0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #20 -: Април 22, 2009, 12:46:29 pm »
:balk_44:Христос Воскресе!
Мир, здраве и обич за Всики ни!

Танче, Благодаря за стоматологичната информация.
Вероятно скоро ще я ползвам  :?

Аз изживях голям ужас тези дни с пробиващия 2 ри месец 1ви кътник на Митака!
Почувства се зле миналия четвъртък имаше хрема, лека температура и го отведох да му чуят гърдите.
Педиатърката го преслуша, чисти бяха гърдите и реши да му погледне гърлото
и само отвори уста и каза че такъв венец не е виждала скоро и ни прати на стоматолог с опция да го цепнат.
Стоматоложката не се реши.Каза че нямало хематом, не бил син венеца.
Да облекчаваме както и до сега сам да пробие.
Облекчаването е мазане с гангигел, давам нурофен когато много го боли и така.

Тва в петък.В неделя следобед реших да видя дали беличкото връхче
все пак не е решило да пробие и само от допира венеца се пукна.
От мястото излезе една маса, той нито плака, нищо.
Заспа видимо облекчен, но като стана имаше кръв и по Додо (играчката му за сън)
и по пеленката върху която спи.А в устата му едни тъмни краски.
Здрава да си Джази послушах те, че в притеснението дали не направих голяма беля,
всико ми изветря от главата, направих отвара от смрадлика и с тампонче нежно промих.
Махна се нещо като лигавица и зъбчето се показа, сега пак е леко поддуто
и съм в пълна чуденка дали да го водя на зъболекар да го видят, тези процеси хич не са безобидни,
но и да го стресирам от сега също не искам.
Ще изчакам още ден и ще реша!
От всиките медици дето съществуват зъбарите са ми най  osi_12.....

Здрави да сте всички, деца, майки и бебета!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #21 -: Април 22, 2009, 13:40:14 pm »
И аз нямам представа как ще се случва това миене, но ще импровизираме нещо, когато излезе изцяло.
Засега нашата девойка се е заела със задачата да го извади - все там и е ръчичката и дърпа ли, дърпа, защото идея си няма за какво служат зъбите;само ще развалят беззъбата и усмивка. :D
Казвам и аз, че, като почне да яде бонбони, зъбчето само ще падне, но тя не слуша. :D
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #22 -: Април 22, 2009, 15:23:16 pm »
Фиа аз не давам флуор ,тоест мия и зъбите с детска паста (в която има съвсем малко,спред въздрастта),в мялкото и има флуор ,което е достатъчно .Като питах педиатъра, заЩо не се дава вече ,той ми каза ,че са правили проучвания, които са доказали хубави резултати когато  флуорта(тоест пастата за зъби ,която съдържа флуор)  се нанся на зъбите директно ...
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #23 -: Април 22, 2009, 15:35:36 pm »
Като питах педиатъра, заЩо не се дава вече ,той ми каза ,че са правили проучвания, които са доказали хубави резултати когато  флуорта(тоест пастата за зъби ,която съдържа флуор)  се нанся на зъбите директно ...
И аз не давам, нито съм пила по време и на двете бременности. Нашата зъболекарка казва същото за флуора.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #24 -: Април 23, 2009, 08:40:32 am »
Фиа аз не давам флуор ,тоест мия и зъбите с детска паста (в която има съвсем малко,спред въздрастта),в мялкото и има флуор ,което е достатъчно .Като питах педиатъра, заЩо не се дава вече ,той ми каза ,че са правили проучвания, които са доказали хубави резултати когато  флуорта(тоест пастата за зъби ,която съдържа флуор)  се нанся на зъбите директно ...
точно този въпрос и мен ме вълнува.....кога започнахте да миете зъбките?на каква възраст?
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #25 -: Април 23, 2009, 12:54:11 pm »
Здравейте мамчета,

получих това по мейл:
Здравейте,
 
С този мейл искаме да споделим радостната новина с вас, че на българския пазар най-сетне се появиха страхотните английски дрешки за бебета и деца с марката Фруджи от 100% органичен памук!
 
Фруджи е класирана като най-етичната марка според Етикъл Консюмър мегъзин, а продуктите и са от 100% органичен памук. Екологично чисти, стилни и красиви - това са сладките дрехи, носещи марката на Фруджи. Колекцията им може да се види и поръча на уеб адрес:
 
www.organicproducts.bg
 
Хубав ден!!!!


Незнам дали е интересно, както и дали тук му е мястото. Ако преценят модераторите, че не уместно да ме изтрият.

Хубав ден ви желая!!!!
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #26 -: Април 23, 2009, 13:03:14 pm »
Привет и от мен.

Ади, ами аз започнах на година - тогава му се показа първия зъб на младежа. Ползвах Ненадент със силиконов накрайник, сега продължавам с пастата, но му купих четка на аквафреш.

Мидж
, аз хвърлих едно око на тениските и да си призная 35 лв за тениска ми идва много  :? Просто не мога да си го позволя.

Ох, Мише като четох зъбните неволи на Миташкина, все едно аз съм го писала. Само дето Боян още се мъчи. Нито пробива зъба, нито аз мога да му помогна, но е нещо страшно просто  :? Ще взема да го заведа на зъболекар.
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #27 -: Април 23, 2009, 13:07:53 pm »
Ади, ние повече от месец вече мием зъбки с накрайник и Ненадент като Коки. После давам от чашка водичка да изплакнат устичките. Те гълтат някой път, ама нали е безвредна пастата. Така се научиха да пият вода и от чашка.
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #28 -: Април 23, 2009, 13:23:44 pm »
ще мине известно време, докато се приучи детето да жабури и плюе - не очаквайте дете около годинка да го прави и не се притеснявайте, че гълтало - колко пастичка да гълта, слага се съвсем по малко...
Принципът, който се препоръчва от стоматолози и по книги - хигиената почва от първото зъбче още, а не от някаква определена възраст. В началото, когато зъбчето е само едно/или са няколко, накрайникът е много по-удобен за вас, от четчицата.
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #29 -: Април 23, 2009, 13:45:14 pm »
За зъбобол освен, че мажа с гелче Bonjela (Teething Gel), и давам едни прахчета - Teetha (Teething Granules). Облегчават болката много бързо. Не знам дали ги има в БГ аптеките.
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #30 -: Април 23, 2009, 16:59:55 pm »
Моята зъболекарка каза, че се започва "миенето" още от първото зъбче. Много е важно да си намериш зъболекар, на когото да имаш доверие, ама много пък са им скъпи услугите на добрите. Аз ходих миналата година при една квартална зъболекарка млада, която взема супер ниски цени, обаче какво се получава непрекъснато ми обяснява колко мн.кариеси имам за правене  8O  и така ми чистеше зъбния камък, че след два месеца пак се наложи. Като си отидох при моята и се оказа, че нямам кариеси  :D/а така ме е страх от зъболекар/.
Сутринта влязохме с Елица заедно в банята и аз си вземам моята четка , а на нея и давам силиконовата и почвам да си мия зъбите, а тя ме гледа и нали сега всичко копира от нас и започна да имитира някакви подобни движения. Онзи ден пък взе да си пили ноктите като видя, че баба й го прави, а иначе редовно "чисти" с парцала  и "глади".  :lol:

*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #31 -: Април 24, 2009, 00:25:38 am »
Фиа добре правиш ,че я оставяш да си играе с четката ,но не очаквай тя сама да си ги измие перфектно .Аз съЩо оставям да си играе и да се мие сама ,но после минавам и аз .Малкото количеството паста което поглъЩат не е вредно ,заЩото в детските пасти флуора е в малки количества .Аз започнах да и мия зъбите с появата на първото зъбче .

Мише кураж на тебе и на Миташки и ние доста страдахме от тия кътници ,че и наведнъж 4 ни излязоха ,беше голяма драма .Давах нурофен за бебета ,ниЩо друго не помагаше за болката.Изяде 10 биберона(залъгалки)...
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #32 -: Април 24, 2009, 08:36:53 am »
благодаря за отговорите,ще си вземем Ненадент със силиконов накрайник,имаме 2 зъбчета-време е :D
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #33 -: Април 24, 2009, 11:47:48 am »
Ако се притеснявате от флуора, има и детска безфлуорна паста на Ненедент (тази в комплекта с накрайника е такава, има и отделно в по-голяма тубичка). Тя е точно за мъниците, които още гълтат всичко. Моите мушмороци много обичат да си мият зъбите сами, даже ми напомнят тръгна да слагам някого да спи и пропусна зъбомиенето. След това аз "проверявам" как са си ги измили и докато се възхищавам как добре са се справили, всъщност им ги мия.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07