0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1420 -: Май 21, 2011, 18:25:35 pm »
Janita, заповедта може да се вземе от теб или от партньора ти без пълномощно, или от трето лице с пълномощно.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1421 -: Май 22, 2011, 15:46:18 pm »
Здравеите искам да попитам когато се обадят от фонда за получаване на заповед тогава ли се прави молба за смяна на клиника и чака ли се отново за заповед на новата клиника или става веднага.
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1422 -: Май 22, 2011, 17:20:47 pm »
Аз като отидох да си взема заповета казах че искам да сменя клиниката и те ти дават да попалниш една декларация и закаш малко и си взимаш заповета с името на новата клиника,
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1423 -: Май 22, 2011, 19:29:40 pm »
Благодаря ти, rtfrtf! Правилно ли те разбирам, че може само партньора ми да отиде до София / аз не мога да се освободя от работа/ и пълномощно няма да му е нужно?
Аз ще се пробвам в сряда да звънна и по телефона да ги питам, но се притеснявам, че може да не ми вдигнат и затова търся мнението ви тук.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1424 -: Май 22, 2011, 21:54:36 pm »
Може да отидеш ти или съпругът ти,без пълномощно.Ако е третолице,ще трябва пълномощно.
Аз имах предварително писмено съгласие от новата клиника,че ще ме приеме за неин пациент.После при връчване на заповедта се попълва декларация за смяна на клиниката.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1425 -: Май 22, 2011, 23:45:17 pm »
благодаря за отговора!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1426 -: Май 24, 2011, 09:53:01 am »
zdr uspeh na vsi4ki az sam 6tastlivka ot parviq pat zabremenqh s bliznaci sega sme na 4 mes na vsi4ki vi kazvam mislete samo hubavi ne6ta (taka me savetva6e moq dok. )i me4tata vi 6e se zbadne :D
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1427 -: Май 25, 2011, 13:54:39 pm »
http://news.ibox.bg/news/id_413498477   - това дали е вярно, на мен ми звучи доста притеснително. Какво правят хората на които им е нужна по силна стимулация, ще я карат на менонгон и мерионал ли?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1428 -: Май 25, 2011, 14:33:22 pm »
Здравейте, много неприятна новина, ако е истина! Аз утре ще ходя да си взема заповедта за втори опит, но незнам дали ще ми дадат инфо. Ако наистина спрат доплащанията в мен изниква въпросът: Какво правим с парите на тези които са по къс протокол и не изразходват отпуснатата им сума 5000 лв.!??? Защо трябва да спират доплащанията, като могат да се допълват от тези, които не са усвоили цялата сума. Ох, незнам какво да кажа освен Успех на всички тръгнали по този труден, но най-важен път!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1429 -: Май 25, 2011, 23:12:48 pm »
Здравейте,от втори опит ин витро имам бебе.В клиниката,в която правих опита,знаят за бременността ми,но не знаят,че съм родила.Въпросът ми е трябва ли и по какъв начин  да уведомя фонда за раждането на бебето.Предварително благодаря и успех на всички yahoo_33
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1430 -: Май 25, 2011, 23:17:50 pm »
Здравейте,от втори опит ин витро имам бебе.В клиниката,в която правих опита,знаят за бременността ми,но не знаят,че съм родила.Въпросът ми е трябва ли и по какъв начин  да уведомя фонда за раждането на бебето.Предварително благодаря и успех на всички yahoo_33

здравей! най-напред - честита рожбичка, да ти е жива и здрава!

редно е да уведомиш клиниката за успешното раждане, защото те си водят статистика и за успешно родените бебета.
а фонда можеш да уведомиш като им напишеш едно писмо - съобщи им името си, № на заповед и че си родила. д-р Лалев много ще се зарадва, ако приложиш и една снимка на бебето. не се шегувам. лично съм го чувала няколко пъти да се споделя, че много малко жени се сещат да ги известят, а той не иска друга благодарност, освен снимки на бебета...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1431 -: Май 25, 2011, 23:18:01 pm »
естествено че трябва. в документите които се подписват има и декларация, че се уведомява фонда за резултата от процедурата.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1432 -: Май 25, 2011, 23:24:41 pm »
Jam чудесна идея! Ще изпратя писмо със снимка тези дни  :wink:
Лично мен от клиниката не са ме търсили, за да разберат резултата от процедурата.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1433 -: Май 25, 2011, 23:28:11 pm »
Някой знае ли актулни цени на лекарствата, които фонда плаща на клиниките. Искам да си направя някаква сметка за себе си, долу-горе колко ми е стойността на лекарствата до сега, по протокола ми.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1434 -: Май 26, 2011, 10:08:28 am »
Добро утро,
някой може ли да ми отговори на следната чуденка -
прочетох, че за подаването на документи изследванията трябва да са с подпис и печат на клиниката.
единствено спермограмата няма подпис и печат.
Трябва ли да я занеса в клиниката да ми я подпечатат или не е задължително?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1435 -: Май 26, 2011, 10:18:23 am »


единствено спермограмата няма подпис и печат.
Трябва ли да я занеса в клиниката да ми я подпечатат или не е задължително?
спермограмата е лабораторно изследване и трябва подпис и печат


Някой знае ли актулни цени на лекарствата, които фонда плаща на клиниките. Искам да си направя някаква сметка за себе си, долу-горе колко ми е стойността на лекарствата до сега, по протокола ми.
фонда изплаща фиксирана крайна сума за лекарства, а не разбивка на ценоразпис на различните медикаменти, най-точно ще ти кажат в клиниката кое лекарство колко струва
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1436 -: Май 26, 2011, 10:47:31 am »
Тара, Благодаря ти
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1437 -: Май 27, 2011, 23:11:21 pm »
StefiZ, знаеш се вече кога ще влезе в сила промяната на срока за усвояване на заповедта от 6 месеца на 1 година? От фонда трябва да ми се обадят всеки момент, а ми предстои хистероскопия другия месец. После следва лятна отпуска на клиниката, биопсия и не знам точно кога ще мога да започна опита  :(
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1438 -: Май 28, 2011, 08:57:59 am »
за съжаление не знам.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1439 -: Юни 01, 2011, 11:35:52 am »
моми4ета,до кои номер са стигнали одобрените от фонда