0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1560 -: Септември 08, 2011, 20:25:53 pm »
Ееее,стига бееее, :x от къде ги намирате тия...... :(
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1561 -: Септември 08, 2011, 21:38:18 pm »
Не питай, с конкурс ги избираме...
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1562 -: Септември 08, 2011, 22:15:44 pm »
Ех ,Eli_Meli :bighug:,минала съм и аз през това преди години ,знам колко е гадно в началото. Миличка по добре сама отколкото с неправилния човек до теб, а и съм убедена че някъде има някой който те чака за да те направи щастлива-въпрос на време е да го срещнеш :wink:Когато аз отказах моята заповед мисля че звънях на 02/895 3148.
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1563 -: Септември 09, 2011, 18:51:06 pm »
Благодаря ти, Mikona :)  Днес цял ден звъня във фонда и никой не ми вдигна, много се притеснявам да не закъснея с обаждането  :(
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1564 -: Септември 12, 2011, 11:47:41 am »
Eli-Meli, мисля , че има вариант да използваш донорски сперматозоиди(ако искаш разбира се).
Да, обмислям го, но засега искам да си почина от всички емоции, които преживях тази година. Все пак съм на 25 и ми се струва, че мога да изчакам. Знае ли човек може да срещна някой...
Разбира се, че ще срещнеш. Та ти си още "дете".
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1565 -: Септември 12, 2011, 18:45:10 pm »
Eli-Meli, мисля , че има вариант да използваш донорски сперматозоиди(ако искаш разбира се).
Да, обмислям го, но засега искам да си почина от всички емоции, които преживях тази година. Все пак съм на 25 и ми се струва, че мога да изчакам. Знае ли човек може да срещна някой...
Разбира се, че ще срещнеш. Та ти си още "дете".
Eli_Meli, съжалявам за това, което ти се е случило, но ти наистина си много млада. Вярвам, че ще срещнеш правилния човек. Можеш да се обадиш във фонда и да питаш как да процедираш, там ще ти дадат най-точна информация. 

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1566 -: Септември 12, 2011, 18:48:43 pm »
Така, така сметката направих без кръчмаря :oops: Днес се свързах с фонда и жената, с която говорих ми каза, че отказвайки заповедта си губя опита  :( затова щъ-нещъ ще се прави инвитро. Можах само да отложа взимането на заповедта и оттук нататък Господ да помага
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1567 -: Септември 13, 2011, 09:02:29 am »
Еййй,ама на твоичкия,да му счупиш главата-малко ще му е!!! :x :fighting: osi_6 :bonk:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1568 -: Септември 13, 2011, 10:15:24 am »
Чакайте, чакайте! Как така си "губи" опита? Нали няма да го прави? Само защото вече има издадена заповед? Не е ли възможно да бъде отменена,преди да са реализирани правата, произтичащи от нея? Доколкото знам, административните актове могат да бъдат отменяни от органа, който ги е издал - разбира се при нови обстоятелства, които са от значение за тяхното издаване. Може би ако партньорът декларира отказа си да участва в процедурата. Ели, защо не говориш лично с д-р Лалев и ни той да направите по-сериозно юридическа консултация. Остави ги тези "лелки" дето говорят първото което им дойде на ум по телефона. Проучи по сериозно въпроса.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1569 -: Септември 13, 2011, 10:20:05 am »
Да, аз също мисля, че заповед по която няма направени плащания няма как да се счита за реализиран опит, а чак пък и да губиш опит. Просто се анулира заповедта и живот и здраве като решиш да кандидатстваш след време пак ще си имаш право на 3 опита.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1570 -: Септември 13, 2011, 10:24:48 am »
Да, "анулиране", "отмяна" - това имах предвид и аз. Моят съвет е да потърсиш среща лично с шефа на фонда и да обсъдите възможностите. Не може при предварителен отказ да се възползвате от финансирането като двойка, този който страда от стерилитет да бъде ощетен за в бъдеще, загубвайки просто ей така правото на един опит.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1571 -: Септември 13, 2011, 18:55:01 pm »
Не зная момичета, така ми каза жената. Аз се опитвах да се свържа с Д-р Лалев, но никой не вдигаше, както и на всички останали номера и по чудо тази жена вдигна телефона 8O . Освен това ми не можела да ми каже за колко време може да се отложи вземането на заповедта "Да речем до 2-3 месеца" бяха думите й. Еййй нямам нерви, а и Доктора ми ми каза, че ако искам да направя инвитро с донор нямало да ми отпуснат финансирането.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1572 -: Септември 13, 2011, 22:14:10 pm »
И това не е вярно. Няма значение дали е донор, съпруг, приятел, гадже и т.н.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1573 -: Септември 14, 2011, 19:28:34 pm »
Аз искам да попитам какво се случва ако поради здравословен проблем пациентката не може да се вмести в срока на заповедта и удължението й? и какво може да се направи за да си ползва опита когато може  :?
Ще ми отговори ли някой  :oops:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1574 -: Септември 15, 2011, 09:01:56 am »
Момичета, някой ще ми каже ли защо не излизат номера???
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1575 -: Септември 15, 2011, 11:35:33 am »
Аз искам да попитам какво се случва ако поради здравословен проблем пациентката не може да се вмести в срока на заповедта и удължението й? и какво може да се направи за да си ползва опита когато може  :?
Ще ми отговори ли някой  :oops:
Предполагам,че това трябва да го обсъдиш с директора на фонда.Обади се на д-р Лалев и може би има начин да ти удължат заповедта,още по-вече че е по здравословни причини.Успех :D
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1576 -: Септември 15, 2011, 13:15:48 pm »
здравейте,

предполагам, че вече е отговаряно на подобен въпрос, но аз не успях да открия отговора, затова ще си позволя да попитам. Предстои ми подаване на документи за трети опит, като единствената промяна е, че съпругът ми си е сменил личната карта междувременно. Какво трябва да се направи, нужно ли някакво допълнително удостоверение, за да не ме върнат като отида утре до Фонда?

Благодаря ви предварително за информацията!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1577 -: Септември 15, 2011, 14:26:53 pm »
.... че съпругът ми си е сменил личната карта междувременно. Какво трябва да се направи, нужно ли някакво допълнително удостоверение, за да не ме върнат като отида утре до Фонда?
Ще ми е интересно да видя отговор на въпроса, който си задала, тъй като и мен пряко ме засяга  :) За тази почти ГОДИНА чакане, си смених личната карта, адреса, че и Фамилията...Струва ми се, че ЕГН-то е важното в случая, то е едно и не се променя, а и в крайна сметка парите не се превеждат директно на нас, а на съответната клиника...но не ми се иска да ме връщат заради глупости!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1578 -: Септември 15, 2011, 14:34:06 pm »
Копие от новата лична карта, друго не е нужно. Ако след подаването на документите е имало промяна в документите, при получаване на заповедта носиш новите данни.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1579 -: Септември 15, 2011, 20:56:16 pm »
Копие от новата лична карта, друго не е нужно. Ако след подаването на документите е имало промяна в документите, при получаване на заповедта носиш новите данни.
И на място се попълва една бланка. Служителите от Фонда са наясно със смените на личните карти.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг