се съвземам.Само като си помисля,че може пак да стане и се побърквам,но ще го преживея.
Днес имам леки болки в корема и някакво течение,дали може да е от антибиотика,знае ли някой?
Пожелавам на всички ви успех и дано скоро и се похвалим с добри новини.


Радвам се, се че се съвземаш.
Не се притеснявай следващият път всичко ще бъде наред.
А какво е течението?
Неможе да е от антибиотика.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум