0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Оmega 3 forte- каква да купя?
« -: Май 30, 2009, 15:42:49 pm »
Помогнете в избора :oops:На коя фирма е по-добра? Вие каква пиете?
Благодаря предварително!
*
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #1 -: Май 30, 2009, 16:57:46 pm »
В момента пия Омега 3 форте на Актавис - от 1000мг. Пила съм и Ескимо 3, но на Актавис излиза по-евтино и се пие само по 1 таблетка на ден, за същата доза от Ескимото трябва да се взимат на ден по 6 таблетки.

*
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #2 -: Май 30, 2009, 17:22:23 pm »
доколото съм чела има 2 вида Омега 3 киселини - едните са растителни (извлечени от ленено семе например), другите са животински (от черен дроб на акула и т.н.). Мисля, че са различни по състав и НЕ са взаимно заменяеми. На мен ми изписаха точно Омега 3 Форте на Актавис заради завишени НК клетки (изрично питах имунолозите в Малинов какво точно да си взема). Казаха ми че не е добра идея да пия Омега 3 Омни Ойл (каквото имах тогава налично почти цяла опаковка) т.к. не било едно и съшо. Така че по-добре питай който ти го е назначил какво точно да си вземеш
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #3 -: Май 30, 2009, 17:27:23 pm »
Аз пия Омега 3 Форте на Актавит предписани са ми от имунолозите в Малинов,струват 17-18 лв.,по една капсула на ден и стигат за месец.
« Последна редакция: Май 30, 2009, 17:32:07 pm от ninkata1 »

Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #4 -: Юни 03, 2009, 14:53:10 pm »
да,и аз си купих Омега 3 форте на Актавис - от 1000мг, но след като изпих 1 кутия(х1тб/ден)бих искала да пробвам и друга, но намерих само по-слаби от тази на Актавис. Има ли Омега 3 форте на Валмарк?
И коя е най-добрата от тези по 1000мг?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #5 -: Юни 03, 2009, 20:08:43 pm »
Аз съм много доволна от Omega -3 на  Nutrilitе
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #6 -: Юни 19, 2009, 22:52:09 pm »
Благодаря Ви за отговорите!
Продължавам да си пия на Актавис Омега Форте,но и аз не знам за какво я пия, като НК клетките винаги са ми били 12, а ТАТ и МАТ изключително високи и вариращи :(
А на вас за какво са ви преписвали Омега?
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #7 -: Юни 20, 2009, 10:37:46 am »
На мен ми предписаха Омега 3 от 1000мг заради леко завишени НКТ клетки, заедно с биоактив селен+цинк.
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #8 -: Юни 20, 2009, 14:30:51 pm »
да,и аз си купих Омега 3 форте на Актавис - от 1000мг, но след като изпих 1 кутия(х1тб/ден)бих искала да пробвам и друга, но намерих само по-слаби от тази на Актавис. Има ли Омега 3 форте на Валмарк?
И коя е най-добрата от тези по 1000мг?
Ето сайта на Валмарк,но мисля,че нямат такъв продукт.
http://www.walmark.bg/
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #9 -: Юни 20, 2009, 16:58:22 pm »
На мен ми предписаха Омега 3 от 1000мг заради леко завишени НКТ клетки, заедно с биоактив селен+цинк.
Правила ли си контролно изследване след това?
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #10 -: Юни 20, 2009, 20:36:17 pm »
Аз пия FlaxOil на Barlean's, като това е комбинация от Омега3, Омега6 и Омега9.
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #11 -: Юни 21, 2009, 17:53:39 pm »
На мен ми предписаха Омега 3 от 1000мг заради леко завишени НКТ клетки, заедно с биоактив селен+цинк.
Правила ли си контролно изследване след това?
Не, не съм пускала никакви имунологични.
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #12 -: Юни 30, 2009, 22:30:34 pm »
Кажете ми дали този продукт е добър и дали го е ползвал някой - на фирма GNC  Fish Body Oils 1000?
*

    Aubergine

Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #13 -: Юли 12, 2009, 16:16:56 pm »
Най-добрите омеги са в Ескимо-3.
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #14 -: Юли 12, 2009, 17:20:03 pm »
Аз пия добавки само на GNC и съм много доволна.
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #15 -: Юли 12, 2009, 17:54:32 pm »
Тези Омега-3 киселини за павишени НКТ-клетки ли се вземат и как им действат? Предполагам , че това е от скоро , защото за първи път сега го прочетох това тук, а на мен само витамини със селен+цинк ми беше изписал Стаменов преди доста време, а за Омега-3 не ми е споменавал, еденствено по едно време ми беше дал да пия, някакви за разреждане на кръвта - Пентоксифилин. Аз съм само със повишини НКТ клетки. Пък и разбирам, че има разлика в Омега-3 киселените. Само тези на Актавис - Омега форте ли са най-подходящи?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #16 -: Юли 14, 2009, 21:23:56 pm »
Момичета, сетих се че по този въпрос имаше и стара тема :
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=11815.0
В нея поне са обяснени разновидностите и кое кога е добре да се пие. Аз прочетох, че Омега форте на Актавис съдържат рибено масло и не се препоръчва за бременни, може би евентуално до преди пункцията само маже да се взимат, иначе през бременността другите - тези растителна основа.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #17 -: Юли 16, 2009, 18:16:19 pm »
За набавяне на Омега 3 съм пила flax oil на Barlean's, както и fish oil GNC, с уточнението, че TSH ми се повиши след приема на fish oil, което го отдавам на йодното съдържание в него. Иначе имаше ефект при вкарването на НК клетките в норма.
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #18 -: Юли 17, 2009, 00:08:51 am »
blueocean , колко време пи Омегата ?
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #19 -: Юли 17, 2009, 00:35:04 am »
Добре де как така пиете Омега-3 която съдържа рибено масло /в повечето видове четох ,че го има/, при положение, че това е противопоказно при бременност и може да доведе до риск от спонтанен аборт и малформации?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #20 -: Юли 17, 2009, 00:44:08 am »
fatalwoman, ами пих го около три месеца без прекъсване и след като видях, че влияе на TSH-то го спрях и TSH влезе в норма. Аз съм с Хашимото, но само ТАТ ми е над нормата, МАТ и хормоните са ок. И понеже ги следя всеки месец наред с други неща, затова успях да забележа и хвана промяната при TSH-то.


marina 15 мисля, че няма бременни в тази тема. Повечето момичета го вземат с цел понижаване на NK клетките преди бременност. Аз само обръщам внимание, че тези от нас които имат проблеми с щитовидната жлеза трябва да имат едно на ум като пият рибено масло.
« Последна редакция: Юли 17, 2009, 00:50:34 am от blueocean »
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #21 -: Юли 17, 2009, 01:04:44 am »
Добре де как така пиете Омега-3 която съдържа рибено масло /в повечето видове четох ,че го има/, при положение, че това е противопоказно при бременност и може да доведе до риск от спонтанен аборт и малформации?
  Аз пия Actavit Omega 3 Forte. Не е пред мен опаковката , но мисля , че не съдържа вит. А.
 В такъв случай с какво да е противопоказна Омегата ? чела съм , че дори е полезна.
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #22 -: Юли 17, 2009, 19:09:59 pm »
Има риск при приема на витамин А по време на бременност и с доктори съм говорила и те не го препоръчват в този период - може да се пие само до овулацията. Намерих публикации по темата:

"По време на бременност бъдещите майки трябва да бъдат особено внимателни с приема витамин А. Дневни дози от 10 000 IU (количество, срещано в някои добавки от мултивитамини и минерали) през първите три месеца от бременността са свързвани с висок риск от вродени дефекти. "
http://vitamini.tialoto.bg/article.php?id=2105


Да отбележим още нещо много важно:
Вредна може да бъде не само недостатъчността, но и излишъка на витамини. Най-новите изследвания показаха, че излишъкът на ретинол (една от формите на витамин А) повишава риска от възникване в плода на дефекти в развитието на нервната система, бъбреците, сърцето, половите органи и крайниците. Тази форма на витамина се съдържа в продуктите с животински произход (особено - в печеното) и някои хлебни произведения, а също и в мултивитаминните комплекси с по-стари формули. Рискът се повишава, ако бременната жена ежедневно получава с храната повече от 10 хиляди МЕ (единици за дозировка).

В качеството на източник на безвредните форми на витамин А лекарите препоръчват зеленчуците и плодовете, които имат жълт до оранжев цвят (моркови, сладки картофи, тиква, броколи и др.) В тях се съдържа провитамин А (бета-каротин), необходим на плода и не причиняващ неговото увреждане.

При покупката на мултивитамини, специално предназначени за бременни, уверете се, че в тяхната формула е включен именно бета-каротин, при това дозата му в идеалния случай не е нужно да превишава 5000 МЕ!
http://www.bg-mamma.com/articles/full/656


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #23 -: Юли 17, 2009, 22:32:02 pm »
За да се придържаме към темата, а тя е за Омега 3 (по подразбиране от рибено масло) ще кажа, че ако рибеното масло е получено от дроб на треска (cod liver oil) тогава то съдържа високо съдържание на вит. А. Ако рибеното масло е от самото тяло на рибата, този проблем се избягва. Има много публикации в интернет, за съжаление повечето са на английски, според които приема на рибено масло по време на бременност е от значение за развитието на мозъка и очите на бебето. При майката ефекта е в намаляване на високото кръвно налягане, но нека се има в предвид, че рибеното масло разрежда кръвта. За някои това може да е от полза, за други не.
Също така, много се говори за съдържанието на живак в рибите. Такива потенциално опасни риби са акула, риба меч и една риба, която се казва merlin, но незнам как и е името на български. Те трябва да се избягват по време на бременност. Безопасните риби от към наличие на живак, а и с най-голямо съдържание на Омега 3 са сьомгата, скумрията и риба тон. За бъдещите майки, които искат да си набавят Омега 3 е достатъчно да консумират два пъти седмично от "добрите риби", но никога сурова или суши.
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #24 -: Август 06, 2009, 15:11:56 pm »
Благодаря ви за отговорите,които найстина ми дадоха доста инфо ,но в момента съм по-объркана отколкото в началото :oops:
Значи , аз откъде да разбера от какво е получено рибеното масло , като не пише никъде....
blueocean ти каква Омега пиеш?
Колкото за тези на Nutrilite, лично аз се дразня, че се предлагат само чрез Amwey и дори да са добри пак няма да си ги купя :oops:..
Просто ми се вижда пълно глупости някой днес да ми се обяснява на дълго и на широко, как техните продукти били от екологично супер чисто място или простотиите с НАСА :lol:...
Та , накрая ще взимам да не пия нищо :lol:
Успех на всички!
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #25 -: Август 06, 2009, 18:37:11 pm »
И аз не съм фен на МЛМ компаниите. Предпочитам да вляза в аптеката, да разгледам и да прочета на етикетите какво пише, а не някой да ме уверява колко невероятно, страхотно, изключителен е техния продукт.
Предпочитам рибеното масло на Barlean's, но съм доволна и от това на GNC. На добрите марки би трябвало да пише от какъв вид риба е добито рибеното масло. Ето например описанието на Barlean's:

"Състав:
Всяка мека желатинова капсула съдържа изключително чисто, ултра пречистено рибено масло, извлечено от студените води в дълбините на морето от тялото на Перуанската аншоа, Тихоокеанската скумрия и сардините, съдържа желатин и естествен цитрусов аромат. Истинско свежо удоволствие с антиоксидантно действие, съставено от екстракт от розмарин, аскорбилов палмитат и алфа-токоферол, за да съхрани по-дълго своята свежест. Най-свежият и възможно най-естествен продукт с аромат на портокал!"


http://www.barleansbg.com/
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #26 -: Август 07, 2009, 12:31:22 pm »
Аз също пия Омега 3 форте , гератамин от 1 ден на цикъла ми казаха . Имам проблем с НК клетките и тсх ми беше 3 , но вече слава богу е в граници 1,16 - приемам Л тирокс.

Това с омега 3 и геритамин / вит. А и Е/ според мен е за подсилване на организма , на мен ми предстои Инвитро и затова ми го изписаха
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #27 -: Октомври 05, 2009, 14:20:52 pm »
Рибено масло е едно от най-важните за правилното функциониране на организма. Има изключително много положителни функций вътху организма. Най-важното е да се отбележи че правилна доза за него е 1гр ЕПА на ден. Т.е. трябва да се следи в каква концентрация е. Аз съм много доволен от рибеното масло на Now Foods,защото отговаря именно на моите критерии - качество, цена, ефект.
http://www.healthstore.bg/NOW-Foods/Рибено-Масло/Ultra-Omega-3-Fish-Oil-90-дражета.html
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #28 -: Октомври 05, 2009, 22:01:47 pm »
Аз пия AktaVit Omega 3 Forte и БиоАктив Селен+Цинк.Предписаха ми го имунолозите от Малинов и казаха да ги пия до започване на ин витрото,след това не трябва да се пият.
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #29 -: Октомври 06, 2009, 22:47:54 pm »
Аз пия AktaVit Omega 3 Forte и БиоАктив Селен+Цинк.Предписаха ми го имунолозите от Малинов и казаха да ги пия до започване на ин витрото,след това не трябва да се пият.
Защоне трябва да се пият по време на процедура?
*
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #30 -: Април 03, 2010, 09:49:14 am »
Исках тук да се ориентирам дали и какво да пия, но още повече се обърках.
На мен ми предписаха Омега 3 - Форте, не са ми уточнили от какъв тип, аз и не попитах, защото не съм предполагала за разновидностите.
До сега приемах от рибено олио.
Последният път поръчах на мъжа ми и той се завърна тук с едни препоръчани му Омега 3, 6, 9 + Витамин Е,  но вече от ленено масло :ask:
На тях поне виждам, че подпомагат и хормоналния баланс.
Та, какво да пием - ребино или ленено...
И дали въобще е нужно?
Виждам, че доста от вас са посочили,че са доволни от една или друга марка, но какво точно усещате? Аз освен,че се уригвам на риба, за други ефекти не мога да преценя. :?

Преди време прочетох тук в един дневник нещо, което ме шокира и сега се върнах към него. Рибите - полезни или вредни? А аз много ги ям... И дали риба = рибено олио?

... Американската агенция за запазване на околната среда препоръчва бременните жени и жените, които се опитват да заченат, да не консумират в големи количества определени видове риба (скумрия, сьомга, риба тон) поради завишеното количество меркурий, което съдържат. Да се избягват и непастьоризирани сирена.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #31 -: Април 05, 2010, 08:55:42 am »
Така е Рибеното масло си мирише на риба :)
Може да пазаруваш от този сайт.
В момента има Омега 3 много изгодно и е по 2 гр.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3-200-Softgels/323?at=0

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #32 -: Април 05, 2010, 10:27:57 am »
Да, точно това вземах преди, но при последната поръчка нямаше налично и ми препоръчаха   http://www.botanic.cc/omnioil.htm

В крайна сметка - рибено или ленено?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #33 -: Април 05, 2010, 10:56:42 am »
Да, точно това вземах преди, но при последната поръчка нямаше налично и ми препоръчаха   http://www.botanic.cc/omnioil.htm

В крайна сметка - рибено или ленено?
Рибеното масло е Омега 3, а в лененото има Омега 3,6 и 9.
Зависи какво искаш да пиеш ако искаш и трите пиеш ленено , ако искаш само Омега 3 - рибено.
Щом са ти предписали Омега 3 - пиеш него /за жени 3 гр. за мъже 4 гр. - това е важно/
И още рибеното се усвоява веднага, за разлика от лененото.
http://www.bb-team.org/articles/1016/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #34 -: Април 16, 2010, 13:27:26 pm »
http://www.walmark.bg/product_detail.asp?nl_product_id=598
Някой пил ли е от тази омега? Има ли смисъл да я пия?Дали има рибено масло или е търговски трик? :lol:
Имам предвид не знам дали е по-добра или по-различна от онези на Актавит и Ескимо...
ако имате наблюдения ,моля споделете! :thankyousign:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #35 -: Април 16, 2010, 15:45:38 pm »
Нали ти трябва Оmega 3 forte - това е само Омега 3/рибено масло/, а това на Валмарк има Омега 3, 6 и 9.
Освен това Омега 3 там е много малко - на ден трябва да се поемат 3гр. за жени, 4 за мъже.
На АКТАВИТ- а  е поне 1000мг /Омега 3/ - но е за 10 дни
Ето тук в момента има страхотна находка:
Омега 3 - по 2гр.
500 капс. за 16,20$
http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3-Molecularly-Distilled-Cholesterol-Free-500-Softgels/18104?at=0

Има и 200капс. за 8,28$
http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3-200-Softgels/323?at=0


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #36 -: Април 29, 2010, 12:14:33 pm »
Да, оказа се,че трябва да пия само от 3 форте.Не знам защо имуноложката ме пита дали има и 6 в актуалната ми омега и като и казах, че има тя ми каза да я спирам тази и да се върна пак към Омега 3 форте на актавит или някоя друга, която да има и витамин Е.Та, аз така и не попитах, с каво пречи омега 6, но ако някой знае подробности нека сподели.Благодаря!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #37 -: Април 30, 2010, 11:40:08 am »
След като ми предписаха Омега 3 Форте , специално попитах имунолозите мога ли да  пия  от Ескимо-то  ,понеже имам купена опаковка / все са  рибено :wink:/ ,но  ми казаха ,че препоръчват   Омегата  на Актавис .
Щом така са рекли ,така да е.


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #38 -: Май 01, 2010, 08:23:36 am »
След като ми предписаха Омега 3 Форте , специално попитах имунолозите мога ли да  пия  от Ескимо-то  ,понеже имам купена опаковка / все са  рибено :wink:/ ,но  ми казаха ,че препоръчват   Омегата  на Актавис .
Щом така са рекли ,така да е.
Може да получават процент за това  :wink:

Според мен има доста по-изгодни и по-добри предложения от Актавис / визирам и др. техни продукти/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #39 -: Май 01, 2010, 16:53:37 pm »
да, то е ясно ,че ще пием какво ни препоръчват :lol:, но защо не била добра тази коммбинирана омега, и особено омега 6 ?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #40 -: Май 01, 2010, 19:50:03 pm »
Omega 6 - са ти  маслата  от царевица, сусам, слънчоглед и т.н. - тези, които консумираме всеки ден. Омега 9 ти е зехтина, а Омега 3 рибеното масло.
За да протича всичко нормално в тялото  има едно оптимално съотношение м/у тях.
Твоя лекар е преценил, че на теб ти трябва само Омега 3  :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #41 -: Май 02, 2010, 13:35:43 pm »
 denis :thankyousign:
Сега вече ми е ясно.Просто трябваше да ми го преведе някой :oops:, защото чесно казано нищо не разбирам от цялата медицинска и фармацептична индустрия :lol:
ей, дано помогне тази омега, защото друго не ми остана да вярвам :? нали знаете:"човекът вярва в това в който той иска да вярва" :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #42 -: Май 10, 2010, 19:35:18 pm »
След като ми предписаха Омега 3 Форте , специално попитах имунолозите мога ли да  пия  от Ескимо-то  ,понеже имам купена опаковка / все са  рибено :wink:/ ,но  ми казаха ,че препоръчват   Омегата  на Актавис .
Щом така са рекли ,така да е.
Може да получават процент за това  :wink:

Според мен има доста по-изгодни и по-добри предложения от Актавис / визирам и др. техни продукти/

В  моя град не намерих Омега 3 форте на Актавит  -предлагаха ми на други фирми .
Сега чакам по заявка да доставят ,като в това време си пия от Ескимото ,което си имам.Но прочитайки тук , се замислих,  че в него има и омега 6  ,така че наистина може би не е препоръчително.


*
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #43 -: Май 10, 2010, 22:02:53 pm »
Исках тук да се ориентирам дали и какво да пия, но още повече се обърках.
На мен ми предписаха Омега 3 - Форте, не са ми уточнили от какъв тип, аз и не попитах, защото не съм предполагала за разновидностите.
...
Преди време прочетох тук в един дневник нещо, което ме шокира и сега се върнах към него. Рибите - полезни или вредни? А аз много ги ям... И дали риба = рибено олио?

... Американската агенция за запазване на околната среда препоръчва бременните жени и жените, които се опитват да заченат, да не консумират в големи количества определени видове риба (скумрия, сьомга, риба тон) поради завишеното количество меркурий, което съдържат. Да се избягват и непастьоризирани сирена.

Снежи, цитатът е от моя дневник, но тази препоръка е за бременни. Освен това се оказва, че трябва доста риба да изяде човек, за да се изложи на опасно високо количество меркурий. Така че яж си спокойно.

Колкото до омега-3, аз в крайна сметка харесах ей тази, но не зная доставя ли се до България и имат ли дистрибутор там.
http://www.nordicnaturals.com/en/Products/Product_Details/98/?ProdID=1422#

От всичко, което прочетох, ей това съотношение било необходимата дневна доза: EPA 330 mg, DHA 220 mg.
*
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #44 -: Май 10, 2010, 22:34:28 pm »
Цигу,

Не съм попадала на тази опаковка тук в Бг.
Един познат е дистрибутор на други щатски продукти, макар и насочени към спортисти.
Вземам ето това
 http://www.optimumnutrition.com/products/enteric-coated-fish-oil-softgels-p-188.html

Виждам, че EPA / DHA съотношението е добро.
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #45 -: Май 11, 2010, 07:43:43 am »
Аз взимам ето това:http://www.silabg.com/bg/2557-OLIMP-OMEGA-3-GOLD-60-caps-.html
Не знам колко е добро,но като цена е сравнително поносимо.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #46 -: Май 11, 2010, 14:43:00 pm »
Аз, също приемам Омега 3, но  е в течен вид: Omega-3 Flax Oil на grano Vita


Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #47 -: Май 13, 2010, 14:45:30 pm »
Меркурий?...ами това е живак!
*
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #48 -: Май 13, 2010, 16:43:01 pm »
Меркурий?...ами това е живак!

Да, правилно. http://www.sinia-planeta.com/BG/mercury.html
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #49 -: Май 13, 2010, 18:55:31 pm »
Имах предвид, че меркурий на английски език е живак на български! Да е ясно и точно за всички!!
http://www.usatoday.com/news/health/2004-12-15-fish-oil-usat_x.htm

« Последна редакция: Май 13, 2010, 19:02:15 pm от cvetij »
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #50 -: Май 25, 2010, 09:47:00 am »
Момичета,
Не съм веща по дискутирания въпрос и затова имам конкретно питане.
Не взимам никакви добавки с цел подобряване тонуса и фертилността. Вчера бях на преглед при моя доктор и го попитах какво да си взема вместо комплексните витамини, които пия пролетно време. Цитирах му Омега 3 и тн FertilAid и останалите рекламирани продукти. Като цяло не ми препоръча нищо, защото тези препарати нямали ефект. Както и да е - пак си купих Центрум.
Моя въпрос към вас е: какво да пия (без лекарско предписание), което да подобрява жизнения ми тонус, но и колкото и да е незначително - да влияе благоприятно и на ферилността?

Да не забравя-аз правя инсеминации. От две години пия постоянно фолиева киселина и два пъти в годината прява по един курс витамини.   
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #51 -: Май 25, 2010, 10:32:39 am »
Какво разбираш под подобряване на тонуса?
Да ти действа като кофеин ли ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #52 -: Май 25, 2010, 10:47:07 am »
Благодаря ти за бързия отговор Денис!
Ами мисля, че се опитах да цитирам доктора си (нещо подобно каза).
Поне аз го разбрах, че по-скоро действат както витамините (подпомагат, но не лекуват)...

Та мисълта ми бе, ако няма да навреди, но може да подпомогне или - да повлияе в положителна посока, какво да пия от тези добавки?

Благодаря ти предварително!

п.с. много объркващо стана ... ;) 
*
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #53 -: Май 26, 2010, 22:13:18 pm »
Орхидея, след неуспешното ИКСИ питах д-р Владимиров какво да пия за подобряване качеството на яйцеклетките. Според него разните комбинирани витамини не оказват влияние, единствено за Омега 3 се съгласи, че може да подейства.
Купих си Омега 3 с витамин Е на Фортекс, след 4 месеца тестът а бременност беше положителен. За витамин Е също се смята, че влияе на фертилноста. Около 20 дни съм пила и Фертил ейд, но мисля, че за толкова кратко време едва ли е оказало влияние. Чела съм, че хранителните добавки трябва да се пият поне 3 месеца, за да се получи натрупване и да има резултат.
Сега гинекологът, който следи бременността ми, предписа витамините на Центрум Матерна. Хич не ми се пият, защото все повече се коментира, че витамините се усвояват най-добре от храната и не е полезно да се вземат като хапчета. Като свърши опаковката, смятам да коментирам с доктора дали да ги продължавам. Идва сезонът на плодовете и зеленчуците, според мен няма смисъл да пием синтетика.
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #54 -: Май 27, 2010, 08:34:17 am »
Благодаря ти Меме.
Вече си взех Омега 3 на Актавис + още няколко витамина.

Един въпрос: положителния тест по спонтанен път ли стана?

Желая ти прекрасна бременност и здраво и красиво бебче на финала й!
*
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #55 -: Май 27, 2010, 14:12:32 pm »
Да, по естествен път се получи. Възможно е да е имало остатъчен ефект от силната стимулация за ИКСИ. На 1 декември беше отрицателният тест, след 1 ден ми дойде. Следващият цикъл дойде след 90 дни. След още 30 дни на 1 април засякохме овулация и действахме.
Благодаря за пожеланията, да ти се връща в най-скоро време :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #56 -: Май 27, 2010, 14:48:03 pm »
Само да вметна, че ако имате Автоимунно заболяване , напр. Хашимото, антиспермални антитела и т.н. не пийте Омега 3 преди да се консултирате с лекар, а също и ако ще правите Инвитро.
Омега 3 засилва Имунната с-ма

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #57 -: Май 27, 2010, 15:16:52 pm »
Омега 3 засилва Имунната с-ма
това важи ли за трансфер на замразени ембриони, защото аз го пия с цел подобряване качеството на яйцеклетките докато си чакам опита на есен, а след месец ми предстои ЗЕТ. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #58 -: Май 27, 2010, 15:21:44 pm »
Омега 3 засилва Имунната с-ма
това важи ли за трансфер на замразени ембриони, защото аз го пия с цел подобряване качеството на яйцеклетките докато си чакам опита на есен, а след месец ми предстои ЗЕТ. :wink:
Ембриона е чуждо тяло, според мен е по-добре да не се засилва имунната с-ма, но не съм специалист. По-добре говори с лекаря си, сподели с него опасенията си.
Омега-3 не е кой знае колко мощна в този насока, но все пак :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #59 -: Май 27, 2010, 15:24:03 pm »
благодаря Денис за отговора все пак, аз пия по едно на ден, като профилактика и не мисля, че ще е вредно, но все пак е добре за консултацията с док.предвид отпуската и предстоящите почивки ще го допия, пък каквото сабя покаже.  :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #60 -: Май 27, 2010, 15:43:48 pm »
Ембриона е чуждо тяло, според мен е по-добре да не се засилва имунната с-ма, 
И аз  така знам , но  и на мен   имунолозите от Малинов  ми предписаха  Омега 3  и Оксибор форте/ витамини/ .Само не помня  кое от двете казаха да  спра като започне стимулация .Едното можело и до трансфера го  да пия,но като му дойде времето, ще питам.


*
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #61 -: Май 27, 2010, 15:46:15 pm »
Но каква е разликата дали е инвитро или спонтанно забременяване -ембрионът все  си е чуждо тяло :ask:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #62 -: Май 27, 2010, 16:30:34 pm »
Само да вметна, че ако имате Автоимунно заболяване , напр. Хашимото, антиспермални антитела и т.н. не пийте Омега 3 преди да се консултирате с лекар, а също и ако ще правите Инвитро.
Омега 3 засилва Имунната с-ма

Аз съм с Хашимото и пия омега 3 на Грано вита по препоръка именно на имунолога си доц. Конова и на ендокринолог ... предстои ми процедура скоро ..надявам се успешна


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #63 -: Май 27, 2010, 16:47:47 pm »
След като д-р Конова казва, че може- аз съм склонна да и вярвам. :)

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #64 -: Юни 03, 2010, 17:35:27 pm »
Колкото до омега-3, аз в крайна сметка харесах ей тази, но не зная доставя ли се до България и имат ли дистрибутор там.
http://www.nordicnaturals.com/en/Products/Product_Details/98/?ProdID=1422#

От всичко, което прочетох, ей това съотношение било необходимата дневна доза: EPA 330 mg, DHA 220 mg.
 Момичета, ако някоя реши да поръчва бройте и мен - видях че има и опаковка от 180 дражета за $42 - от Пловдив съм ще се разберем за паричките.
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #65 -: Юни 03, 2010, 18:03:03 pm »
http://www.fortex.bg/content/e14/e924/e1303/index_BG.html
Аз ползвам тази омега 3.Цената е 14 лева за 90 капсули.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #66 -: Юни 04, 2010, 10:17:22 am »
Колкото до омега-3, аз в крайна сметка харесах ей тази, но не зная доставя ли се до България и имат ли дистрибутор там.
http://www.nordicnaturals.com/en/Products/Product_Details/98/?ProdID=1422#

От всичко, което прочетох, ей това съотношение било необходимата дневна доза: EPA 330 mg, DHA 220 mg.
 Момичета, ако някоя реши да поръчва бройте и мен - видях че има и опаковка от 180 дражета за $42 - от Пловдив съм ще се разберем за паричките.
Много скъпо!
Ето това е 2г. , 200 капс. и е  $8.28 :
Eicosapentaenoic Acid (EPA)  360 mg    
Docosahexaenoic Acid (DHA)  240 mg
http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3-200-Softgels/323?at=0
Дори само това да поръчаш + 4$ доставка е 12,28$ + безплатни мостри :) Ако ползваш код за първа поръчка: -5$

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #67 -: Март 17, 2011, 18:15:31 pm »
Аз пия Омега 3 Форте на Актавит предписани са ми от имунолозите в Малинов,струват 17-18 лв.,по една капсула на ден и стигат за месец.
и аз ги пия :) сега са паднали на 12,58 лв. добре ми действа :)
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #68 -: Декември 14, 2013, 11:39:42 am »
Ето ви статията "Най-добрите Омега-3". В нея са изброени всички предимства  (доста са) на продукта и е обяснено защо това е най-добрия и в същото време евтин продукт.
* премахнато от модератор
Re: Оmega 3 forte- каква да купя?
« Отговор #69 -: Декември 18, 2013, 14:24:29 pm »
На мен ми препоръчаха Омега 3 на Фортекс.
няма да забравя моите ангелчета...