0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1720 -: Април 25, 2012, 17:25:36 pm »
Здравейте,момичета днес научих че е увеличен срока за извършване на инвитро по ФАР.
Ето информацията:От шест месеца на една година се удължава срокът за извършване на процедурата на жените, одобрени за изкуствено оплождане със средства от Фонда за асистирана репродукция, който в момента разполага с 15 милиона лева. Удължаването на срока е предвидено в промените на правилника на Фонда. „Новината е много добра! Това ще помогне на много жени да се включат. Имам предвид тези, които са между втория и третия опит, и се нуждаят от операция или хормонално лечение, преди отново да пристъпят към ин витро“, сподели мнението си пред „Старозагорски новини“ доц.д-р Атанас Щерев, „бащата на ин витро“-то у нас. Според него промяната ще облекчи близо половината от жените, които подават документи за извършване на процедурата с държавно финансиране. Сега се отпускат средства за до три опита.

На въпрос дали е възможно през тази година да бъдат родени 3 хиляди бебета по метода ин витро, както пожела здравният министър преди дни, специалистът отговори: „Важно е да се изнесат коректно данните за успеваемост на всички болници и клиники, в които се извършват такива процедури, преди да се правят предварителни разчети. При нас това се случва за четвърта година и вече имаме 38% успеваемост. Дори и този процент да е достигнат някъде другаде, е много трудно да се направят предварителни обобщени прогнози за крайния резултат. Но по-важното е да се помогне на повече българки да имат деца.“ По повод удвояването на срока за асистирана репродукция, от фондация „Искам бебе“ заявиха, че ще настояват да бъдат дадени по-големи правомощия на жените на 42 години, тъй като за тях това е последният шанс за ин витро процедури преди навършването на тази пределна възраст. След това държавата отказва финансова помощ за изкуственото оплождане. В момента здравното министерство има договор с повече от 20 заведения, където се извършва ин витро оплождане, като последната открита клиника е в Бургас.

Добрина СЛАВОВА
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1721 -: Април 29, 2012, 15:42:52 pm »
Благодаря ти за тази информация! Знаех, че има предложение да се увеличи срока от 6 м. на 1 г. и тъкмо търсех да прочета дали вече е прието. :)
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1722 -: Април 29, 2012, 17:20:20 pm »
Не е прието още, когато се приеме официално, Зачатие ще съобщи за това.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1723 -: Април 30, 2012, 13:30:39 pm »
Здравейте,
- на първата страница гледам че има много документи които трябва да се подготвят за фонда. Човек сам ли трябва да разучи какви са и да си ги събере или в клиниките по асистирана репродукцията те насочват какви документи и изследвания ти трябват един по един и ти ги окомплектоват?
- в момента какво е приблизителното време което се чака за отпускане на средствата след подаване на молбата?

мерси предварително
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1724 -: Април 30, 2012, 14:51:17 pm »
Здравейте,
- на първата страница гледам че има много документи които трябва да се подготвят за фонда. Човек сам ли трябва да разучи какви са и да си ги събере или в клиниките по асистирана репродукцията те насочват какви документи и изследвания ти трябват един по един и ти ги окомплектоват?
- в момента какво е приблизителното време което се чака за отпускане на средствата след подаване на молбата?

мерси предварително

Здравей!

Клиниката те насочва към необходимите изследвания и после подготвя и изпраща документите във Фонда. Не става ясно от поста ти дали вече имате поставена диагноза за стерилитет или тепърва ще се изследвате...


В момента се чака около 11 месеца след подаването на молбата до получаване на заповедта.
Успех!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1725 -: Май 03, 2012, 13:51:51 pm »
Здравейте,мили дами!Искам да попитам следното-направихме опит,финансиран от фонда и с кръвен тест се установи,че съм бременна!Утре съм на първи преглед след трансфера и искам да знам дали се заплаща или се поема от фонда?Благодаря предварително за отговора! :bighug:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1726 -: Май 03, 2012, 13:58:35 pm »
Здравейте,мили дами!Искам да попитам следното-направихме опит,финансиран от фонда и с кръвен тест се установи,че съм бременна!Утре съм на първи преглед след трансфера и искам да знам дали се заплаща или се поема от фонда?Благодаря предварително за отговора! :bighug:

Не се поема.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1727 -: Май 03, 2012, 14:20:07 pm »
avallon ,благодаря ти за бързия отговор!Минаха 22 дни от трансфера,добре ли е утре да отида или да изчакам още няколко дни?Нямам търпение иначе...
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1728 -: Май 03, 2012, 15:17:43 pm »
Вярно ли е, че вече фонда поема един-единствен опит? На една моя позната са й дали в клиниката да попълва декларация, че знае, че може само еднократно да се възползва от Фонда  :?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1729 -: Май 03, 2012, 15:54:53 pm »
Аз лично чакам одобрение за втори опит.




My first, my last, my everything!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1730 -: Май 03, 2012, 16:04:47 pm »
Вярно ли е, че вече фонда поема един-единствен опит? На една моя позната са й дали в клиниката да попълва декларация, че знае, че може само еднократно да се възползва от Фонда  :?

Моля, кажи коя е клиниката. Това категорично не е вярно...
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1731 -: Май 03, 2012, 16:31:48 pm »
Клиниката е Майчин дом Варна - за какво ще е тази декларация  :?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1732 -: Май 03, 2012, 16:35:47 pm »
Клиниката е Майчин дом Варна - за какво ще е тази декларация  :?
да не е заради възрастта и?   :?


Барклет, ти кога очакваш да вземеш заповед?
« Последна редакция: Май 03, 2012, 16:50:47 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1733 -: Май 03, 2012, 17:35:40 pm »
Клиниката е Майчин дом Варна - за какво ще е тази декларация  :?
да не е заради възрастта и?   :?


Барклет, ти кога очакваш да вземеш заповед?
Надявам се през юли.




My first, my last, my everything!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1734 -: Май 04, 2012, 10:05:21 am »
Клиниката е Майчин дом Варна - за какво ще е тази декларация  :?
да не е заради възрастта и?   :?

Тя е на 37  :? Дали това е причината???
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1735 -: Май 04, 2012, 11:18:57 am »
Клиниката е Майчин дом Варна - за какво ще е тази декларация  :?
да не е заради възрастта и?   :?

Тя е на 37  :? Дали това е причината???
Категорично НЕ! Финансират се опити на жени до 43 години. При подаване на документите жената не трябва да ги е навършила.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1736 -: Май 04, 2012, 13:04:45 pm »
Момичета имам спешен въпрос, който съм сигурна, че сте го дискутирали 100 пъти, но не мога да намеря отговор. На кой ден от МЦ трябва да пусна ФСХ, че днес ми дойде и да знам дали да отивам.
Силвия не ми вдига телефона, а и не знам лабораторията в Малинов дали работи събота и неделя.
Благодаря ви предварително!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1737 -: Май 04, 2012, 13:10:21 pm »
Тя е на 37  :? Дали това е причината???
Със сигурност не! Предполагам, че приятелката ти не е разбрала нещо, всяка Заповед важи за един опит наистина, а и подписваш декларация, че не могат да се превишават съответните суми...да не би това да я е подвело? :?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1738 -: Май 04, 2012, 14:22:43 pm »
Момичета имам спешен въпрос, който съм сигурна, че сте го дискутирали 100 пъти, но не мога да намеря отговор. На кой ден от МЦ трябва да пусна ФСХ, че днес ми дойде и да знам дали да отивам.
Силвия не ми вдига телефона, а и не знам лабораторията в Малинов дали работи събота и неделя.
Благодаря ви предварително!
На 3-и ден е обикновено. От 3-5 ден може да се пусне. Лабораторията в Малинов работи събота и неделя. Звънни на регистратурата да ти кажат до колко часа.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1739 -: Май 07, 2012, 14:49:51 pm »
Здравейте,
Искам да попитам дали ФАР финансира вече трансфер на замразени ембриони от минал, финансиран от фонда, опит?