0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #520 -: Септември 10, 2009, 19:03:51 pm »
Момичета гледайте новините по БТВ ще говорят за фонда.
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #521 -: Септември 10, 2009, 19:17:10 pm »
Здравейте момичета,
През юни месец си взехме заповедта от фонда, но с док решихме преди да направим финансирания опит да направим трансфер на замразените ембриони и за наша огромна радост съм бременна в 9та седмица. Надявам се всичко да е ОК до края.
Въпросът ми е как се процедира в такива случай (дай Боже да са много!) - предполагам трябва да уведомя Фонда, че няма да се възползвам от финансирането, за да може да се планират коректно средствата за чакащите момичета. Някаква молба/писмо ли се подава или...?
Пожелавам на всички успех и скоро да се радвате на сбъдната си мечта.  :bori_010:
И вярвайте в сладоледчета си!  :D
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #522 -: Септември 10, 2009, 19:46:50 pm »
Здравей!
Честита бременност и ти пожелавам най-сладкото бебче на финала.Съвсем случайно когато ходих да си взема заповедтта Директора,в момента говореше с едно момиче в твоето положение и думите му към нея бяха следните:"Не се притеснявайте гледайте си бременността и дано всичко да е наред до края."После си отбеляза името и номера й в списъка.Така,че според мене телефонно обаждане е достатъчно.Дано да съм ти била полезна.
Успех!!!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #523 -: Септември 10, 2009, 19:56:24 pm »
Днес бях във фонда. Има подадени над 4000 молби, на мен ми се видя последен номер 4052, а преди малко казаха по новините 4045, но все тая. На няколко номера от страни пишеше, че са за ІІ-ри опит.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #524 -: Септември 11, 2009, 13:09:54 pm »
В понеделник бяха стигнали до 4011 в записванията .
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #525 -: Септември 11, 2009, 15:10:09 pm »
Аз бях на 10.09. Записах се за втори опит с номер 4041. Бях първата за деня!
Би било много полезно за нас, някой от по-запознатите да ни кажат, какъв е шанса на номерата над 4000?! Интересно е също, че има разминаване във входящия номер и номера на заповедта /която към момента е над 200/, какво означава това?! Неодобрени над 200 и такива които няма да се възползват? При мен не се изразходиха всички 5000 лева. Сигурно не съм единствената. Та значи ето още средства.
И в крайна сметка ни казват, че няма пари за номерата над 4000. Защо? А и ,не съм сигурна дали съм разбрала правилно, но парите трябва да се усвоят до края на годината /което практически не е възможно/. Аз го разбирам, че ако не се усвоят до края на 2009, ги губим?!Дано не съм права!!!!
Надявам се на кръглата маса днес, да са се коментирали някой от въпросите ни и скоро да получим отговори.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #526 -: Септември 11, 2009, 15:50:20 pm »
Парите се усвояват до 6 месеца след получаването на заповедта, номера й съвпада с номера на подадената молба, ако има не одобрена молба, заповедта се води като нулева, остатъка от неизразходваните средства се прехвърлят към следващите записани номера над 4000, ще се приемат още молби, защото се предполага, че Фонда ще бъде финансиран отново, информацията получих по телефона преди месец и нещо, не цитирам дословно, но от обяснението, което ми дадоха, аз така го разбрах.
Успех на всички ни!

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #527 -: Септември 11, 2009, 20:38:16 pm »
И в крайна сметка ни казват, че няма пари за номерата над 4000. Защо? А и ,не съм сигурна дали съм разбрала правилно, но парите трябва да се усвоят до края на годината /което практически не е възможно/. Аз го разбирам, че ако не се усвоят до края на 2009, ги губим?!Дано не съм права!!!!
Аз до колкото си спомням,когато се приемаше фонда,мисля че казаха,че ако не се израсходват всичките парички,остатъка се прехвърля за догодина.Но не съм сигурна че съм разбрала правилно :oops: и ме извинете ако греша! :balk_91:


Има три неща, които възрастните могат да научат от децата:
~ да бъдат радостни без повод;
~ винаги да са заети с нещо;
~ да се стремят с всички сили към това, което желаят;
(Паулу Коелю)

‎"Случва се нещото, в което наистина вярвате.
А вярата е нещото, което го кара да се случи."
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #528 -: Септември 11, 2009, 21:05:50 pm »
Здравеите мили момичета, ако знае някои до кои номер са разгледани молбите, защото аз вече 6-ти месец чакам за отговор и се притеснявам. Благодаря ви предварително.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #529 -: Септември 11, 2009, 21:26:39 pm »
Здравеите мили момичета, ако знае някои до кои номер са разгледани молбите, защото аз вече 6-ти месец чакам за отговор и се притеснявам. Благодаря ви предварително.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35499.540;topicseen

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #530 -: Септември 15, 2009, 21:36:32 pm »
Направена е актуалзиация на първия пост.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #531 -: Септември 16, 2009, 18:28:09 pm »
StefiZ, до колкото разбрах на крьглата маса преди няколко дни е обсъждан въпроса за възрастовото ограничение от 43г., но не ми стана ясно какво точно?! Може ли малко повече информация по въроса? Има ли вероятност тази наредба да бъде преразгледана и да бьде премахнат този безумен и дискриминационен член?
Аз също искам да попитам Стефи какво и кога (още по-важно е) се предвижда да бъде променено в Наредба 28, свързана с възрастовото ограничение до 43 години, понеже тук http://www.iskambebe.bg/article_details.php?id=218&c=3&sc=2&show=false в изявлението на фондация "Искам бебе" абсолютно нищо не се споменава по този въпрос. Предварително благодаря за отговора, който е твърде важен и от значение за доста момичета, подали документи и отхвърлени от фонда поради тази причина.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #532 -: Септември 17, 2009, 11:16:52 am »
Относно Наредба 28 и промяната й беше поставен въпроса на кръглата маса, но не се стигна до конкретно решение. Аз лично незнам кой трябва да инициира такава промяна, но ние поставихме въпроса.

Честно казано това никак не ми прозвуча добре...
Очаква ли се някакъв отговор на поставения въпрос и от кого?
Преди време имаше дискусия по въпроса с цел обжалване през Комисията за защита от дискриминация...доколкото си спомням нищо не бе предприето поради факта че нямало доказателства за откази за процедура на жени над 43г!?...Е, сега вече виждам че има ... съвсем не са малко и то съвсем официални както от Фонда, така и от клиниките! Мисля, че е време да предприем нещо...
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #533 -: Септември 18, 2009, 09:41:36 am »
Здравейте, момичета!
Аз отново с въпросче :wink:
Вчера взехме документите с които се кандидатства във фонда. Направихме една спермограма вече в одобрена клиника, но втората чак след месец.
Та въпроса ми е : може ли да си подадем документите само с една СГ, а другата да добавим в последствие?
Иначе всичко друго ни е ОК.
Забравих да спомена , че сме с мъжки фактор.
Благодаря ви!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #534 -: Септември 18, 2009, 10:42:04 am »
Мъжки фактор, ама какъв? Зависи какъв е има точки, по които се кандидатства с 1 спермограма и хистология или епикриза.
« Последна редакция: Септември 18, 2009, 10:47:03 am от shanoar »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #535 -: Септември 18, 2009, 10:45:28 am »
за мъжки фактор се изискват 2 спермограми с минимум един месец по между им.
не съм сигурна дали служителите които приемат документите ще ги вземат непълни, но ако искаш опитай, а след месец ще изпратиш другата спермограма към входящия вече номер.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #536 -: Септември 18, 2009, 12:08:17 pm »
Мъжки фактор, ама какъв? Зависи какъв е има точки, по които се кандидатства с 1 спермограма и хистология или епикриза.
:oops: не са ни казали! Казаха мъжки и толкова.Имаме етапна епикриза и СГ, ФСХ, копие от лични карти и всички декларации.
Ще звънна и ще ви докладвам.
Благодаря Ви!
ПП: Момичета, свързах се с фонда. Казаха, че от месец практикуват по този начин, само, че ако се пращат документите по куриер да напишем на един лист, че ще изпратим допълнително някои изследвания.
При мен възникна проблем, че на СГ ими подписи на изследвалите я, а от лекар-не! Г-жата каза, че си носим отговорност за това, че не сме си огледали документите.
Какво да правя, пак ли в София да ходя?
« Последна редакция: Септември 18, 2009, 12:26:38 pm от petqst »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #537 -: Септември 18, 2009, 15:29:54 pm »
Извинявам се, че пускам втори пост, но първият изтече!
Свързах се със Силвия, и тя каза, че тези подписи и печата били достатъчни :D
Значи вече съм готова и след празниците ще си пусна документите по куриер :D :D :D
Благодаря на всички, които ми подсказаха какво да правя!
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #538 -: Септември 21, 2009, 18:03:45 pm »
Здравейте на всички!За първи път пиша и малко се притеснявам къде точно да си споделя проблема.Надявам се,че ще ме разберете.
Лятото си подадохме документите за кандидатстване.Всичко стана много бързо,последната седмица преди големите отпуски и в еуфорията,че ще ги предадем тези документи не се бях много информирала.Сега тук чета,че на копията от личните карти трябва да има(Вярно с оригинала), а аз не си спомням дали ние сме писали.
И така въпроса ми е- Могат ли да ни върнат документите заради едно "Вярнос оригинала"?
Искрено се надявам,че ще има кой да ми отговори.Незнам дали мога нещо да променя,но ще се пръсна от притеснение.
Благодаря ви!
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #539 -: Септември 21, 2009, 18:26:18 pm »
(Вярно с оригинала), а аз не си спомням дали ние сме писали.
И така въпроса ми е- Могат ли да ни върнат документите заради едно "Вярнос оригинала"?
Да ти споделя само, че в петък се обадих до фонда и от там ми казаха, че на всички копия е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да има "Вярно с оригинала" и подпис.
Успех!
ПП: Ние след месец ще добавяме втора СГ, така, че предполагам би могла да допълниш документите. Цецито, след моя пост, правилно те е посъветвала.
« Последна редакция: Септември 21, 2009, 19:34:26 pm от petqst »