0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #580 -: Октомври 23, 2009, 22:47:02 pm »
Здравейте момичета!Не зная дали съм на правилното място ,но искам да попитам нещо.През пролета подадох документи за фонда и ми дадоха номер 2446.Докато чакам така важното обаждане, след много прегледи и изследвания се оказа ,че единствения ми шанс е с Донорска яйцеклетка.Според Вас трябва ли Аз да се обадя във Фонда да им кажа или те като ми звъннат? :( За голяма жалост нас с този проблем ни отхвълят от Фонда като мръсни котета   :balk_80:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #581 -: Октомври 23, 2009, 23:19:03 pm »
Здравей StefiZ, бих искала да те питам нещо, ако можеш ми отговори.Преди малко прочетох че са се обадили на номер 20** (не че и завиждам даже се радвам),а моят номер е с 300 по надолу от нейния. Как може да се получи такова разминаване на номерата. В седмицата веднъж се обаждам, за да попитам защо се получава така, но не любезната г-жа от другата страна, всеки път ме отрязва, за това че много съм бързала и че заподта не ми е била още готова. Интересно ми е тази заповед за какъв перид от време става готова. За како ни бяха тези входящи номера, при условие че не го карат подред. Иначе съм одобрена добре, но до там. Най-лошото което е, че не съм само аз. Нямаш си на идея, колко много съм се отчаяла вече, разочорована съм. Нали няма кой да им следи работата и си правят каквото си искат. Може да съм прозвучала грубо, но това е единственото нещо което си мисля от няколко седмици наред. Единственият ми извод вече е, че звънят на когото си пожелат. Благодаря ти предварително.
« Последна редакция: Октомври 23, 2009, 23:20:58 pm от veronika82 »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #582 -: Октомври 24, 2009, 22:51:50 pm »
Здравей Вероника,
няколко пъти през последните седмици в тази и в другата тема, съм отговорила точно на този въпрос. Разминаването се получава от това, че в МЗ се изготвят заповедите от двама юристи, които си разделят молбите на четни и нечетни номера. Единият явно е по-зает и се бави с написването на заповедите, затова се получава този проблем. Не зависи от служителите на Фонда, многократно е обръщано внимание, но както сами виждате не са доизчистени още нещата.
« Последна редакция: Октомври 26, 2009, 09:10:37 am от StefiZ »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #583 -: Октомври 24, 2009, 23:03:06 pm »
Благодаря ти за бързия отговор. Да знам бях чела, че са разделени на четни и  нечетни, но все пак разминаването е доста голямо. Как цяло лято нищо нямаше и в един момент излиза че се получава голяма олелия. Не знам предпочитам да не коментирам, защото всеки е прав за себе си.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #584 -: Октомври 27, 2009, 15:46:47 pm »
Здравейте момичета!Не зная дали съм на правилното място ,но искам да попитам нещо.През пролетта подадох документи за фонда и ми дадоха номер 2446.Докато чакам така важното обаждане, след много прегледи и изследвания се оказа ,че единствения ми шанс е с Донорска яйцеклетка.Според Вас трябва ли Аз да се обадя във Фонда да им кажа или те като ми звъннат? :( За голяма жалост нас с този проблем ни отхвърлят от Фонда като мръсни котета  :balk_80:
Не знам, как се процедира при промяна на диагнозата. Но искам да попитам дали някой знае, ако след като е излязла заповедта и започне процедурата се окаже, че се налага донорство на яйцеклетка, сперматозоиди или ембриони, фонда ще поеме ли опита, разбира се без заплащането на донорския материал?

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #585 -: Октомври 28, 2009, 09:56:15 am »
Здравейте дали някой може да ми каже ,при кандидатстване в Фонда си избираме клиника ,а доктор от дадената клиника ?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #586 -: Октомври 28, 2009, 10:13:36 am »
Не е задължително да си избирате лекар, поне не е необходимо за подаването на документите. Клиниката която сте избрали ви подготвя документите, подписани и подпечатани от ръководителя на клиниката.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #587 -: Октомври 28, 2009, 10:29:55 am »
Благодаря ти,а след това при евентуално одобряване може ли ние да си изберем док. или те определят?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #588 -: Октомври 28, 2009, 10:36:13 am »
това няма нищо общо с фонда, това си е ваш избор.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #589 -: Октомври 28, 2009, 10:38:21 am »
Да ясно,много ти благодаря за бързия отговор  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #590 -: Октомври 28, 2009, 10:40:51 am »
Стефи ,вчера имаше ли заседание и до кой номер стигнаха разгледаните молби ?Как се процедира с молби за втори опит по фонда има ли някаква разлика ?Благодаря предварително за отговора.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #591 -: Октомври 31, 2009, 11:48:05 am »
Искам да попитам нещо - търсих отговора, но не намерих такъв. Ако има, моля да бъда извинена - ще продължавам да търся. Та въпроса ми е във връзка с неизяснен стерилитет - Фонда ще приеме ли инсеминация, която не е направена в клиника по стерилитет, а в Медицински център, естествено от акушер-гинеколог. Разбрах, че трябва да има протокол или епикриза от лечебното заведение - това ми е ясно.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #592 -: Октомври 31, 2009, 15:27:25 pm »
Предполагам ,че няма да има проблем, все пак си е инсеминация ,както каза като си имаш съответния документ ,че е извършена наистина такава.Дори и инсетата да са в различни клиники мисля че пак няма да е проблем .Все пак консултирай се с някой от фонда т.е.ако е удобно им звънни дано разрешеш този въпрос и намериш отговор.Но мое мнение си е все пак няма да е проблем.Успех!

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #593 -: Октомври 31, 2009, 16:04:52 pm »
Ами аз имам някакъв спомен че имаше изискване при неустановен стерилитет да имаш 4 или 5 инсета(не съм сигурна за бройката).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #594 -: Октомври 31, 2009, 16:16:06 pm »
4 АРТ процедури - независимо дали инсеминация, ин-витро или ИКСИ.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #595 -: Октомври 31, 2009, 22:50:08 pm »
Стефи ,..........................Как се процедира с молби за втори опит по фонда има ли някаква разлика ?Благодаря предварително за отговора.




*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #596 -: Октомври 31, 2009, 23:20:34 pm »
... При неуспешен първи опит, финансиран от фонда, какво трябва да се направи?

Подава се заявление, етапна епикриза и декларация, че няма промяна в обстоятелствата, удостоверени с документите, подадени с първото заявление. Документите се приемат с нов входящ номер и се чака по съотвения ред. ...

копирано от първия ми постинг на тази тема :wink:

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #597 -: Ноември 01, 2009, 15:23:56 pm »
Не това имах предвид с поста си . Може би не съм се изразила правилно , има ли разлика при разглеждането на документите при самото заседание на комисията, в смисъл, че вече веднъж са били разглеждани ,с една дума не става ли по бързо.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #598 -: Ноември 01, 2009, 15:43:55 pm »
не разбирам какво имаш предвид по-бързо. на всяко заседание се разглеждат определен брой молби по входящ номвр, т.е. по ред на номерата. На месец се разглеждат максимум 400 молби, това е съгласно правилника. До сега винаги са разглеждани максималния борй, по-бързо от това няма как. :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #599 -: Ноември 03, 2009, 15:36:47 pm »
StefiZ, днес имаше ли заседание и до кой номер стигнаха с разглеждането на документите?

Предварително ти Благодаря! :balk_81: