0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Благодаря  ви ,момичета.
Лошото е ,че аз правя проследяване в моя град  и незнам какво да правя, а и лекарите в София нали сега ги няма.

Д-р Персенска още при прегледа в началото на цикъла  спомена нещо за естрофем , но после се отказа и каза  "по -добре да я направим така биопсията" .Аз не разбрах за какво става въпрос , но може би нещо  такова е   имала   впредвид .
« Последна редакция: Юни 28, 2010, 14:17:02 pm от nimika »


Според мен утрогестана няма нищо общо с фоликула. При всяка биопия ми изписваха 2*2 утрогестан преди и след процедурата за да се избегне прокървяване, а аз задържани фоликули нямам.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
С  лекаря  тук нещо не мога да се разбера:
-  казва лигавицата е променена-като при овулация е-даже  го е написал на бележката от прегледа , но фоликула е 17-17.4  и след като не  е достигнал нужната големина за пукане ,няма как все още да говорим ,че е задържан .
Така,че да сме продължали проследяването.
Нямало нужда сега да започвам утрогестана -фоликула можел да нарастне и да се пукне .

Редактирам се -прав  бил д-ра :wink:.
Звъннах на спешния,незнам кои вдигна ,но  ще спя спокойно 
Казаха  ми същото ,което и  лекаря  тук -  да ме проследи още  малко .В сряда  -и според положението тогава пак да звънна да ми  кажат   какво да правим .
« Последна редакция: Юни 28, 2010, 17:29:55 pm от nimika »


*



Цитат на: zuzana в Юни 26, 2010, 13:19:18 pm
Здравейте снощи се върнах след втора биопсия.Сложиха ми лекарство на деня на овулацията ,а бяха ми казали два дена след нея.  Не можах да разбера как така го решиха в движение в момента ,когато влязох на преглед.Отделно никой не ми обясни какво точно значи това лоша биопсия.Отговаряха ми с някакви уклончиви отговори.Не мога да разбера защо е такава голяма тайна какво ни правят в крайна сметка ние имаме право да знаем какво се прави с нас, поне аз така мисля. Сега ще чакам резултата от биопсията и дано вече да е добър и да направим замразения трансфер , че вече нервите ми са опънати до краен предел. Успех на всички борещи се момичета.

Мистерия са тези биопсии наистина. При мен втората биопсия показа цитирам "подобряване и покачване на стойностите на два от рецепторите, но третия е паднал", което значеше, че изпускам деня за блокажа и отново повтаряме процедурите, а именно промивки, лекарство, контрола.

Дано при теб са добри!
 
  и аз мисля така. трябва повече да ни обясняват какво правят с нас . ние сме им се доверили и би трябвало да знаем в  какво положение сме и за какво си даваме парите ( а те не са никак малко). да не говорим колко нерви и надежди влагаме. когато се обаждаш за да си запишеш час за коментар секретарките веднага гледат да те отметнат чак за следващия месец под предлог " графика е препълнен" а това че губиш цял месец.... и настояваш , настояваш. и за какво да идеш до клиниката и да ти кажат "еми резултата не е много лош , но не е много добър" . и това е целия коментар.как да не се ядосаш
*
трябва повече да ни обясняват какво правят с нас . ние сме им се доверили и би трябвало да знаем в  какво положение сме и за какво си даваме парите ( а те не са никак малко). да не говорим колко нерви и надежди влагаме. когато се обаждаш за да си запишеш час за коментар секретарките веднага гледат да те отметнат чак за следващия месец под предлог " графика е препълнен" а това че губиш цял месец.... и настояваш , настояваш. и за какво да идеш до клиниката и да ти кажат "еми резултата не е много лош , но не е много добър" . и това е целия коментар.как да не се ядосаш

Само да поясня,че биопсиите не са задължителни и ако желаеш можеш и да не ги правиш.Изборът е твой все пак.

Ендометриална биопсия е процедура за вземане на проби от лигавицата на матката (ендометриума).Ендометриалната биопсия се прави, за да научат причината за повишено маточно кървене, да се определи причината за безплодие, тест за маточни инфекции,имплантационни показатели и дори наблюдава отговор на някои медикаменти.
В зависимост от резултатите и се назначава лечение.

И да, Йоли, графикът е винаги препълнен и не е в кавички препълнен.За мое огромно съжаление, жените с репродуктивни проблеми сме доста.Просто се настройте ,че почти винаги се чака - излишно е да се изнервяте.
 

 
  


« Последна редакция: Юли 01, 2010, 16:51:10 pm от me4kata »
*
Re: биопсии, промивки и други процедури при иl
« Отговор #525 -: Юли 01, 2010, 20:04:46 pm »
мече, не се засягай. може би не си ме разбрала правилно . нямам нищо против никой. напротив - благодарна съм на екипа , на който съм се доверила. знам че правят всичко визможно да сбъднат мечтите ни. но може би трябва повече да ни обясняват в какво положение сме, когато отиваме за коментар. а не да ни казват само не е много зле, но не е и много добре. а относно графика - съгласна съм че е препълнен, но нали всяка биопсия важи за месеца, в който е направена, а когато секретарките искат да ни запишат за следващия месец не се ли губи смисъла?
*
Re: биопсии, промивки и други процедури при иl
« Отговор #526 -: Юли 01, 2010, 23:06:42 pm »
мече, не се засягай. може би не си ме разбрала правилно . нямам нищо против никой. напротив - благодарна съм на екипа , на който съм се доверила. знам че правят всичко визможно да сбъднат мечтите ни. но може би трябва повече да ни обясняват в какво положение сме, когато отиваме за коментар. а не да ни казват само не е много зле, но не е и много добре. а относно графика - съгласна съм че е препълнен, но нали всяка биопсия важи за месеца, в който е направена, а когато секретарките искат да ни запишат за следващия месец не се ли губи смисъла?
. И аз това исках да кажа. Не ,че им нямам доверие, но неизвестността ме изнервя. Иначе нямам нищо против чакането,защото знам че всички ,които чакаме там се стремим към една и съща цел.
аз пък имам против чакането, защото времето летиии, но не мога нищо да направя и затова чакам.
На 10-ти отивам пак за промивка.
*
Emi_K успех ти желая, дано вече се наредят нещата при всички ни .
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Вчера беше първата ми биопсия.
Очаквах много  да боли ,а за щастие  не беше така .Е ,боли  си  ,но понеже съм с много болезнен цикъл и съм свикнала  и предполагам изтрайвам повече на болка.
Резултата ще е готов след няколко  дни .Дано е хубав.


*
Нинче, ще е хубав.Сигурна съм  :P
терапията след лошата първа биопсия е подобрила стойностите на показателите, но е разбутала други. Сега пак друго лекарство ще ми слагат. Док каза, че не е задължително, а препоръчително и след като вече изпуснах този месец, а другия са отпуска реших да се лекувам.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!


Нинче, ще е хубав.Сигурна съм  :P
мда , врачката позна :wink:
Биопсията ми е добра   и наесен  с песен  стартираме  :balk_600:
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 18:44:29 pm от nimika »


Биопсията ми е добра   и наесен  с песен  стартираме  :balk_600:
може би ще играем на едно хоро  :D
*
Някой знае ли от коя дата до коя д-рите ще са в отпуск?
*
Момичета моля ви за съвет. Втората ми биопсия беше на 25.06. На 02.06 говорих с една от секретарките и тя ми каза ,че резултата е готов и , че Д-р Стаменов ще ми се обади. Но нали съм си кърък пътувах и явно някъде съм нямала обхват, той ми звъннал 20.30 часа  вечерта аз получих съобщение на другия ден. И така от тогава се опитвам да се свържа с него ,но уви не отговаря на телефона.Пратих му съобщение с имената  си и датата на биопсията, но до сега не ми е звъннал. А аз се надявах ако този месец е добър резултата да направим замразения трансфер. Сега само се притеснявам и чакам.Днес ми е 5-ти ден от началото на цикъла и може би този месец вече сме отървали дори да е добре биопсията, но поне да знам, че да си планувам отпуската.Ох много съм изнервена ,посъветвайте ме нещо моля ви.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Просто му звъни често, все на найстия път ще вдигне, прати му пак СМС. А ако са добри резултатите не сте изпуснали момента за ЗЕТ, късмет!
*
Ох Мира-мими звъня и пратих пак СМС, но никакъв резултат.Вече се настроих ,че няма да стане този месец и планувам почивка.Подготовката за замразен трансфер от кой ден се прави на мен днес ми е 8 ден.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Неприятно  :?
Ако О ти е към 14 ден сега му е времето за преглед.
*
Благодаря за отговорите Мира-мими. Обикновено О ми е към 13 ден,няма шанс за този месец вече. Пък и не се знае каква е биопсията.Ако случайно е добра дали ще важи след 1-2 месеца,предполагам ,че целия август ще са в почивка докторите.Ти имаш ли представа от кога до кога почиват.