0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: документи за кандидатстване при неизяснен стерилитет
« Отговор #40 -: Октомври 03, 2013, 16:16:49 pm »
Да, за неизяснен стерилитет са ти нужни 4 боря АРТ процедури.

*
Re: документи за кандидатстване при неизяснен стерилитет
« Отговор #41 -: Октомври 03, 2013, 17:50:43 pm »
Да, за неизяснен стерилитет са ти нужни 4 боря АРТ процедури.

magi_st, благодаря за отговора!

Притеснява ме това, че на епикризата от 3-тия опит пише, че процедурата е канселирана поради преждевременно спукване на фоликулите.
*
pile_65, за съжаление, ако ще кандидатствате по т. 4 - Неизяснен стерилитет, ще ви трябва епикриза, в която да са описани 4 броя АРТ, в това число инсеминации, ин витро или икси. В противен случай просто няма да ви приемат документите. В края на 2009 г. и аз бях в същата задънена улица след едно неуспешно икси. В началото на 2010 г. в три поредни месеца направих три инсеминации, но при мен проблем с тръбите нямаше. Чак след това ми приеха документите във фонда.
Вариант е това, което crow беше написала тогава, но при мен не се получи, отказаха ми от клиниката.
Пожелавам ти успех!

Правилно ли чета, че твоите процедури са правени в кратък период, т.е. за по-малко от две години?  при мен случаят е аналогичен, 4 процедури, в рамките на година, и се притеснявам ако използваме това основание, да не ме отхвърлят заради двете години срок.
Каква е практиката?


Alex, за какъв 2 годишен срок говориш? А и нали пишеш, че твоите процедури са направени в рамките на 1 година?
Не виждам от какво са породени притесненията ти. Готови сте за кандидатстване по т.4.  :D
 
*
в наредбата имаше някакъв текст за 2 г, може би заради това пита?

за индикации по чл. 26, ал. 1, т. 4 - данни за безплодие в период най-малко две години, лекувано чрез конвенционални методи, вкл. с реализирани минимум четири цикъла с вътрематочни инсеминации (IUI);
Ами аз си мисля, че до клиника по стерилитет се стига след поне 1 година безуспешни опити. И това е в най-добрия случай. След това минават няколко месеца, понякога и повече, за изследвания. Ако се стигне до АРТ и то 4, ето ти още няколко месеца. Това пак е в най-добрия случай.
Тази точка аз я тълкувам по-скоро да няма някакви злоупотреби за източване на фонда. Но пак как ще се докажат опитите за бебе преди посещението на клиниката по стерилитет? Малко не ми е ясно. Нямам спомен какво точно пишеше в епикризата ми. Защото реално аз направих 4-те опита в рамките на по-малко от година. Никой не ме е питал имам ли още една година лечение преди това, имам предвид от служителите на ФАР.
Може би в епикризата пише колко годишен е стерилитета, но то фактически е недоказуемо и в тази връзка тази точка ми е малко странна.

Ако се включи някой, който е имал проблеми, свързани с този срок, ще ми е интересно.

*
Точно за този 2-годишен срок говоря , които цитира pop4o. 
Изглежда не е проблем, както каза и Врабчо :) 
Остава си малко сива зона, така и не разбрах защо, но дотук с взирането в детайли. 

Иначе, 4 инсеминации се правят и за 4 месеца, каква ти тук година.
3 инсета и 1 инвитро с изследванията преди това и някакво изчакване и пропуснати месеци - една година е съвсем нормален срок в който да се случи всичко това.  Според мен едва ли някой ще се подложи на това ей така, без да е изчерпал другите опции, така че срокът от две години на практика се подразбира.. дано е така :)
« Последна редакция: Ноември 21, 2013, 17:59:47 pm от AlexN »


Алекс, смело напред, време за губене няма  :D
*
Re: документи за кандидатстване при неизяснен стерилитет
« Отговор #48 -: Декември 12, 2013, 22:12:28 pm »
Здравейте, момичета!
Аз също ще кандидатствам във фонда с неизяснен стерилитет. Избрала съм си клиника за процедурата, сега трябва да подготвям и внасям документи. Ще попълня необходимите документи, изисквани от ФАР, но искам  да попитам има ли значение в коя клиника е правена спермограмата. Само хормон TSH  ли се прави или FT4 ? Има ли значение в коя лаборатория се правят и в какъв период важат щитовидните хормони?
*
Re: документи за кандидатстване при неизяснен стерилитет
« Отговор #49 -: Декември 13, 2013, 00:59:08 am »
За кандидатстване по фонда се изисква изследване на FSH, а не на TSH.

При кандидатстване се допускат спермограми, направени в лечебни заведения, които имат разрешение по чл. 131, ал. 1 от Закона за здравето, независимо дали имат сключен договор с фонда. Не се допускат спермограми, направени в клинични лаборатории.

*
Re: документи за кандидатстване при неизяснен стерилитет
« Отговор #50 -: Декември 13, 2013, 18:07:54 pm »
Мецани, благодаря ти за разяснението, коети ми направи. :D
*
Re: документи за кандидатстване при неизяснен стерилитет
« Отговор #51 -: Декември 13, 2013, 18:21:28 pm »
За нищо  :)
Успех!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: документи за кандидатстване при неизяснен стерилитет
« Отговор #52 -: Декември 21, 2013, 11:01:36 am »
Да допълня, че за индикации по чл. 26, ал. 1, т. 4 /неизяснен стерилитет/ са необходими данни за безплодие в период най-малко две години, лекувано чрез конвенционални методи, вкл. с реализирани минимум четири цикъла с вътрематочни инсеминации (IUI), т.е. представят се документи /епикриза/ от неуспешните инсеминации. Може да се приложи и спермограма, направена при някоя от инсеминациите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: документи за кандидатстване при неизяснен стерилитет
« Отговор #53 -: Декември 21, 2013, 11:13:46 am »
Само за уточнение по отношение периода от 2 години при неизяснен стерилитет. Аз съм такъв случай, 4 неуспешни инсеминации в период от 5 месеца. Опитите в годините преди това не се верифицират по никакъв начин, защото не са под лекарско наблюдение и намеса. Така че, в документите за фонда докторът индикира периода, който вие сте му казали. Все пак за да стигнете до там, означава, че сте опитвали поне 6 месеца или 1 година. Не се притеснявайте за двете години, но трябва да има заключение от 4 неуспешни инсеминации.
*
Re: документи за кандидатстване при неизяснен стерилитет
« Отговор #54 -: Декември 22, 2013, 17:56:50 pm »
Здравейте!
Искам да ви попитам за кандидатстване във Фонда при неизяснен стерилитет, клиниките които работят с фонда едни и същи документи ли изискват за внасяне или са различни?
*
Re: документи за кандидатстване при неизяснен стерилитет
« Отговор #55 -: Декември 22, 2013, 20:41:49 pm »
Здравейте!
Искам да ви попитам за кандидатстване във Фонда при неизяснен стерилитет, клиниките които работят с фонда едни и същи документи ли изискват за внасяне или са различни?

Да.
Kuna, в тази тема на първа страница са написани изискванията за кандидатстване във ФАР:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48092.0
Здравейте!
Виждам, че много от вас са подали документи за финансиране, без да отговарят документално на условието за наличие на "данни за безплодие в период най-малко две години".
Аз съм с 2 неуспешни инсеминации, които са от последните 3 месеца и се чудя дали има смисъл да опитаме още 2, и ако и те са без резултат да кандидастваме по фонда или директно ин-витро да правим?
Моля, ако някой е одобрен при горните условия, да пише!