0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #120 -: Ноември 21, 2009, 14:59:21 pm »
Напоследък се питам дали Pre-Seed изобщо помага. Дори да предоставя благоприятна среда във влагалището, нищо не може да го постави в цервикса, където всъщност се отделя ЦС и се запазват живи сперматозоидите. При мен два поредни месеца точно преди овулация, след употреба на овлажнителя, не се намери ЦС в шийката при посткоитален тест. Тоест, ако организмът не си произведе сам ЦС на нужното място, полза от овлажнителя освен овлажняването май няма.

Този месец съм на стимулация с кломид, който изсушава цервикалната слуз, затова преди овулацията пих лекарство, съдържащо guaifenecin. Има го в сиропи и хапчета за кашлица, и ефектът му е, че подпомага отделянето на повече и по-течна ЦС. Останах доволна и смятам, че това може би е по-добър вариант да се стмулира естествената секреция, когато и където трябва.

За guaifenecin-a намерих препоръки за доза оt 200 мг три пъти на ден, в продължение на 5-6 дни преди очакваната овулация. Лекарството не бива да съдържа никаква друга активна съставка. Най-вече, не бива да се надвишава дневната доза, указана в упътването.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #121 -: Ноември 22, 2009, 00:03:40 am »
Cigularche, това за guaifenecin-а го бях чела някъде някога, дори Мели го беше коментирала, но не помня повече от това. В кой сироп се съдържа и има ли го в БГ?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #122 -: Ноември 22, 2009, 00:14:54 am »
Зай, не зная кой е сиропът на българския пазар... макар че crow беше споменала името му някъде преди време. Предполагам, че във всяка аптека могат да дадат отговор.
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #123 -: Ноември 22, 2009, 01:10:03 am »
http://archives.zavinagi.com/archive/index.php?topic=2741
Ето коментари за варянта със сиропите мисля че ще е полезно.Даже се замислих на следващия цикъл да го приложа  :wink:,защото сега като се замисля аз съм зле с ЦСл.,а бях болна и пих точно сироп за отхрачване,и определено даже аз се очудих имах доста ЦСл.,нещо което е странно за мен,но тогава незнаех за това,а то ето имало и логично обяснение  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #124 -: Ноември 22, 2009, 02:51:32 am »
Намерих! Рефезин се казва сиропът http://www.medicine.bg/lekarstva/refesin
*
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #125 -: Ноември 22, 2009, 18:15:17 pm »
Мукосолван беше препоръчала Мели.
Моя приятелка го ползва преди Ову и според нея има ефект.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #126 -: Ноември 24, 2009, 20:04:03 pm »
Намерих! Рефезин се казва сиропът http://www.medicine.bg/lekarstva/refesin

Супер, Цигуларче, мерси много! Имам спомен, че Мели беше казала, че изследването е специално за гуайфенезин-а.
Ами, освен да се подквасим със сироп... :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #127 -: Ноември 25, 2009, 09:56:30 am »
Здравейте,
на мен ми го предписа лекарката и все се надявам и нещо да стане. 8 месеця нищо, при неустановен проблем, но надявам се сега, като съм по-спокойна да има липса на цикъл и бебчето да се появви!!!!
За първи път го ползвам и очаквам изненадата да е приятна съвсем скоро. При някой да се е получило, благодарение на Пре-сийд??
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #128 -: Ноември 25, 2009, 10:06:12 am »
Здравейте момичета и аз се снабдих с тези чудодейни флакони Pre-seed ползвам ги от два месеца но още не съм бременна.Може ли някой да ми даде информация за този продукт http://www.accessdiagnostics.co.uk/acatalog/Zestica_Sperm_Friendly_Fertility_Lubricant.html
Пратиха ми този спреи познати от Англия и простете невежеството незнам как се ползва.
    Успех на всички които  ползават pre seed.
« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 11:08:39 am от tinadeni »
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #129 -: Ноември 25, 2009, 11:20:08 am »
Аз никъде не видях сравнение на Пресийд с естествената цервикална слуз. Навсякъде сравненията са или с друг лубрикант, или с някакви минерални масла, слюнка, бебешки масла и прочие. Ето това например:


Ако някой успее да намери сравнение между Пресийд и естествена ЦС, моля да го даде.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #130 -: Ноември 25, 2009, 19:01:07 pm »
Явно говориш за Fertil Aid, а аз помислих, че коментарът ти за натрупването е за Preseed - това е темата.

Изи е попитала малко по-нагоре,та за това съм отговорила...


по повод ЦС и сиропите за кашлица...Когато прохождах в този форум и изчитах всичко съм чела тмите за ЦС и съм сигурна,че сиропа помага при по-гъста такава ...Както се казва,да я втечни,каквото всъщност сиропите равят и с кашлиците...
  Обаче си мисля,че pre seed-a има малко по-раличен смисъл да е там...знам ли...
« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 19:11:11 pm от didon »
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #131 -: Ноември 26, 2009, 22:23:49 pm »
доколкото аз четох листовката, а и като говорих с доки - целта на pre-seed е да улесни и ускори придвижването на сперматозоидите и да помогне за по-дългата им преживяемост. :)
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #132 -: Ноември 27, 2009, 11:24:31 am »
Да ,моята доки каза, че Пре-сийд им помага да се придвижат по-лесно, бързо като ги поддържа по това време активни, ако ива някакви препятствия по пътя, да са активни и да стигнат до бленуванатна цел цели е активни! Аз намирам една разлика при ползването му и тя е, че след полов акт, сякаш всичко си седи вътре в мен , а не изтича на момента, както преди, но не знам дали това има значение. Някой може ли да коментира това?
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #133 -: Ноември 27, 2009, 19:22:14 pm »
при мен си "тече" при всички положения... :oops:
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #134 -: Ноември 27, 2009, 19:31:02 pm »
Ами вдигайте си крачетата преди да е изтекло за около 15 тина минутки  :P
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #135 -: Ноември 27, 2009, 19:34:02 pm »
Ами вдигайте си крачетата преди да е изтекло за около 15 тина минутки  :P
Ти така ли правиш??? Охооо, значи наистина, дано да имаш +++++ този месец!
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #136 -: Ноември 27, 2009, 19:35:38 pm »
Ами да този единствен път го направих това  :lol: :lol: :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #137 -: Ноември 27, 2009, 19:36:32 pm »
Ами да този единствен път го направих това  :lol: :lol: :lol:
Дано, дано, дано!!! С теб сме!
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #138 -: Ноември 27, 2009, 19:51:06 pm »
абе, аз си ги вдигам високо, ама той като "излиза" и то излиза малко :oops: не пропускам опит без да ги вдигна високо, а и възглавница под дупето. това си е цял ритуал. ще чакам да видя резултат след седмица и половина.
Re: Някой ползва ли Pre-seed и да сподели има ли файда?
« Отговор #139 -: Ноември 27, 2009, 20:11:27 pm »
Е ама нормално е да излезе малко,не се притеснявай толкова,ти пъквсичко си исакаш за теб  :D :wink:.Успех,и мерси и тука за стиснатите палци  :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...