0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« -: Юли 08, 2009, 11:04:52 am »
Позволявам си да пусна новата седмична темичка с пожелание за много здрави дечица,никакви тревоги и щастливи мами :).
Слънчев ден :)

*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #1 -: Юли 08, 2009, 14:35:32 pm »
Хайде и аз да се включа в седмичната темичка след 5 дневно отсъствие. Беше голямо обикаляне по прегледи - Вероника беше за реимунизация с Пентаксим, а като видях, че е излязла и десетвалентната ваксина Synflorix, очите ми станаха на банички  8O . Някой да има впечатления от тази ваксина, ако правилно съм разбрала, замества Преванар?
Да се похваля, прегледът при Марков показа, че ще си имаме сини гащета. Таткото грейна от щастие, защото момъкът доега не щеше да се показва на УЗ :)

Лека и прохладна седмичка на всички!
« Последна редакция: Юли 08, 2009, 14:38:11 pm от ani4ka »
*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #2 -: Юли 08, 2009, 15:05:13 pm »
Желая слънчева и усмихната седмица на всички! :sunshine:

Аничка,честити сини гащички  :P!

Нуну,честито племенниче!Да е живо и здраво!
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #3 -: Юли 08, 2009, 15:43:19 pm »
Слънчева седмица за всички с пожелание за здрави дечица и много усмивки  :)
Ади, на въпроса ти от миналата седмица - Ани беше качила 20 гр от изписването. Направих една онлайн консултация с консултант по кърмене и мисля, че май има някакъв резултат. Поне памперсите са ни по-пълни отпреди. Днес следобед ще ходим при педиатърът да я претегли и прегледа. Стискайте палци да е качила вече. Ако е, ще можем да продължим по този начин. Взех си по препоръка от мини чай от билковата аптека, ям ядки, жито, цедя след кърмене, какво ли не правя, та да видим какъв ще е резултатът.
А по въпросите за ваксините, да ви задам и аз един глупав въпрос по повод един пост на д-р Бърди: кои ваксини срещу Хемофилус инфлуенце тип Б (Hib) и срещу Стрептококус пневмоние влизат в имунизационния календар и са вече безплатни? Да не става въпрос за Пентаксим и Синфлорикс?
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #4 -: Юли 08, 2009, 18:06:35 pm »
Аничка, колко хубаво, че чакате момченце, радвам се за вас :D
Благодаря ти, Бени!







*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #5 -: Юли 08, 2009, 18:14:33 pm »
Да докладвам. Току що се ходихме да ни претеглят и се оказа, че Ани за 5 дни е качила цели 200 грама! Така ми олекна  :D
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #6 -: Юли 08, 2009, 18:18:46 pm »
смайл, чудесно- кърмачетата качват скокообразно, така че до края на месеца може да качи още 500 грама
успех и се наслаждавай на бубката
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #7 -: Юли 08, 2009, 21:24:57 pm »
Ани, честити сини гащи.  :D

За ваксините се говореше че ще включат Пентаксима следващата година и евентуално Превенар, но все забравям да питам педиатърката.


*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #8 -: Юли 08, 2009, 22:22:44 pm »
Смайл, внимавай с ядките - алерген са.
Ани, честити сини гащи, оцветихте се и вие  :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #9 -: Юли 09, 2009, 00:31:02 am »
Смайл, хи хи  :D,добре си наддавате,всичко е наред ,сигуна бях  :D.
Аничка, честити сини гащи,  лека и успешна до края. :D
*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #10 -: Юли 09, 2009, 14:51:43 pm »
Ani4ka, честити сини гащи и живо и здраво момченце на финала :)
*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #11 -: Юли 09, 2009, 14:58:52 pm »
Аничка, добре дошла в отбора на шарените пантофи. :D
Смайл, ще потръгнат нещата с кърменето. Природата си знае работата.
Здрава и усмихната седмица от нас.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #12 -: Юли 09, 2009, 15:07:28 pm »
Ани4ка, честито ти очаквано момченце 8)
Ние най-после се завърнахме от обиколки из България и мисля малко да се кротна вече 8) Оставихме Валери на почивка с баба си и дядо си за 5 дни във Велинград и да ви кажа ми е малко терсене, но нямам излишни скрупули. Мислех, че раздялата ще е мноооого трудна, защото сме от две седмици в период на "искам татенцето" ама лепнат буквално като гербова марка, но явно децата са си гъвкави и умеят да се нагаждат. Каза ни "чао", заиграл се с другите деца (което се случва твърде рядко, предвид че той от деца бяга и гледа да си играе с някой от нас) и станал ново човече само в рамките на 24 часа. А като се сетя аз колко тежко го изживявах ..... :?
Освен това и ние сме вече в категория "без памперс". Осъзнато, без изпускане, голям кеф 8)


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #13 -: Юли 09, 2009, 19:03:32 pm »
Здравейте
имам едно питане-моля мами с опит да ми препоръчат стабилна триколка ,от тези с оправление на родител,чувала съм че някои са много нестабилни и се обърщат ,държа да има предпазител,за да непадне детето ,и да е на приемлива цена  :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #14 -: Юли 09, 2009, 19:18:51 pm »
Ади, аз лично ти препоръчвам да не си давате парите за такива глупости  :D
ако не ни бяха подарили, никога нямаше да купя за Стеф, сега събира прах в майкини
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #15 -: Юли 09, 2009, 23:42:00 pm »
Подкрепям мини-за мен приколките са пълна глупост и излишен разход.
Излизаш на разходка с нея и детенце заспива-как ли се чувства да спи седнало?
Лек уикенд на всички!
*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #16 -: Юли 10, 2009, 00:09:10 am »
Хм моето дете пък страшно се кефи на триколката. Даже се опитва да върти педалите вече. Александра като е на разходка забрави да заспи. Сакън да не изпусне нещо. :lol:

Ади, прецени дали Алекс ще се радва на колелцето. На Чиполино и Мони за на прилични пари и добри като качество.

*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #17 -: Юли 10, 2009, 00:45:22 am »
Вероника също много си обича триколката, подарък от вуйчо за рождения ден. В Пиги'с хаус бяха намалени от 89 на 79 лв, има няколко мелодии, на които даже се танцува  :lol: Ползвам я когато не излизаме за дълго навън, а Вероника с кеф си "брън-бръм-ка". Даже като види чужди триколки издава същия звук...
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #18 -: Юли 10, 2009, 08:18:26 am »
мацки,благодаря за отговорите,Алекс вече не спи навън ,явно всички Александри си приличат  :lol: нали така Сия?
ani4ka,кой модел е вашата?
*

    Aubergine

Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #19 -: Юли 10, 2009, 11:28:10 am »
Здравейте и от мен.
Ние правихме погача миналата неделя, на която дойде една съседка педиатърка и установи шум на сърчицето на Чефето. Водихме го на ехокардиография и сърцето му е здраво. Шумът идва от незатворен дуктус или нещо такова и ще се израсте.
Съмненията за задния ринит се потвърдиха /то какви ти съмнения, просто личната педиатърка отказва да се съгласява с мен. Лошото ще е, ако не е чула този шум, засега ще си мисля, че нарочно не ми е казала, да не ме тревожи./

Аni4ka, честита синева!