0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #20 -: Март 31, 2009, 11:06:13 am »
Ох,дано да греша!
Хиляди пъти благодаря на всички,които са допринесли по някакъв начин за създаването на Фонда!
Не съм съгласна,че всичко е въпрос на организация.И нашите документи са готови,но никой не ни е казал да ги подаваме.В тази държава веднъж за винаги трябва да разберем,че трябва да има ред.След като има правила те трябва да се спазват иначе всичко друго отива по дяволите и приказки от рода на "шепа отдадени на Каузата хора","сърцата депутатка" и т.н. звучат фалшиво.
Не е много емоционално и не е написано на един дъх/доста премислях преди да го напиша/,но простете ми преди шест дена видях отрицателния тест на второто си ИКСИ и не мога да бъда по-емоционална.Всички водим една и съща борба,но моля ви нека тя да бъде честна.Не ми харесват изразите "какво лошо в това".Утре ще кажем "какво лошо в онова"и т.н.Ето затова се случват повечето лоши неща в нашата страна.Още веднъж ще кажа дано наистина да греша.УСПЕХ на всички!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #21 -: Март 31, 2009, 11:30:30 am »
yahoo_17 Късмет Мерелин!
Пожелаавам ти с първия опит с отпуснатите средства
всичко да завърши с една дългоочаквана среща, несравнима с нищо друго!
 :bighug:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #22 -: Март 31, 2009, 11:42:44 am »
Надявам се да е така!Нека с божията помощ и евентуално с помощта на Фонда да успеем всички!ЦЕЛУВКИ!!! :balk_21:
*
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #23 -: Март 31, 2009, 13:38:43 pm »
Момичета, не приемайте мнението ми като оплюване или недоволство.Не всяко различно мнение е такова.Просто си изразих становището,от моята позиция като дългогодишен опит в партньорството със Здравната каса.Нищо лично.Дано с фонда нещата не стоят така.Успех на всички.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #24 -: Март 31, 2009, 16:26:41 pm »
Аз мисля че грешите и то много.

Всеки има право на мнение и вие и вашите лекари също, добре решено е-няма да се работи със Фонда, хубаво, но не забравяйте че само преди една година той бе само Химера, към която аз лично имах такива съмнения!
"Държавата да отпусне целево пари за Ин Витро и то за 3 опита!Моля!"

Не бива така с лека ръка да се погазва труда на една шепа отдадени на Каузата ни хора.
На специалисти, на една сърцата депутатка, защото ако не бяха те и един Гологлав водещ, един скандал и един министър, тази полемика нямаше да я има!

Всичко е въпрос на оргизация, мили момичета...
И ако в няколко клиники тя е създадена - нужни са 2 ма души и един ксерокс и няколко безсънни нощи на лекарите за да обработят 100 тици документи и момичетата са отишли и са се пробвали, и са подали какво по-хубаво от това!
Дали ще бъдат одобрени това вече е друг въпрос.
Начертават ви пътя!
А ако някъде другаде, не желаят да създадат такава организация.Това е тяхна воля!
 
Ще кажете, тая пък що се бута тя си реши проблема?
Да но вече седмица не спя и се вълнувам заедно с едно момиче в процедура което ми гостува,
на която пожелавам тя да е успешна и подаването на тези документи да е само застраховака за бъдещето.
Защото с този и опит средствата събрани с толкова мъка свършват.
Виждам в очите и толкова надежда, колкото сигурна съм има в очите на всички мечтаещи за Рожба!

Фонда в момента е едно родено дете, ние не можем да знаем то как ще се развие, нали?
Но ако още с раждането му, ние неговите близки кажем-Оооо него не го бива,
Обричаме всичко на крах!

Дано не съм ви досадила, но цяла нощ мисля за това...
Не корете, не зачерквайте толкова лесно нещо за което няколко Люде с големи  :heartbeat: жертваха много.
Най-вече време със собственните си деца!
Емоционално е и написано на един дъх!
Късмет на всички!

с уважение: Мария Везарова!

 
Права си за всичко написано! :balk_103:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #25 -: Април 01, 2009, 11:46:28 am »
    Аз не съм много сведуща в клюките относно клиниките и като се пише, че има избрани клиники, за които е създаден Фонда защо не се напише кои са те.
    А за защитниците на клиниките ще кажа, че е карайно време и те да свършат нещо а не само да цицат пари от хора в нужда. Те обикновено чакат някой да замеси и опече баницата, а те само да изядат мекото. Този път просто не е така - ще трявбва да се организират и да работят стриктно и в срок, за да си получат парите. Те няма да финансират никого, просто трябва да работят. За всички ни е така първо работим после получаваме.
    И в крайна сметка аз не можах да разбера мотивите на Професора защо се се отказал от Фонда, защото до тук всичко казано е само бля-бля.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #26 -: Април 01, 2009, 12:24:00 pm »
   
    И в крайна сметка аз не можах да разбера мотивите на Професора защо се се отказал от Фонда, защото до тук всичко казано е само бля-бля.

Я да чуя кое е бля -бля от това например, което аз съм написала?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #27 -: Април 01, 2009, 15:56:48 pm »
    Репликите ми за "бля-бля" се отнасяха за Професора, защото аз изчетох всички ми изказавния и не можах да разбера мотивите му за отказ за работа с фонда!
Относно изказаното от теб Мария намам никакви възражения (за мен не е бля-бля) и не е написано по повод твойте съждения, просто аз също си изказвам мнението към всички публикации тук.
     Радвам се за новороденото ни бебче Фонда и ние сме хората, които трябва да го научим как да ходи и говори.
*
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #28 -: Април 01, 2009, 16:28:14 pm »
За мен лекарите и персонала в клиниката, която посещавам, не са хора, които "цицат пари от хора в нужда". Те са хората, които работят за моята мечта - да стана майка. Също така не съм плащала преди да ми бъде направена някаква процедура, плащам след свършена работа. И аз само мнение изказвам  :wink:.
     
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #29 -: Април 01, 2009, 17:54:36 pm »
    Репликите ми за "бля-бля" се отнасяха за Професора, защото аз изчетох всички ми изказавния и не можах да разбера мотивите му за отказ за работа с фонда!
Относно изказаното от теб Мария намам никакви възражения (за мен не е бля-бля) и не е написано по повод твойте съждения, просто аз също си изказвам мнението към всички публикации тук.
     Радвам се за новороденото ни бебче Фонда и ние сме хората, които трябва да го научим как да ходи и говори.
Не съм  те разбрала аз.
Извинете ,моля :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #30 -: Април 01, 2009, 18:26:51 pm »
За мен лекарите и персонала в клиниката, която посещавам, не са хора, които "цицат пари от хора в нужда". Те са хората, които работят за моята мечта - да стана майка. Също така не съм плащала преди да ми бъде направена някаква процедура, плащам след свършена работа. И аз само мнение изказвам  :wink:.
Категорично заставам зад това мнение!
*
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #31 -: Април 01, 2009, 20:17:26 pm »
Аз, като един много доверчив човек, бих повярвала напълно на съмненията на Професора относно мотивите за създаването на фонда, относно порочните практики и т.н. и т.н.
ОБАЧЕ изказването му, че не е истина, че лекарствата в Румъния са наполовина от тук и че вероятно са за по-малко единици... ето това ме накара да си кажа, че този човек има негови си скрити мотиви да откаже да работи с фонда, които са мноооого далеч от обективизма и истината.
Аз бях човека, който откри цените на Гонала в Румъния. И с ей тези две очи, с тези две ръце и с този ограничен мозък който имам, съм сравнявала буква по буква Гонал от БГ аптека и Гонал от румънска аптека - няма ралика. И са факт не една бременни и вече родили, стимулирани с румънски лекарства.
Е, Професоре, нещо друго ви пречи да работите с фонда, не това, което казвате пред хората.
Язък за всеотдайността на персонала на клиниката, която ръководите, Професоре! Може да мине за спам това, което в момента се сещам, но ще го кажа: започвам дас е чудя как така една от най-успелите клиники в БГ няма своя материална база, а се тъпче в няколко стаи на половин етаж в АГ?!? Без да страда от липса на пациенти, но с краен недостиг на персонал. Язък за хората, които дават сърцата си за нас пациентите!
Спирам, че много му се набрах...
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #32 -: Април 01, 2009, 20:25:35 pm »
Ази, напълно съм съгласна с мнението ти, чудих се дали да пиша, но подкрепям думите ти и ги споделям. Това е еднолично решение на Козовски и много съжалявам за добрите специалисти там, които ще отнесат негативите за това!
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #33 -: Април 01, 2009, 20:31:21 pm »
Аз, като един много доверчив човек, бих повярвала напълно на съмненията на Професора относно мотивите за създаването на фонда, относно порочните практики и т.н. и т.н.
ОБАЧЕ изказването му, че не е истина, че лекарствата в Румъния са наполовина от тук и че вероятно са за по-малко единици... ето това ме накара да си кажа, че този човек има негови си скрити мотиви да откаже да работи с фонда, които са мноооого далеч от обективизма и истината.
Аз бях човека, който откри цените на Гонала в Румъния. И с ей тези две очи, с тези две ръце и с този ограничен мозък който имам, съм сравнявала буква по буква Гонал от БГ аптека и Гонал от румънска аптека - няма ралика. И са факт не една бременни и вече родили, стимулирани с румънски лекарства.
Е, Професоре, нещо друго ви пречи да работите с фонда, не това, което казвате пред хората.
Язък за всеотдайността на персонала на клиниката, която ръководите, Професоре! Може да мине за спам това, което в момента се сещам, но ще го кажа: започвам дас е чудя как така една от най-успелите клиники в БГ няма своя материална база, а се тъпче в няколко стаи на половин етаж в АГ?!? Без да страда от липса на пациенти, но с краен недостиг на персонал. Язък за хората, които дават сърцата си за нас пациентите!
Спирам, че много му се набрах...
И от мен спам,последен надявам се.
Това е клиниката може би с най-малкото персонал,с чудесни лекари,сестри-акушерки и помощници.Това е и може би една от клиниките с най-мизерни условия у нас.Сравням с 5 видяни други.
Ази, напълно съм съгласна с мнението ти, чудих се дали да пиша, но подкрепям думите ти и ги споделям. Това е еднолично решение на Козовски и много съжалявам за добрите специалисти там, които ще отнесат негативите за това!
И зад това решение стои и още един лекар,който напълно разбирам.Няма как да се рзкъса на 3 и повече фланга.
Една птица пролет не прави.Сещайте се :wink:
« Последна редакция: Април 01, 2009, 20:35:19 pm от Vali :) »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #34 -: Април 01, 2009, 20:36:28 pm »
Честно казано аз започвам да не схващам нещо - журналистите ли нещо бъркат или има изгубени в превода. За цените на Гонал в Румъния и тези тук именно проф. Козовки обърна внимание в медиите и имаше доста публикации на тази тема. Така, че не съм присъствала на разговорите, но ми се струва, че не сте се разбрали както трябва в суматохата, говорейки за едно и също. Щото и това се случва ;)
Ази, точно твоята тема показаха по БТВ когато проф. Козовски изрази възмущението си за драстичната разлика в цените. А това за негативно отношение към форуми, сдружения и т.н. също ми се разминава с впечатленията, които имам лично!
Аз лично съм оптимист, че нещата ще се оправят с течение на времето, все пак фонда дори не е стартирал още :)
« Последна редакция: Април 01, 2009, 20:41:55 pm от cygnus »
*
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #35 -: Април 01, 2009, 20:44:40 pm »
Аз лично съм оптимист, че нещата ще се оправят с течение на времето, все пак фонда дори не е стартирал още :)

Ооо, за фонда аз съм повече от убедена, че ще стартира прилично и ще се развие много положително. Докато в него са представителките на пациентските организации. Някой само за каже нещо против фонда - скачам отгоре му  :lol:.

cygnus  :bighug: с извинения, ако съм се объркала в превода! Дано да съм!
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #36 -: Април 01, 2009, 21:51:39 pm »
Да точно така Сигнус е права на репортажа по БТВ точно професор Козовски дадоха да говори по темата за разликата в цените между Румъния и България дори имаше нещо като закана от професора че ще самосезира органите отговорни за това.Мисля  че има някаква грешка тук.
*
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #37 -: Април 01, 2009, 21:58:44 pm »
мисля, че пишещите тук намат право да държат сметка за количеството на персонала и обема на материалната база - има си органи за тази работа. това което обсъждате е все едно някой да държи сметка на вашето семейсто защо не сие наело домашна прислужница или защо си карате настоящата кола, а не си купите Мерцедес 4matic например.


благодаря Ви д-р Александров
*
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #38 -: Април 01, 2009, 22:42:46 pm »
Може АГ-Варна да е с най-мизерни условия, но пък е една от най-успешните клиники в страната. Темата тръгна в друга посока  :?.
     
*
Re: АГ Варна няма да работи с фонда!
« Отговор #39 -: Април 01, 2009, 23:04:35 pm »
Може АГ-Варна да е с най-мизерни условия, но пък е една от най-успешните клиники в страната. Темата тръгна в друга посока  :?.
именно и даже не една а най-успешната в БГ, защото освен АГ Варна само още една клиника надлежно е оповестила статистиката на успеваемостта си. другите клиники само подхвърлят някакви проценти без цялостна статистика. успеваемостта не АГ Варна е такава както и в добрите американски и европейски клиники.


благодаря Ви д-р Александров