0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #20 -: Юли 10, 2009, 11:30:56 am »
По повод триколките, наистина не са стабилни и се обръщат. Но ако не ги оставяте самички няма проблем. Моника не искаше в количката, триколката ми дойде като мана небесна  :lol:. И аз да бутам нещо и тя да седи вътре. С количката все се гушкахме и си я бутах. Не искаше в нея. Не ми се е случвало да заспи в нея. Ако заспи ще си я гушна и все ще я забутам тази триколка до в къщи.
Във вторник си защитих дипломната работа с Мн доб 5. Вече съм инжинер  :D. Иска ми се една магистратура със същата специалност, дано да събера сили и да успея и с нея защото наистина страшно много ми се събра. Последните два месеца съм спала по 2-3 часа. Работа, дете и университет идва в повече.
Милички от месец не съм си виждала котето, все ми се ще да се върне, но явно му се е случило нещо  :(. А преди 4 дни ми сгазиха кученцето :( От моят мац останаха като поколение 3 белички мънички котенца. Те са в съседите и хората искат да ги раздадат, защото женската маца и е достатъчна. Обаче няма на кой и чух, че ще ги изхвърлят някъде.  :( Ще прибера едничко, но трите ми идват в повече. Ако някой има нужда нека ми пише.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #21 -: Юли 10, 2009, 16:27:15 pm »
Adi,
ето такава е нашата:
http://www.get.bg/catalog/product_info.php?products_id=28940
*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #22 -: Юли 11, 2009, 03:48:35 am »
Здравейте и от мен, аз пак пиша по нощите, но сега чак ми остана време. Дълго време нямах РС - беше пак на ремонт.
Елица много я хапят насекоми и тя много се чеше, става на решето направо. Купих на Чико някаква ролка за мазане против ухапване и още едно, което е за след ухапване пак за мазане. Обаче сега си мисля така - нали като излизаме я мажа със слънцезащитен крем, а трябва да я намажа и с това против насекомите, та въпросът ми е кое след кое да мажа и може ли и двете едновременно или слънцезащитното през деня, а онова привечер??

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #23 -: Юли 11, 2009, 10:33:32 am »
Фиа ползвах Чико фактор 40 през деня. По скоро по личицето и крачетата. Вечерта същия рол-он на чико против комари мажех  по дрешките. Той мирише силно. Пробвай първо така. Ако не става до вечерта слънцезащитния все ще се отмие.
 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #24 -: Юли 11, 2009, 13:02:19 pm »
Триколките, тези които са с кучешки глави са ужасни. Много се обръщат, отделно че педалите са направени за деца гиганти, Андрея като се качи на някоя такава все още не стига педалите, а нашата си я "кара" от миналата година някъде. Нашата е подобна, само с коланче и съм доволна . Недостатъкът на нашата е, че дръжката за бутане е само за бутане и е доста сложно бутането, като детето само се върти заедно с кормилото.

На нас ни казаха момиче. Май от наборите повтарящи, само аз ще повтарям и цвят. Е, поне няма да се харча много за нови покупки.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #25 -: Юли 11, 2009, 13:25:51 pm »
На нас ни казаха момиче. Май от наборите повтарящи, само аз ще повтарям и цвят. Е, поне няма да се харча много за нови покупки.
Тц 8) И ние повтаряме :D

Фиа, правилото е, че първо мажеш слънцезащитното, а после след около 10-15 мин. и репелента. За мен репелента на Чико не става. Ползвам Аутан и Офф. По босите части мажа с Аутан Кидс, а по дрехите пръскам  с другите.

Лидия, честито дипломиране!

Патладжанче, добра ти е стратегията по отношение способностите на педиатърката :wink: Ето затова смятам, че винаги трябва да имаш два варианта, а освен това и ти самата да се информираш, за да можеш после да прецениш кое от мненията и леченията е по-адекватно.


*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #26 -: Юли 11, 2009, 15:08:36 pm »
Привет и от нас! Понеже имаме много насекоми на село /включая бълхи, комари, мухи и т.н./ въпросът ми е от каква възраст мога да мажа детенце с въпросните репеленти? Струва ми се много мъничка още Дара. По същата причина и не позволих на майка ми да пръска с препарати, май е по-добре да я хапят, отколркото да вдишва тези отрови :ask: Скоро ни предстои пак ходене натам, така че се чудех дали мога да взема нещо за мазане..
*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #27 -: Юли 11, 2009, 15:32:26 pm »
Аутанът е за деца над 2 години!
Аз също съм недоволна от мазилото на Чико. Сега ползвам Zanzarin и май по-има файда. Много гадно мирише, но може да се използва и за бебета.
Васи, честити втори чифт опашки. като знам, какъв си шемет, може и на втора поправка да се явиш. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #28 -: Юли 11, 2009, 16:12:25 pm »
Да Чикото е 0+ затова и аз го ползвах. Сега ползвам Аутан. Не мирише толкова силно.
Via благодаря ти.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #29 -: Юли 11, 2009, 18:48:00 pm »
Тази нощ ще пътуваме към Варна със Симеон и ми е доста напрегнато дали ще поспи във влака. Втора седмица сме без памперс през деня, ама още си имаме инциденти. Освен това не иска да се изака, ако не му сложа памперс :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #30 -: Юли 11, 2009, 23:53:57 pm »
Мацки,благодаря на всички за отговори  :D,сега направо съм в чуденка,ще разгледам внимателно всички модели,до тук чувам пол.отзиви за мони и чиполино
 :D
Васи,честити розови пантофки  :D
неразбрах какъв модел е вашата
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #31 -: Юли 12, 2009, 00:11:56 am »
За репелента: ей това нещо е чудесно и не мажеш бебешката кожа с химия http://www.mothercare.com/Mothercare-Insect-Repelling-wristband/dp/B001NZJUG6/sr=1-4/qid=1247339046/ref=sr_1_4/279-6612865-4416628?%5Fencoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=59826031&mcb=core
Поръчва се чрез фирмите - посредници, мога да им постна линковете и тук, ако не се сметне за реклама.

Триколката: нашата е от Марсел. Китайска, но издържа вече година и два три месеца без забележки. С метална конструкция е и е устойчива.

Нямам време много да пиша напоследък, та честитя на всички за розовите или сините пантофки.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #32 -: Юли 12, 2009, 00:19:14 am »
приятно и безаварийно изкарване на морето, Ани!
и ние вече цяла седмица сме без памперси, само нощем слагам още.
ей, не вярвах, че ще доживея този миг...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #33 -: Юли 12, 2009, 01:11:00 am »
Освен това не иска да се изака, ако не му сложа памперс :lol:

Ултра, дъщерята на моя приятелка също правеше така. По никакъв друг начин не акаше. Израствало се. Просто го чуствали като нещо свое.
*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #34 -: Юли 12, 2009, 13:14:17 pm »
Нашите триколко са на Пилсан. Много са стабилни (но са и по-големи от другите, двамата могат да седнат на едната). Все пак са и по-скъпи, но си заслужават. Стават после за деца до 40кг.
*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #35 -: Юли 12, 2009, 13:16:26 pm »
Лейди, вие от каква възраст я ползвате тази триколка, че вече година и нещо имате опит?  :o
*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #36 -: Юли 12, 2009, 15:52:45 pm »
Mimi26, можеш ли да пуснеш снимка на твоята триколка?

*
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #37 -: Юли 12, 2009, 16:38:42 pm »
В момента нямам качени снимки в нета, но я има на адрес:
www.emir.bg (На детски играчки, коли и колела с педали).
Модела се казва Бест.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #38 -: Юли 12, 2009, 20:11:15 pm »
Здравейте, момичета!
Пожелавам ви здраве и лека зима.
« Последна редакция: Юли 12, 2009, 20:39:12 pm от Nina »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева юлска седмица (6.07-12.07)
« Отговор #39 -: Юли 12, 2009, 20:59:54 pm »
Лейди, вие от каква възраст я ползвате тази триколка, че вече година и нещо имате опит?  :o

Ми Вики сега е на две години /след два дни де/. Слагам го откъм 9-10 месец в триколката, значи правилно съм си написала година и два-три месеца, че я ползваме.

Частита зима и от мен. Като се сетя, че ще ходим на почивка след седмица, чак ме хваща шубе дали на плажа няма да си облека кожуха вместо бански.