0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мецани, резултатите готови ли са?
*
Не съм ходила до клиниката, Къди. Утре ще я свърша тази работа  :wink:
Обади се на секретарките, но не тези които записват часовете, а онези с досиетата, те ще ти кажат готови ли са или не.
Аз бях на 16-ти та се чудех дали утре ще съм готова с моите.
*
Здравейте! Вчера бях на преглед при д-р Персенска и иска да направим биопсия като се разбрахме да си проследя овулацията в моя град за да не ходя за това в София. Искам да ви питам от кой ден сред като ми дойде цикъла трябва да започна с проследяването,че нещо се шашнах и забравих? След овулацията на кой ден трябва да отида в София за биопсията?
*
Някой да е правил биопсия след пункция?
как така след пункция?! веднага след това ли?
*
Пункция на спонтанен цикъл. Ще замразяваме ембрионите и се чудех дали не може да се комбинира пункцията и биопсия в същия цикъл.
Пункция на спонтанен цикъл. Ще замразяваме ембрионите и се чудех дали не може да се комбинира пункцията и биопсия в същия цикъл.
Хм, не виждам причини да не може, но все пак не съм лекар. Попитай.
*
Здравейте! Вчера бях на преглед при д-р Персенска и иска да направим биопсия като се разбрахме да си проследя овулацията в моя град за да не ходя за това в София. Искам да ви питам от кой ден сред като ми дойде цикъла трябва да започна с проследяването,че нещо се шашнах и забравих? След овулацията на кой ден трябва да отида в София за биопсията?
Аз ходех за проследяване на овулация от 10-11 ден на цикъла,а при доказана овулация звънни на спешния и те ще ти кажат кога да отидеш за биопсия.
най-накрая добри резултати, следващия месец слагам блокажа, дори не мога да се зарадвам спокойно.
*
Браво, Къди  :P  Я, си отпусни душицата и се радвай  :wink:
Успех!
*
Ами да се отчета и аз....не е стигнал материала и е изследван само един от паказателите до колкото разбрах  , но резултата не е добър. Сега всичко отначало за съжаление. :( Учудва ме всичко това  при положени , че бях на естрофем и утрогестан.....да не стигне , но имам ли алтернатива.  :?
« Последна редакция: Септември 24, 2010, 21:53:50 pm от doniss »
и при мен един път така се получи, решиха, че най-вероятно няма да стигне и ми взеха повторно.......стиснах зъби......Това първа биопсия ли ти е?
*
и при мен един път така се получи, решиха, че най-вероятно няма да стигне и ми взеха повторно.......стиснах зъби......Това първа биопсия ли ти е?
     Да първа ми е. Абе то зъби ще стисна това не ми е никакъв проблем,ама когато си на близо 500км от София и парите колкото да преживяваш става проблем и то голям.....
имах предвид, че стиснах зъби и ми взеха отново по време на една манипулация. Дааа това с разстоянието е доста кофти момент, винаги съм се чудила как успяват момичетата и заслужават медал!
Да се включа отново в тази тема, защото ми предстои биопсия-2-ри епизод.Да,наистина е много гадно с това проследяване...аз мин.седмица 3 пъти пътувах до София и в крайна сметка биопсията се отлага,защото на 12 ден от цикъла получих някакво кървене и имам неспукан фоликул.В крайна сметка за следващия път,ще си регулирам цикъла с хапчета и ако мога ще се проследя в моя град, но скъпа doniss,с теб сме общо взето на един хал...Момичета на някоя от вас случвало ли се е подобно извънциклично кървене на 12,13 ден с всички екстри на ПМС.Аз не разбирам дали да го броя за цикъл или не, а и честно казано ,в клиниката не ми обясниха от какво точно се е получило.
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
*
На мен често ми се случва да имам кървене малко преди овулацията. Но като правех биопсиите не ми се случи за радост, че сигурно и аз в чудо щях да се видя.
ivette - ти защо започваш втора серия биопсии? Какво казват от клиниката? Резултата от първа серия не е ли траен???
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Имам опит с биопсиите, но не съм имала кървене, винаги ми изписваха утрагестан преди и след манипулацията. При последната биопсия цикъла ми дойде три дни по-рано, но според мен не биопсията е причината за това.
*
10 гр. Киовиг това колко ампули са,приблизително...?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Зависи от теглото ти. На мен ми беше предписано вливане на Киовиг 10 гр., но за да спестя някоя стотачка ме питаха колко кила съм (63) и ми казаха да го заменя с 48 амп.