0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #260 -: Май 21, 2009, 00:21:05 am »
здравеите моми4ета много успех на вси4ки аз съм номер 199 и нямам търпение да ми се обадят подадох си документите на 04.04 2009 п
Сигурна ли си в датата? Тъй като аз подадох на 03.04 към 15.30 ч и бях номер 201, вероятно си била преди мен.

БАН, радвам се да те видя тук. :D
Успех на всички момичета!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #261 -: Май 21, 2009, 08:58:45 am »
Стефи ако може и аз да те попитам нещо:
Получава двойката парите прави процедура става чудото -бебенце и след два три месеца или по късен стадй губи плода  .. та мисълта ми е ще може ли пак да кандидатства
« Последна редакция: Май 21, 2009, 09:01:25 am от maiapetrova »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #262 -: Май 21, 2009, 10:38:49 am »
Стефи ако може и аз да те попитам нещо:
Получава двойката парите прави процедура става чудото -бебенце и след два три месеца или по късен стадй губи плода  .. та мисълта ми е ще може ли пак да кандидатства

ЕХООООО я да гледаш по положително на нещата!!!Какви са тия губения,какви са тия черни мисли.Не така с лошата бе мила.Искрено пожелавам на всички одобрени да се видим още от  първия опит в друг форум без да ни се налага да мислим за после.......,аз чакам този момент от 7 години,а има някой и от повече,не бива да се настройваме толкова негативно,И все пак да ти отговоря на въпроса доколкото знам може да се кандидатства пак.НО НЯМА ДА НИ СЕ НАЛОЖИ!!!!НАЛИ?!? :balk_600: :balk_600: :balk_600: :balk_600: :balk_600: :balk_600: :balk_600: :balk_600: :balk_600: :balk_600:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #263 -: Май 21, 2009, 11:16:28 am »
Стефи ако може и аз да те попитам нещо:
Получава двойката парите прави процедура става чудото -бебенце и след два три месеца или по късен стадй губи плода  .. та мисълта ми е ще може ли пак да кандидатства


незнам, но не мисля че ще има проблем да казндидатства отново :?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #264 -: Май 21, 2009, 11:24:34 am »
Стефи, с риск да досадя искам да те питам нещо, имам ли някакъв шанс да стигнат до мен другата седмица номер 460 съм, блокажа ми е насрочен също за другата седмица-отлагам два месеца и ми е неудобно вече, че не съм само аз и незнам какво да правя
*

    mishinka12

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #265 -: Май 21, 2009, 11:36:18 am »
и мен не интересува това-на противозачатъчни съм, и ще се наложи да ги пия още един месец, но не съм сигурна дали ще получа одобрението до тогава - около 500тния номер съм. Има ли вариант да започна опита, а след това да представя заповедта в клиниката?
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #266 -: Май 21, 2009, 11:41:23 am »
..... Нямаше категорични откази, останаха около 30-на молби при които просто липсваха някой подписи, печати и изследвания. От фонда ще се обадят на клиниките или пациентите за доокомплектоване и всичко ще е ок :)
Мерси за информацията Стефи! Ако не беше ти, щяхме да сме напълно дезинформирани! Shanoar според мен дори и да те одобрят, няма да ти е изготвена заповедта...Успех!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #267 -: Май 21, 2009, 12:16:22 pm »
Това, което си написала iffi 13 ме навежда на мисълта как стои въпроса с техническите подробности, би могло в такива случаи като компромисен вариант да се поставя дата в едномесечния срок за одобрение или датата на фактическото одобрение. Все пак датата, на която започва процедурата може да се потвърди от клиниката и ще е жалко за няколко дни да се разминем с така очакваното съгласие.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #268 -: Май 21, 2009, 13:30:11 pm »
Stefi, и аз имам един въпрос:
Какво се случва с тези, които са подали доменти Април месец и поради протакане на нещата получат отговор от Фонда едва след като вече прескочат възрастовата бариера от 43 г.?
Няма ли все пак някакъв РАЗУМЕН срок, в който трябва да се получи отговор от Фонда?
С това темпо номерата след 1000 едва ли ще имат шанс ако нещо не се промени...
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #269 -: Май 21, 2009, 13:51:37 pm »
Здравейте и от мен момичета.
Нова съм в зачатие, но съм със НЕзавиден опит - 4 неуспешни ИКСИта.
Сега съм 892, но това е само за представяне.
Имам си и аз питанки:
1. Лятото дали ще се разглеждат молби?
2. След одобрение от фонда, до колко време трябва да се усвоят паричките, т.е. да се направи опита? Питам, защото се говори обикновено за до 6 мес., а от моята клиника казват - до 3 мес. Това обаче ме притеснява, защото като изчакам цикъл за някои хормонални изследвания, после като пия 1 мес. противозачатъчни и ако пропусна още един мес. по други причини и може да си "изгърмя" възможността. А пък ако реши и клиниката да си почива лятото съвсем ще я оплескаме. :)
3. Аз сега смених клиниката и чрез новата подадох документи, но (дано не се наложи)ако след следващия опит пак не стане и пак реша да я сменя - губя ли правото на другите два опита отпуснати от фонда или само уведомявам за смяна на клиника. (Питам по принцип)

Момичета, не ме винете за въпросите, не съм песимист, положително настроена съм, но опитите ми ме приземиха и по-скоро съм реалист и ще се радвам като видя двете чертички - до тогава ще имам и въпроси от рода: Ами ако не стане опита, тогава....

От все сърце ви пожелавам да запазите оптимизма си такъв какъвто е, скоро да си получите одобренията, и още първите опити да са ви двучертични. А що се отнася до бебчетата:
пожелавам ви много сладки беб4ета, от фонда дано 3999 моми4ета забременеят и 3999 бебета да се родят живи и здрави през 2010 за да си обикнем държавата по силно от сега когато си полу4аваме заповедите :youwoman: :youwoman: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :bori_002:
защо само 3999 бебета, ами близнаците и тризнаците...  :lol:

Прегръщам ви,
ваша Али
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #270 -: Май 21, 2009, 14:05:16 pm »
Това, което си написала iffi 13 ме навежда на мисълта как стои въпроса с техническите подробности, би могло в такива случаи като компромисен вариант да се поставя дата в едномесечния срок за одобрение или датата на фактическото одобрение. Все пак датата, на която започва процедурата може да се потвърди от клиниката и ще е жалко за няколко дни да се разминем с така очакваното съгласие.
момичета, в правилника ясно е написано,че процедурата може да започне само след получено одобрение и заповед, всички процедури , които се започват преди това са за Ваша сметка.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #271 -: Май 21, 2009, 14:18:30 pm »
при мен също срока е изтекъл преди 14 дни, но това ,че има закъснение при одобрението, не променя правилника и няма как фонда да поеме процедура, която ти започваш преди да имаш какъвто и да било отговор на молбата си. за един месец бяха подадени повече от 1000 молби, много ясно,че няма как всички те да получат отговор в едномесечен срок, просто е нужно малко търпение.( освен това имаше 6 почивни дни в началото на този месец). Хората правят каквото могат, незнам дали имаш база за сравнение с НЗОК, там се чакаше по минимум 6 месеца.
Само за информациа след 10 дни започвам процедура, независимо дали съм одобрена от фонда или не - аз съм номер 297, но това решение си е мое и съм подготвена да си поема разходите - за това става въпрос.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #272 -: Май 21, 2009, 14:30:36 pm »
О.К. няма защо да превръщаме темата в чат затова пиша и повече няма да пълня темата с ненужни писания-написах за срока, защото това също го пише в правилника и можеше да се помисли за часове на приемане на документите, за да не става подобно натрупване в началото. За почивните дни също можеше да се помисли, че след като се пропуска едно заседание може да се направи едно извънредно такова. Не омаловажавам труда, който полагат от комисията, затова каквото и да се случи ще го приема-все пак се работи с хора не с вещи и става въпрос за важни неща, които не могат да се претупват между другото, обаче това не пречи да се вълнувам и притеснявам и да търся някакви варианти.Извинявам се, ако съм засегнала някого, тези дни съм напрегната повече от друг път. Желая на всички хубав ден.
« Последна редакция: Май 21, 2009, 14:47:31 pm от shanoar »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #273 -: Май 21, 2009, 15:42:14 pm »
shanoar , това ,че си изключително напрегната е очевидно!
Понеже много зачестиха постове от типа-провалят ми се личните планове, заради закъснения от Х на брой дни, веднага следва логичният въпрос - защо просто не изчакахте заповедта си, преди да планувате?
Защо, просто не бъдете търпеливи и благодарни, че фондът съществува , работи и  подарява шанс , а вместо това се издребнява в посока броене на дни и колко са непредвидливи там във фонда, та не направиха извънредно заседание заради празничните дни.
Помислете колко момичета останаха зад бариерата на фонда, заради  повишени нива на един хормон или възраст!
Помислете колко щяха да са щастливи те , ако чакаха едно закъсняло одобрение !
Все още ли смятате , че проблемът с чакането е голям?...
Защо  не предвидихте това логично закъснение в началото , когато постъпват по стотици документи на ден, а вместо това цитирате правилника до запетайка и хвърляте тонове напрежение, което ви вреди?
Ако имате записан час , променете го, това ще бъде много по-лесно отколкото да искате промяна в регламента на фонда, защото лично сте неудовлетворени.
Нашата борба не е състезание, за нея наистина е нужно търпение, нужно е когато чакаме с часове в клиниките, нужно е когато чакаме и одобрение, още по-нужно ще е, когато станем майки. :)
krisi1812 , е споменала горчивия опит от здр. каса , когато се чакаше с месеци.Тогава не само закъсняваха , а имаше и пълно информационно затъмнение.
Сега Стефи непрекъснато ни информира, нека оценяваме това и нека бъдем толерантни към нея и към всичко останало. yahoo_33

Търпение желая на всички, много търпение! :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #274 -: Май 21, 2009, 15:57:10 pm »
Ефирче, както винаги го е казала много добре.
Момичета, няма как да се изготви нечия заповед приоритетно, защото сте започнали процедура, има си ред и технологично време за разглеждане, одобрение и изготвяне на заповеди.
Другия вторник ще се одобряват молбите до 400 вх.номер.
Времето в което трябва да направите опита е 6м., пише го ясно и категорично в правилника, а това какво ви говорят от клиниките е без значение.
В правилника пише - разглеждат се между 200-400 молби на месец, въпреки забавянето успяхме да наваксаме, защото април се одобриха само 75 молби, реално май месец ще бъдат разгледани и одобрени 325 бр, което си е по правилник. Така че моля ви, разбирам ви наистина, но не ме питайте през 2 поста "аз съм 531 номер кога ще ме одобрите", няма как да знам, може да има нещо нередно в документите, което да доведе до забавяне, например.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #275 -: Май 21, 2009, 16:11:44 pm »
Стефи, най-сърдечно БЛАГОДАРЯ на теб и на всички останали, себеотвержено допринесли за УСПЕХА на общото дело. Ти винаги най-редовно ни свеждаш актуалната информация.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #276 -: Май 21, 2009, 18:03:49 pm »
И аз се надявах да ме одобрят навреме, но като видях, че може да не стане, седнахме със съпруга ми, говорихме и решихме, че няма да чакаме, и дано не се наложи да ползваме фонда въобще. Е, за съжаление ще се наложи. Опитът за който си платихме, не беше сполучлив, а обаждане за одобрение получих в деня след отрицателния си тест. Всеки си прави сметката - ако можете да чакате, чакайте. Ако не - търсете варианти и действайте. Момичетата са прави - ами ако нямаше фонд? Аз си платих 2 опита, и съм изключително благодарна, че третият ще ми бъде поет, пък дано е и успешен!
Успех на всички, и бъдете търпеливи. Хубавите работи стават бавно :)


*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #277 -: Май 21, 2009, 19:49:33 pm »
Стефи, много БЛАГОДАРЯ  на теб и всички останали, които се отделяха от семействата си за да може сега да го има този ФОНД. :youwoman: Мисля даже че и този поклон е малко за това което направихте.
Относно заформилата се дискусия за спазването на сроковете- е аз не можах да сколасам и да си подам документите от първите затова съм под номер 1402, което значи че ако ме одобрят ще бъде след 3-4 месеца. Направих първият си опит със собствени средства и той беше неуспешен. Ето защо в момента прецених, че е по-добре да изчакам и да си получа дай боже заповедта и тогава да правя втори опит, тъй като 5 хиляди лева не се събират за два дни. Все пак тази година ще чукна и 39 лазарника на гърба си, но ако бързам защото годинките ми са повече само допълнително ще се натоваря емоционално и това ще навреди на процедурата.А пък иначе и аз като всички жени искам да прегърна детенцето си някой ден.
пожелавам ви много сладки беб4ета, от фонда дано 3999 моми4ета забременеят и 3999 бебета да се родят живи и здрави през 2010 за да си обикнем държавата по силно от сега когато си полу4аваме заповедите :youwoman: :youwoman: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :bori_002:
[/quote]
защо само 3999 бебета, ами близнаците и тризнаците...  :lol:

Прегръщам ви,
ваша Али
[/quote] 

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #278 -: Май 21, 2009, 20:35:22 pm »
Стефи и всички останали допринесли този фонд да го има от сърце благодаря,и аз направих два опита със собствени средства и за това сега съм благодарна на Хората който ни дават надежда че можем да продължим да се борим да осъществим мечтите си. 2bg :thankyousign: :youwoman:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #279 -: Май 21, 2009, 23:36:15 pm »
дарилка извинвжаи гре6ката е моя на 03.04 във 2.00 4аса си ги подадох сега си погледнах касовата бележка от хормоните  :oops: :wink: :ask: