0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #40 -: Април 14, 2006, 14:57:33 pm »
Цитат на: Anonymous
Знам,че може би звуча глупаво или не компетентно,но всеки ,който е минал по моя път би ме разбрал.От както се случи това с мен,не спирам да си задавам въпроси и да търся каква е била причината за да се развият нещата по този начин.Знам,че причина няма да намеря,но не ме съдете,че се опитвам да го правя.
Все пак ви благодаря за отзивчивоста и за това ,че всеки каза мнението си и сподели опита си.


аз съм минала по твоя път два пъти.
поради това знам, че колкото по-рано се успокоиш и спреш да търсиш под вола теле, толкова по-скоро ще дойде следващият успешен път.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishka

Missed abort-моля помагайте
« Отговор #41 -: Април 18, 2006, 15:06:20 pm »
Здравейте момичета, за да не пускам нова тема със същото заглавие да попитам тук - кога точно да си направим всички тези изследвания и къде се правят, че нещо не разбрах. Не мен вчера ми поставиха диагноза мисед, който ми е втори по ред за и утре ще ми правят кюртажа. Имам дъщеричка на 2г. Ще съм благодарна на отговорите ви.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #42 -: Април 18, 2006, 18:39:19 pm »
Мишка ориентирай се към специализиран център за борба със стерилитета. Там вече лекарят ще прецени от къде и как да започнеш. Дали да правиш хормони, имунологични, генетични и т.н. Препратка към адресите на центровете има на началната страница на сайта. Сама на своя глава не мисля че е редно да правиш изследвания. Успех от сега на татък и съжалявам за случилото ти се.  :grouphug2:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #43 -: Април 18, 2006, 18:46:28 pm »
Цитат на: mishka
Здравейте момичета, за да не пускам нова тема със същото заглавие да попитам тук - кога точно да си направим всички тези изследвания и къде се правят, че нещо не разбрах. Не мен вчера ми поставиха диагноза мисед, който ми е втори по ред за и утре ще ми правят кюртажа. Имам дъщеричка на 2г. Ще съм благодарна на отговорите ви.


Мишка, съжлавам че това ти се е случило за втори път.

По принцип няма точно определено време в което да се правят изследванията. В смисъл, не е необходимо да е точно няколко дни след миседа.
Може да ги направиш когато имаш възможност.

Гененичните може при Доц.Кременски в МД- София.
Имунологичните - за тях се свържи с доц. Конова от Плевен.


Моя съвет е преди да почнеш с тези изследания да направиш изследване за ТАТ и МАТ. Това са антитела на щитовидната жлеза, и имат връзка с миседите.  Резултата става готов за 1 ден.
Ако там няма проблеми - да продължиш с антифосфолипидните антитела (Правят се в Плевен и в Александровска при д-р Балева)

Генетичните също може в София или в Плевен. Резултата излиза след около месец.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Missed abort-моля помагайте
« Отговор #44 -: Април 19, 2006, 21:10:35 pm »
Rommi, каква точно е връзката между повишените ст-сти на ТАТ и МАТ и миседите?
*
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #45 -: Април 20, 2006, 12:52:22 pm »
Цитат на: pgzenga
Rommi, каква точно е връзката между повишените ст-сти на ТАТ и МАТ и миседите?

 И аз бих искала да попитам същото.
Благодаря
*
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #46 -: Април 20, 2006, 13:10:18 pm »
Цитат на: berni
Цитат на: pgzenga
Rommi, каква точно е връзката между повишените ст-сти на ТАТ и МАТ и миседите?

 И аз бих искала да попитам същото.
Благодаря


Много статии имаше по темата.
Преди време Вени беше събрала доста неща в една тема в дир-а за ТАТ, МАТ миседите и ранните спонтанни аборти.

ТАТ и МАТ са антителата на щитовидната жлеза ... и както и други антитела имат връзка с износването на плода.
Важно е да се отбележи, че при лечение, се постига успешно износване на бремеността.

За сега успях да намеря само това.
Ще потърся още къде беше писано, ако някой друг не ме изпревари и не пусне линк.
Извинявам се, но сега нямам достатъчно време , за да потърся

Нашите изследвания позволяват да се предположи, че сам по себе си автоимунният тироидит не вреди на репродуктивната функция, но изменението на функционалното състояние на щитовидната жлеза вследствие автоимунния тироидит може да окаже неблагоприятно въздействие на развитието на плода и протичането на бременността. Съществуващата утежнена акушерска анамнеза при нашите пациентки позволява да се предположи ролята на тироидната дисфункция в акушерската патология. Корекцията на тироидния статус и поддържането му в нормални граници в течение на бременността допринесоха за нормализация на функционалното състояние на щитовидната жлеза и е възможно положително да са повлияли на бременността и раждането. Основавайки се на даденото изследване, можем да препоръчаме на всички бременни жени с увеличена щитовидна жлеза да изследват тироидния статус, на жени с плътна жлеза с наличие на възли след изследване с ултразвук е необходимо определяне на стойностите на антителата към тироглобулина и микрозомалната функция. Повишените стойности на тези антитела в кръвта свидетелстват за възможност за развитие на гестационни хипо - или хипертироизъм, а също за послеродов тироидит. Затова ранната диагностика и корекцията на тироидната дисфункция по време на бременността ще допринесат за профилактика на усложненията, които могат да настъпят през бременността, както и да предотвратят развитие на патология у потомството.


Това е от тази статия:
Нарушена функция на щитовидната жлеза и бременност
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    mishka

Missed abort-моля помагайте
« Отговор #47 -: Април 25, 2006, 22:22:18 pm »
Момичета, благодаря за отговорите. Аз не се чувствах добре след аборта и затова чак сега пиша. Оказа се, че не са ме изчистили добре и утре пак съм за кюртаж. Още не сме се ориентирали към кой специалист да се обърнем, но ще изчакам хистологията да излезе и тогава ще мислим. Още веднъж благодаря.
*
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #48 -: Април 26, 2006, 10:27:15 am »
Цитат на: mishka
Момичета, благодаря за отговорите. Аз не се чувствах добре след аборта и затова чак сега пиша. Оказа се, че не са ме изчистили добре и утре пак съм за кюртаж. Още не сме се ориентирали към кой специалист да се обърнем, но ще изчакам хистологията да излезе и тогава ще мислим. Още веднъж благодаря.


Много съжалявам че така се случва и при теб. :(
ПРи мен случая беше аналогичен- 1мисед, 2пъти кюртаж.
Просто исках да ти кажа..... че колкото и да не ни се иска... такива неща се случват.
Дано да нямаш повече усложнения и това да бъде последнтото изпитание през което ще преминеш и хубавите новини да последват много скоро.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Missed abort-моля помагайте
« Отговор #49 -: Април 26, 2006, 12:57:52 pm »
Успех и тук, мишле!
Дано хубавите новини ти се случат много скоро!!!