0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1200 -: Февруари 01, 2011, 16:40:19 pm »
заради блокиращата инжекция не и дойте цикъла поне така са им казали,после са им казали че ще е на естествен цикъл, но изтърваха срока.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1201 -: Февруари 01, 2011, 16:51:35 pm »
Мисля,че не носите отговорност.Това са медицински причини.Още повече,че те не ни дават пари на ръка,дефакто вие нищо не сте получили,за да връщате.Парите е получила клиниката и трябва да ги възстанови.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1202 -: Февруари 01, 2011, 21:10:49 pm »
С риск да ядосам някого, ще кажа, че мисля, че не е много удачно да се поема и замразения трансфер. По-добре да поемат и процедури с донорски материал, както с яйцеклетка, така и със сперма. Семействата нуждаещи се от такива процедури също имат нужда от помощ. За ЗЕТ все могат да се намерят пари, той не излиза чак толкова скъпо, за разлика от донорските програми. Аз не мога да разбера логиката ФАР да не финансира тези процедури. Така или иначе се отпускат до 5000 лв, остатъка/ако се налага/ -  всеки се спасява. Каква е разликата, не мога да разбера. Не е справедливо.

Аз съм съгласна с тебе  :? Според мен няма смисъл да се поема ЗЕТ-а при положение че вече толкова хора се натрупаха да чакат, че ще ни се получи повече от година на опит а ако се отделят и пари за ЗЕТ тогава одобрените ще са още по-малко и времето за чакане повече :? на какъв принцип ще се отпускат парите за ЗЕТ, замразен трансфер можеш да направиш още на следващия цикъл след неуспешен опит.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1203 -: Февруари 02, 2011, 11:51:49 am »
sixsens, аз съм на същото мнение   и считам за ненужно финасирането  на ЗЕТ.По-важно е да се подпомогнат двойки , нуждаещи се от донорска програма.


Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1204 -: Февруари 02, 2011, 12:11:50 pm »
А според мен въпроса е в парите, добре знаем, че един ЗЕТ е по-евтин от една донорска програма. Поемайки разходите по ЗЕТ по-малко ще се натовари ФАР, а пациентите ще бъдат доволни, че все пак нещо е направено. Един вид и вълка сит и агнето цяло.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1205 -: Февруари 02, 2011, 14:24:15 pm »
Да, идеята долу горе е такава. :wink: Предвид ограничените ресурси, т.е. недостатъчни, както и това че към момента ФАР плаща криоконсервацията/замразяването на ембриони-400 лв., е разумно и по-икономично да се поеме и остатъка от една процедура по ЗЕТ, която да доведе до бременност, дай боже.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1206 -: Февруари 02, 2011, 16:55:48 pm »
Да питам и аз нещо,прие ли се срока от връчването на заповедта до процедурата да стане 1 год.?Извинявам се ако вече е писано,но уж четах ,но не открих нищо по тоя въпрос.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1207 -: Февруари 02, 2011, 17:34:21 pm »
В промените на правилника е, но още не е приет официално.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1208 -: Февруари 02, 2011, 19:24:41 pm »
Стефи ,а кога,къде и по какъв начин ще става кандидатсването за ЗЕТ?В смисъл какъв ще бъде реда и от кога ще влиза в сила?Нови документи ли ще се попълват?Ако знаеш подробности около това ,моля те пиши за да знаем!!!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1209 -: Февруари 02, 2011, 20:49:18 pm »
както писах вече, това е предложение, проекта още не е готов, в момента се обсъжда на работната група. Когато се приеме и одобри ще ви пиша веднага :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1210 -: Февруари 02, 2011, 21:10:37 pm »
Здравейте !

Ние правихме спермограма преди няколко дни.Заключението е Олигоастенозооспермия, а индекса на тератозооспермия е 1.61 ( при норма до 1.60).Моите хормони са в норма, само TSH e над нормата.Но може да бъде оправен.Другия месец сме на преглед при д-р Владимиров в клиника "София".Можем ли само на тази база да кандидатстваме за фонда.Четох, че в нашия случай няма как да стане естествено забременяване.Предлага се ИКСИ.Другия месец ще питам и доктора за това, но кажете ми какво е вашето мнение, евентуално имаме ли шанс за одобрение.Също така ме интересува, след евентуално одобрение колко време се чака, преди да се започне процедурата.
 

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1211 -: Февруари 02, 2011, 22:49:31 pm »
Можете да кандидатствате с мъжки фактор. Виж изискванията на фонда. Чака се доста, затова побързай с подготовката на документите. Чака се 6-9 месеца, че може и повече. Зависи. А много момичета тук писаха, че д-р Владимиров за сега не е подписал договор с фонда. Проучи въпроса.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1212 -: Февруари 03, 2011, 08:54:01 am »
Стефи, може ли и аз да попитам нещо! Знам, че се обсъжда все още, но все пак.
Одобрена съм от фонда, но събирам ембриони на естествен цикъл и ги замразявам, не мисля да се възползвам от стимулерания ми отпуснат опит за сега. Ще мога ли да се възползвам от парите за ЗЕТ, все пак всичко останало си плащаме сами.
Благодаря предварително!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1213 -: Февруари 03, 2011, 09:18:03 am »
Не съм Стефи и не съм много запозната,но мисля че не е редно.Фонда ще поема ЗЕТ само ако имаш замразени ембриони след финансирания си опит.Така го разбрах аз,но все пак нека каже Стефи.
Мисля,че този въпрос и други подобни, които се задават тук могат да ни наведат на много мисли.Не искам да кажа,че всички ще тръгнат да правят ЗЕТ по Фонда и да се злоупотребява,но все пак живеем в България,нали?Дано ме разберете правилно и дано някой не се обиди!
Подкрепям изцяло мнението на sixsens!!!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1214 -: Февруари 03, 2011, 10:28:35 am »
Момичета, условията при които ще се отпускат  средствата за ЗЕТ се обсъждат в момента, не са уточнени още, така че не мога да ви отговоря на въпросите, на този етап, съжалявам.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1215 -: Февруари 03, 2011, 12:36:42 pm »
здравейте мили момичета ! искам да попитам StefiZ дали има информация тази година по колко молби ще раздават на месец .благодаря предварително
успех на всички
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1216 -: Февруари 03, 2011, 13:47:00 pm »
около 300 молби
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1217 -: Февруари 03, 2011, 14:35:39 pm »
Можете да кандидатствате с мъжки фактор. Виж изискванията на фонда. Чака се доста, затова побързай с подготовката на документите. Чака се 6-9 месеца, че може и повече. Зависи. А много момичета тук писаха, че д-р Владимиров за сега не е подписал договор с фонда. Проучи въпроса.
Аз доколкото разбирам, въпросът е колко се чака след одобрение, т.е. след подписване на заповед, а не за самото одобрение. Ако правилно съм разбрала, зависи от клиниката, в която ще се прави процедурата. В някои клиники можеш да започнеш опита веднага след получаване на заповедта.




My first, my last, my everything!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1218 -: Февруари 05, 2011, 08:55:33 am »
Здравейте момичета,здравей и на теб Стефи!Изключително съм притеснена и много моля да ми отговорите на въпроса-възможно ли е второ удължаване на заповедта?Първия път ми е удължена с 3м.,тогава нямаше и финансиране,а сега имам мед.причини,по които работим с лекаря ми и ми е необходимо още малко време.
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1219 -: Февруари 05, 2011, 10:19:09 am »
Не, за съжаление не може да се удължи втори път. Но ако няма авансово финансиране по заповедта ти може да подадеш молба за преразглеждане. Вземи епикриза от клиниката с описани причините поради, които не е започнат опита и отиди във фонда. :)