0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте момичета! Този месец правих четвърта биопсия. О така и не получих, фоликулите ми стигнаха до 11-12мм. Док ми изписа естрофем и утрогестан 7 дни преди процедурата. След нея ми каза утрогестана след 5-6 дни да го спра, но за естрофема нищо, а аз забравих да го питам. Има ли някой с такъв случай и знаете ли дали трябва да спра и естрофема?  :ask:
*
Ето ме и мен в кюпа  :D
Мина първата ми биопсия. Правих фоликулуметрията в Русе, и за съжаление фолукула ми така и не се спука (както и предишните два месеца). 5 дни бях на Утрогестан, и след това беше биопсията - на 23тия ден от МЦ. Обикновено цикълът ми е 32 дни, а овулацията е около 16-17ти ден.
Вчера ми се обадиха за резултата - не бил добър - налага се да направим 3 промивки - на 8, 10 и 12 ден.
Не можах да се реагирам навреме по време на телефонния разговор и едва по-късно ми хрумнаха следните въпроси, на които ще се радвам ако някой може да ми отговори:
1) тези три промивки съобразени ли са с дължината на цикъла ми и по-късната овулация при мен (четох, че при някои момичета на през 3 дни, съответно на 8, 11 и 14ти ден)?
2) дали има вариант промивките да ми ги направят в Русе, или поне Тутракан (за да не пътувам по 800 км през ден)
3) заплаща ли се отделно всяка промивка?
Liteto, на мен тези промивки ми ги правиха три последователни дни и останах в София.
Според мен по добре попитай доктора си какво да правиш, мисля че само в клиниката ги правят, защото всеки ден промивката беше с различно лекарство.
Да всяка промивка се заплаща.
Успех! :D
*
Благодаря, Felindra   :hug2:
Аз утре така или иначе ще ходя до клиниката, за да им занеса заповедта от Фонда и ще се опитам да задам въпросите си на място.
А каква е цената на промивката?
Felindra, в цикъла с промивките, поставят ли и лекарство на 2-ри ден от овулацията?
ponima, аз съм на хормоно заместваща терапия и правя опити с донорски яйцеклетки.
В неделя ми беше третата промивка, от вчера включвам утрогестана, утре съм за лекарство и в събота на биопсия. Нямам овулация съжалявам но не мога да помогна с информация на вас, които имате овулация. :D
Успех Felindra!!! :bighug:
Мили момичета, вече мога да се похваля, че съм бременна след 5 биопсии. Надявам се и всичко да е наред докрая, че такова шубе ме е хванало, че не мога да се зарадвам като хората.
Стискайте зъби за биопсиите, явно и те са помогнали да стане чудото.
Стискам палци на всички момичета в процедури и биопсии.
Живей за мига!


*
Честито, Деси! Стискам палци за спокойна и щастлива бременност с вълшебен край!

Колко неуспешни имплантации имаше преди биопсиите? (ако е удобно да запитам)
Ази, първия опит завърши с раждане в 19г.с.
Живей за мига!


*
Момичета а каква е цената на промивките?
*
Момичета а каква е цената на промивките?
30лв платих аз за всяка, обаче беше през лятото, с имуновенин бяха моите.
*
pop4o благодаря ти за бързия отговор.
*
desi10 честито! дано изкараш лека и безпроблемна бременност и след 9 месеца да гушкаш най-сладкото бебче!
*
момичета, изкам да ви попитам някоя от вас правила ли е биопсия и изваждане на яйцеклетка в един и същи цикъл ? и ако е да - колко време трябва да оставам в софия за теци процедури?
*
аз продължавам с въпросите  :ask: дават ли болничен за биопсия
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
аз продължавам с въпросите  :ask: дават ли болничен за биопсия

Не дават.
*
Ама какъв болничен, то графика за биопсии е запълнен за 19ти Април. Казаха, че ще ми се обадят допълнително, ако/като пренаредят графика и имат по-голяма яснота за процедурите в понеделник.
Не е истина...тъкмо спрях да се притеснявам дали ще се пукне този голям фоликул (25мм на 12ти ден), сега пък трябва да мисля дали въобще ще ме включат. Ако трябва предишния или следващия ден да ме наредят, но цял месец нямам желание да пропускам.
*
Момичета записвам се да ви следя. Аз завърших първия си неуспешен опит на 13.04 и сега доколкото разбрах от телефония си разговор със Д-р Стаменов преди трансфера на замръзените енбриони ще ми правят биопсия. Е това няма да е по-рано от 1 месец докалкото разбрах, защото ми каза като ми дойде другия месец да почна фоликолометрия. Изчетох всичко до тук и сега съм малко по -наясно с процедурата, но ще разчитам и на вашата помощ. Успех на всички.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Моята биопсия не е добра. Следват 2-3 промивки и на следващ цикъл пак биопсия.