0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1160 -: Януари 24, 2011, 19:20:15 pm »
Честито на всички одобрени! КЪСМЕТ!!! osi_9
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1161 -: Януари 24, 2011, 22:40:02 pm »
Здравейте,
не знам дали пиша на правилното място :oops:, но някой може ли да ми каже до къде е стигнал Фонда по отношение на регистрираните молби?
Благодаря!
 :lol:  :wink: :? :P
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1162 -: Януари 24, 2011, 23:01:54 pm »
Спокойно момичета, може да има някакво объркване номер 7131 е моят и аз въобще не съм при Д-р Владимиров. Моля като помествате информация да сте 100% сигурни.
daikini ,тъй като ми се струва,че написаното е реплика към мен,моля прочети мненията на потребителката с никнейм rockarollawoman,на тази страница, в дъното http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=552435.255.Излиза,че две момичета сте с еднакъв номер,или вие двете сте едно и също лице,но ако сте едно и също лице,защо тя пише,че е при д-р Владимиров,а пък ти си в друга клиника!?! :dontknow: :help1:
Пиша тези редове,за да не излезе,че си измислям и подвеждам някого.

Най-после успях да си подновя рагистрацията.

Не със 100 а с 200% сигурност 7131 е моят номер и съм при д-р Владимиров. Листчето си го гледам всеки ден. Служителката от фонда, която ми се обади днес дори ме попита дали си знам номера и пак ми го повтори, 7131, но каза, че не може да ми даде дата за заповед, защото клиниката няма договор за новата година. Каза да се обадя там и да попитам. Администраторките не можаха да ми кажат нищо, а когато позвъних на личния номер на д-р Владимиров, той каза, че много трудно са взели това решение, но засега няма да сключват договор, заради натрупаните задължения. Може би по-нататък през годината. Цитирам: "Вариантите са два, или да смените клиниката, или да пробвате при нас, но без фонда." Утре ще пътувам до София и ще отида лично в клиниката, защото съм в някакъв шок и не знам какво да правя.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1163 -: Януари 24, 2011, 23:02:55 pm »
в тази тема следиш номерата http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=43999.40

в тази коментираш за чакането за заповедта, одобрение и т.н. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=43933.320
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1164 -: Януари 25, 2011, 23:20:43 pm »
Стефи,извинявам се,че отново ще ти досаждам,но ти си по-навътре в нещата ,свързани с Фонда.Оказа се истина ,че д-р Владимиров за сега не работи с Фонда.
Моля ако имаш възможност да попиташ защо се получава така и дали има начин да подпишат договор и за тази година.
Благодаря за отговора ти предварително!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1165 -: Януари 28, 2011, 17:42:23 pm »
Чета в интервю с д-р Лалев следното :"Всички молби, които са постъпили са разгледани. Произнасяме вече заповедите месец за месец. За съжаление, дори аз да имам възможност да раздам на всички още 2000 заповеди, трябва да се съобразим с направения план и това беше изискването от страна на клиниките, тъй като се оказа, че сме допуснали повече жени, отколкото те могат да поемат."

В интервюто той говори за молбите от 2010 г.
Четейки оставам с впечатлението, че на практика решение по молбите има, но тъй като нямат хора, които да напишат и връчат заповедите, пък и от някои клиники явно не могат да се справят, не издават заповеди дори и на тези, които са получили одобрение от Съвета и няма проблем клиниката, към която са да ги поеме.
Поставям линк към статията, за да я прочетете и да кажете дали и вие разбирате написаното като мен.

http://www.focus-news.net/?id=f16761
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1166 -: Януари 29, 2011, 19:35:04 pm »
Здравейте :D Може ли някой да ми каже,дали е нужно,при смяна на клиниката, да се представи информирано съгласие,ако вече си бил пациент на тази клиника?Благодаря предварително :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1167 -: Януари 29, 2011, 20:02:15 pm »
Логично е да се представи, защото във фонда едва ли знаят кои клиники сме посещавали.
Нали подаваме документи от конкретна клиника.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1168 -: Януари 29, 2011, 21:28:27 pm »
Здравейте момичета! Аз съм пациентка на д-р Владимиров, но той ми каза, че тази година няма да работи с фонда. Ние искаме да кандидатстваме с мъжки фактор, но не сме пациенти на друга  клиника, всички изследвания са правени в ''София''. Въпросът ми е може ли да кандидатстваме за фонда, без да сме били другаде пациенти и необходимо ли е да правя наново всички изследвания в клиниката, която избера да ми задвижи документите? Предварително благодаря на отговорилите!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1169 -: Януари 29, 2011, 22:06:25 pm »
Julia_21, за да кандидатстваш за одобрение от ФАР по мъжки фактор, ти трябват две спермограми от различни клиники (вж условията на 1-ва страница на тази тема), актуално изследване за ФСХ<12,5 и етапна епикриза от клиника, сключила договор с ФАР. Мисля, че поне трябва да те прегледат, за да ти я напишат.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1170 -: Януари 29, 2011, 22:13:03 pm »
 Julia_21 На мен ми признаха всички изследвания / актуални/, само направихме втората спермограма и ми ги комплектоваха. Нямаше никакъв проблем.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1171 -: Януари 29, 2011, 22:21:44 pm »
Проблемът е че Владимиров не работи вече с фонда, а съм негов пациент, мога ли с изследванията да отива в друга клиника? За Малинов например дори час за преглед не мога да си запиша 8O
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1172 -: Януари 29, 2011, 22:30:47 pm »
   Julia_21 Именно. Отиваш друга клиника и обичайно, щом е за Фонда и са в срок ти ги признават и приготвят документите. Вече в коя клиника ще успееш е друг въпрос и зависи и от твоя избор. Когато се обаждаш кажи за какво става въпрос/но аз не съм в софийска клиника/. Поне при мен ги признаха/ ние и без това нямахме втора спермограма, така че си я направихме/, а на мен ми пуснаха само ПКК / просто защото нямах./
 
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1173 -: Януари 29, 2011, 22:39:11 pm »
Благодаря Ками, в понеделник ще звънна в клиниката и на Малинов, и на Щерев и ще попитам!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1174 -: Януари 29, 2011, 22:42:25 pm »
здравейте, а каква е давността на изследванията за да се смятат за актуални за кандидатсване с неизяснен стерилитет? 6 месеца? 3 месеца?

благодаря ви предварително!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1175 -: Януари 30, 2011, 18:54:08 pm »
Имам още едно питане, в момента чета какви са необходимите изследвания за провеждане на самото инвитро, ние сме правили само хормонални и спермограми. За да подадем документи необходимо ли е да сме правили и имунологичните например, както и тези за съвместимост?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1176 -: Януари 30, 2011, 19:11:14 pm »
Имам още едно питане, в момента чета какви са необходимите изследвания за провеждане на самото инвитро, ние сме правили само хормонални и спермограми. За да подадем документи необходимо ли е да сме правили и имунологичните например, както и тези за съвместимост?

Чети внимателно, виж правилника!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1177 -: Януари 30, 2011, 19:25:04 pm »
Здравейте момичета! Аз съм пациентка на д-р Владимиров, но той ми каза, че тази година няма да работи с фонда. Ние искаме да кандидатстваме с мъжки фактор, но не сме пациенти на друга  клиника, всички изследвания са правени в ''София''. Въпросът ми е може ли да кандидатстваме за фонда, без да сме били другаде пациенти и необходимо ли е да правя наново всички изследвания в клиниката, която избера да ми задвижи документите? Предварително благодаря на отговорилите!

...По този повод искам да попитам,има ли къде да видим кои клиники са одобрени(т.е които ще работят с ФАР) за 2011г ?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1179 -: Януари 31, 2011, 10:05:33 am »
За всички, които имат правена спермограма в клиника ''София'', току що се обадих във фонда и казаха, че независимо че клиниката няма да работи с ФАР, през тази година, спермограмата ВАЖИ. Звъня на Щерев и оттам ми казват, че не само, че не важи, а едната трябва да е правена в клиниката, в която ще кандидатствам-в случая в тяхната :shock:никъде не видях това да е опоменато :roll: