0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #900 -: Юни 24, 2010, 10:13:42 am »
Еее, Стефи, благодаря, че бдиш така над нас. Абе бях се ошашкала малко  :D
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #901 -: Юни 26, 2010, 13:59:12 pm »
Здравейте момичета, пожелавам успех на всички. Аз имам следния въпрос: вярно ли е че не може да се направят два опита по фонда в една календарна година? Т.е. че е разрешен само по един опит на година, финансиран по Фонда? благодаря ви
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #902 -: Юни 26, 2010, 15:59:28 pm »
не, не е вярно, разбира се.
честно, на моменти се изумявам какви неща се измислят, не знам от къде ви хрумват...
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #903 -: Юни 28, 2010, 11:28:14 am »
Стефиз здравей,
Искам просто нещо да споделя и помоля.
Токущо звънях във Фонда. Питах до кой номер са стигнали, и служителката ми отговори, че са стигнали до 6200. А интересното е, че във "има ли вече одобрени 3" има споделено, че са се обадили на номер 6300. Сега кое е вярно незнам :(.
 Оф това чакане.... Страх ме е че ще излязът в отпуск, точно преди моя номер той 6694..
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #904 -: Юни 28, 2010, 17:27:30 pm »
Привет на всички! :)

Днес се обадиха на номер 6316. Ще си вземем заповедта на 15 Юли. Успех на всички :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #905 -: Юни 29, 2010, 00:53:47 am »
Привет на всички! :)

Днес се обадиха на номер 6316. Ще си вземем заповедта на 15 Юли. Успех на всички :)
Здравей, тази информация ще е по-полезна в тази тема - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41865.500 . Там се обсъждат номерата и заповедите.
Тук коментираме други въпроси относно Фонда.
Успех ти желая!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #906 -: Юни 29, 2010, 15:14:00 pm »
Здравейте,
Аз бих искала да знам, дали мога да подам сега документи, които са изготвени месец октомври 2009г.Потърсих инфо във форума, но не открих нищо относно давността на документите
Успех на всички!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #907 -: Юни 29, 2010, 17:45:18 pm »
Здравей! Със сигурност ще тряба да повториш изследването на ФСХ. За другите документи, не знам. Миже би епикризата от клиниката ще трябва да се поднови, но тук не съм сигурна вече. Нека Стефи се включи и каже.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #908 -: Юли 01, 2010, 21:17:18 pm »
да, хубаво е да си поискаш нова епикриза от клиниката и ФСХ, както ти е казала сиксенс.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #909 -: Юли 05, 2010, 16:36:55 pm »
Здравей Стефи, имам един въпрос.Не се отнася за мен а за брат ми.Значи жена му беше на преглед при Персенска и уж днеска щяха да и бият блокиращата инжекция,но са им казали че го отлагат понеже излизат в отпуска.Та въпроса ми е, началото на септември месец им изтича крайният срок на заповедта,какво ще правят след туй като се има впредвид че вината не е тяхна.Отново ще се запишат ли или могат да си удължат срока.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #910 -: Юли 05, 2010, 18:13:42 pm »
Стефи, срокът от 6 месеца до започването или до приключването на процедурата се брои?
Благодаря!  :flower:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #911 -: Юли 06, 2010, 02:07:39 am »
Не съм Стефи :D, но ще си позволя да отговоря. Срокът важи до започване на процедурата, т.е. в рамките на 6-те месеца трябва да си започнала.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #912 -: Юли 06, 2010, 10:30:55 am »
Не съм Стефи :D, но ще си позволя да отговоря. Срокът важи до започване на процедурата, т.е. в рамките на 6-те месеца трябва да си започнала.
Успех!
Под започване на процедурата имаш предвид началото на същинската стимулация, а не датата на поставяне на блокажа, нали?
Благодаря ти за съдействието!  :D
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #913 -: Юли 06, 2010, 10:34:45 am »
Не съм Стефи :D, но ще си позволя да отговоря. Срокът важи до започване на процедурата, т.е. в рамките на 6-те месеца трябва да си започнала.
Успех!
Под започване на процедурата имаш предвид началото на същинската стимулация, а не датата на поставяне на блокажа, нали?
Благодаря ти за съдействието!  :D
Аз подписах документите за фонда в деня на блокажа, така че може би това се смята за започване на процедура.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #914 -: Юли 06, 2010, 11:01:24 am »
Когато си по дълъг протокол - да, поставянето на блокажа се смята за начало на процедурата.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #915 -: Юли 06, 2010, 13:42:35 pm »
Здравей, Стефи, в края на м. юли ще подаваме документи към фонда за първи път. Кога да очакваме отговор - положителен или отрицателен? Вярно ли е, че средствата по фонда са изчерпани и това е причина за отказ от одобрения?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #916 -: Юли 06, 2010, 14:07:46 pm »
Откъде ги научавате тези неща? Моля ви, не се шашкайте. Ако има нещо такова Стефи първа ще каже. Кой ти каза, че има откази? И че няма пари? Точната и актуална информация може да получите от Фонда или тук - от Стефи. Всякакви други източници са недостоверни и ще ви помоля да спрете да всявате смут със слухове.
Отговор ще получиш може би до около 4-5 месеца. А може и по-малко, зависи колко молби имат и т.н. Попрочети темата, има доста инфо. Има и друга тема, до кой номер са стигнали със заповедите. Ще се ориентираш. По принцип, ако отговаряш на критериите за кандидатстване, няма причина да не получиш одобрение.
Успех!

П.С. Искам най-учтиво да помоля, преди да се задават едни и същи елементарни въпроси, които вече са разсиквани стотици пъти, да се прочете малко темата. Достатъчно обширна е, а в първия пост на първа страница е събрана най-важната информация. Мисля, че когато човек е силно заинтересован от нещо е редно да си направи труда да попрочете малко. Все пак информация има и то доста. Нека си уважаваме труда взаимно.
Благодаря!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #917 -: Юли 06, 2010, 14:14:44 pm »
 :)Благодаря за бързия и уверен отговор,Sixsens, но бях длъжна да задам този въпрос. Все пак търсех актуална и компетентна информация, за което още веднъж - благодаря!
 
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #918 -: Юли 06, 2010, 14:28:54 pm »
Няма защо :D
Информацията в първия пост на темата е абсолютно актуална, така че спокойно можеш да й се довериш! Ето темата, в която се разискват номерата и заповедите - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41865.520
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #919 -: Юли 06, 2010, 18:03:52 pm »
Здравейте!Утре ще изпратя мъжът ми до клиниката да приготви документите и да ги подаде във фонда за следващия опит.Приготвила съм му копие от моята лична карта ако се наложи.Какво друго е необходимо?Забравила съм.