0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Аз тази сутрин съм на "помпа", работата се "закучи" :lol:,
сега  им паднах :D
Аз съм утре... Като записваш час за помпа какво казваш?!?! Че днес докато се разберем със момичетата на телефона зор видях :)

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Е, как бе , те вече са в час, мисля :D
казвам, че ще ми се слага лекарство преди биопсия, и така :lol:

днес ми дадоха късен час за биопсия, на моето възражение, с усмивка ми заявиха, че има време да го изместят в последния момент :o
Предния път, ей така, набързо - елате с 5 часа и половина по рано утре :lol:
Значи моя е била грешката - казах им че трябва да ми се прави промивка преди биопсия...а е трябвало да кажа - лекарство преди биопсия.
/има ли разлика?!?!/

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Цитат
/има ли разлика?!?!/

бях го писала на предната страница:), има обяснено из темата :)

промивка - преди О.
лекарство - 2 дни след О.
биопсия - 5 дни след О.
Благодаря.
И се извинявам, но явно не съм го разбрала.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Порових се в писаното в темата, но не успях да намеря информация дали тънката лигавица на матката7-8мм(на 13 ден) няма да е пречка за предстоящата биопсия.До днес чаках да се пукне фоликула, но той стана 23мм и Персенска каза, че няма да се пукне и трябва да започна 5 дни да си слагам Утрогестан.Притеснява ме дебелината, тъй като съм чела, че понякога при биопсия не могат да вземат достатъчно материал за изследване.Споделете, моля.
Здравейте, момичета!Предстои ми да правя биопсия и имунолологични изследвания след неуспешен първи опит ин-витро.Докато излезе номера ми за втори опит има още над 1200 номера, но все пак искам да направя изследванията по - навреме. Притеснението ми е, че след Нова година се разболях и от тогава съм все на лекарства. Работата ми е такава, че не мога винаги и на 100% да се опазя, особено през зимата. Както и да е. Въпросът ми към вас е - дали лекарствата могат да окажат влияние върху резултатите и дали да изчакам още малко преди да направя изследванията.Ако някой е имал такъв случей ще бъда благодарна, ако сподели с мен опита си. Лека седмица и благодаря предварително.
Дори и при дебела лигавица се случва да не успеят да вземат достатъчно материал и да направят повторна манипулация, говоря от личен опит.
Доколкото знам при изследване на имунологични показатели е добре да сте здрави, иначе би могло да има завишение на някои клетки, което няма да е реално.
Моят резултат не е добър.
Предстои ми нова биопсия.
Вчера дадох кръв за РВМС и утре пак. Но няма много информация за този метод. Всичко, което срещнах и прочетох в нета е че се прави преди трансфер.
Има ли някой, на който да му е правена РВМС и е последвала биопсия? И каква е целта?
 

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
manga-zunga добре че си ти, че да разбра какво са ми правили и на мен. Не бях чувала за РВМС преди. На мен ми беше само обяснено, че от взетата кръв се извличат определени клетки с цел да се обагати ендометрима ми, тъй като при мен били в по-малки от необходимото количество, а съответно тези клетки били много важни за имплантирането на ембрионите. Малко стана объркано, за което се извинявам. На трети ден след поставянето на това "лекарство" ми правиха биопсия. Резултатът след тази биопсия казаха, че е много добър, за разлика от първата биопсия. И съответно преди следващ транфер отново трябва да ми поставят такова "лекарство". Надявам се, е съм била полезна. Дано и на теб това ти е последна биопсия.

[/url]
*

За РМВС  /периферни моноцити/ - тук има информация за преди трансфер.

Сега говорите за впръскване на това нещо преди биопсия....интересно...с една и съща цел....



Моята биопсия днес, си беше изпитание на волята над болката.
Трябваше да вземам утрогестан, нямаше О този месец, но забравих да питам трабва ли
след биопсия, и колко дни още на утрогестан?

Ако някой знае да ме подсети :D, моля
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 22:53:19 pm от Тара »
Ralitka, благодаря за инфото, същото е!!!:)
Дано наистина е последна биопсията.
А сигурна ли си, че е на 3-ти ден след лекарството, или е на 5-ти ден след овуто?!?
Тара,  утрогестана ми казаха да го слагам поне 2 дни след биопсията.
Момичета,  :goodluck: :goodluck: :goodluck:
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 23:31:16 pm от manga-zunga »

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
А сигурна ли си, че е на 3-ти ден след лекарството, или е на 5-ти ден след овуто?!?
Да, сигурна съм. В деня на ову ми взеха кръв, на 2 ден след ову (деня на ову не го броя) пак ми взеха кръв към обяд, и следобед ми сложиха лекарството. Съответно на 3 ден след лекарството (деня на слагане на лекарството не го броя, или дефакто се пада точно 5 ден след ову, без да се брои деня на овулация) ми правиха биопсия. 
Късмет!

[/url]
На мен овуто ми беше в неделя, но лабораторията не работеше. Взеха ми кръв в понеделник, после в сряда пак и ми върнаха по-късно лекарството. В събота ще правя биопсия.
На всички  :crossfingers: :crossfingers:

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
На мен овуто ми беше в неделя, но лабораторията не работеше. Взеха ми кръв в понеделник, после в сряда пак и ми върнаха по-късно лекарството. В събота ще правя биопсия.
На всички  :crossfingers: :crossfingers:
Според това как протекоха при мен нещата, би трябвало биопсията да ти е в Събота. Ти не си ли записа час за биопсия?

[/url]
Здравейте, бихте ли ми казали трябва ли да съм с пълен пикочен мехур за биопсията?
Бях много притеснена като ми казаха, че трябва да я правя и забравих да попитам.
Притеснението ми идва и от това, че много лесно получавам разни възпаления и разбира се от болката. Мен и при трансфера ме боля.При биопсията по-неприятно ли е?
Нахълтах така в темата, но се надявам да получа отговор.
Благодаря!
*
Не, не трябва при самата биопсия, да си с пълен мехур
обезболяващо, може да вземеш - аулин, профенит свещичка час преди биопсията.



*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU

Притеснението ми идва и от това, че много лесно получавам разни възпаления и разбира се от болката. Мен и при трансфера ме боля.При биопсията по-неприятно ли е?


teka , биопсията е различна от трансфера, болка или по-скоро неприятно усещане има за секунди, до като се взема необходимото количество от ендометрума. Правила съм няколко биопсии, никога не ми се е наложило да ползвам обезболяващо но разбира се прагът на болка е различен при всеки. За това, че ползването на обезболяващи е относително.
Необходимо е да се подготвиш с ежедневни дамски превръзки, защото има леко кървене.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Нищо не съм усетила на предишната биопсия и не смятам и да ползвам обезболяващо при следваща такава.
Не са ми и казали, че трябва да съм с пълен мехур..

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Цитат
Не са ми и казали, че трябва да съм с пълен мехур..


Нали, това нищим бе душицо :), че не трябва пълен мехур, при биопсия.

Иначе за болката, аз не вземам обезболяващи, имам висок праг на болка и инат :lol:. Последния път, усетих защипването - неприятно, самото взимане на материала, беше като ток все едно през малкия таз до кръста.
Може би, защото мускулите ми се бяха стегнали от дълго неходене до тоалетна, преди това.