0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Предимплантационна диагностика
« -: Юни 09, 2009, 00:07:50 am »
Предлагат ми при следващ опит инвитро да направим предимплантационна диагностика. Прочетох какво представлява, разбрах колко струва.
Иска ми се да разбера правил ли е някой който няма установени генетични проблеми, затова реших да пусна темата точно в този подфорум.

*
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #1 -: Юни 09, 2009, 00:46:27 am »
Поп4о,
кажи колко струва,защото и аз съм се замислила за това.При нас с мъжа ми няма установени генетични проблеми.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #2 -: Юни 09, 2009, 00:48:10 am »
аз също съм мислила по въпроса, но към момента ме спира финансовата страна. имам още време за размисъл, дано се включат повече момичета с мнения. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #3 -: Юни 09, 2009, 20:05:44 pm »
Здравейте и от мен, след първото неуспешно ИКСИ, завършило с бременност до 4-5 седмица и неразвитие на плоден сак имахме препоръчани от лекаря имунологични и генетични изследвания с цел да се установи причината за неуспеха. В следствие на генетичните изследвания при двамата ни се установи генетичен проблем-мъжки фактор: Робертсонова хромозомна транслокация между 13 и 15 хромозома, като това генетично заболяване се унаследява и при 60% плодът умира до 12 седмица. Затова при следващия ни опит задължително трябваше да имаме предимплантационна диагностика-отстраняване на ембрионите с тази транслокация. Това беше през месец март 2008г., цената тогава беше 1300-1400 лв. За наш късмет предимплантационната диагностика по това време имаше възможност да изследва транслокацията точно между тези две хромозоми, тъй като тогава имаше само определени заболявания, които можеше да се открият по този начин. Самата манипулация беше извършена от Д-р по генетика от Университетска катедра по медицинска генетика-гр.София. Предполагам, че генетиката както и другите науки динамично се развива и съществуват новости в тази област, но с това най-добре могат да ви запознаят специалистите по въпросите, които ви интересуват. Надявам се макар и малко да съм ви била полезна с информацията си от личен опит.
*
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #4 -: Юни 10, 2009, 00:03:06 am »
Теменуга,
много ти благодаря за отговора  :balk_81:
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #5 -: Юни 10, 2009, 16:25:06 pm »
Няма защо, Мече. Затова сме тук-за да се подкрепяме и морално, и с информация по пътя към УСПЕХА.
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #6 -: Юни 24, 2009, 11:09:42 am »
Предлагат ми при следващ опит инвитро да направим предимплантационна диагностика. Прочетох какво представлява, разбрах колко струва.
Иска ми се да разбера правил ли е някой който няма установени генетични проблеми, затова реших да пусна темата точно в този подфорум.


Моля те кажи къде да прочета и аз,мен също ме интересува какво се изследва и съответно парите.Мерси
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #7 -: Юни 24, 2009, 13:03:21 pm »
теменуга,
много полезно инфо, благодаря ти
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #8 -: Юни 24, 2009, 16:49:11 pm »
Ще се опитам да ви бъда полезна с каквото мога. http://www.ivf.bg/?p=640 от тази статия аз получих отговор на много от моите въпроси още през март 2008г. когато беше направена нашата предимплантационна диагностика. Надявам се и вярвам, че до ден-днешен генетиката търпи развитие и вероятно има доста новости в науката, но това да оставим на специалистите и консултциите ни с тях. От цялото си сърце пожелавам на всички момичета УСПЕХ.
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #9 -: Юни 24, 2009, 22:34:53 pm »
Мерси за инфото,но в нашия случай сме и с донор,тогава как може да се нарави това изследване ?В нормален случай само на жената ли се прави изследване или и при мъжа,ако е и при него-тогава проблема ни става сложен.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #10 -: Юни 26, 2009, 10:41:48 am »
an_manisto предимпланционна диагностика се прави на ембрионите на 3 ти ден от уплождането.Донор или не няма никакво значение.Успех
*
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #11 -: Юни 26, 2009, 14:48:00 pm »
А може ли някой да сподели актуални цени на предимплантационната диагностика? И има ли значение (за цената) на колко ембриона се прави?
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #12 -: Юли 10, 2009, 23:51:19 pm »
 И аз да се запиша, с въпроси..
Мога ли сама да си назнача такова изследване или лекаря трябва да го назначи? Защото съм склонна да помисля за такова изследване, ако по някъкъв начин повишава процента за успешно износена бременност. Е, зависи много и от цената...

Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #13 -: Юли 17, 2009, 13:25:05 pm »
Здравейте,
Цената е 1500 лв в "Малинов",без значение от броя на ембрионите.
Ние я правим вече при второ икси, причината генетичен фактор при мен - балансирана транслокация между 4 и 7 хромозома.
Според мен това е диагностика, която природа си прави сама - плода спира развитие, а родителите преживяват тежко абортите, както е и при нас, но в 20 % от случаите на бременност плода е здрав, което ме окуражи да продължа с ИКСИ докато успеем.
Преди 4-5 години бях гледала по "Дискавъри" за нея и искрено съм щастлива че медицината при нас е стигнала до там и на нашите ембриони да бъде направена.
Генетиците казват че е необходимо да се прави при донорство и над 36 г., но аз считам че природата си знае работата, ако има доказан генетичен проблем - само тогава да.
Все пак ембрионче на 3 дни се боде и му се теглят клетки, а какво е гаранцията че при последващото му развитие няма да мутира някоя клетка.
Добре е да се прави дородова диагностика на плода при евентуална бременност, тогава по ми се вярва да се уцели някое изменение.
Понеже ние правим ИКСИ и за мен това е част от процедурата, така че не считам за правилно да се прави без доказана необходимост.
Поздрави и успех на всички
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #14 -: Юли 23, 2009, 08:52:42 am »
Предлагат ми при следващ опит инвитро да направим предимплантационна диагностика. Прочетох какво представлява, разбрах колко струва.
Иска ми се да разбера правил ли е някой който няма установени генетични проблеми, затова реших да пусна темата точно в този подфорум.


Според моят лекар, след като ние нямаме транслокации и някакви установени генетични проблеми, било излишно да се прави предимплантационан диагностика. Той смята, че ако има нещо сериозно с ембриона, това ще се види на прост преглед с микроскоп, защото щял да бъде фрагментиран. Не знам дали е точно така, но аз лично му се доверявам на мнението. Виж, ако търсите определена мутация, тогава обезателно се прави, но така като няма нищо, те само ще гледат за някакви големи дефекти ( примерно тризомия -цяла хромозома в повече).

Цитат
Мерси за инфото,но в нашия случай сме и с донор,тогава как може да се нарави това изследване ?В нормален случай само на жената ли се прави изследване или и при мъжа,ако е и при него-тогава проблема ни става сложен
an_manisto ти говориш за генетични изследвания на родителите, а предимплантационната диагностика е генетично изследване на ембриона, когато взимат една клетка от него и нея я изследват.

Боби
« Последна редакция: Юли 23, 2009, 08:55:11 am от Bobbie »


  
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #15 -: Юли 23, 2009, 12:31:10 pm »
да, боби, момичето сигурно се е объркало, но аз ще й кажа само, че на всеки донор се правят генетични изследвания преди да приемат материала и да го включат като донор в банката.
*
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #16 -: Юли 23, 2009, 12:46:51 pm »
А какв а е цената на предомплантационната диагностика?
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #17 -: Юли 23, 2009, 13:52:23 pm »
На някой препоръчана ли му е предимплантационна диагностика заради лош SDI-тест на сперматозоидите?  :ask:
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #18 -: Юли 30, 2009, 19:25:29 pm »
Преперъчват я при повтарящи се мисед и спонтанни аборти и е задължителна при установени генетични проблеми в някой от двойката. Цената може и да варира дш 1200-1500 лева до много, в зависимост за какво  се тестват ембрионите и какъв панел от изследвания ще е нужен да се приложи в конкретния случей , защото имало много доколкото разпитвах, но се правели обикновено стандартни или ако са установени вече чрез генетичните изследвания накакви балести.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #19 -: Август 01, 2009, 21:50:45 pm »
Моята информация за цената е около 3000 лв. При разговор с доктора дали да направим такава диагностига тьй като вече имам една неуспешна бременност поради хромозомна болест, той така и не ме убеди че си заслужава (особено при такава цена)...а и все пак си има и известни рискове от процедурата...Надяваме се на кьсмет и последващите диагностични изследвания!