0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #820 -: Април 13, 2010, 23:14:22 pm »
Стефи, как да не е трагично като момичета подали декември месец заявление,са вече с заповеди а ние от октомври си чакаме и никой нищо не казва какъв е проблема.До сега във всичките си постове успокоявах момичетата и призовавах за търпение.
Всеки ден предполагам се обажда по някой да попита за информация,и отговора е ще чакате,ама до кога. Така ли не се намери някой от фонда да попита в МЗ какво се случва с заявленията дадени за заповеди още Февруари??? Защо нови заповеди се пишат след като има от преди 2 месеца който не са готови.Ако имах връзка с МЗ аз щях да попитам.
Лека вечер,и дано утре ни се обадяд най после.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #821 -: Април 14, 2010, 20:30:59 pm »
Съгласна съм с Велка напълно,и проблема нее маловажен,притесняваме да не са загубени някъде..мислех StefiZ,че ще подходиш по сериозно на проблема,аз разчитам на теб.....пожелавам на всички ,които са минали преди нас много сладки бебчета,но и ние искаме същото,с редовни документи сме и очакваме също толкова нетърпеливо да ни се обадят....
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #822 -: Април 14, 2010, 22:10:08 pm »
Много е гадно това чакане. Аз първия път чаках 7м и половина и сега пак толкова ако чакам то това чакане за одобрение допълнително ни стресира. Ако знам че ще бъда одобрена пак ще си изчакам необходимото време за възстановяване от първия опит, но поне ще знам дали изобщо ще има втори опит. А после като те одобрят се хуква до София после до клиниката и всичко минава в напрежение изабързаност. Поне по бързо да се получаваха заповедите.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #823 -: Април 14, 2010, 22:13:54 pm »
Не мисля, че подхождам несериозно, но нали се досещате че и аз съм човек като вас. Детето ми беше болно и нямаше как да присъствам на съвета.
За да ви казвам, че няма сериозен проблем, значи съм сигурна че няма.
А чакащите за втори опит съвсем няма за какво да се "тресат", щом са били одобрени веднъж и нямат промяна в диагнозата със сигурност ще бъдат одобрени отново.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #824 -: Април 15, 2010, 19:26:46 pm »
Здравейте,аз преди ви писах,че съм с диагноза ЛУФ синдром и не ми бяха дали необходимите документи от клиниката.Но тъй като се появи и проблем с тръбите от клиниката ми дадоха друг документ за тръбите,а тези старите не ми ги издадоха.Аз внесох в понеделник новите неща и Д-р Лалев ми каза,че на следващия ден ще бъдат разгледани,но още нямам позвъняване.Страх ме е дали няма да ми искат и старите документи или просто е твърде рано от понеделник до днес,защото не са ми издавали нов номер,а съм със стария 4244
*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #825 -: Април 15, 2010, 20:37:50 pm »
Съжалявам за детето ти StefiZ,дано по бързо да оздравее,не казвам нищо с злоба или заяждане,просто съм изнервена от чакане да ми се обадят.Аз  не се съмнявам че съм одобрена искам да доиде и моят момент...бсичко хубаво на всички повече няма да притеснявам никои, просто ще чакам...........
*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #826 -: Април 15, 2010, 20:44:36 pm »
Аз съм номер 4561....моля те StefiZ,намери ме....помогни.........
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #827 -: Април 15, 2010, 21:30:26 pm »
norma, има бутон  "редактирай" над полето на поста ти, с който можеш да променяш или да добавяш мнение. Моля те да го ползваш.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #828 -: Април 16, 2010, 01:45:27 am »
повече няма да притеснявам никои, просто ще чакам...........

Аз съм номер 4561....моля те StefiZ,намери ме....помогни.........

 8O
Норма, разбирам нетърпението и изнервеността ти, но моля те, дръж се малко на положение. Какви са тези трагедии, които разиграваш, не проумявам. Щом си одобрена, не виждам каква драма има. Знам, че чакането е неприятно, но всички знаем, че в живота не винаги нещата се случват, както и когато на нас ни се иска. И аз исках още преди 3-4 години да съм забременяла, ама на, не съм още. Ами чакам, това е, когато стане.
Ако ще през 5 минути да пускаш постинги с призиви за помощ и сериозно отношение, няма да забързаш нещата. Стефка не е Господ, не очаквай от нея да знае и може всичко. Ако можеше да направи нещо, досега да го е сторила.
Искрено се надявам още утре да получиш заветното обаждане и да погледнеш малко по-ведро на нещата.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #829 -: Април 16, 2010, 09:18:14 am »
Да така е момичета,извинявам се, че досаждам ,аз лесно не падам духом,но тази седмица всичко ми доиде в повечко, търпението и за фонда също мие в повече и избръмчах.....Каквото трябва да стане ще стане,лек ден на всички!!!!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #830 -: Април 16, 2010, 15:47:35 pm »
как да не е трагично като момичета подали декември месец заявление,са вече с заповеди а ние от октомври си чакаме и никой нищо не казва какъв е проблема.До сега във всичките си постове успокоявах момичетата и призовавах за търпение.
Всеки ден предполагам се обажда по някой да попита за информация,и отговора е ще чакате,ама до кога. Така ли не се намери някой от фонда да попита в МЗ какво се случва с заявленията дадени за заповеди още Февруари??? Защо нови заповеди се пишат след като има от преди 2 месеца който не са готови.Ако имах връзка с МЗ аз щях да попитам.

ти имаш връзка с МЗ! всички имаме връзка... МЗ има сайт, там има информация за контакти, също така имат деловодство, приемат жалби и писма.

аз ще предложа на всички, които чакат изготвянето на заповедта си от МЗ прекалено дълго, да седнат и да напишат едно оплакване/питане/молба/жалба - каквото им е на сърцето - и да го изпратят до министерството. няма да ви струва нищо, а току-виж, може и да има резултат.

бъдете граждани, търсете си правата активно! само с оплаквания по форумите нищо не се постига...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #831 -: Април 16, 2010, 18:58:07 pm »
как да не е трагично като момичета подали декември месец заявление,са вече с заповеди а ние от октомври си чакаме и никой нищо не казва какъв е проблема.До сега във всичките си постове успокоявах момичетата и призовавах за търпение.
Всеки ден предполагам се обажда по някой да попита за информация,и отговора е ще чакате,ама до кога. Така ли не се намери някой от фонда да попита в МЗ какво се случва с заявленията дадени за заповеди още Февруари??? Защо нови заповеди се пишат след като има от преди 2 месеца който не са готови.Ако имах връзка с МЗ аз щях да попитам.

ти имаш връзка с МЗ! всички имаме връзка... МЗ има сайт, там има информация за контакти, също така имат деловодство, приемат жалби и писма.

аз ще предложа на всички, които чакат изготвянето на заповедта си от МЗ прекалено дълго, да седнат и да напишат едно оплакване/питане/молба/жалба - каквото им е на сърцето - и да го изпратят до министерството. няма да ви струва нищо, а току-виж, може и да има резултат.

бъдете граждани, търсете си правата активно! само с оплаквания по форумите нищо не се постига...
На сайта на МЗ има изписан горещ телефон,звънях там но никой не вдигна.
Прилежно пригледах темите,но се натъкнах само на сигнали за корупция, не смятам че въпросите ми са свързани с корупцията. Относно деловодството май липсва в сайта.
Предложението ти за жалби е направо чудесно,и да добавя още че на сайта им има връзка с фонд асистирана репродукция, тоест със всички наши писания по темата.
Силно се надявам, някой от МЗ да прочете, и нещата да се оправят.Лек ден на всички!
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #832 -: Април 28, 2010, 11:43:09 am »
Искам да попитам ако някой има информация ,дали е вярно ,че няма да се приемат молби за 3 опит от фонда .
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #833 -: Април 28, 2010, 13:00:22 pm »
Не, не е вярно и ше помоля да не се спекулира с такива слухове тип ЕЖК.
вече има одобрени момичета за 3 опит.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #834 -: Април 28, 2010, 16:50:34 pm »
kandidastvah  za asistirana reprodukciq sled kolko vreme ti se objdat za da razbere6 vhodq6tiq nomer
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #835 -: Април 28, 2010, 16:56:09 pm »
emiliq, на мен ми дадоха малко листче при подаване на документите, на което пишеше номера.Ако не ти се обадят до известно време, можеш ти да попиташ .По принцип номерът би трябвало да е ясен още в деня на подаването на документите.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #836 -: Април 28, 2010, 20:01:09 pm »
kandidastvah  za asistirana reprodukciq sled kolko vreme ti se objdat za da razbere6 vhodq6tiq nomer


съжалявам, не ти разбирам въпроса :oops:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #837 -: Април 28, 2010, 20:03:10 pm »
Стефи, благодаря за бързия отговор ,питам защото така ми казаха от клиниката.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #838 -: Април 29, 2010, 08:58:29 am »
Здравейте момичета.Имам въпрос. Може ли да си смениш клиниката, която си посочил в заповедта? И кога става това?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #839 -: Април 29, 2010, 09:03:21 am »
Когато отидеш да си вземеш заповедта, пишеш молба до директора на Фонда за смяна на клиниката.