0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    violche

  • *
  • 3
  • Душите ни докоснаха се боси...
Искам да попитам ако някой има информация, какъв е процента на забременели жени след тези биопсии? Искам да разбера и нека да пише някой който е забременял след процедурата, защото ми прави впечатление, че се правят масово в Клиника Малинов, а има ли резултат?
*
Момичета колко време е валиден резултата от биопсията? Доктора ми звъна и каза,че резултата от втората биопсия е добър, но ще правим трансфера месец септември.Тъй като днес ми е 10 ден от цикъла.То това чакане беше ме изнервило, само ако се бяха обадили няколко дни по-рано можеше да направим трансфера ,но уви.А на кой ден от цикъла се започват прегледи и лекарства преди ЗТ.Благодаря предварително.
Момичета, искам да питам болезнено ли е поставянето на лекарство, т.нар. промивка? На мен ми предстои в събота. Ще имам ли кървене/зацапване след това?
Предварително благодаря за отговорите.
*
zazolinka-не, не е болезнено. Аз не съм имала и кървене след това. Преди самата промивка е нужно да си пила вода и да ти е пълен мехура ( споменавам го, понеже на мен бяха забравили да ми кажат).
zazolinka, поставянето на лекарство е като при трансфер.
Не боли изобщо, няма зацапване, само преди това трябва да си с пълен мехур.
Трае около 5 минутки, ставаш и си тръгваш. :D
Аз лично предпочитам да стискам 2 часа вместо да се наливам с вода :D
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Зази, промивките ми ги правиха в кабинета на празен мехур. Лекарствата ми ги правиха в старата стая за трансфери (на 4 ет) на пълен мехур. Не боли, няма зацапване.
Момичета, благодаря ви много, златни сте. Друго си е да знам, че няма да боли, пък ако трябва и вода ще пия, и превръзки ще слагам след това, само полза да има от цялата работа. Късмет на всички вас  :D
Самата процедура при поставяне на лекарството е абсолютно безболезнена, имам две такива, но при втората два часа след лекарството имах страхотни болки.
Аз лично предпочитам да стискам 2 часа вместо да се наливам с вода :D
И за лекарство, и за трансфер, смятам, че това е по-добрият начин! Спокойно може да се издържи даже 3-4 часа без пишкане, ако не се наливате с течности, което осигурява пълен пикочен мехур и много по-поносимо положение.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    TaIChi

  • **
  • 125
  • Няма отстъпление. Има маневра. :)
Re: биопсии, промивки и други процедури при иl
« Отговор #549 -: Август 04, 2010, 13:53:56 pm »
Здравейте!

Имам един въпрос - в понеделник правих биопсия и Персенска ми каза, че по принцип цикълът ми може да дойде по-рано вследствие на биопсията, а днес ми се появи и кръв - възможно ли е да е МЦ и то толкова рано - сега ми е 20 ден, а обикновено ми идва около 28-29?
« Последна редакция: Август 04, 2010, 14:01:04 pm от TaIChi »
*
При мен се случи така - с по-ранно идване на цикъла. След втората биопсия, и последвалия я промивки и помма ми дойде на 23-ти ден, а по принцип ми идва на 27-28 ден. Не се притеснявай! Явно е често явление!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



а на мен ми изписаха утрагестен преди и след биопсията, за да не изкървя и да нямам промяна в цикъла
*

    TaIChi

  • **
  • 125
  • Няма отстъпление. Има маневра. :)
Re: биопсии, промивки и други процедури при иl
« Отговор #552 -: Август 05, 2010, 15:29:02 pm »
Благодаря за отговорите, но май се оказва че не е цикълът ми, защото след вчера остана само някакво слабо кафеникаво на цвят течение и то не постоянно, а от време на време.
Дали е възможно това да е от промивката с бром, която правиха, защото бромът беше кафеникав на цвят?
« Последна редакция: Август 05, 2010, 15:30:34 pm от TaIChi »
*
След биопсия е нормално да ти зацапва, дори зацапването може да премине в цикъл.
Момичета,обясняват ли ви какви точно показатели се изследват,имате ли възможност да видите резултатите? Вярно,че всеки пациент си е индивидуален случай,но в рамките на колко месеца приблизително се правят тези биопсии и промивки преди да се премине към процедура? Моля ви споделете какъв е резултатът при вас.
Благодаря!


Момичета,обясняват ли ви какви точно показатели се изследват,имате ли възможност да видите резултатите? Вярно,че всеки пациент си е индивидуален случай,но в рамките на колко месеца приблизително се правят тези биопсии и промивки преди да се премине към процедура? Моля ви споделете какъв е резултатът при вас.
Благодаря!
При мен изследваха различни показателии привихме курс на лечение. От май месец до юли имам три биопсии, три промивки и два пъти лекарство. През септември ще направя още три промивки, едно лекарство и 4-та биопсия. Лично аз нищо не разбирам от показателите, няма референтни стойности и дори малко лекари могат да ги разчетат, така че правя каквото ми кажат.
При мен изследваха различни показателии привихме курс на лечение. От май месец до юли имам три биопсии, три промивки и два пъти лекарство. През септември ще направя още три промивки, едно лекарство и 4-та биопсия. Лично аз нищо не разбирам от показателите, няма референтни стойности и дори малко лекари могат да ги разчетат, така че правя каквото ми кажат.
Мила Еми_К! :bighug:Дано това е последна биопсия и настъпи успешна бременност!
Колко са НК клетките в кръвта? Подобрват ли се показателите, които изследват? Колко време им давността?Веднага ли трябва да започнеш процедура след като влязат в норма?
Благодаря!


При мен изследваха различни показателии привихме курс на лечение. От май месец до юли имам три биопсии, три промивки и два пъти лекарство. През септември ще направя още три промивки, едно лекарство и 4-та биопсия. Лично аз нищо не разбирам от показателите, няма референтни стойности и дори малко лекари могат да ги разчетат, така че правя каквото ми кажат.
Мила Еми_К! :bighug:Дано това е последна биопсия и настъпи успешна бременност!
Колко са НК клетките в кръвта? Подобрват ли се показателите, които изследват? Колко време им давността?Веднага ли трябва да започнеш процедура след като влязат в норма?
Благодаря!

NK клетките са добре, поне не са споменавани досега като отклонение.Първоначално имаше два влошени показатели, после те со оправиха, но се разбуха другите. После показателите влязоха в норма, но се появи инфекция, която трябва да лекуваме....порочен кръг
Еми_К,каква е тази инфекция?
НК клетките в периферна кръв са добре,но НК в ендометриума не са били в норма и затова са промивките. Правилно ли съм те разбрала,Еми? Странно е,че сега излиза тази инфекция,а не при първата биопсия.Имала ли си някога проблеми с вагинални инфекции, установявани с микробиология?
Благодаря!


Еми_К,каква е тази инфекция?
НК клетките в периферна кръв са добре,но НК в ендометриума не са били в норма и затова са промивките. Правилно ли съм те разбрала,Еми? Странно е,че сега излиза тази инфекция,а не при първата биопсия.Имала ли си някога проблеми с вагинални инфекции, установявани с микробиология?
Благодаря!
Никога не съм имала вагинални инфекции или други субективни оплаквания. Въпросът защо не откриха инфекцията при направените до момента три биопсии и за мен е мистерия. Не говоря за НК клетки, а за имплантационни показатели, чиито стойности не знам. Курса на лечение беше насочен именно към тези показатели. Както вече споменах, два часа след т.нар. втора помпа получих силни болки. Показателите бяха в норма, но болката притесни доктора и той поиска консултация с имунолозите и така излезе предположението за инфекцията.