0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1640 -: Ноември 14, 2011, 12:38:57 pm »
Да, срока е за първоначалната заповед, заповедта за удължаване си тече 6м. след края на основната, няма значение кога ще я получиш.
Моят съвет е да отидеш при д-р Лалев лично, да си напишеш една обоснована молба за причините за невъзможност, ако имаш и епикриза и излседвания доказващи състоянието и да поговориш с него.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1641 -: Ноември 15, 2011, 08:04:46 am »
   Направих 2 инсеминации в клиника, която не работи с Фонда.  Планът ми беше да направя четири и ако са неуспешни, да подам документи за ФАР, естествено с друга клиника, която работи с него. Четейки вече по- подробно и задълбочено,не знам дали мога да направя това, което съм замислила или да сменям клиниката, колкото и да не искам. Ще се признаят ли  тези инсеминации от Фонда, а и дали е възможно да ми откажат клиниките в моя град да ми подготвят документите, защото са от клиника, неработеща с него.
  П.П. Извинявам се много, ако има обсъждане вече  на този въпрос в темата  :oops:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1642 -: Ноември 15, 2011, 09:15:38 am »
няма изискване инсеминациите да са направени в клиника работеща с фонда, важното е клиниката да е лицензирана по Закона здравето, т.е. да има право да прави инсеминации. Прилагаш снимка от стимулационните протоколи и всичко ще е наред. :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1643 -: Ноември 15, 2011, 22:24:29 pm »
  Благодаря  :) олекна ми
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1644 -: Ноември 20, 2011, 17:52:39 pm »
момичета имам един въпрос, който ми се върти в главато от известно време. ако се прави опит по фонда и не се стигне до трансфер, поради некачествени ембриони какво се случва? фонда покрива ли разходите до момента или тъй като не е имало трансфер т.е. не е завършена процедурата всичко до момента се плаща от пациентката?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1645 -: Ноември 20, 2011, 21:25:46 pm »
момичета имам един въпрос, който ми се върти в главато от известно време. ако се прави опит по фонда и не се стигне до трансфер, поради некачествени ембриони какво се случва? фонда покрива ли разходите до момента или тъй като не е имало трансфер т.е. не е завършена процедурата всичко до момента се плаща от пациентката?
фондът ги покрива, водят го неуспешен опит  :?. подписваш протокол с описаните до момента медикаменти, прегледи, изследвания и манипулации.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1646 -: Ноември 21, 2011, 09:26:34 am »
момичета имам един въпрос, който ми се върти в главато от известно време. ако се прави опит по фонда и не се стигне до трансфер, поради некачествени ембриони какво се случва? фонда покрива ли разходите до момента или тъй като не е имало трансфер т.е. не е завършена процедурата всичко до момента се плаща от пациентката?
аз съм чувала и друг вариант
За да не губиш финансирането. Може да си платиш това което си направила до момента - като самофинансиран. И да започнеш следващия месец наново по фонда.
Все пак това трябва да го обсъдиш с доктора  :wink:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1647 -: Ноември 21, 2011, 19:26:06 pm »
благодаря ви момичета :)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1648 -: Ноември 30, 2011, 20:55:22 pm »
Днес си взех лелеяната заповед. Лалев беше нещо кисел...та малко ми вгорчи дългоочакваната радост.  :oops: Иска ми се да предупредя момичета, които може да са окажат в моето положение - тъй като междувременно за тая една година чакане, смених лична карта, адрес та и фамилно име  :D, се наложи да пренапишат заповедта. За да не ви мотаят като простинали коне от стая в стая, за междувременно променилите лични данни - задължително носете копие от лични карти /ваша и/или на партньора/, заверени с "вярно с оригинала" и подпис. Ако междувременно сте се и омъжила, за всеки случай си носете КОПИЕ от акта за граждански брак, отново заверено с "вярно с оригинала". Като ви поднесе заповедта, изписвате върху нея: "Получих заповедта. Трите имена, дата и подпис". Последните инструкции ги има на вратата, но ако сте спечени като мен, може и да не ги прочетете. :D :D И ако ви се падне "кисел" Лалов, ще се доспечете допълнително  :lol:Внимателно си проверете данните върху заповедта, не забравяйте, че става въпрос за ПАРИ и всяка грешка към момента на издаване е поправима, а след това, може да ви докара бели коси от ядове...И накрая: Чакането отнема към 1ч., заповеди се раздават от 09-12ч., колкото по-рано отидете, по- добре...
« Последна редакция: Ноември 30, 2011, 20:57:19 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1649 -: Ноември 30, 2011, 23:06:03 pm »
На мен д-р Лалев ми направи много добро впечатление, преди да изляза ми пожела успешен опит, преди това ме питаше колко бебета искам и т.н.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1650 -: Декември 01, 2011, 08:48:16 am »
anichka.bs Той и на мен пожела, дори в края взе да ме майтапи, но в началото тръгна доста кисело... :D Както и да е, на всеки се случва, може да не му е бил ден на човека... :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1651 -: Декември 01, 2011, 11:31:03 am »
Бубулина ме подсеща, че съпруга ми си смени личната карта и адреса, след като сме подали заявлението. Мога ли да уведомя някого и кого от Фонда предварително /по телефона/ за тази промяна или да изпратим копи от личната карта, че да го имат предвид при издаване на заповедта. Ако някой има подобен опит, да сподели как е най-добре да постъпим, за да не се мотаем в деня на получаването и да не създаваме затруднения на администрацията на Фонда.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1652 -: Декември 01, 2011, 11:40:25 am »
Hope-Love при мен е същия случай. Аз питах още при подаването на документите и те ми казаха, че ще ги занеса при получаването на заповедта. Сега като ми се обадиха да ида да я взема ме попитаха имаме ли нови ЛК и казаха да нося копие от тази на съпруга си заверена с "Вярно с оригинала" и като ида да я занеса в стая 36.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1653 -: Декември 01, 2011, 11:42:39 am »
Благодаря, хубаво е да знам предваринело, че понякога така се панирам,че не реагирам адекватно, особено когато става въпрос за "тая тема", най-общо казано....
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1654 -: Декември 01, 2011, 15:02:14 pm »
Здравейте,
моят опит финансиран от фонда приключи без трансфер, наложи се да замръзим ембрионите. Трансферът на замръзени ембриони поема ли се от фонда при положение, че не е направен трансфер на свежи.
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1655 -: Декември 02, 2011, 08:11:59 am »
Здравейте,
моят опит финансиран от фонда приключи без трансфер, наложи се да замръзим ембрионите. Трансферът на замръзени ембриони поема ли се от фонда при положение, че не е направен трансфер на свежи.
Да поема се все още не е приключил опита. Успех!
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1656 -: Декември 02, 2011, 16:47:10 pm »
Благодаря за информацията. При мен нямаше трансфер на свежи ембриони, заради хиперстимулация.В клиниката ми казаха, че въпреки, че не е имало трансфер, аз няма как да си използвам парите от заповедта и да си платя трансфера. Което и направих. Но въпросът ми е принципен, кое е правилното и има ли някъде изрично описана такава ситуация.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1657 -: Декември 02, 2011, 16:53:35 pm »
Да, това с промяна на обстоятелствата свързани с личните данни трябва да го имаме предвид  :)

Точно преди една година, сновяща между прегледи, отидох за получаване на заповед,  дето се вика две в едно.
Мъжа ми си беше сменил ЛК седмица преди това, аз въобще бях изключила за тази подробност и се оказах в ситуация ката Бубулина :)даже по едно време се питах на ум "що ли си признах".
Предложих да дойда друг път, но вече никой не ме чуваше, търпеливо изслушах д-р Лалев - явно и на него му е писнало :), после си помълчахме около 2-3 минути и ме поканиха да подпиша заповедта. Накрая се разделихме с ръкостискане :)
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1658 -: Декември 03, 2011, 10:19:40 am »
Благодаря за информацията. При мен нямаше трансфер на свежи ембриони, заради хиперстимулация.В клиниката ми казаха, че въпреки, че не е имало трансфер, аз няма как да си използвам парите от заповедта и да си платя трансфера. Което и направих. Но въпросът ми е принципен, кое е правилното и има ли някъде изрично описана такава ситуация.
Ама че работа, как ще те карата да си платиш трансфера.Преди броени дни моя приятелка прави ЗЕТ, тя също нямаше свеж трансфер поради тънка лигавица,стимулацията и беше март месец, само доколкото знам е платила 100лв за съхранението на ембрионите защото 6 месечният срок от замразяването изтекъл.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1659 -: Декември 03, 2011, 16:59:41 pm »
Опитът се смята за приключен, дори и да няма трансфер. Ако има замразени, то трансфера се поема от двойката. Моя позната си плати трансфера, защото й беше направен 3 месеца някъде след опита. Все пак тази заповед има срок. Не може да се "държи отворена" месеци наред след стартиране на стимулацията.