0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1540 -: Август 29, 2011, 15:08:42 pm »
извинявам се  :oops:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1541 -: Август 30, 2011, 14:45:10 pm »
Благодаря Мели,
в първата спермограма мофологията по Крюгер е 5, значи пак е <15. "Изяла съм цифрата".

Малко съм шокирана, защото до сега си мислех, че не е толкова лошо, особено за морфологията. Все пак в референтните стойности на клиниката пише норма >4%.
Можете ли да ми кажете колко е лошо това и можем ли директно да направим инвитро при тези показатели или следва първо да опитаме лечение?

Извинявам се ако въпросът не е за тук.

Благодаря!

Въпросът наистина не е за тази тема, но няма проблем, ще ти отговоря. В референтните стойности на всяка клиника нормите са еднакви, това са нормите на СЗО за спермален анализ. Доколко положението е "лошо" е невъзможно да се прецени само от показателите на спермограмата, тъй като преминаването към конкретен вид асистирана репродукция се определя комплексно и от множество фактори.

Иначе на теория всяко отклонениея от спермалните параметри трябва да бъде уточнявано, да му се потърсят причините с комплекс от изследвания и прегледи, след което да се отстранят с консервативно и/или оперативно лечение или да се преодолеят чрез АРТ.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1542 -: Август 30, 2011, 18:42:45 pm »

Моля , ако някой има компетентно мнение по въпроса, да изясни , какво се случва от тук нататък!?! Какви са шансовете , нещата да се развият в благоприятна за пациентките посока?Благодаря!
Скъпи приятели,
С нежелание и болка ви информираме, че Медицински център по Репродуктивна медицина и оплождане ин витро „София“ е принуден да прекрати работа с ЦФАР, поради неправомерно наложен акт за админастративно нарушение от Изпълнителната агенция по лекарствата. Мотивите за нарушение, изтъкнати в акта, са в разрез с чл.207, ал.1, т.5а от ЗЛПХМ, на който се основава и дейността на фонда. До изясняване на ситуацията ние временно прекратяваме договорните отношения с ЦФАР.

В продължение на 8 месеца срещу нас са предприети 11 проверки от 7 различни инстанции, които не установиха нарушения. Два пъти изчезват подадените от нас документи за регистрация на новото лечебно заведение. Аз и моя екип сме подложени на огромен натиск, който има за цел да възпрепятства дейността на новоизградената високотехнологична болница. Остава открит въпросът за кого представляваме явна заплаха...

Независимо от създалата се ситуация, ние сме убедени, че изградената от нас нова структура ще даде възможност да предложим на нашите пациенти нещо ново, по-различно от общо приетите стандарти за лечение в България.

С най-добри чувства:
Д-р Явор Владимиров
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1543 -: Август 30, 2011, 21:28:41 pm »
Аничка, може би имаш предвид инсеминация :wink:
В заповедта от фонда не се посочва каква да бъде процедурата, така че няма проблем да е ИКСИ.
Благодаря ти StefiZ.Наистина мисля,че само с ИКСИ ще имаме успех защото сме и с много лоша СГ.
« Последна редакция: Август 30, 2011, 21:32:22 pm от greisi »


*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1544 -: Август 30, 2011, 23:04:19 pm »
Благодаря Мели!

Относно съобщението на д-р Владимиров: доста съм учудена. Спорове с институции се решават в съда, наложени актове за нарушения се оспорват пак там. Реагирам като пациент разбира се, не знам какво бих казала, ако ме засипват с проверки и то с цел задължително да се открие нещо.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1545 -: Август 30, 2011, 23:33:59 pm »
Относно съобщението на д-р Владимиров: доста съм учудена. Спорове с институции се решават в съда, наложени актове за нарушения се оспорват пак там. Реагирам като пациент разбира се, не знам какво бих казала, ако ме засипват с проверки и то с цел задължително да се открие нещо.

актовете се оспорват в съда, точно така. но това отнема много време. а докато съдът не отреди, че актът е неправомерен, той си остава действащ и може да бъде последван от друг - за повторно нарушение. именно това е, вероятно, причината за спиране на работата с фонда - докато се изясни кой е прав.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1546 -: Август 31, 2011, 08:13:10 am »
Така е момичета , но всички знаем каква е съдебната система в България. :?Тоест , ако делото се проточи с години , това автоматично ли означава ,че и клиниката , няма да работи по Фонда , за този период!?!
 :?п.п. Този акт ,само процедурите по Фонда ли засяга , или по принцип само тези по Фонда? Та , нали , за всяка процзедура са необходими медикаменти?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1547 -: Август 31, 2011, 08:26:31 am »
 :bighug: съчувствам на всички пациенти на д-р владимиров

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1548 -: Август 31, 2011, 13:26:28 pm »
Относно съобщението на д-р Владимиров: доста съм учудена. Спорове с институции се решават в съда, наложени актове за нарушения се оспорват пак там. Реагирам като пациент разбира се, не знам какво бих казала, ако ме засипват с проверки и то с цел задължително да се открие нещо.

актовете се оспорват в съда, точно така. но това отнема много време. а докато съдът не отреди, че актът е неправомерен, той си остава действащ и може да бъде последван от друг - за повторно нарушение. именно това е, вероятно, причината за спиране на работата с фонда - докато се изясни кой е прав.

Доколкото разбирам са ги глобили, защото продават лекарства на пациенти директно в клиниката. Това не е въпрос, който може да бъде решен в неформални преговори, а каква е и гаранцията, че няма да ги глобят за същото в процедури, които не са по ФАР?

Според мен създават лош прецедент, каквато и да е причината, така всяка клиника, която понатрупа известност и пациенти при първото нещо, което й накриви шапката, ще се отказва да работи с ФАР. И без това пациентки масово се оплакват по форумите, че на тях се гледа с различно око ако са по фонда и ако си плащат от джоба.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1549 -: Август 31, 2011, 14:22:14 pm »
За пореден път се убеждавам ,че в нашшата ш...а държава,когато се появи по-големичка сума за усвояване,ако и да е в помощ на нуждаещи се пациенти,интригите"кой да налапа цялята баница" веднага се започват :?! Няма Хипократови клетви,няма права на пациентите! Глупава работа! Жалко за Владимиров-откакто тръгна да лицензира тази красива и технологична болница и все му правят проблеми на човека. Гадното е ,че всичко е оплетено в някакви процедури и естесттвено срещу бюрокрацията трябва търпение ,а то е свързано с време,което пациентите нямат. :x Ако формалните мотиви са за това ,че продава лекарства на пациентите си,то нали се води "болница"???? :o Е ,как е решен въпроса с лекарствата в другите болници??? Дори и да не се налага престой? Направо се убеждавам,че всичко е нарочно! Трябва да се реагира сериозно и да се пресичат този тип опити! Иначе рпискуваме след време да висим в коридорите на две -три клиники само и то по 4-5 години!! :(
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1550 -: Август 31, 2011, 14:23:52 pm »
Fi, нека не спекулираме. ние не знаем по какъв начин клиниката се опитва да реши проблема - неформално или формално.

освен това, едва ли става дума за "накривяване на шапка" в случая - ако са те наказали, че правиш нещо незаконно - ще продължиш ли да го правиш с всички последващи рискове?

бъди сигурна, че никоя клиника не отказва доброволно да работи с ФАР - от ФАР идват най-много пациенти за всички клиники.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1551 -: Септември 01, 2011, 00:09:57 am »
Съжалявам, ако съм подвела някой. Това за лекарствата го предположих, четейки закона и члена, който са цитирали в изказването си.
Поднесена така информацията, ако няма повече разяснения, няма как да роди друго освен спекулации. Ако изнесат повече информация, може пък повече да си навредят.
Дано се случи най- доброто за пациентите на тази клиника.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1552 -: Септември 02, 2011, 19:18:09 pm »
извинявам се предварително за въпроса ми, но не съм сигурна в тълкуванията си.
става въпрос за мои познати, които се сбъскват с мъжки стерилитет. имат една спермограма от специализирана клиника, но са взели резултата и не са коментирали с доктор резултата, тъй като не са имали час. въпросът ми е с тези резултати може ли да се надяват за фонда?
обем на еякулата 4,0 мл
концентрация на сперматозоиди 5,1 млн/мл
общ брой на сп. в еякулата 20,4 млн
обща подвижност на сп. 34%, от тях с нормокинеза 16%, хипокинеза 18% и акинеза 66%
брой нормокинетични сп/мл 816 000
общ брой нормокинетични сп 3 246 000
% сп с нормална морфология 3,5 %
% сп с отклонениа в морфологията 96,5 % / тук има страница с дефектите/
заключение
teratozoospermia index 1.86

oligoasthenoteratozoospermia

благодаря ви предварително за отговорите, за да може ако това отговаря, да направят още е дна, да подадат документи и докато чакат да се лекуват и да действат в правилната посока, тъй като часа им е за след 2 седмици. сспоред мен може да се кандидатства с тези резултати, но се надявам на компетентно мнение от Стефи и Мели и други, минали по пътя на мъжкия фактор.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1553 -: Септември 03, 2011, 17:30:45 pm »
От Мели: може
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1554 -: Септември 06, 2011, 21:09:56 pm »
Аз искам да попитам какво се случва ако поради здравословен проблем пациентката не може да се вмести в срока на заповедта и удължението й? и какво може да се направи за да си ползва опита когато може  :?
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1555 -: Септември 08, 2011, 08:36:20 am »
Може ли да ми кажете, кога най- късно мога да пусна молба за удължаване на заповедта, взехме си я на 04.05.?
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1556 -: Септември 08, 2011, 09:12:55 am »
Моля ви да ми кажете до кого се адресира молбата за удължаване на срока и може ли да се изпрати по имейл или се носи лично(къде?)?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1557 -: Септември 08, 2011, 18:56:55 pm »
Момичета на кой номер да звънна, за да откажа заповедта си? Трябваше на 14.09 да я взема, но мъжа ми ме заряза :oops:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1558 -: Септември 08, 2011, 19:17:48 pm »
Eli-Meli, мисля , че има вариант да използваш донорски сперматозоиди(ако искаш разбира се). Нека се изкажат по-компетентните.
Съжалявам за случилото ти се.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1559 -: Септември 08, 2011, 19:32:11 pm »
Eli-Meli, мисля , че има вариант да използваш донорски сперматозоиди(ако искаш разбира се).
Да, обмислям го, но засега искам да си почина от всички емоции, които преживях тази година. Все пак съм на 25 и ми се струва, че мога да изчакам. Знае ли човек може да срещна някой...