0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #280 -: Май 22, 2009, 01:18:54 am »
И ние започваме процедурата на 2.06 независимо дали сме одобрени , щеше да е хубаво да ползваме фонда , но ще е още по-хубаво и да не ни се наложи въобще да го ползваме , а паричките да отидат при някой друг...Успех на всички!

Специални благодарности на Стефи за това , че се бори редом с нас , информира ни и отговаря на безбройните ни въпроси!! 
:bighug:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #281 -: Май 22, 2009, 22:59:04 pm »
Здравейте момичета!Честито на всички вече удобрени молби и пожелавам търпение на всички чакащи!
Толкова сме чакали,че сега 2-3 или 4 месеца ли ще ни изнервят!По-важното е,че борбата за фонда най-сетне е реалност!А ако не беше удобрен,или ако митнаваше през НЗОК да нямаше да е по-добре!За тово кураж,спокойствие и успешни процедури!

Аз съм № 2134 и единственото за което се притеснявам не е времето което ще чакам,а дали ще ме удобрят и съответно дали ще е споучлива процедурата!

Стефи Благодаря ти за подробната информация,кото ни даваш!  :bighug: :bighug: :bighug: Прегръдки за теб и целия колектив,които работите във Фонда!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #282 -: Май 23, 2009, 21:18:38 pm »
Здравей Стефи, искам да попитам, как стои въпроса със жени като мен, при които инсеминациите са почти невъзможни,тъй като фоликулите не се пукат до 20-22 ден и всъщност след 5 стимулации успяхме да направим само 1 инсеминация, за съжаление неуспешна и лекаря ми препоръча ин витро.Попитах за фонда, но те ми казаха, че по критерия за неизяснен стерилитет,не мога да покажа 4 инсеминации.А всъщност моят стерилитет е ясен - поликистозни яйчници, а инсеминациите при мен не са решение.Доста се разочаровах, защото смятах, че фондът е за всички жени.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #283 -: Май 24, 2009, 01:29:39 am »
Щом фоликулите ти не се пукат, това не е ли ЛУФ? Просто трябва да представиш документи и снимки от три цикъла, в които си имала неспукани фоликули. Има си отделен параграф ЛУФ по който кандидатстваш. Според мен попадаш точно в тази категория.


*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #284 -: Май 24, 2009, 14:47:43 pm »
красита ме е изпреварила, точно така е, ти можеш да кандидатстваш с ЛУФ синдром, изискват се най-малко три проследени цикъла с ехографски снимки и разчитане :)
успех!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #285 -: Май 25, 2009, 14:37:26 pm »
Здравейте момичета, искам да ви попитам, като си подадохте документите, дадоха ли ви някакъв документ с номера ви?Нашите документи ги подаде мъжа ми и са му дали само едно малко обикновенно бяло листче, на което пише МЗ-ФАР вх.номер 779 и дата...без печат, подпис и т.н. :ask:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #286 -: Май 25, 2009, 14:47:16 pm »
didre , аз ги подадох лично, и моето листче е без печат, подпис и т.н. Но пък е червено  :)
Листчето според мен е само за твоя информация.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #287 -: Май 25, 2009, 16:38:44 pm »
 За да кандидатстваш с ЛУФ синдром  , трябва ли снимките и разчитането да са от поредни МЦ ?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #288 -: Май 25, 2009, 17:31:13 pm »
няма такова изискване в правилника, пише от поне три цикъла, но не пише поредни :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #289 -: Май 25, 2009, 22:14:01 pm »
За да кандидатстваш с ЛУФ синдром  , трябва ли снимките и разчитането да са от поредни МЦ ?
В крайна сметка аз кандидатствах с ЛУФ синдром,незнам защо така реши док при положение че имам една запушена тръба,явно защото всеки месец имах задържан фоликул.Подадохме документите със снимките от три последователни месеца.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #290 -: Май 26, 2009, 15:59:07 pm »

Момичета мосля, че наистина е доста изнервящо всеки един да пише кой номер е и че още не са му се обадили, а вече е минал на обсъждане. Мисля, че Стефи ни дава достатъчно инфо за да се настройваме допълнително песимистично и да се вкарваме във филми от рода на "ами ако не съм одобрен". Стефи обясни, че за сега няма отказани - има за доуточняване на документи и това е достатъчно обнадеждаващо. Нека форума е по-конструктивен - с актуални въпроси и обсъждания - не ми се сърдете, ама на ден чета по няколко запитвания, на които може да се намери отговора ако човек се порови малко.

А инъче аз имам един въпрос към Стефи, който предполагам, че и други са си задавали:
Има ли някаква възможност за смяна на избраната и декларирана клиника в подадените вече документи. Питам, защото се очертава забавяне, а и списъкът вече доста напредна /мисля, че вече са приети над 2000 молби/, което означава чакане за отговор над 3-4 и повече месеца за някои от нас. До тогава е възможно да сме нещо разочаровани от клиниката, която сме писали да извърши манипулацията /особено ако е минала и още една платена от нас процедура - поредната и то неуспешна/. Ще има ли опция за смяна на клиниката?

И накрая - УСПЕХ на всички одобрени - с нетърпение ще чакам първите да отворят нова темичка - РЕЗУЛТАТИ /положителни  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:/ от инвитро чрез ФОНДА  :D


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #291 -: Май 26, 2009, 16:37:49 pm »
 Почиствам темата . Правя го, защото съдържа много полезна информация, която се губи между излишния спам.

Излишни коментари и спам тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35499.0 или, ако желаете  , си направете спам-тема.


« Последна редакция: Май 26, 2009, 16:39:55 pm от Елфи »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #292 -: Май 26, 2009, 18:36:25 pm »
Да, възможна е смяна на клиниката :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #293 -: Май 26, 2009, 19:49:23 pm »
здравей  Стефи, днес е вторник - хубав ден за нас. Има ли новини?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #294 -: Май 27, 2009, 14:30:41 pm »

здравейте изкам да попитам одобрените от фонда дали са започнали процедуите вече защото на мен от клиниката ми казаха че не се знае още как ще се процедира с превода на парите
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #295 -: Май 27, 2009, 14:32:29 pm »

здравейте изкам да попитам одобрените от фонда дали са започнали процедуите вече защото на мен от клиниката ми казаха че не се знае още как ще се процедира с превода на парите
за коя клиника става въпрос. защото моята не са правили такъв коментар
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #296 -: Май 27, 2009, 14:44:31 pm »
Малинов
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #297 -: Май 27, 2009, 15:39:04 pm »
Аз съм при Д-р Владимиров. След като си получих заповедта отидох в клиниката и ми предписа Диане 35 за 20 дни /хубавото беше, че съвпаднаха добре дните от цикъла ми/. И по всяка вероятност в началото на другия месец почваме процедура. Аз съм по дълъг протокол. Не е коментиран въпроса за плащане - фонд - пари и пр.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #298 -: Май 27, 2009, 21:09:47 pm »
Незнам кога сте питали в клинака Малинов,но тези които са одобрени вече започват процедурите там(зависи по кой портокол ще започнете и от кой ден на цикъла).Но имат вече информация. Успех на всички одобрени и търпение на чакащите,аз също чакам но търпение му е майката. :P
« Последна редакция: Май 27, 2009, 23:10:56 pm от silviaviktoria »
*

    mucanka

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #299 -: Май 29, 2009, 14:40:58 pm »
Здравейте момичета някой знае ли какво стана на 26.05 фонда заседава ли и до кой номер стигнаха как варвят нещета тази седмица?Успех на вси4ки одобрени.