0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #640 -: Ноември 13, 2009, 09:57:38 am »
Здравей milli99 ,аз също съм номер 4808 и скоро няма да ни се обадят в момента се разглеждат 2300-2400 така че се въоръжи с търпение и ще чакаме на месец се разглеждат между 200-400 молби,а за здравните мисля,че нямат отношение относно фонда,но сигурно има момичета които са на ясно и ще ти отговорят поточно,търпение и пак търпение Успех 
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #641 -: Ноември 13, 2009, 11:13:11 am »
Bina,blagodaria ti za otgovora.iskreno ti pojelavam uspeh :sucky:

От Модератор: Пиши на Кирилица или ползвай КРЕДОР!
« Последна редакция: Ноември 13, 2009, 11:51:27 am от rally_pat »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #642 -: Ноември 13, 2009, 21:30:51 pm »
За първи път пиша тук.Извинете,ако не е точното място.Имам скоро неуспешно ИКСИ и мислех,че ще мога да си подам документи по Фонда.От прочетеното по форумите т.4 за неизяснения стерилитет го изтълкувах,че е нужно да си правил 4 инсеминации или ин витро.Наистина го разбирам ИЛИ.А днес док ми каза,че няма как да ме включи-едно ИКСИ не било достатъчно.Няколко пъти четох правилника и не разбирам т.4.Иначе ФСХ ми е в норма-10,4.
Моля,който е компетентен за отговор.Мерси и УСПЕХ.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #643 -: Ноември 13, 2009, 21:46:47 pm »
трябва да имаш общо 4 инсеминации или ин витро/икси т.е. може да има 4 инсеминации, 4 ин витро/ икси, 1 ин витро и 3 инсеминации и т.н.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #644 -: Ноември 13, 2009, 22:02:47 pm »
Стефи,благодаря за отговора.Не го бях разбрала така.Явно ще разчитам на собствени финанси,които се поизчерпаха :(
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #645 -: Ноември 15, 2009, 12:29:39 pm »
трябва да имаш общо 4 инсеминации или ин витро/икси т.е. може да има 4 инсеминации, 4 ин витро/ икси, 1 ин витро и 3 инсеминации и т.н.

Здравейте! От ден на ден се обърквам все повече и повече.Нищо не разбирам. osi_10 Преди да кандидатстваме, направих ме 1 неуспешна инсеминация и доктора ни каза, че нямаме никакви шансове по този начин и за да не си губим времето, направо да подаваме документите за инвитро. До тук добре. Но!
Сега чета тук, че трябва да имаш 4 опита независимо какви и след това да кандидатстваш. Ами защо доктора не ни каза?!Ще полудея ако след толкова много чакане, накрая ни се обадят и ни кажат, че не сме одобрени ,защото ...  osi_12 :balk_145:
Моля ви, помогнете ми и ми кажете какво да мисля и да правя.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #646 -: Ноември 15, 2009, 12:56:44 pm »
трябва да имаш общо 4 инсеминации или ин витро/икси т.е. може да има 4 инсеминации, 4 ин витро/ икси, 1 ин витро и 3 инсеминации и т.н.
Преди да кандидатстваме, направих ме 1 неуспешна инсеминация и доктора ни каза, че нямаме никакви шансове по този начин и за да не си губим времето, направо да подаваме документите за инвитро. До тук добре. Но!
Сега чета тук, че трябва да имаш 4 опита независимо какви и след това да кандидатстваш.
Четири неуспешни процедури се изискват при неизяснен стерилитет, а за да ви каже доктора, че няма смисъл да си губите времето с инсеминация, а да преминете към инвитро, значи има доказана причина. Ако няма такава във Фонда нямаше да ти приемат документите, защото при подаването, те проверяват набора от документи, изискващи се според причината на кандидатстване.
Не се притеснявай, всичко ще е наред!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #647 -: Ноември 15, 2009, 13:37:54 pm »
Ако сте с мъжки фактор, или тубарен проблем при теб, няма значение дали и колко АРТ процедури сте правили. Прочети внимателно първия пост в тази тема и ще се ориентираш. Там подробно са описани случаите в които можеш да кандидатстваш.
Успех!
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #648 -: Ноември 15, 2009, 16:16:21 pm »
Извинявайте момичета! :oops: Толкова се притесних, че забравих че ние кандидатстаме по мъжки фактор. Чела съм правилника кой може и кой не може да кандидатства, но като прочета нещо като на motek и изпадам в паника. Просто се притеснявам накрая да не сме разочаровани с моето мило.
Благодаря ви за бързите отговори :thankyousign: И още веднъж се извинявам за прибързаните ми въпроси  :oops: :bonk:
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #649 -: Ноември 15, 2009, 16:39:03 pm »
Аз се надявах на т.4.Затова зададох въпроса си.Другото ни е наред и това беше вариант,явно неудачен за нас.Успех
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #650 -: Ноември 25, 2009, 13:32:23 pm »
Здравейте.Много съм объркана.Аз също получих вк.№ но къде да проверя дали съм одобрена и дали има вече одобрени.Благодаря ви.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #651 -: Ноември 25, 2009, 13:56:57 pm »
На мен ми отказаха фонда, защото една тръба дори и нагъната пропуска.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #652 -: Ноември 25, 2009, 13:59:24 pm »
Здравейте.Много съм объркана.Аз също получих вк.№ но къде да проверя дали съм одобрена и дали има вече одобрени.Благодаря ви.

Ето в тази тема можеш да следиш за номерата на одобрените молби:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35499.1020
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #653 -: Ноември 25, 2009, 14:39:49 pm »
На мен ми отказаха фонда, защото една тръба дори и нагъната пропуска.
При неизяснен стерлитет финансират ,а при проблем с тръбите не???Не6то не мога да ги разбера от фонда!?

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #654 -: Ноември 25, 2009, 14:52:03 pm »
Какво се чудите.Има си правилник на Фонда и одобренията са според него.
С една тръба е напълно възможно жената да забременее естествено.
За неизяснения стерилитет трябва да имаш 4 АРТ(инсеминации,ин витро опита,или комбинация от двете процедури).
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #655 -: Ноември 25, 2009, 15:13:20 pm »
Момичета, проблем с тръбите означава проблем с двете тръби, не само с едната. Когато на разчитането на ХСГ, или епикризата от лапароскопия пише, че едната тръба пропуска свободно контрастна материя няма как да бъдете одобрени точно по тубарен стерилитет.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #656 -: Ноември 25, 2009, 18:36:57 pm »
Така е да аз питах днес и ми казаха съ6тото!За6то не говори6 с лекарите да ти пи6ат неизяснен стерлитет?

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #657 -: Ноември 26, 2009, 15:33:14 pm »
Лелеле найстина ми става мъчно като гледам колко семейства имат нужда от помощ за да се сдобият с детенце  :( :( :(,нека поне да имат късмет да бъдат одобрени и след това да имат едни здрави и хубаво дечица.
 Извинявам се за спама но като видях че са вече над 5000 номер лошо ми стана.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #658 -: Ноември 26, 2009, 15:37:33 pm »
Исеееее, то в тези 5000 влизат и тези, които са приключили с неуспех първият път. Но си е и така де, много сме! Но какво да се прави, не сме го искали ние. Дай Боже на всички по дечица!  :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #659 -: Ноември 26, 2009, 15:42:03 pm »
А колко още има, които няма да могат да се възползват от Фонда....Много ми е тъжно, като гледам тези цифри.... :(
Извинявам се за спама :oops:

Успех на всички!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!