0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Промивките и биопсиите в клиника Малинов винаги ли ги правят след 17 часа,не правят ли тези процедури в по-ранни часове?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Пепси, когато аз правех секретарките държаха да ми записват часове в интервал от 13-16 часа, време невъзможно за мен, защото след работа хващах пътническия влак и можех да пристигна най-рано в 17.15. След първата промивка помолих Перси да дойда когато на мен ми е удобно и тя се обади на секретарките да ме запишат за по-късен час.  osi_13 като си спомня какво тичане беше 1 месец се чудя как издържах. Налагаше се на връщане да пътувам до Пловдив и мъжа ми да ме взима с колата, в крайна сметка у нас влизах към 23 часа.
Сега май имат друг график, но ако ти е невъзможно след 17 ч. питай директно лекар иначе секретарките не смеят да запишат час.
Здравей те ,някой да прави промивки заради дебела лигавица възможно ли е да стане нормална или има други на4ини на ле4ение.Благодаря
*
emilli5, колко ти е дебела лигавицата? Самата дебелина според мен не е проблем - структурата е тази, която е проблемна. Също и ако имаш инфекция. Mоята лигавица винаги е била дебела - в последните дни на стимулацията обикновено стигаше над 15-17мм (дори 20мм е била). Правила съм промивки, но те влияят само на имплантационните показатели - не на дебелината.
Хм, това за дебелината не го разбрах!
emilli5, колко ти е дебела лигавицата? Самата дебелина според мен не е проблем - структурата е тази, която е проблемна. Също и ако имаш инфекция. Mоята лигавица винаги е била дебела - в последните дни на стимулацията обикновено стигаше над 15-17мм (дори 20мм е била). Правила съм промивки, но те влияят само на имплантационните показатели - не на дебелината.

Сигурна ли си че лигавицата ти е била 20 мм  8O Аз съм чувала , че 10-12 мм. е идеална , ама чак пък 20  8O 8O 8O
*
Да, абсолютно съм сигурна. Това беше при опита ми в Плевен. Стимулацията ми беше абсолютно погрешна и за това и лигавицата стана такава. Може и да е била и презряла - за това не съм питала.
Без стимулация лигавицата ми е обикновено е бивала 13-15мм в деня на овулацията.
НА НЯКОГО ОТКАЗВАЛИ ЛИ СА ДА МУ ПРАВЯТ БИОПСИЯ,ЗАЩОТО ОТ НЕЯ МУ ИЗТЪНЯВА ЛИГАВИЦАТА.

kaktusite, моля да пишеш с малки букви!
« Последна редакция: Ноември 03, 2010, 20:53:13 pm от deep »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Едва ли ще има потребител, който да потвърди.

Преди процедура при пациенти с проблемна лигавица се практикуват т.н. травматични биопсии, с цел подобряване на дебелината и рецептивността на лигавицата.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Какво е плазма и колко пъти се поставя
Какво е плазма и колко пъти се поставя

Да не би да имаш предвид "помпа"?!
*
Какво е плазма и колко пъти се поставя

"Кръвната плазма е течният компонент на кръвта, в който плават кръвните клетки. Съставлява около 55% от обема на кръвта. Основната съставка е водата (90%-92%) с разтворени в нея органични (7%-8%) и неорганични вещества (1%).
Кръвната плазма като продукт за кръвопреливане се изготвя посредством въртене на прясна кръв в центрофуга докато кръвните клетки се утаят на дъното. Кръвният серум представлява кръвна плазма без фибриноген или други съсирващи фактори."

А така наречената "помпа" е лекарство, което поставят след биопсия.

 :wink:
« Последна редакция: Ноември 13, 2010, 22:43:58 pm от anmar »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Момичета мина и моята биопсия, току що се прибрах от София. Да ви кажа доста ме заболя.Дано да не се налага да правя пак.Ако всичко е наред януари 2011 г. мога да стартирам втория си  инвитро опит. Успех на всички!
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
paele мила, не беше ли пила нещо обезболяващо? Аз пих 1 аулин около час преди биопсията и не усетих и грам болка.

[/url]
*
ralitka нищо не бях пила.Пък и д-р Персенска се наложи доста да поръчка,понеже и се видя малко материала и хайде пак втори път.Ама след биопсията взех аулин и всичко отшума за половин час. Като правих цветната снимка изобщо не ме боля и си мислех , че и сега ще е така, ама не. :lol:
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
Не питам за кръвната плазма,а за тази,която се поставя за удебеляване на ендуметриума при тънка лигавица.Поставят ли я и на други и колко пъти се прави това за един цикъл?
*
Абе момичета каква е разликата и има ли такава между слагане на лекарство и промивки,че нещо нацяло се обърках? Слагаха ми лекарство сега ще правим промивки....нищо не разбирам. Кое за какво,защо..... 8O :)
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Промивката я правят в кабинета, а лекарството в старата стая за ЕТ и искат да си с пълен мехур. Иначе усещането е едно и също. Янво веществото е различно, но какво е точно не питах.
*
А промивката каква цена е в Малинов?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
промивката е 20 лв. за лекарство не съм плащала