0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #20 -: Юни 09, 2009, 01:11:20 am »
Луничка, по-скоро ми е кофти факта, че в БГ да се уредиш с час за специалист, а после и той да те приеме присърце, да те води, да ти обяснява, да знаеш, че го е грижа за теб е много трудно нещо. Затова аз самата си самоназначих доста от изследванията. Ако знаеш колко месеци се молех да ми назначат цветна снимка и то само защото четох в "Зачатие" за това важно изследване. Няколко лекари ми казваха да изчакам, да не си давам парите - аз обаче слава Богу намерих (пак благодарение на "Зачатие") къде да я направя - и това ме успокои, накара ме да вярвам, че съм направила крачка напред. По същия начин с половите хормони .. Но нека не товаря темата.
 Факт е, че всички вие с вашия опит ми помагате и аз най-сърдечно ви Благодаря за това !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #21 -: Юни 09, 2009, 01:27:12 am »
Права си ,Гарга!Късмет! yahoo_17 stork-boy


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #22 -: Юни 09, 2009, 03:33:10 am »
Извинявам се,но самоназначаването на изследвания....и много ми е странно специалист по стерилитет да не поиска изследвания???Възможно е,ако сте попаднали на кварталният гениколог.А ако наистина е специалист в тая област поне кажете кой е че да знаем че е в черният списък!
*
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #23 -: Юни 09, 2009, 23:48:29 pm »
mariana_ ,
тъй като някой момичета трябва да чакат дълго време за първичен преглед,предпочитат да послушат момичетата,които са минали вече по този път - така спестяват време.А и изследванията,които се изискват от специалистите по стерилитет са си едни и същи.
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #24 -: Юни 09, 2009, 23:56:36 pm »
mariana_ ,
тъй като някой момичета трябва да чакат дълго време за първичен преглед,предпочитат да послушат момичетата,които са минали вече по този път - така спестяват време.А и изследванията,които се изискват от специалистите по стерилитет са си едни и същи.
Напълно съм съгласна.
 При мен колкото изследвания да съм си самоназначила са ми били от полза.
 mariana_, аз настоявах за имун. и генетични след първи миссед и излезе проблем. Имай предвид , че практиката е да се назначават такива изследвания след два и повече аборта...
 След неуспешно ИКСИ , пак аз реших , ей така да се срещна с репродуктивен ендокринолог и хоп - пак проблеми лъснаха.
 А пък хормоналните изследвания са обект на внимание на всеки гинеколог. Спокойно можеш да отидеш на първичен преглед с направени вече изследвания и да ги коментирате с доктора , защото той тъй или иначе ще ги поиска.
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #25 -: Юни 12, 2009, 11:20:36 am »
Само да допълня в темата, че новите изследвания на ЩЖ са супер:
Anti TG  20 , реф: <34
Anti TPO  1.2, реф: <12
FT3   4.836, реф: 2,25-6,00
FT4  16.130, реф: 9,15-23,86
TSH   0.541, реф: 0,35-5,00
Само TSH-то е малко ниско, но мисля че все пак е ОК, еднокриноложката ще каже и дано да ми махне диагнозата "Хашимото", която ми постави само заради Anti TG 33 (при реф: 34), но така и не ми изписа никакво лечение. Може би съм била в някакво гранично състояние, но всичко си е дошло на място от само себе си.

А съотношението LH-FSH ми е 1,1 и според нея трябвало да е 1. Но си мисля, че се престарава вече.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #26 -: Юни 15, 2009, 16:40:22 pm »
А съотношението LH-FSH ми е 1,1 и според нея трябвало да е 1. Но си мисля, че се престарава вече.
Според мен и това което съм изчела това съотношение е идеално  :D Разбира се гинекологът ти те е гледал и на УЗИ и най-добре може да прецени какво е положението като цяло, но  съотношението е страхотно   :D :D
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #27 -: Юни 16, 2009, 12:43:53 pm »
veselyshko, точно така, изводът който мога да си направя от всичките изследвания е, че едно от най-важните неща са прегледите с ехограф. Аз забих в какви ли не сфери, изоставяйки на втори план ехографските прегледи само защото хормоните ми в някакъв момент са били добри. Според мен фоликурометрията е много важна, трябва да се прави (ако трябва месеци наред) и да се анализират резултатите. Това при положение, че не е изскочил някакъв проблем от всички изследвания за момента. Може при мен да има леко нарушение в хормоните, което не се вижда при изследванията, но може да се види при фоликулометрия и следене на маточната лигавица. Но наистина всичко е много индивидуално.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #28 -: Юни 17, 2009, 12:27:53 pm »
veselyshko, точно така, изводът който мога да си направя от всичките изследвания е, че едно от най-важните неща са прегледите с ехограф. Аз забих в какви ли не сфери, изоставяйки на втори план ехографските прегледи само защото хормоните ми в някакъв момент са били добри. Според мен фоликурометрията е много важна, трябва да се прави (ако трябва месеци наред) и да се анализират резултатите. Това при положение, че не е изскочил някакъв проблем от всички изследвания за момента. Може при мен да има леко нарушение в хормоните, което не се вижда при изследванията, но може да се види при фоликулометрия и следене на маточната лигавица. Но наистина всичко е много индивидуално.
Миличка напълно съм съгласна с теб и те подкрепям на 100%. Фоликуметрията е много важно нещо - тя дава информация за състоянието, растежа на фоликулите, дали има овулация или няма. По-сигурен метод от нея няма. Така че винаги хормоналните изследвания трябва да са съчетани с фоликуметрия направена поне три поредни месеца, за да могат да се правят цялостни изводи  :D Пожелавам ти успех и скоро да ни се похвалиш с хубава новина  :D
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #29 -: Септември 07, 2009, 09:03:22 am »
Момичета, побутвам си темата, защото вече наистина се изчерпах от възможни причини за незабременяване.
В момента съм на стимулация с Клостил (казвам си: зная, че нямам нужда, но ще опитам просто). На 10-ти ден (МЦ ми е около 30) аз вече имам 22 мм фоликул и 20 мм фоликул; на 12-ти ден имам: 26 мм и 22 мм, т.е. реагирам отлично на стимулацията. Като зная, че по принцип имам овулация на 16-17-18 ден, тези фоликули ще станат огромни до тогава. Доктора не каза нищо за пукане с Прегнил, може би защото аз му казах, че не съм имала до сега задържани фоликули.
При мъжа ми: спермограмата му не е идеална, но е задоволителна. Въпреки това от 4 месеца пие трибестан, който подобрява качеството на спермата.

Единствените изследвания, които не съм правила са:
- НК клетки (но всички други имунологични са ми отрицателни);
- листериоза (но това не пречи за забременяване май);
- С125 (това ще реши дали да правя лапаро или не, макар че доктора казва, че шансът да имам ендометриоза е много малък).

От всички други изследвания, само повишен тестостерон, но вече 3 доктори по стерилитет ми казват, че това изобщо не е проблем (леко повишения тестостерон).

Направо задънена улица.

Мисля си дали да не направим след 1-2 месеца SDI test на мъжа ми.

Или просто да ги направя и горните и ако и те са добри какво правя??? В перфектно здраве съм, а бременност няма.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #30 -: Септември 07, 2009, 12:46:05 pm »
Маги, а имаш ли правена Лапароскопия ? Доколкото знам - тя дава реална представа за състоянието при жената.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #31 -: Септември 07, 2009, 14:25:08 pm »
Здравей garga, само лапарото остана наистина. Д-р Александров каза, да опитваме още 6 месеца и тогава лапароскопия. Гледа снимки на яйчници и т.н. и каза да изчакаме.
Това е също на дневен ред, но може би след нова година.
Страх ме е малко, защото никога не са ми правили операция, никога дори и местна упойка не са ми слагали.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #32 -: Октомври 03, 2009, 18:06:42 pm »
история.Правим опити вече 2 години.Нямам предишни бремености, следователно и аборти.Всички хормони са ми в граници( само прогестерона ми е малко нисък, но пия Дуфастон по лекарско предписание), минах хидротубация, спермограмата на съпруга ми е добра.От половин година посещавам клиника Щерев, при д-р Коновалова.Така се установи, че имам редовно ову, фоликули и въобще според док всичко е наред.На последната ни среща тя препоръча инсе.Та въпросът ми е дали да не прибързва малко с това инсе, сигурно, трябва да има начин да се открие къде е проблема.Не сме правили никакви имунологични изследвания.Дали не трябва първо и тях да направим, а след това да опитаме инсе.Много съм объркана.Дали не трябва да посетя и друг специалист
*
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #33 -: Октомври 03, 2009, 18:46:59 pm »
valka27
Ако искаш направи имунологичните изследвания и след това направете едно инсе.На по-късен етап може и едни генетични изследвания да направите с мъжа ти.
Успех!
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #34 -: Октомври 06, 2009, 16:11:51 pm »
Magdalena78  щом д-р Александров ви е казал да изчакате още 6м. и чак тогава да се мине към лапаро, значи вярва, че имате реален шанс да стане по естествен път. Стискам ти палци много силно ! Иначе лапарото ще даде точен и ясен отговор на въпроса дали всичко при теб е наред или има някоя "скрита" причина, която няма как да се установи по друг начин! Слушай го и няма да сбъркаш !
valka27  а лапароскопия имаш ли правена- защото тя трябва да се направи, за да се установи с най- голяма точност дали всичко при теб е наред, тъй като ЦС или хидротубацията не са достатъчни. Чрез лапарото се вижда ако има сраствания, течност в тръбите -понякога неустановена при ЦС или хидротубацията- ендометриоза и др. Поговори с докторката си по този въпрос !
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #35 -: Октомври 06, 2009, 18:09:21 pm »
veselyshko, благодаря за коментара. То почти минаха 6 месеца от посещението при д-р Александров. След още 10 дни стават точно 6 месеца. Ще се стягам за лапароскопия, но може би ще изчакам за следващата година.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #36 -: Октомври 09, 2009, 08:39:36 am »
Повече от 2 години и ние правим опити за бебе, но без резултат ходих на доктор и ми каза, че нямам овулация по точно имам мързеливи яйчници, предписа ми костилбегит пих го 3 месеца, всичко каза, че е внорма вече но уви нямаше резултат.Отидох на друг лекар, той пък каза, че проблем няма при третия пък проследи отделянето на фоликула и ми каза, че всичко е нормално. Спермограмата на мъжа ми е добра, но уви няма резултат. И при тримата доктори, при който съм ходила не счетаха за нужно да ми насрочват хормонални изследвания, само ми е правено е цитонамаска. Вече незнам какво да правя и при кой доктор да отида.
*
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #37 -: Октомври 09, 2009, 09:01:59 am »
antonina77
Тъй като повече от 2 години правите опити и не се получава е време да посетите специалист по репродуктивна медицина. В София можеш да се обърнеш към клиниката на д-р Щерев,д-р Владимиров,клиника Малинов(но там много се чака за първичен преглед).Само спермограма и цитонамазка не е достатъчно,да не говорим,че овулацията трябва да се проследи последователно няколко месеца,за да се правят някакви радикални заключения.
Необходими са ти:
- цветна снимка(и ако нямаш как така са ти предписали клостилбегит  8O )
- изследвания на хормони между 3-5 ден от цикъла
- изследвания на панела за щитовидната жлеза(те се правят на чист ден,аз съм ги пускала на 11 ден от цикъла)
- изследване на прогестерон(той се прави 7 дни след доказана овулация)
- имунологични изследвания
- хламидия
Не губи време в посещения при редови гинеколози,а посети специалист по репродуктивна медицина!
*
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #38 -: Октомври 09, 2009, 09:44:11 am »
Може би много момичета няма да са съгласни с мен, но ако всички изследвания са наред, а бебето не идва с години, аз бих пробвала ин витро на ЕЦ.
Според мен има една категория проблеми, които само ембриолозите могат да видят - като качество на яйцеклетката, дебела обвивка, която пречи на излюпването и др.

Ако се види, че с оплождането всичко е наред, тогава може да се търсят евентуално проблеми с имплантацията. Не съм запозната с материята, но знам, че има разни техники за справяне с такива проблеми - промивки, слагане на среда, "надраскване" на лигавицата.

При нас след две инсеминации аз поисках да преминем към ин витро на ЕЦ именно с диагностична цел и д-р Стаменов се съгласи с мен. Друг е въпросът, че нямаше яйцеклетка и така или иначе направихме стимулация след това. Но аз все пак съм на 35 години.

Искам да подчертая, че не съм лекар - просто споделям аз какви варианти бих обсъдила с лекаря си в такава ситуация.
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #39 -: Октомври 09, 2009, 09:56:43 am »

- изследвания на панела за щитовидната жлеза(те се правят на чист ден,аз съм ги пускала на 11 ден от цикъла)

me4kata, обясни, моля те малко повече за това изследване. Аз този месец трябва да пусна 8 хормона на 3- ти ден от МЦ, от които четири са на щитовидната жлеза- TSH, FT4, TAT и MAT. Останалите четири са полови и нямам съмнение, че са на 3-ти ден от МЦ, но за щитовидните прочетох, че няма значение в кой ден от цикъла се пускат. От тук идва и въпроса ми към теб. Аз мислех да пусна наведнъж всичките?