0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #40 -: Май 01, 2010, 19:50:03 pm »
Omega 6 - са ти  маслата  от царевица, сусам, слънчоглед и т.н. - тези, които консумираме всеки ден. Омега 9 ти е зехтина, а Омега 3 рибеното масло.
За да протича всичко нормално в тялото  има едно оптимално съотношение м/у тях.
Твоя лекар е преценил, че на теб ти трябва само Омега 3  :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #41 -: Май 02, 2010, 13:35:43 pm »
 denis :thankyousign:
Сега вече ми е ясно.Просто трябваше да ми го преведе някой :oops:, защото чесно казано нищо не разбирам от цялата медицинска и фармацептична индустрия :lol:
ей, дано помогне тази омега, защото друго не ми остана да вярвам :? нали знаете:"човекът вярва в това в който той иска да вярва" :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #42 -: Май 10, 2010, 19:35:18 pm »
След като ми предписаха Омега 3 Форте , специално попитах имунолозите мога ли да  пия  от Ескимо-то  ,понеже имам купена опаковка / все са  рибено :wink:/ ,но  ми казаха ,че препоръчват   Омегата  на Актавис .
Щом така са рекли ,така да е.
Може да получават процент за това  :wink:

Според мен има доста по-изгодни и по-добри предложения от Актавис / визирам и др. техни продукти/

В  моя град не намерих Омега 3 форте на Актавит  -предлагаха ми на други фирми .
Сега чакам по заявка да доставят ,като в това време си пия от Ескимото ,което си имам.Но прочитайки тук , се замислих,  че в него има и омега 6  ,така че наистина може би не е препоръчително.


*
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #43 -: Май 10, 2010, 22:02:53 pm »
Исках тук да се ориентирам дали и какво да пия, но още повече се обърках.
На мен ми предписаха Омега 3 - Форте, не са ми уточнили от какъв тип, аз и не попитах, защото не съм предполагала за разновидностите.
...
Преди време прочетох тук в един дневник нещо, което ме шокира и сега се върнах към него. Рибите - полезни или вредни? А аз много ги ям... И дали риба = рибено олио?

... Американската агенция за запазване на околната среда препоръчва бременните жени и жените, които се опитват да заченат, да не консумират в големи количества определени видове риба (скумрия, сьомга, риба тон) поради завишеното количество меркурий, което съдържат. Да се избягват и непастьоризирани сирена.

Снежи, цитатът е от моя дневник, но тази препоръка е за бременни. Освен това се оказва, че трябва доста риба да изяде човек, за да се изложи на опасно високо количество меркурий. Така че яж си спокойно.

Колкото до омега-3, аз в крайна сметка харесах ей тази, но не зная доставя ли се до България и имат ли дистрибутор там.
http://www.nordicnaturals.com/en/Products/Product_Details/98/?ProdID=1422#

От всичко, което прочетох, ей това съотношение било необходимата дневна доза: EPA 330 mg, DHA 220 mg.
*
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #44 -: Май 10, 2010, 22:34:28 pm »
Цигу,

Не съм попадала на тази опаковка тук в Бг.
Един познат е дистрибутор на други щатски продукти, макар и насочени към спортисти.
Вземам ето това
 http://www.optimumnutrition.com/products/enteric-coated-fish-oil-softgels-p-188.html

Виждам, че EPA / DHA съотношението е добро.
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #45 -: Май 11, 2010, 07:43:43 am »
Аз взимам ето това:http://www.silabg.com/bg/2557-OLIMP-OMEGA-3-GOLD-60-caps-.html
Не знам колко е добро,но като цена е сравнително поносимо.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #46 -: Май 11, 2010, 14:43:00 pm »
Аз, също приемам Омега 3, но  е в течен вид: Omega-3 Flax Oil на grano Vita


Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #47 -: Май 13, 2010, 14:45:30 pm »
Меркурий?...ами това е живак!
*
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #48 -: Май 13, 2010, 16:43:01 pm »
Меркурий?...ами това е живак!

Да, правилно. http://www.sinia-planeta.com/BG/mercury.html
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #49 -: Май 13, 2010, 18:55:31 pm »
Имах предвид, че меркурий на английски език е живак на български! Да е ясно и точно за всички!!
http://www.usatoday.com/news/health/2004-12-15-fish-oil-usat_x.htm

« Последна редакция: Май 13, 2010, 19:02:15 pm от cvetij »
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #50 -: Май 25, 2010, 09:47:00 am »
Момичета,
Не съм веща по дискутирания въпрос и затова имам конкретно питане.
Не взимам никакви добавки с цел подобряване тонуса и фертилността. Вчера бях на преглед при моя доктор и го попитах какво да си взема вместо комплексните витамини, които пия пролетно време. Цитирах му Омега 3 и тн FertilAid и останалите рекламирани продукти. Като цяло не ми препоръча нищо, защото тези препарати нямали ефект. Както и да е - пак си купих Центрум.
Моя въпрос към вас е: какво да пия (без лекарско предписание), което да подобрява жизнения ми тонус, но и колкото и да е незначително - да влияе благоприятно и на ферилността?

Да не забравя-аз правя инсеминации. От две години пия постоянно фолиева киселина и два пъти в годината прява по един курс витамини.   
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #51 -: Май 25, 2010, 10:32:39 am »
Какво разбираш под подобряване на тонуса?
Да ти действа като кофеин ли ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #52 -: Май 25, 2010, 10:47:07 am »
Благодаря ти за бързия отговор Денис!
Ами мисля, че се опитах да цитирам доктора си (нещо подобно каза).
Поне аз го разбрах, че по-скоро действат както витамините (подпомагат, но не лекуват)...

Та мисълта ми бе, ако няма да навреди, но може да подпомогне или - да повлияе в положителна посока, какво да пия от тези добавки?

Благодаря ти предварително!

п.с. много объркващо стана ... ;) 
*
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #53 -: Май 26, 2010, 22:13:18 pm »
Орхидея, след неуспешното ИКСИ питах д-р Владимиров какво да пия за подобряване качеството на яйцеклетките. Според него разните комбинирани витамини не оказват влияние, единствено за Омега 3 се съгласи, че може да подейства.
Купих си Омега 3 с витамин Е на Фортекс, след 4 месеца тестът а бременност беше положителен. За витамин Е също се смята, че влияе на фертилноста. Около 20 дни съм пила и Фертил ейд, но мисля, че за толкова кратко време едва ли е оказало влияние. Чела съм, че хранителните добавки трябва да се пият поне 3 месеца, за да се получи натрупване и да има резултат.
Сега гинекологът, който следи бременността ми, предписа витамините на Центрум Матерна. Хич не ми се пият, защото все повече се коментира, че витамините се усвояват най-добре от храната и не е полезно да се вземат като хапчета. Като свърши опаковката, смятам да коментирам с доктора дали да ги продължавам. Идва сезонът на плодовете и зеленчуците, според мен няма смисъл да пием синтетика.
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #54 -: Май 27, 2010, 08:34:17 am »
Благодаря ти Меме.
Вече си взех Омега 3 на Актавис + още няколко витамина.

Един въпрос: положителния тест по спонтанен път ли стана?

Желая ти прекрасна бременност и здраво и красиво бебче на финала й!
*
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #55 -: Май 27, 2010, 14:12:32 pm »
Да, по естествен път се получи. Възможно е да е имало остатъчен ефект от силната стимулация за ИКСИ. На 1 декември беше отрицателният тест, след 1 ден ми дойде. Следващият цикъл дойде след 90 дни. След още 30 дни на 1 април засякохме овулация и действахме.
Благодаря за пожеланията, да ти се връща в най-скоро време :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #56 -: Май 27, 2010, 14:48:03 pm »
Само да вметна, че ако имате Автоимунно заболяване , напр. Хашимото, антиспермални антитела и т.н. не пийте Омега 3 преди да се консултирате с лекар, а също и ако ще правите Инвитро.
Омега 3 засилва Имунната с-ма

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #57 -: Май 27, 2010, 15:16:52 pm »
Омега 3 засилва Имунната с-ма
това важи ли за трансфер на замразени ембриони, защото аз го пия с цел подобряване качеството на яйцеклетките докато си чакам опита на есен, а след месец ми предстои ЗЕТ. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #58 -: Май 27, 2010, 15:21:44 pm »
Омега 3 засилва Имунната с-ма
това важи ли за трансфер на замразени ембриони, защото аз го пия с цел подобряване качеството на яйцеклетките докато си чакам опита на есен, а след месец ми предстои ЗЕТ. :wink:
Ембриона е чуждо тяло, според мен е по-добре да не се засилва имунната с-ма, но не съм специалист. По-добре говори с лекаря си, сподели с него опасенията си.
Омега-3 не е кой знае колко мощна в този насока, но все пак :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #59 -: Май 27, 2010, 15:24:03 pm »
благодаря Денис за отговора все пак, аз пия по едно на ден, като профилактика и не мисля, че ще е вредно, но все пак е добре за консултацията с док.предвид отпуската и предстоящите почивки ще го допия, пък каквото сабя покаже.  :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!