0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Какво още да изследвам?
« -: Юни 02, 2009, 12:28:17 pm »
Здравейте, изследванията които съм правила и които са коментирани от много доктори, че са в норма са:
- полови хормони - ОК - тестостерон леко над нормата, андростендион 2 пъти над нормата, но АГ-тата казват, че не проблем, т.е. не се намесват;
- щитовидна жлеза - всички ОК, само antiTG e 33 при реф. < 34. "Имала съм Хашимото, но не било нужно да вземам медикаменти, защото имало баланс в хормоните, макар и крехък" - не се намесва;
- проходимост на тръбите (цветна снимка)- ОК;
- имунологични - отрицателни - АФА, анти-овариални, анти-спермални, анти-зона пелуцида; също anti-SM, anti-RNP, SS-A (Ro), SS-B(La), Scl-70, Jo-1, антикардиолипини, beta-гликопротеин- всичко отрицателно (тези малко в друга връзка ги правих);
- две спермограми - добри;
- цитонамазка - добра;
- микробиология - ОК.
Нормален цикъл - варира с +/- 2 дни, доказано наличие на фоликули, които спонтанно се пукат.
Пусках и пълни кръвни (2 страници резултати) и урина. При кръвните единствено кръвната захар в норма, но по-близко до горна граница, т.е. не цепи средата на референтните стойности както при останалите показатели.

И въпреки това от повече от две години няма бременност.

Какво още мога да изследвам? Изчерпах се откъм идеи :)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #1 -: Юни 02, 2009, 12:44:08 pm »
Магдалена, клиника по стерилитет посещаваш ли?!
*
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #2 -: Юни 02, 2009, 22:31:26 pm »
Маги доколкото съм запозната изследванията на хормоните имат давност 6 месеца.
Ако си ги пуснала преди 2 години и са били ОК.то не са валидни за момента,същото и за спермограмата.
Нека ме поправят ако греша.
И аз ще те питам дали посещаваш клиника по стерилитет или кварталния гинеколог?
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #3 -: Юни 03, 2009, 09:02:22 am »
Допитай се и до опитен репродуктивен ендокринолог. :wink:
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #4 -: Юни 03, 2009, 11:38:46 am »
благодаря ви.
Ходих при Конова - септ. 2008 - от многото изследвания излезе само Анти TG - low positive на долна граница, но го изследвах няколко месеца по-късно и по реф. стойности на друга лаборатория е изцяло под реф. граница. Конова каза просто да продължаваме с опитите, да посетя ендокринолог, а мъжа ми да пие цинк и витамини - тя не видя конкретна причина.
Ендокринолога - както писах, не ми изписва лекарства (д-р Сарджева), а доц. Христозов също не счете за необходимо да ми изпише нещо - явно, че такива изследвания не налагат медикаментзона намеса.
Ходих и при д-р Александров преди 2 месеца, който също каза, че не вижда конкретна причина. Трябва и двамата да спрем цигарите и да продължаваме с опитите.
Аз бях спряла цигарите миналата година, но след като 7-8 месеца това нямаше резултат, взех че пак пропуших.
И общо взето вече изчерпах докторите и вариантите и пак сме на изходна позиция.

Прави сте за изследванията на хормоните - ще взема да ги повторя.

Остава просто да не сме улучили момента, защото аз не мога добре да се оправям с тези тестове за овулация, та сега тръгвам всеки месец на фоликулометрия - поне да играем на сигурно.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #5 -: Юни 03, 2009, 11:51:08 am »
само да добавя, че по метода на изключването остава да е
-ендометриоза, но д-р Александров ме разпита за различни симптоми и реши, че е много вероятно да нямам. Каза че мога да направя лапаро, но след още 1 година опити.
- другия вариант е имунологичен проблем, но за такъв също нямам индикации в изследванията, но все още не съм изследвала НК клетки - само те останаха.
- последния е да мина на активна имунизация, но пак нямам конкретно основание за това.

Но прочетох нещо много интересно, че 80% от двойките които сменят начина си на живот (т.е. започнат да спортуват, спрат цигарите и т.н.) до една година постигат желания резултат. "Change the lifestyle".

И в крайна сметка явно трябва малко да разтоваря психиката, защото МЦ започна да варира в момента, в който започнахме с опитите. Явно при мен тази "body/mind connection" e по-силна.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #6 -: Юни 04, 2009, 11:36:21 am »
-ендометриоза, но д-р Александров ме разпита за различни симптоми и реши, че е много вероятно да нямам. Каза че мога да направя лапаро, но след още 1 година опити.
можеш ли да споделиш за какви симптоми те разпита?
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #7 -: Юни 04, 2009, 12:36:36 pm »
fatalwoman той ми зададе доста въпроси, например:
- усещам ли болка преди и по-време на МЦ;
- болка по време на секс;
- дали имам други усещания преди да ми дойде, какви са те точно.
Не мога точно да си спомня въпросите му, но бяха доста въпроси и въз основа на отговорите ми той така прецени.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #8 -: Юни 04, 2009, 14:20:23 pm »
Вчера си взех резултата от ПКК.Всички стойности са идеални.Имам само няколко отклонения,които ме притесняват.

триглицериди-норма 50-200 mg/dl-аз съм 41;пролактин-норма 3,4-24,1 ng/mL,аз-28,9.Еритроцити-норма 4,32-5,9 10^12/L,аз-4,30.Еозинофили-норма 0,5-4%,аз-5,6%.Неутрофили-норма 55-65%,аз-50%.

Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #9 -: Юни 04, 2009, 14:27:08 pm »
Та въпросът ми-да настоявам ли за повторно изследване?Тези еозинофили и неутрофили ме притесняват.
*
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #10 -: Юни 04, 2009, 19:38:23 pm »
Та въпросът ми-да настоявам ли за повторно изследване?Тези еозинофили и неутрофили ме притесняват.
[/quote


Мариянче струва ми се,че пролактина не е в референтните граници.
От доки знам,че ако само той е висок а всички други изследвания са ОК,то това е достатъчно да не забременееш.
Аз имах високи нива на пролактина,но вече го вкарах в норма.Това не значи,че не го следя през няколко месеца.Има доста статии и теми тук.Разрови се малко и ще се осведомиш.Успех.
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #11 -: Юни 04, 2009, 21:33:43 pm »
Пролактина го смъкнах доста.А тея....фили ме притесняват,защото др седмица имам консултация за инвинтро-кога да започвам стимулация,и се притеснявам да не прецакат всичко...
*
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #12 -: Юни 04, 2009, 23:57:44 pm »

;пролактин-норма 3,4-24,1 ng/mL,аз-28,9.


[/quote]




Или ти си написала неправилно или аз не мога да чета?
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #13 -: Юни 05, 2009, 00:38:22 am »
Грешката е в мен,че не обясних както трябва.Преди няколко месеца беше 38,а преди година още по висок.Затова имах впредвид че съм го смъкнала доста.Извинявам се.
Притесненията ми са относно еозинофилите и неутрофилите.
« Последна редакция: Юни 05, 2009, 00:39:55 am от mariana_ »
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #14 -: Юни 08, 2009, 13:33:47 pm »
 Здравейте момичета, аз също изследвах всичко вече-хормони на щитовидната жлеза, половите, мъжа ми също направи спермограми-добри резултати. Направихме и две неуспешни инсеминации. Също направих и цветна снимка за проходимост на тръбите. Посъветвайте ме оттук нататък какво друго може да изслезваме? Направо много искам да си имаме бебче  ylinfant :bori_007: :bori_004:
 
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #15 -: Юни 08, 2009, 13:53:33 pm »
Не разбирам тези изследвания кой ви ги назначи?Защо не попитате доктора си за това какво следва сега?Едва ли някой тук може да ви посъветва по-добре от специалист,а и всички сме различни с различни проблеми. :)


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #16 -: Юни 08, 2009, 16:40:27 pm »
Ами на мен ми ги назначиха от клиника по стерилитет.С две неуспешни инсета съм и  проблем с тръбите,сега следва инвитро.Напълно съм на ясно че специалист може да каже какви са стъпките по нататък-но имам още време до срещата си с него и просто поисках съвет относно еозинофилите и неутрофилите,защото ги изследвам са пръв път и не ми е ясно отклонението им на какво се дължи и до какво води.
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #17 -: Юни 08, 2009, 17:14:40 pm »
mariana_ ,въпросът ми не е отправен към теб.Може би трябваше да попитам конкретно,просто се учудих на поста на tina799 "Посъветвайте ме оттук нататък какво друго може да изслезваме?",та на нея писах.Късмет на теб :)!


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #18 -: Юни 09, 2009, 00:38:46 am »
Не разбирам тези изследвания кой ви ги назначи?Защо не попитате доктора си за това какво следва сега?Едва ли някой тук може да ви посъветва по-добре от специалист,а и всички сме различни с различни проблеми. :)
Именно защото сме с различни проблеми, може да получи съвет тук. Често лекарите отирчат някои неща, които на друг са помогнали. Например много от специалистите отричат генетичните и имунологични причини, но аз съм чела за момичета успели след като са се погрижили и за това ... На мен ми е интересна темата. Аз също си задавам въпроса "накъде". И повярвай ми, засега двама лекари са ми казвали "Следи овулацията и не спирай с опитите. Ела пак след 6 месеца" .. Но на мен не ми се бездейства през това време.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #19 -: Юни 09, 2009, 01:03:17 am »
garga ,явно неправилно се тълкуват думите ми.Аз също като всички останали търся съвет тук във този форум.Напълно съм съгласна с теб,друго имах предвид като писах ,че специалист най-добре би могъл да каже какво следва,от поста на tina799 останах с впечатлението,че едва ли не сама си назначава изследвания.Не искам да упреквам когото и да било и ако така е прозвучал поста ми ,съжалявам. :balk_113:


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке