0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #20 -: Август 14, 2009, 21:52:14 pm »
DSD,за какви рискове знаеш ти и говорили ли сте с доктора за това, в смисъл какво е неговото мнение, защото тук по този въпрос мненията се разминават - тези които правят такава диагностика обикновено твърдат , че нама риск в този етап и начина по който се прави това, докато обикновено тези които не го правят в клиниките си твърдят , че това е много рисково изследване за имбрионите и би довело до увреждането им. Затова ако нещо знаеш конкретно , моля те да го споделиш с нас.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #21 -: Август 15, 2009, 04:15:26 am »
DSD,за какви рискове знаеш ти и говорили ли сте с доктора за това, в смисъл какво е неговото мнение, защото тук по този въпрос мненията се разминават - тези които правят такава диагностика обикновено твърдат , че нама риск в този етап и начина по който се прави това, докато обикновено тези които не го правят в клиниките си твърдят , че това е много рисково изследване за имбрионите и би довело до увреждането им. Затова ако нещо знаеш конкретно , моля те да го споделиш с нас.
Въпросът не е към мен, но ще ти кажа какво казва моят лекар. Въпреки че те го правят,той каза, че понякога има риск да не оцелее ембриона, но ако оцелее няма риск за плода. Не ми е дал процент колко не оцеляват , но според някакъв сайт бил доста нисък - към 1%. Не знам колко е достоверно.

Б.
« Последна редакция: Август 15, 2009, 04:20:36 am от Bobbie »


  
*
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #22 -: Август 20, 2009, 15:44:18 pm »
Марина, не сме го обсъждали подробно..просто спомена.
По принцип знам че всички подобни изледвания крият риск...казват е процента не е толкожа голям, но ако ти се случи - на практика е 100% (както стана при мен при спонтанната ми бременност..а уж всичко беше наред)
Аз така и не стигнах до там...при последващо инвитро всичко се разви толкова бързо ..уж пак всичко беше повече от добре и накрая едно голямо нищо... :(
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #23 -: Август 29, 2009, 16:33:19 pm »
Един професор по генетика ми беше казал, че дори и да се направи предимплантационна пак е възможно при следващо деление да настъпят спонтанни мутации, затова е важна дородовата диагностика, разбира се ако се стигне до успешна бременност.
 
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #24 -: Август 29, 2009, 19:46:07 pm »
когато ние се консултирахме с генетик за диагнозата на съпруга ми и изследванията, които отидохме да направим, също ни казаха, че освен генетично увреждане на сперматозоида, причина за генетични проблеми може да бъде и самото делене на клетката, тъй като зиготата взима половината от майката и половината от таткото, а самото свързване и делене е на случаен принцип...
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #25 -: Септември 01, 2009, 13:37:05 pm »
По принцип в процеса на самото оплождане също съществува вероятност да се получи генетична грешка дори без някои от партньорите да е наследствено обременен до колкото знам...и тази вероятност нараства с възрастта. Затова и в реални условия при естественото забременяване така да се каже успеваемостта е около 10-12 %.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #26 -: Септември 12, 2009, 14:19:18 pm »
предстои ми опит, но се налага да правя ПИД. моя някой минал по пътя да ми пише, може и лс. много ми е притеснено и ще се радвам някой да сподели повече. :?
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Предимплантационна диагностика
« Отговор #27 -: Септември 12, 2009, 14:30:45 pm »
По добре е тук да коментирате темата, вместо да си пишете лични съобщения, за да четат и другите .... Не знам защо се притесняваш от това ?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание