0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1460 -: Юни 09, 2011, 17:04:40 pm »
Благодаря, другата седмица във вторник ще се срещна пак със Силвето.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1461 -: Юни 13, 2011, 15:40:55 pm »
Момичета, фонда вече има активен сайт в интернет :)

http:// www.far-bg.org
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1462 -: Юни 13, 2011, 15:49:06 pm »
Супер! От кога го чакаме ! Дано с него се улесни информираността на пациентките , по отношение на работата на ЦФАР! :D
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1463 -: Юни 13, 2011, 17:31:22 pm »
Здравейте.Имам заповед от 2.05.2011,налага се да отложим опита за есента.Август месец се омъжвам и ще си сменя фамилията,трябва ли да правя корекция в документите към фонда и клиниката?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1464 -: Юни 13, 2011, 19:32:20 pm »
Цеци, не се притеснявай, достатъчна е декларация, че си същото лице и копие от новата лична карта.
П.П. Нали се омъжваш за партньора, с когото си кандидатствала?

Момичета, фонда вече има активен сайт в интернет :)

http:// www.far-bg.org
Страхотно!  :cheerleader:
« Последна редакция: Юни 13, 2011, 19:40:28 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    california^

  • *
  • 11
  • Ще бъда грижовна мама
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1465 -: Юни 15, 2011, 11:19:00 am »
Здравейте ! Аз чакам обаждане от фонда през август , но ме интересува дали е
удължен срока на заповедта .Преди беше за 6 месеца , но имаше вариант този
 срок да се увеличи на 1г.
  Някой , който е получил  нова заповед ( например от този месец ) нека пише.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1466 -: Юни 15, 2011, 15:28:17 pm »
california^, моята заповед е от 13.06.2011 г. и срокът е 6 месеца.




My first, my last, my everything!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1467 -: Юни 16, 2011, 15:50:05 pm »
Момичета, някой може ли да ми разясни нещо относно забраната за доплащане: ясно ми е, че при необходимост от допълнителни лекарства, при надвишаване на лимитите, ще се купуват от аптеката. Но какво става, ако цените за самата процедура, трансфер, пункция, замразяване, обявени от клиниката, са по-високи от тези, които финансира Фондът?




My first, my last, my everything!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1468 -: Юни 17, 2011, 12:19:35 pm »
Честно казано, не ми се вярва цените за пункция и трансфер да са по-високи от лимита,но ако се случат по-специални изследвания,тогава вече може и да се надвиши! лекарствата въобще не ги слагам в спискъка,защото при това положение,ще се купуват от самите пациенти извън клиниката! За замразяване не съм сигурен дали се полага подпомагане??? Все пак наистина,ще е интресно да има и някакво "разяснение" относно промените????
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1469 -: Юни 17, 2011, 15:01:29 pm »
Ами аз сравнявам ценоразписа на клиниката и лимитите за финансиране по отделните пера и ми се струва, че има известни разлики. Относно замразяването - Фондът покрива 200 лв. И в този случай питането ми беше какво се случва, ако са недостатъчни тези пари. За съжаление явно никой не може да ми отговори.




My first, my last, my everything!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1470 -: Юни 21, 2011, 13:56:45 pm »
barklet аз също съм на твоето мнение, но никой не може да каже със сигурност. Нека някое от момичетата което ходи за заповед да попита конкретно и да напише тук за да не гадаем  osi_9

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1472 -: Юни 27, 2011, 17:19:35 pm »
Здравейте,

На 42 години съм. Колко време ориентировъчно се чака за решение за финансиране от фонда. Опасявам се, че мога да навърша граничните 43 преди то излезе.
« Последна редакция: Юни 27, 2011, 17:35:01 pm от Ray »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1473 -: Юни 27, 2011, 20:21:53 pm »
Здравей, Ray. По принцип напоследък се чака около 10 месеца, но при навършени 42 години ще ти разгледат документите с предимство.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1474 -: Юни 27, 2011, 21:02:39 pm »
Добре казано!!! osi_9 Точна информация! Действай, Ray и да се похвалиш с ++++ най-късно след година!! Разбра ли??? osi_13
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1475 -: Юли 02, 2011, 06:58:56 am »
Здравейте, аз получих заповед съвсем скоро, но сега партниорът ми не е сигурен дали иска дете! Иска да помисли, знам че срока е 6м. Но аз почти немога да приема факта и за това се питам дали да остана с него и да чакам неговото решение , което може и да е отрицателно, или да предприема някакви действия?! За това искам да попитам знае ли някой дали фонда спонсорира инвитро от донор? Аз съм с отстранени двустранно тръби след извънматочни бременности. Почти на 35години съм и не вярвам вече ,че ще срещтна свестен човек, който да ме обича с този проблем.Повечето мъже като чуят, че си за инвитро и бягат. Няма значение, вече мисля за процедура с донор, но не знам дали е възможно по фонда? Моля споделете, ако сте имали такъв проблем!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1476 -: Юли 02, 2011, 07:47:47 am »
Гуга мисля че трябва да е възможно единствено може би трябва да се заплати донорския материал.Но все пак не съм сигурна обади се във фонда и попитай там най- сигурно ще ти дадат информация.Късмет
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1477 -: Юли 02, 2011, 16:38:47 pm »
Аз подадох документи за донорско ин витро през май, имам си и номерче вече. Така че е възможно, но не знам дали след като сте подали документите заедно с партньора ти, сега можеш да ползваш заповедта сама или трябва наново да кандидатстваш.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1478 -: Юли 02, 2011, 17:34:38 pm »
Може да подадеш молба да ти променят заповедта, т.е. няма да фигурира името на партньора ти. Декларираш промяната в обстоятелствата и не мисля че ще имаш проблем.
Успех!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1479 -: Юли 02, 2011, 19:36:12 pm »
Вие сте истинско богатство! Благодаря на всички за отговорите! Пожелавам ви да имате това толкова щастие за всички ни!