0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« -: Април 20, 2009, 10:53:27 am »
Хубава, слънчева и весела седмица от нас. Здрави и усмихнати мами, бебета и големи дечица. Много чудеса и сбъднати желания.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #1 -: Април 20, 2009, 11:20:51 am »
Здрава, слънчева и усмихната седмица и от нас. Здрави бебета и дечица и много нови бременни девойки във форума.  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #2 -: Април 20, 2009, 16:24:26 pm »
Честито Възкресение Христово на всички празнуващи християни!

Липсвах известно време, но бяхме извън града и попътувахме малко. Емма се държа много добре - много неща виждаше за първи път и гледа ли гледа любопитно;през другото време плачеше заради зъбките.  :D Едно зъбче вече е пробило... Въобще си мисля във връзка с пътуванията, че малките са по-смели от нас и трябва да им се доверяваме повече.

Научих и една страхотна рецепта за едни шотландски карамелени "пастички на милионера",  :D  които са много лесни за приготвяне и даже вече ги правих веднъж;ще намеря време тези дни да я напиша, защото има големи кулинарки тук, които не се плашат от нови предизвикателства. Аз лично си падам по ефекните и вкусни неща, но лесни и бързи за приготвяне.

Ще гледам и да наваксам с пропуснатите новини тук, но и за това трябва време.

Лек ден!  :D
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #3 -: Април 20, 2009, 17:21:50 pm »
Христос Воскресе!
На всички желаем здраве от сърце!
Хубава и весела седмица /напук на времето!/.
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #4 -: Април 20, 2009, 17:23:46 pm »
Привет момичета! Христос воскресе! Надявам се да ме приемете в редиците на настоящите мами! Нашата малка принцеса Дара се роди на 10.04.2009, вече е на 10 дни и засега е много послушна - само спинка и папка! От снощи, обаче, нещо я присвива коремчето, дали е възможно коликите да почват вече? :ask:
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #5 -: Април 20, 2009, 18:03:35 pm »
ЧЕСТИТО ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО!
Nunu, честита дъщеря, да е жива и здрава!
Аз от един месец нямам време да седна пред РС-то.Надявам се да има хубаво време тази седмица и всички да сме здрави, че както започна тази година така си и продължава при нас - редуваме се един след друг да боледуваме /особено аз/.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #6 -: Април 21, 2009, 09:41:16 am »
Христос Воскресе!
Хубава и весела седмица от нас!
Бъдете здрави,усмихнати и щастливи!


Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #7 -: Април 21, 2009, 14:27:44 pm »
nunu, честито вързопче щастие! Да ви е жива и здрава малката принцеска!

Щастлива и лека междупразнична седмица и от нас!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #8 -: Април 21, 2009, 16:44:32 pm »
Ние днес се сдобихме с първата си пломба... 8) През празниците поседя с лекарство, сега й сложи фотополимер. Като награда, че не плака и двата пъти получи френска паста Elgydium Junior. Важното е, че сме хванали нещата навреме. За след третата годинка имало някаква вода антикариесна.
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #9 -: Април 21, 2009, 18:08:06 pm »
Честит Великден! Христос Воскресе! :balk_44:
Нека светлината на неговото воскресение да дари живота ви с много топлина, нежност и разбирателство. В къщата ви винаги да има здраве,любов и много бебета!

При нас нищо ново, опитвам се да стабилизирам чрез хомеопатия и природни продукти Антоан, че да походи малко на ясла и той, както всички дечица.

Здраве и доброта за всчки вас от нас.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #10 -: Април 21, 2009, 18:41:40 pm »
Честит Великден! Нека има здраве, разбирателство и обич в домовете ви!

Някой преди беше писал (май Мармотче) за някаква софийска доцентка - стоматоложка, при която се чакало около месец, била много добър специалист, с пригоден детски кабинет и т.н....да ми припомни, моля имената и координатите й!
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #11 -: Април 21, 2009, 18:59:10 pm »
Честито Възкресение Христово!
Да сте здрави, усмихнати и щастливи! :D

Като говорите за зъби, да попитам мамите на по-големи дечица, кога почва "да се прави" нещо на първите зъбки?
Моя приятелка ми беше казала, че изтърквала с марличка с кислородна вода първите зъбки, което някак не ми се хареса, но може и така да се прави :?
Аз взех една паста, която е био и пише, че е за първите зъбки, ама само с пръст натърквам малко зъбките.
Малко лаишки звуча, ама хич не ми е ясно кога и как започва да се хигиенизира устната кухина :?
Моля, ако има някакви тъкнкости да споделите :)
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #12 -: Април 21, 2009, 19:30:28 pm »
Честито Възкресение и от нас!
Бъдете здрави! :D
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #13 -: Април 21, 2009, 20:36:36 pm »
да попитам мамите на по-големи дечица, кога почва "да се прави" нещо на първите зъбки?

когато се появят :wink: има удобни силиконови накрайници за пръст, с което първото зъбче/зъбки се почистват лесно - продават се в аптеките, обикновено в комплект с безфлуорна паста. По нататък вече има четчици, които следват растежа на детето, но за в началото силиконовите накрайници са най-удобни.
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #14 -: Април 21, 2009, 20:44:22 pm »
Благодаря Цветенце, ще взема силиконов накрайник :)
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #15 -: Април 21, 2009, 21:41:05 pm »
Честито Възкресение Христово!

И аз съм взела силиконов накрайник за пръст и паста за миене на зъбките.
Обаче си нямам идея как да ги измия на 4 месечно бебе.
Хубаво ще ги изтъркам с пастата, но после как да я отстраня остатъците от пастата 8O


*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #16 -: Април 21, 2009, 22:31:05 pm »
Христос Воскресе! Да сте живи и здрави и много щастливи! :) :balk_35:

Ние преживяхме първото прехапване на език... Ели падна и аз съм се научила да не отреагирвам (защото тя постоянно пада и става...) и я чакам да стане и сега като се изправи ревяща и цялата и уста в кръв, всичко ми се обърна. Последва 5 минутно миене на чешмата със студена вода и чак тогава видях, че си е прехапала езика. Бабите ме овериха, че не било сериозно, а и Ели бързо се успокои и с гордост се плезеше на всички.
На следващата вечер пък беше успяла да се добере до крема на баба си и си беше омазала бузите и ушите. Добре, че детето е гледало почти внимателно ;) как аз се мажа с крем, че не беше яла от него...

А за болестите, вече ми иде да се хвърля отнякъде. Както съм на антибиотик заради синузите, така Елена домъкна някакъв вирус "мутант" от яслата с който зарази освен баща си ами и мен и сега дружно кашляме и сме хремави.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #17 -: Април 22, 2009, 01:19:35 am »
Ох, да не те плаша, ама вируса мутант преминава в яко разстройство :x
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #18 -: Април 22, 2009, 01:54:29 am »
Някой преди беше писал (май Мармотче) за някаква софийска доцентка - стоматоложка, при която се чакало около месец, била много добър специалист, с пригоден детски кабинет и т.н....да ми припомни, моля имената и координатите й!
tzvetenze, племеника ми редовно го водят в Медстон при доц.Николета Маркова.Предполагам, че за нея питаш.Ето ти малко инфо за нея.Вътре има и координати. http://medstom.com/www/index.php?cid=183&tid=477
« Последна редакция: Април 22, 2009, 01:58:00 am от tanj74 »
*
Re: Новата пролетна седмица 20.04-26.04!
« Отговор #19 -: Април 22, 2009, 04:56:55 am »
По повод на детските първи зъби, аз говорих с моята зъболекарка и тя ми каза така: купуваш от детските комплекти със силиконовите четки , които са с много малка работна част и някаква паста за зъби детска, каквато и да е, и започвате да "миете" зъбите, не че ще ги измиете в онзи смисъл на думата, а за да свиква тя със това нещо и каза още, че тях на времето са ги учили, че трябва да се взема флуор и тя на внучето си дава по две капки всеки ден до навършване на две-годишна възраст /нормата е до 4 капки/, но ако във млякото или във водата има флуор трябва да се внимава с дозата. Аз честно казано не купих флуор и още се колебая какво да правя, вие давате ли флуор?Аз съм от поколението, което е пило това чудо и по принцип съм със здрави зъби /да чукна на дърво/, нямам нито един развален зъб след бременността и кърменето, освен страшно многото зъбен камък, който ми се натрупа.