0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1280 -: Март 15, 2011, 21:52:33 pm »
Здравейте!
Да попитам пълномощното нужно ли е да се заверява при нотариус?
Благодаря!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1281 -: Март 16, 2011, 11:21:07 am »
Когато се отива с пълномощно от името на друго лице, то трябва да е изготвено за тази цел и задължително заверено при нотариус. Законът си е закон.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1282 -: Март 16, 2011, 13:14:52 pm »
Здравейте
А дали има изготвена бланка на Пълномощно или е свободен текст.
Благодаря.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1283 -: Март 16, 2011, 13:20:25 pm »
свободен текст.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1284 -: Март 16, 2011, 22:38:15 pm »
Здравейте
А дали има изготвена бланка на Пълномощно или е свободен текст и дали е нужно да е от името и на двамата?
Благодаря.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1285 -: Март 17, 2011, 00:20:44 am »
Аз да попитам  :oops: След като вече е готов новия правилник и вече е приет, какво следва, от кога ще влезне в сила и кога ще можем да го видим  :oops: Предполагам в Държавен вестник трябва да се публикува или?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1286 -: Март 17, 2011, 07:23:21 am »
Аз да попитам  :oops: След като вече е готов новия правилник и вече е приет, какво следва, от кога ще влезне в сила и кога ще можем да го видим  :oops: Предполагам в Държавен вестник трябва да се публикува или?

Прочетох, че само новите условия са изяснени, но не и че е приет правилника.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1287 -: Март 17, 2011, 10:51:25 am »
Мисля, че няма да се публикува в държавен вестник, а ще влезе в сила след като бъде съгласувам по каналния ред и одобрен. Ще ви пиша като знам подробности и кога точно ще влезе в сила. :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1288 -: Март 17, 2011, 10:59:30 am »
Молая за помощ - от къде мога да намеря и разпечатам формулярите за декларациите, които се се изискват при подаване на заявление до Фонда?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1289 -: Март 17, 2011, 11:42:40 am »
В края на първия постинг на темата има активен линк към Правилника за организацията и дейността на център "Фонд за асистирана репродукция". В него ще намериш формулярите.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1290 -: Март 17, 2011, 12:06:51 pm »
Благодаря ти, Елфи.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1291 -: Март 18, 2011, 17:38:09 pm »
Някой знаели дали фонда ще работи утре.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1292 -: Март 18, 2011, 19:52:45 pm »
Да,ще работи.Аз бях там в четвъртък и ги чух да обяснявят по телефона,че в събота ще работят.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1293 -: Март 21, 2011, 10:15:54 am »
Като отиваме за заповета нали трябва и двамата да отидат,че мой приятелка е забравила дапита.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1294 -: Март 21, 2011, 10:21:11 am »
Като отиваме за заповета нали трябва и двамата да отидат,че мой приятелка е забравила дапита.

И за подаване на документите, и за взимане на заповедта не е необходимо да сте двамата. Достатъчен е само един представител на двойката.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1295 -: Март 21, 2011, 21:19:42 pm »
Здравейте на всички!
Аз рядко влизам в този форум но днес реших да се разровя и да потърся малко инфо за моя проблем.Видях че има много жени пуснали документи за инвитро процедури през фонда.
 :bori_003: :bori_003:Искам да попитам колко време след подаването на документите маже да се получи отговор от фонда.Аз пуснах документи на 15.06.2010 г В края на август ми се обадиха че нещо с изследванията на съпруга ми има проблем и се налага да направим други - направихме ги ,пратихме ги и почти през месец им звъня а отговора им е че не са достигнали до нашия номер - 80хх Вече минаха повече от шест месеца и се притеснявам за давността на изследванията въпреки че ме убеждават че няма проблем.Някой може ли да ми даде повече информация за случая ми.Ще бъда много благодарна.
Пожелавам успех на всички и дано най съкровенната мечта на всяка жена се сбъдне!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1296 -: Март 21, 2011, 21:33:42 pm »
Извинявам се,но някой знае ли какъв е приемния час за получаване на заповедта.Благодаря ви предварително.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1297 -: Март 21, 2011, 21:46:17 pm »
щом сте представили всички допълнително поискани ви документи, не би трябвало да има проблем.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1298 -: Март 21, 2011, 23:50:43 pm »
Искам да попитам Стефи с надеждата, че ще може да ми отговори.
В началото на Април трябваше да започна стимулация в МД Варна. Днес отидох да обсъдим стимулацията и да ми изпишат лекарствата и се оказа, че от днес клиниката временно спира да прави инсе и ин витро с донорски материал. Обяснението беше, че има нови изисквания за съхранение на донорския материал в криобанката и трябва да се правят някакви скъпи изследвания, за да се покрият тези изисквания. Дотук добре, но аз имам срок да започна процедура до 25 Юни тази година. Обадих се във Фонда и ми казаха, че нямам право на удължаване на срока на заповедта. Клиниката наистина е минала някаква проверка и сега трябва да направят някои промени според новите изисквания. Предложиха ми да сменя клиниката и да отида за нова заповед, като трябва да нося документ, че другата клиника е съгласна да извърши процедурата.
Това, обаче, не виждам как може да стане в рамките на времето, с което разполагам-една стимулация време-нови изследвания, не ме познават, не знаят как реагирам на стимулация. Имам право само на един единствен опит, който по всяка вероятност ще отиде на вятъра.
Има ли информация някъде какъв точно е проблемът на МД Варна и дали реално може да бъде решен за един месец време? Моят лекар се надява да приключат до края на Април, но дали това е реално?
Благодаря!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1299 -: Март 22, 2011, 08:47:38 am »
Бубе, за съжаление за първи път чувам за този проблем с МД Варна, нямам никаква информация. :( Но, клиниката можеш да смениш, защото все пак имаш 3м., предполагам че като си занесеш изследванията ще се ориентират за твоя случай и може да се наложи да не повтаряш всичко. Олимед и д-р Давидков работят със фонда, това са варненските, а разбира се има още 15 други. Бих те посъветвала да отидеш за консултация и разговор в някой от другите два центъра, защото наистина не знам какъв е проблема с МД и кога ще можеш да направиш опит :(