0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #420 -: Юни 24, 2009, 19:28:04 pm »
повдигам въпроса за да не се окаже след време, че и този фонд е източен, както много други, както и здарвната каса.
За дела ми от фонда - благодаря, не знаех че е акционерно дружество. явно това е най-голямото АД в БГ.


благодаря Ви д-р Александров
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #421 -: Юни 24, 2009, 19:31:52 pm »
абе хора, какво ви става, свалете тези черни очила! Защо навсякъде виждате само лошото, това не мога да разбера аз, все някой трябва да лъже, да краде , да мами. Вярно е че живеем в калпава държава , ама с това черногледство едва ли ще прокопсаме. Успокойте се малко и се радвайте,че ви се дава този шанс, защото данъкоплатците са много, но не за всички има шанс.
« Последна редакция: Юни 24, 2009, 19:33:25 pm от krisi1812 »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #422 -: Юни 24, 2009, 19:32:37 pm »
Вместо да се радваме на това което ни се дава сега почваме да търсим под вола-теле.Това е то БЪЛГАРИНА все с лошата я кара.
Момичета преди да кажете нещо проверете го където трябва,няма нужда да се изнервяме допълнително.Стефи е достатъчно изчерпателна в отговорите си,така че спокойно,ще има за всички.Мисля че трябва да гледаме по позитивно на нещата за да успеем.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #423 -: Юни 24, 2009, 20:04:31 pm »
Момичета, момичета, .... хайде да не си донатоварваме сами и без това натовареното ни ежедневие!!!
Мислете хубави неща и ВЯРВЯЙТЕ В ХОРАТА, ТЕ СА ТЕЗИ, КОИТО ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ!!!
Моята молба беше с вх.№ 446, а изходящият номер на Заповедта ми е 333 и като я вземах д-р Лалев ме попита: "...е сега какво, на тройка ли отива..." отговорхи му, че претенции нямам-колкото-толкова.
Аз съм на мнение, че както( с каквито очи или през каквито очила-розови) ти погледнеш  на живота, така и той ще погледне на теб.
А аз ще започвам процедура в АГ Инвитро МЦ"Димитров" в София.
Усмихвайте се повече! :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #424 -: Юни 24, 2009, 22:40:23 pm »
Здравейте момичета до сега никъде не срещнах някой да е писал че не е одобрен. Да разбирам ли, че рано или късно на всички ще ни се усмихне щастието. Защото ако е така това е супер. И още един въпрос /не знам дали тук му е мястото/, но дали има някаква вероятност друг да получи заповедта ти или да ти я пратят по куриер?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #425 -: Юни 25, 2009, 00:35:06 am »
ddnchv,какво ти става, защо си служиш с такъв тон?Не мисля, че някой с нещо го е заслужил.Не вярвам на очите си! И как така нападаш  StefiZ ?! Какви са тези обвинения ?!  osi_8 Какви неусвоени средства и кой кого е купил ? Не мога да проумея как така се самонавиваш ?Ти започналал ли си вече процедура, ощетена ли си по някакъв начин ,та пишеш такива неща. Загубих и ума и дума!!!!!


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #426 -: Юни 25, 2009, 00:52:56 am »
ddnchv,какво ти става, защо си служиш с такъв тон?Не мисля, че някой с нещо го е заслужил.Не вярвам на очите си! И как така нападаш  StefiZ ?! Какви са тези обвинения ?!  osi_8 Какви неусвоени средства и кой кого е купил ? Не мога да проумея как така се самонавиваш ?Ти започналал ли си вече процедура, ощетена ли си по някакъв начин ,та пишеш такива неща. Загубих и ума и дума!!!!!
както виждаш по лентичката ние имаме нашето съкровище благодарение на един прекрасен ЛЕКАР и ЧОВЕК и НЕ благодарение на фонда. аз просто искам да повиша вниманието на всички към разходването на тези средства / защото съм видяла хора да палчат че нямат пари за инвитро/, така че да може да се помогне на повече нуждаещи се. опитвам се да провокирам по-голяма бдителност, отговорност и морал, а не да ми се обяснава за параноя. колкото по-рано се тушират тези пороци / а това става с контрол/ толкова по-добре ще работи ситемата.


благодаря Ви д-р Александров
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #427 -: Юни 25, 2009, 00:54:08 am »
ddnchv направих си труда да прочета няколко от последните ти постове в различни теми ,тона ти ме кара да мисля ,че имаш нужда от почивка :balk_109:,всички сме изнервени всички искаме да стане с вълшебна пръчица, но за съжаление не става така.Вместо да настройваш всички негативно премисли нещата още веднъж и тогава кажи каквото и да било.Комбинацията от лошото време и дългото чакане не влияе на никой добре и думи като твоите ни идват в повече ОК? :balk_163:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #428 -: Юни 25, 2009, 00:58:48 am »
ddnchv направих си труда да прочета няколко от последните ти постове в различни теми ,тона ти ме кара да мисля ,че имаш нужда от почивка :balk_109:,всички сме изнервени всички искаме да стане с вълшебна пръчица, но за съжаление не става така.Вместо да настройваш всички негативно премисли нещата още веднъж и тогава кажи каквото и да било.Комбинацията от лошото време и дългото чакане не влияе на никой добре и думи като твоите ни идват в повече ОК? :balk_163:

не ме пращай на почивка, начина на изразаване и изказ е право на всеки и зависи от неговото образование, информираност и начин на мислене.


благодаря Ви д-р Александров
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #429 -: Юни 25, 2009, 00:59:11 am »
Правилно ли разбирам, че по-голямото забавяне на добрите вести за заповедите, се дължи на служителите от МЗ? Замислих се колко ли са хората, които ги обработват и няма ли начин от министерството да пренасочат повече служители които да наваксат с натрупаните одобрени документи. Имам чувството, че съвсем ще се раздуе този срок от 1 месец,за който се говореше в началото, а нови документи ще се приемат още и още, нали сме около 200 000 в статистиката, че и повече! Ако пьрвия ми финансиран опит от Фонда е неуспешен, не мога да си представя колко ще чакам за 2-ри - може би никога няма да имам такьв шанс, а ако се наложи и 3-ти...Май ще се изредим с по 1 опит от фонда и после -всеки да се спасява сам!
« Последна редакция: Юни 25, 2009, 01:18:24 am от galesija »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #430 -: Юни 25, 2009, 01:08:02 am »
Фондът е нещо толкова хубаво,заработи толкова бързо,а тук какво става?Толкова много обвинения,неподкрепени с факти.Сега пък и служителите са малко,много време отнемало...Така е, galesija , отнема време,но пък трябва да вярваме ,че чакането ще си заслужава !


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #431 -: Юни 25, 2009, 01:27:17 am »
ДА фонда е една прекрасна кауза и трябва да остане такава, не бива да се допускат злоупотреби и обогатяване на клиники за сметка на пациенти. за това смятам че освен обществен контрол, който както стана ясно не приема сезиране, трябва да има и медиен контрол и то не от една медия.
Фондът е нещо толкова хубаво,заработи толкова бързо,а тук какво става?Толкова много обвинения,неподкрепени с факти.Сега пък и служителите са малко,много време отнемало...Така е, galesija , отнема време,но пък трябва да вярваме ,че чакането ще си заслужава !
какви факти - когато фактите станат реалност ще е вече късно. а защо и да не се ускори процедурата по одобряване на молбите - един месец има 20 работни дни, 400 молби на месец означава по 20 молби на ден - това е недостатъчно работа даже и за един човек, какво правят останалите и как си заработват заплатите, може би пият кафе, крайно време е да разберем че заплатата се зараборва, а не се дава или полага по право.


благодаря Ви д-р Александров
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #432 -: Юни 25, 2009, 01:43:58 am »
Добре де, нали става срещу фактура, там всичко си пише.
Колкото притеснението от фалшива такава - дайте предложение как да се контролира това, щото само на приказки на практика решение не се получава. Не съм икономист, но предполагам, че това ще се следи стриктно - не знам как могат да го проверят това лекари и общественици, има си отговорни институции за това. В случая това е по-добрия и гъвкав вариант, отколкото предишната програма на НЗОК, където сумата беше фиксирана - дори не беше сума, а торба лекарства, които единствената им "законна" съдба ако останат излишни е да отидат на боклука (и това не знам колко е законно ;) предвид опазването на околната среда). Тоест жената по закон нямаше право нито да ги продава нито да ги подарява.
Членовете на обществения съвет, мисля, че нямат възнаграждание за работата си във фонда, така че да се обвиняват, че не си заработват заплатата е неприемливо и обидно.
« Последна редакция: Юни 25, 2009, 01:47:48 am от cygnus »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #433 -: Юни 25, 2009, 01:44:58 am »
 Ееееее ddnchv, айде поспри се вече и помисли преди да напишеш още нещо.
Цитат
е освен обществен контрол, който както стана ясно не приема сезиране
с това какво точно искаш да кажеш. Ти си сезирала кого и как? Не ми казвай че имаш предвид писаното от теб тук. Защото някой анонимен пише, че други анонимни му били казали че ..... А да хвърляш обвинения за подкупност и какво ли не към хората ,които отделят от личното си време за да участват, че и да отговарят на един и същи въпрос по 1000 пъти е ..... меко казано непочтено.
Цитат
един месец има 20 работни дни, 400 молби на месец означава по 20 молби на ден - това е недостатъчно работа даже и за един човек, какво правят останалите и как си заработват заплатите, може би пият кафе, крайно време е да разберем че заплатата се зараборва, а не се дава или полага по право.

Кой ти каза че всички там са назначени специално за това? Знаеш ли че хората се събират само всеки вторник? Запозната ли си как точно е организирана работата им и защо е така. Или просто си говорим празни приказки за кафенца и заслужена или не заплата.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #434 -: Юни 25, 2009, 01:59:35 am »
ddncv,

формулирай предложение как точно да се извърши общественият контрол във връзка с твоето съмнение?

какъв е случаят? клиниката представя на фонда фактура, че за Иванка Иванова са похарчени 4800 лв. за лекарства. усъмняваме се, че това е така и решаваме да извършим обществен контрол. как точно? как бихме могли да ловнем клиниката, че ни е излъгала? аз не мога да го измисля. ако клиниката реши да представи неверни данни, тя си ги е напудрила във всички отчети и едва ли има как да ги хванеш.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #435 -: Юни 25, 2009, 02:01:02 am »
ddnchv прекаляваш наистина и тук и в бг-мама,давай го малко по-спокойно и по-позивтивно,що за черногледство,нямам думи просто.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #436 -: Юни 25, 2009, 02:03:04 am »
ddnchv прекаляваш наистина и тук и в бг-мама,давай го малко по-спокойно и по-позивтивно,що за черногледство,нямам думи просто.
Напълно подкрепям и се чудя какво мислят модераторите за това.Елфи?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #437 -: Юни 25, 2009, 02:08:19 am »
 Постът на ddncv, в който се съдържаха обиди към Стефи и сдружение Зачатие беше изтрит на основание т.9 от правилника на форума.
 Моля, спазвайте добрия тон!
Всички постове , които не са по темата, ще бъдат трити.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #438 -: Юни 25, 2009, 02:08:40 am »
един месец има 20 работни дни, 400 молби на месец означава по 20 молби на ден - това е недостатъчно работа даже и за един човек, какво правят останалите и как си заработват заплатите, може би пият кафе, крайно време е да разберем че заплатата се зараборва, а не се дава или полага по право.

поспри се, защото така можеш и да обесиш някого... невероятна траектория на мисълта имаш. правиш си едно предположение ("какво правят там 7 души 20 дни, сигурно пият кафе"), което при това е базирано на неверни данни ("не се събират всеки работен ден, а само 4 пъти месечно"), и в края на изречението ти, това предположение вече е абсолютна истина и обвинението е готово ("те не работят, крайно време е да разберат и т.н....)

на членовете на Обществения съвет не се плаща, а майката на две малки деца, която ти обвини в корумпираност, си оставя всеки вторник тримесечното бебе на чужди хора, за да отиде на заседание на съвета на фонда.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #439 -: Юни 25, 2009, 02:09:44 am »
Pesheck не съм анонимна името си адреса и тел ще ти изпратя на ЛС. и защо трябва нещо лошо да се случи и тогава да да се чудим защо ли стана така а да не го предотвратим още в началото, само не ми обяснявай че е невъзможно да се източват средства от фонда. защото при такава остра реакция на член на обществения съвет какво друго може да си помисли човек. моите опасания са че тази безкрайно благородна кауза може да бъде опорочена както всичко останало в БГ и ще се съгласиш че съмненията ми не са безпочвени.
още повече че по закон клиники и болници нямат право да продават или фактурират лекарства.
cygnus разбирасе че фонда е по добрия вариант и аз повдигнах въпроса за неоползатворените средства поради прекратени процедури не за друго, а заради това че тази обективна икономия / ако клиниките са така доблестни да я отчетат/ ще бъде в голяма помощ на много нуждаещи се семейства



благодаря Ви д-р Александров