0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #500 -: Септември 06, 2009, 23:22:26 pm »
Момичета,имам една чуденка:има ли сред одобрените такива,на които са се обадили за липсващ подпис на изследванията от лабораториите,или за нещо за допълване към набора с документи?И това дали е удължило времето до получаването на заповедта?На одобрените-успешни и с положителен резултат процедури пожелавам!

Здравей,включвам се и аз с информация, която не надявам да е полезна на някои от вас момичета.Номер 12... съм и след като започнах да звъня преди 2 седмици, защото беше ясно че вече има одобрени доста над моя номер ето какво научих.Попаднах на единия от телефоните, които имам на една от жените, която беше учудена че никой не ми се е обадил след като си казах номера.Тя ми даде телефона да д-р Лалев-02/8953137 и ми каза да му се обадя след 9,00 на другия ден.Доста трудно, но успях да се свържа с него.Попитах за номера си и разбрах,че нашата папка с документи е спряна, т.е.нито сме одобрени, нито не сме.Думите на Д-р Лалев бяха, че втората спермограма на съпруга ми е добра / и то в резултат на 3-месечен курс лечение с едни прахчета proxide + именно за засилване подвижността на сперматозоидите/ и не дава основание да ни одобрят.Направо бях шокирана.Всичките ми надежди рухнаха.В същото време при мен има високи нива на антиспермални антитела, с които по естествен начин въобще не мога да забременея,/ и които са едно от приложените изследвания/, а и след като вече 6 години не мога да забременея е явно че имаме проблем. Но да не достаждам с подробности за моя случай.Това, което искам да кажа е, че явно не се обаждат на всички, за да кажат-не сте одобрени или пък има някакъв проблем с някое от приложените изследвания.Така, че момичета звънете, за да не се окаже, че вашата папка е разгледана,но по някаква причина си седи там на нечие бюро....Съгласна съм, че комисията има много работа, но все пак това са нашите надежди, очаквания и всеки е редно да бъде уважен поне с едно обаждане.Късмет.
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #501 -: Септември 07, 2009, 08:44:39 am »
deni4e,благодарим за информацията,която наистина е полезна!Хубаво е,че го има Зачатие,хубаво е,че тук си обменяме ценна информация,и така следейки до къде се движат нещата,можем да си помогнем.Използвам да благодаря и на Стефи,че ни информира своевременно и отделя от личното си време за общото благо.Аз също съм на мнение,че ако се позабавят с отговора ни,като в същото време предни номера вече са получили обаждане,трябва да упорстваме за себе си.deni4e,не се отчайвай,не можеш да поправиш нещата,защо не подадеш наново документи с нови изследвания?А ко през това време правиш процедура,пожелавам ти успех!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #502 -: Септември 07, 2009, 15:26:52 pm »
deni4e,ако от клиниката са написали становище, че кандидатстваш с мъжки фактор, ми се струва логично да не ви одобрят, при положение, че представяш добри резултати от спермограма. Звучи ми като недоглеждане на тези, които са ти подготвяли документите. Струва ми се, че при това положение би трябвало да кандидатстваш по друг параграф. Сигурно ще се наложи пак да подаваш документи. Единственото, което ми идва наум, че можеш да направиш, е да питаш в клиниката по какъв друг параграф можеш да кандидатстваш и пак да говориш с фонда дали да подадеш наново документи, или ще ти разрешат да промениш тези в сегашната папка.
 Друг вариант е мъжът ти да се изследва след приключване на лечението и ако пак има влошени показатели да помолиш да подмените спермограмите и наново да ти разгледат документите.
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 16:52:31 pm от bril »
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #503 -: Септември 07, 2009, 22:39:35 pm »
deni4e,ако от клиниката са написали становище, че кандидатстваш с мъжки фактор, ми се струва логично да не ви одобрят, при положение, че представяш добри резултати от спермограма. Звучи ми като недоглеждане на тези, които са ти подготвяли документите. Струва ми се, че при това положение би трябвало да кандидатстваш по друг параграф. Сигурно ще се наложи пак да подаваш документи. Единственото, което ми идва наум, че можеш да направиш, е да питаш в клиниката по какъв друг параграф можеш да кандидатстваш и пак да говориш с фонда дали да подадеш наново документи, или ще ти разрешат да промениш тези в сегашната папка.
 Друг вариант е мъжът ти да се изследва след приключване на лечението и ако пак има влошени показатели да помолиш да подмените спермограмите и наново да ти разгледат документите.

Благодаря ви момичета, това и мисля да направя-ще направим нови изследвания и ще ги занесем отново във фонда и дано да имаме късмет.
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #504 -: Септември 08, 2009, 09:49:49 am »
Благодаря ви момичета, това и мисля да направя-ще направим нови изследвания и ще ги занесем отново във фонда и дано да имаме късмет.

Дано имате късмет и намерят начин да преразгледат документите ви. Когато аз подавах нашите изследвания от клиниката ми казаха, че ако има някакъв проблем с документите от фонда ще им се обадят на тях, за да се допълнят или коригират, или ако има нужда от допълнително изследване. А за получаване на заповедта се обаждат на кандидатстващата жена. Щом на теб са ти казали, че не сте "отхвърлени", а папката е "спряна" мисля, че все още има голям шанс. Не се отказвай! Говори и в клиниката с лекаря си.
« Последна редакция: Септември 08, 2009, 09:54:28 am от *snezhinka* »
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #505 -: Септември 08, 2009, 12:43:51 pm »
Оле,те напредват!!!Супер!Мен ме нямаше една седмица и виж ти- стигнаха до 1500!Екстра,още седмица-две....и ще ме зарадват,надявам се!Стискам палци на всички! :D



Здравейте.Имали вече одобрени с номера от 1500 на горе.Аз съм 156...
Ако не получа обаждане на Лалев ли трябва да звънна
*
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #506 -: Септември 08, 2009, 12:53:34 pm »
Pipi ако се върнеш малко назад в темата ще разбереш , че има одобрени........
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #507 -: Септември 08, 2009, 19:21:13 pm »
Здравейте момичета,отдавна имам регистрация, но само чета и събирам информация.
Очаквам одобрение от фонда и искам да попитам:При одобрение колко време минава до започване на опита и при подготовката за ин витро необходимо ли е да почиваш или работата не пречи на стимулациите и иследванията, колко време те подготвят за процедурата и трябва ли да почиваш след нея?
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #508 -: Септември 08, 2009, 19:42:55 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=40.0 тук ще намериш отговори на въпросите си.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #509 -: Септември 08, 2009, 20:34:58 pm »
Марина - и мен ме интересуват въпросите на Жарна, но от линка който си изпратила не се ориеинтирам кое точно да прочета...  :ask:Притеснявам се за предстоящите ми отсъствия от работата, още повече че шефа ще се сменя и не знам какво да очаквам от следващия. Може би въпросът не е удачен за тук но ако иска някой да ми пише на личния. Става въпрос - при инвитро трябва ли да си предвидя дълга отпуска, трябва ли често да отсъствам, мога ли изобщо нещо да планирам предварително...?? Много благодаря.
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #510 -: Септември 08, 2009, 21:02:48 pm »
Моля ви момичета,дайте отговор тук,защото и аз имам същите притеснения
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #511 -: Септември 08, 2009, 23:37:57 pm »
Има ли някой от фонда да е кандидатствал с луф синдром?
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #512 -: Септември 09, 2009, 10:31:51 am »
Да аз кандидатствах с луф синдром и сме одобрени  :D Какво те интересува?
*

    вярвам_80

  • *
  • 33
  • аз вярвам че скоро ще съм мама
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #513 -: Септември 09, 2009, 11:14:19 am »
Здравейте момичета
искам да попитам има ли момичета който са със неизеснен стерилитет
и дали има одобрени
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #514 -: Септември 09, 2009, 13:14:50 pm »
Здравейте момичета
искам да попитам има ли момичета който са със неизеснен стерилитет
и дали има одобрени
Аз съм с неизяснен стерилите,но още чакам обаждане,надявам се да съм сред одобрените.Има такива с неизяснен,който са одобрени.Стига да имаш необходимите изследвания и процедури преди да се кандидатства.

*
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #515 -: Септември 09, 2009, 14:08:25 pm »
Момичета днес няма ли одобрени от фонда ,защото днес е много тихо.Успех на всички в процедура и чакащи като мен!
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #516 -: Септември 09, 2009, 14:33:01 pm »
сега звънях но никой невдига телефона .... : :(
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #517 -: Септември 09, 2009, 14:52:47 pm »
От 9. до 12. часа работят.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    вярвам_80

  • *
  • 33
  • аз вярвам че скоро ще съм мама
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #518 -: Септември 09, 2009, 15:08:26 pm »
Здравейте момичета
искам да попитам има ли момичета който са със неизеснен стерилитет
и дали има одобрени
Аз съм с неизяснен стерилите,но още чакам обаждане,надявам се да съм сред одобрените.Има такива с неизяснен,който са одобрени.Стига да имаш необходимите изследвания и процедури преди да се кандидатства.
имам всички необходими документи :wink:
който искат от фонда
*
Re: Има ли вече одобрени?
« Отговор #519 -: Септември 09, 2009, 16:12:12 pm »
j_j_ana и Жарна, избора дали да си вземете отпуска или не е ваш...ако сте от София може би някак си ще успеете да го съчетаете с работата (както направих аз), но ако сте от провинцията ми се струва, че почти е невъзможно...Ето как горе-долу протича процедурата за да прецените сами...
- до пункцията всеки ден се поставят инжекции - сутрин и следобед (аз ходих в най-близката поликлиника)
- до пункцията се ходи в клиниката през 2 дни за преглед и изследвания сутрин (аз го правих рано преди работа) и отново по обяд за резултати и назначаване на стимулация (аз уж използвах обедната почивка, но ми отнемаше около 3 часа).
- в деня на пункцията е добре да си вземете почивен ден тъй като се ходи сутрин и се приключва около обяд и все пак е интервенция под упойка.
- в деня на трансвера може да си вземете 7 дни болнични от клиниката.
Надявам се тази информация да ви бъде полезна. Успех.