0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1240 -: Февруари 15, 2011, 15:54:43 pm »
Здравейте, момичета

и аз ще кандидатствам за инвитро по фонда, не ме притеснява едно нещо. Изследванията ми за хормоните и спермограмата е от юли 2010г. Попитах в клиниката която ще ми изготви документите и казаха ,че нямало проблем, но навсякъде чета ,че трябва да бъдат актуални. Моите не са ли старички? И да не би да ме върнат като отида в Центъра по хигиена? При вас с каква дата бяха?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1241 -: Февруари 16, 2011, 08:48:26 am »
Марина, като те върнат от ФАР ще направиш, каквото  трябва :lol:

Моите хормони бяха актуални с печат и подпис от лабораторията, последното е задължително.

От клиниката ми бяха казали, хормони - не по-стари от 6 месеца,
за някои други гледам 1 година смятат за нормално "стари".

Две и повече спермограми, и съответно изискванията за тях, трябват при кандидатстване с мъжки фактор.

На първа страница на настоящата тема, има какво, защо.....
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1242 -: Февруари 16, 2011, 10:18:22 am »
Давността на изследванията е 6м. мисля.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1243 -: Февруари 16, 2011, 10:54:23 am »
Някои лекари, изхождайки от факта, че познават конкретната хронология при даден пациент, правят изводи кое е нужно  и не, според тях си.

Мисля, че трябва да са актуални хормоните, или поне с давност в рамките на нормалното.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1244 -: Февруари 16, 2011, 20:06:24 pm »
Днес си пуснах документите :D

Приеха ми ги и нищо не казаха . Иначе си имаха печат и подпис всички изследвания.

Казаха ми към края на годината евентуално да чакам обаждане 8O!!!

Номер 1143*

Трябва да измислят нещо по-бързо да ги разглеждат тези документи! При някои двойки

времето е от съществено значение.

Късмет на всички :bighug:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1245 -: Февруари 16, 2011, 20:12:06 pm »
 :D Проблемът не е в скоростта на разглеждане на документите, а в размера на отпуснатите средства, както и капацитета на клиниките. Гледайте реално на нещата :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1246 -: Февруари 16, 2011, 22:50:16 pm »
Мили хора,
някой знае ли колко заповеди /приблизително/ се връчват на месец?


 :balk_81:
« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 22:52:12 pm от nadejda11 »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1247 -: Февруари 17, 2011, 01:38:01 am »
Около 300. Знам, че темата е голяма, но хвърляйте око поне на последните няколко страници, за да не се отговаря на един и същ въпрос няколко пъти. Благодаря предварително за разбирането!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1248 -: Февруари 17, 2011, 22:34:00 pm »
Благодаря ти Елфи,

сори, че се повтарям :oops:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1249 -: Февруари 22, 2011, 03:35:02 am »
здравейте, аз съм нова в този форум и имам няколко въпроса относно ин витрото по фонда.
Аз съм с 2 запушени тръби, установено с цветна снимка, а съпруга ми е с доста лоша спермограма, тъй като в последствие му откриха варикоцеле. Та при нас шанса е само ин витро с икси тъй като сме с женски и мъжки фактор. Интересува ме какви изследвания трябва да представим в нашия случай за да кандидатсвтаме към фонда и с каква годност трябва да са? За установяване на запушените ми тръби достатъчна ли е цветна снимка? Трябват ли ми хормонални, имунологични или генетични изследвания? И за мъжки фактор- спермограма, какви точно изследвания са нужни? Имаме моя цветна снимка от преди 3 месеца а спермограмите на мъжа ми са от преди 4 месеца, но всички изследвания са правени в чужбина. Та въпроса е признават ли изследвания правени в чужбина ако ги преведем на български? Колко време ще ни отнемат всички изследвания до самото подаване на документите? Връчването на заповедта лично ли трябва да е или може да я вземе някой,който има пълномощно? И другия ми въпрос е дали е необходимо да сме здравно осигурявани в БГ, за да минем към фонда, понеже осигуровките ни са прекъснати? Благодаря
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 03:38:20 am от dreaming »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1250 -: Февруари 22, 2011, 04:26:39 am »
Здравей Dreaming,
тук е обяснено всичко доста подробно               http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=35459.0
но не знам как седи въпроса когато изследванията са правени в чужбина.
Не забравяй,че  докато те одобрят от фонда минава доста време,може би 8-10 месеца ,(че ако не и повече)като гледам с какви темпове се движат нещата и ще ти е малко по сложничко ако живееш в чужбина да напаснеш клиника и дати и отпуснати средства от държавата :D .Успех
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 04:33:12 am от Mikona »
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1251 -: Февруари 22, 2011, 08:01:30 am »
Dreamind,

1.трябва да се обърнете, към клиника тук в България, която работи с фонда, за да ви изготви епикриза за ФАР  /може и да сте го направили/
В така изготвената епикриза ще опишат вашият статус: мъж - жена, и на какво основание кандидатствате.

Да, за теб, цветна снимка е достатъчна. Хормони - заверени с подпис и печат от лаборатория.
Генетични и имунологични, не се изискват за ФАР.

Спермограмата - при кандидатстване с мъжки фактор - две /може иповече/, правени в различни лицензирани лаборатории, каквито са към клиниките по стерилитет. Разстояние между двете - не по- малко от месец, като последната - не по-стара от година, към датата на заявлението.


За това, че изследванията ви са от чужбина, и дали се признават обърни се към ФАР и попитай.


Обърнете се към клиника работеща с ФАР, ако все още не сте го направили.

п.п.сега видях за осигуровките :D
Към настоящия момент, не се изискват платени здравни осигуровки, НО, мисля, че предстои обсъждане, да бъдат включени, а и така е редно :D
Stefiz ще каже

връчването на заповедта, ...пълномощното... :lol: бял кахър, щом дойде време за това
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 08:18:23 am от Тара »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1252 -: Февруари 22, 2011, 08:20:33 am »
Записвам се в темата. Сериозно ме интерисува. Първо ще прочета всичките "63" страници и след това ще питам  :D... Искам да ви попитам доста неща  :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1253 -: Февруари 22, 2011, 19:09:06 pm »
Записвам се в темата. Сериозно ме интерисува. Първо ще прочета всичките "63" страници и след това ще питам  :D... Искам да ви попитам доста неща  :D
Евала! Така се прави! Дано всички последват примера ти. Благодаря ти, че уважваш труда на хората, които непрестанно се грижат да получаваме информация и ежедневно отговарят на въпроси :D
П.С. Като начало прочети първия пост - там е отговорено на най-често задаваните въпроси, информацията е доста изчерпателна.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1254 -: Февруари 22, 2011, 19:34:29 pm »
Записвам се в темата. Сериозно ме интерисува. Първо ще прочета всичките "63" страници и след това ще питам  :D... Искам да ви попитам доста неща  :D
Адмирации и от мен! :DТака се процедира,а не през пост да се питаме:"Как да подам документи,къде,какво ни е нужноооо и т.н" ,да пукаме нервичките на Стефи и Сиксенс,на които се възхищавам на търпението да отговарят по хиляда пъти на един и същи въпрос! :lol: :wink:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1255 -: Февруари 23, 2011, 07:41:55 am »
 :oops: Благодаря!  :oops:
Обаче докато ви изчета ще мине доста време  :D ...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1256 -: Февруари 23, 2011, 13:24:15 pm »
Както казах, напълно възможно е първият пост да ти е достатъчен. Ако не е, давай нататък по диагонал. Предимно се повтаря едно и също през няколко страници, при това същото го има на първа страница :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1257 -: Февруари 24, 2011, 00:36:11 am »
Благодаря за отговорите, момичета. Пожелавам ви много късмет :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1258 -: Февруари 26, 2011, 11:45:52 am »
Здравейте отново!Знам че съм досадна но искам отново да питам нещо .За да кандидатствам в ФАР трябва да си подготвя всички документи (които пише в изискванията ма фонда)в моят град и после какво правя?Лично отивам на посочения адрес на фонда и ги подавам?Имам стара епикриза от предният ми опит който беше преди година и 2 цветни снимки от тогава те ще послужат ли като данност?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1259 -: Февруари 26, 2011, 12:52:26 pm »
Първо отиваш в  репродуктивна клиника / сключила дагавор с ФАР /, за да ти изготват епикриза , там да преценят, какво що за теб.

Клиниката трябва да ти изготви епикриза, актуална към датата на подаване на заявлението във ФАР

И така при всеки следващ опит.
« Последна редакция: Февруари 26, 2011, 13:02:29 pm от Тара »